Prova: Goditjet në tru shkaktohen nga vaksinat kundër COVID

Vë bast 1 milion dollarë që vaksina shkakton goditje në tru. Ka ndonjë që do ta vërë këtë bast me mua? Ata e dinin këtë që në fillim të fushatës së vaksinimit nëse po i kushtonin vëmendje raporteve të ngjarjeve të padëshiruara. Unë do t'ju tregoj se si ata e dinin.

Nga Steve Kirsch

Emri:  69ea3ccc-3c17-4997-84b7-326d687159fe_600x400.png

Shikime: 80

Madhësia:  186.0 KB


Përmbledhja ekzekutive

Vaksinat kundër COVID shkaktojnë goditje në tru. Nuk ka asnjë dyshim për këtë.

Në fakt, jam kaq i sigurt për këtë, sa do të vë bast 1 milion dollarë për këdo. Unë jam i gatshëm të vendos paratë e mia aty ku është goja ime. A është ndonjë nga kompanitë e barnave të gatshme ta bëjë këtë? Nëse nuk e bëjnë, ju duhet të shqetësoheni. Shumë i shqetësuar.

Me siguri ka dikush në CDC ose FDA që do të marrë bastin tim? Nëse jo, atëherë pse të mos e pranojmë të vërtetën: se ata nuk kanë fare besim kur pretendojnë se vaksinat e COVID nuk shkaktojnë goditje në tru dhe nuk ka asgjë për t'u shqetësuar.

A do ta marrë dikush në të gjithë botën bastin tim? Sigurisht që jo. Duhet të pyesni veten, pse jo? Nuk i beson CDC-së? Me sa duket, ASKUSH NË TËRË BOTËN nuk i beson.

Në këtë artikull, unë do t'ju vërtetoj se kam të drejtë.

Por, hej, nëse mendoni se e kam gabim, pranoni bastin tim, ju lutem ! Sepse mund të përdorja gjithmonë një 1 milion dollarë shtesë.


Prezantimi

Falë punës heroike të Dr. Naomi Wolf dhe Amy Kelly në hetimin e dokumenteve të Pfizer, kohët e fundit u soll në vëmendjen time se Pfizer dinte rreth 300 ngjarje të lidhura me goditjen në tru që ndodhën në 3 muajt e parë pas lëshimit të vaksinës.

Shikoni këtë dokument i cili përmbledh të dhënat e goditjes nga dokumenti i ri i paredaktuar Pfizer 5.3.6. Kishte gjithsej 42,086 ngjarje të padëshiruara, por ishte sekret se sa njerëz përfaqësonte (emëruesi).

Megjithatë, ne mund ta vlerësojmë sepse na thanë se kishte 611 ngjarje anafilaktike. Ne e dimë nga gazeta Blumenthal se ka 2.4 raste të anafilaksisë për 10,000 të shtëna. Kjo nënkupton se janë dhënë 2.5 milion të shtëna që do të thotë se 1.25 milion njerëz kanë raportuar ngjarje këtu. Ky është një vlerësim i "emëruesit" që Pfizer nuk e zbuloi.

Arsyeja për redaktimin e emëruesit është e thjeshtë: nëse dikush do ta dinte sa i vogël ishte ai numër, do ta kishte ndërprerë vaksinën menjëherë. Nëse emëruesi ishte i madh, Pfizer do ta jepte me dashje emëruesin. Fakti që ata nuk po zbulojnë emëruesin do të thotë se ata e dinin që shkalla e ngjarjeve të padëshirueshme ishte e papranueshme e lartë.

Ajo që është interesante është se emëruesi i zbuluar: 126,212,580 që është 64 milion njerëz. DUHET NGJARJET ISHIN TË PASQYRA TË RËNDËT, siç mund ta shohim nga të dhënat e anafilaksisë. Pra, ky numër është i pakuptimtë. Ajo që ka rëndësi është faktori i vlerësuar i nënraportimit; Nga llogaritja e mësipërme dimë se faktori minimal i nënraportimit (për ngjarje të rënda) është 50.4. Kjo është mjaft e krahasueshme me faktorin minimal të nën-raportimit prej 41X për VAERS.

Dokumenti i Pfizer thotë:

1. Raportimi është për një periudhë 90 ditore duke filluar nga 1 dhjetor 2020

2. Brenda grupit të të dhënave të goditjes, janë 275 pacientë me 300 ngjarje të ndryshme të raportuara; dhe 20% e rasteve të goditjes në tru ishin fatale .

3. Gjysma e ngjarjeve ndodhën brenda 2 ditëve pas goditjes.


A është afërsia e përkohshme me të shtënë një armë duhanpirëse? Dicka e tille…

NE RREGULL. Kur lexova se reagimi im i parë ishte: “Uau, gjysma e ngjarjeve ndodhën në 48 orë pas goditjes. Kjo nuk është aspak normale… duhet të shpërndahet në mënyrë të barabartë me kalimin e kohës nëse nuk ka shkakësi.”

Megjithatë, pas hetimeve të mëtejshme, shumë nga AE-të e raportuara nga Pfizer kanë afate mesatare kohore relativisht të shkurtra, kështu që ekziston një paragjykim për të raportuar gjërat që kanë ndodhur në afërsi të shkrepjes dhe për të mos raportuar gjërat që kanë ndodhur një javë ose më shumë pas shkrepjes.

Edhe me gjithë këtë, një mesatare prej 48 orësh është e shkurtër në krahasim me AE-të e tjera dhe sugjeron se këtu ka shkakësi.


Shkalla e ngjarjeve në tru kundrejt ngjarjeve COVID është 1:4… kjo është shumë e lartë

Le të shohim shkallën e ngjarjeve në tru ndaj ngjarjeve COVID të raportuara në provë.

Ne do të kufizojmë veten në dy ditët e para pasi që atëherë marrim normën më të saktë.

Pra, kemi 150 goditje në dy ditët e para siç u përmend më lart.

Kemi 3067 ngjarje COVID me një mesatare prej 5 ditësh, pra në thelb 613 ngjarje në dy ditët e para.

Kjo do të thotë se gjatë dy ditëve të para pas goditjes (që është periudha e vetme ku marrim raporte të besueshme), kishit 4 herë më shumë gjasa të merrnit COVID sesa të merrnit një goditje në tru.

Ua! Kjo është shumë e lartë për një vaksinë të sigurt që nuk shkakton goditje, a nuk mendoni?


Numri absolut i goditjeve në tru është 10x normal

150 goditje në tru në 2 ditë për 1.25 milion njerëz që raportojnë është një normë e goditjes në tru 21,900 goditje për milion në vit.

Shkalla normale e goditjes në tru është 800,000 goditje në vit. Por ka 340 milion njerëz. Pra, norma është 2353 goditje/M-vjet.

Kjo do të thotë se shkalla e vëzhguar e goditjes është 10X normale pas goditjes.

Kjo tingëllon goxha shkakësore për mua.

Por le të bëjmë një kontroll tjetër vetëm për t'u siguruar.

Në fund të fundit, nuk do të donim t'i linim asnjë gur pa lëvizur doktoreshës Susan Oliver dhe qenit të saj Cindy, që ta përdornin për të bërë një video duke kritikuar këto llogaritje. Në mënyrë konfidenciale, nuk jam aq i shqetësuar për Dr. Oliver; është qeni i saj Cindy për të cilin shqetësohem.


Të dhënat e VAERS e bëjnë të dukshme

Këtu është një kërkim i thjeshtë që më mori të gjitha 30 sekonda për ta bërë. Kërkova të gjitha vaksinat për goditjen ishemike dhe shiko çfarë gjeta. Një sinjal. Një sinjal i madh! Hidhet nga faqja. Nuk mund ta humbisni nëse po kërkoni!

Emri:  aa34641d-bc74-48fc-8acc-643afb7d3c65_972x805.jpg

Shikime: 35

Madhësia:  54.1 KB


UDHËZIME: Shikoni grafikun e mësipërm. A mund ta dalloni vaksinën e pasigurt? Këshillë: Shkakton goditje në tru me një shkallë shumë më të lartë se të gjitha vaksinat e tjera të kombinuara. A mund ta merrni me mend se cila është?

Nëse e merrni me mend vaksinën kundër COVID, keni të drejtë!

Nëse nuk e keni marrë me mend vaksinën e COVID, duhet të aplikoni menjëherë për një punë me CDC në departamentin e monitorimit të sigurisë. Ata po kërkojnë njerëz me aftësitë tuaja analitike.


Raportet e 1549 vdekjeve

Sondazhet e njerëzve të vdekur tregojnë (i kufizova të dhënat vetëm në SHBA, u kontrollua shëndeti i shëndoshë dhe vdekjet nga 2021 e tutje):

10/170 të pavaksinuar vdiqën për shkaqe neurologjike: 5.8%

75/666 të vaksinuar kanë vdekur për shkaqe neurologjike: 11.2%

Përqindjet duhet të jenë të njëjta. Ata nuk janë.

Rezultati është statistikisht i rëndësishëm me p=.0455.

Megjithatë, mund të ketë ngatërrim të moshës.

Le të shohim <50 vjeç

1/18 e pavaksuar=.055
5/78 e pavaksuar = .064

Pra, këto janë më afër siç do të prisnim, por numrat janë shumë të vegjël këtu për të marrë një sinjal të mirë. Shumë e zhurmshme.

Le të shohim ata mbi 65 vjeç:

i pavaksuar 7/104=.067
vaxxed 53/400=.1323

Diferencë e madhe.

Këtu kemi një vaksinë shumë të rrezikshme. Sa keq që CDC nuk bën studimin e vet të njerëzve të vdekur sipas statusit të vaksinimit, apo jo? Ata do ta kishin zbuluar këtë 2 vjet më parë.

Çuditërisht, edhe sot e kësaj dite, ata nuk duan ta shikojnë këtë. Është shumë e lehtë. U desh rreth një orë nga koha ime për ta bërë këtë. Pse nuk duan ta dinë.


Anekdota personale

Nuk ka asgjë si përvoja personale për t'u siguruar që ne e kemi marrë atë siç duhet. Dëgjoj këto histori të të rinjve që vdesin nga goditjet ose gjakderdhja në tru. E tmerrshme. Ju nuk i harroni këto.

Njerëzit që kanë parë mjellma të shumta të zeza

A keni dëgjuar ndonjëherë për një 23 vjeçar të shëndetshëm që ka 8 goditje pas vaksinimit ? Mora këtë shënim nga Marc më 18 janar 2023:

I dashur Steve,

Unë kisha një mik të dashur i cili kishte qenë në falje për një lloj kanceri dhe po kalonte javën e më pas ai vdiq papritmas nga goditja në tru në SUKKËN E TIJ në shtator 2021.

Jo shumë kohë pas vaxx-it të tij të dytë siç e kuptoj unë. Emri i tij ishte Harry. Pimë kafe bashkë dhe më mungon. Ai e merrte vajzën time nga shkolla ose nga puna nëse gruaja ime kishte makinën tonë. Ne mësuam Tevratin së bashku dhe filluam paksa vonë me judaizmin tonë. Të dy kemi një vajzë.


Ne dimë për një tjetër bukuroshe 22-vjeçare – shoqe të vajzës sonë – nga Afrika e Jugut, që jetonte afër TelAvivit dhe kishte 8 goditje pas vaksinimit të saj të dytë (Pfizer) . Më në fund ajo u kthye në Afrikën e Jugut dhe iu nënshtrua një operacioni në zemër të hapur. Dëgjoj se ajo është falënderues që po bën mirë. Ne lutemi për të çdo ditë. Më në fund e takova vitin e kaluar në një martesë. Njeri i bukur - brenda dhe jashtë.

Është një tragjedi përtej të kuptuarit se çfarë ka ndodhur këtu dhe se si ende nuk ka përgjegjësi.

Vazhdo.

Mekanizmi i veprimit

PEG i mundëson LNP-së të kalojë barrierën e trurit të gjakut. Atje, vaksina shkakton koagulim dhe inflamacion. Kjo dihet mirë.

Sinjali i sigurisë në VAERS dhe VSD: gozhda e fundit në arkivol
Dhe së fundi, ne kemi sinjale zyrtare të sigurisë CDC që u aktivizuan si në VAERS ashtu edhe në VSD .

Kjo është gozhda e fundit në arkivol.


Sondazh


Emri:  Screen Shot 2023-01-18 at 4.18.35 PM.jpg

Shikime: 27

Madhësia:  26.4 KB


Shënim

Fillimisht e shkrova këtë si një bast prej 10 milion dollarësh, por kuptova se do të funksiononte kundër meje (edhe pse do të ishte më fitimprurëse).

1 milion dollarë është një shirit shumë më i ulët… tregon se ata nuk do të vendosnin as 1 milion dollarë që CDC ka të drejtë.

Nëse nuk ka marrës, mbase duhet ta ulë bastin derisa të marr një mbajtës. Kjo do të përcaktojë në dollarë se sa njerëzit besojnë në CDC. A nuk do të ishte mirë? Unë mendoj se numri do të jetë shumë i vogël.

Emri:  Screen Shot 2023-01-18 at 4.21.03 PM.jpg

Shikime: 31

Madhësia:  27.0 KB


Për më shumë informacion mbi të dhënat e Pfizer

Dua të falënderoj punën e Dr. Naomi Wolf, Amy Kelly dhe pjesës tjetër të dailyclout.io për punën e tyre të shkëlqyer në shfaqjen e të dhënave dhe sjelljen e tyre në vëmendjen e njerëzve.

Këtu janë disa lidhje që mund të ndiqni për të mësuar më shumë.

Nataliteti po bie në të gjithë botën. Në disa vende, rënia është më e madhe se sa kanë parë në 150 vitet e fundit. AFAIK, nuk kemi parë kurrë një rënie të njëkohshme të lindjeve në mbarë botën siç po shohim sot.

E pyeta një nga kontrolluesit e fakteve se çfarë po e shkakton këtë dhe ai tha, "mund të jenë shumë gjëra të tilla si nervozizmi për ekonominë." Unë kërkova bazën e provave për atë hipotezë por nuk u dha. Kjo është vetëm mënyra se si funksionon shkenca. Nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshironi, thjesht krijoni diçka.

Mbani mend: nëse dikush përpiqet t'ju mashtrojë ashtu, kërkoni gjithmonë të dhënat pas hipotezës së tyre. Është rrallë aty.

Emri:  9b2a9725-89f8-4e4b-8a37-67dbbf8862ea_611x520.png

Shikime: 39

Madhësia:  254.1 KB

Në këtë video, Dr. Naomi Wolf flet për të gjitha provat që Pfizer i dinte shumë herët në prezantim se kjo nuk ishte një vaksinë e sigurt.




Përmbledhje

Ne i pamë provat në tetë mënyra të ndryshme dhe të gjitha provat janë të qëndrueshme: vaksinat e COVID shkaktojnë goditje në tru.

Për më tepër, nuk është vetëm korrelacion; kemi kauzalitet sepse plotësohen të pesë kriteret e Bradford Hill .

Së fundi, kjo është aq e qartë për të gjithë, saqë jam i sigurt se ASKUSH NË TË GJITHË BOTËN ASKUSH NE BESOJNË Ndryshe.

Nëse dikush besonte se e kisha gabim, do të nxitonin të merrnin 1 milion dollarët e mia.

Nuk parashikoj asnjë marrës. Do të isha i kënaqur të provoja se e kam gabim.



Burimi: Substack