Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Dokumentari: Rrëfimi i George Harrison të Beatles, sekreti që nuk e merrte dot me vete në varr

    Emri:  77posx.jpg

Shikime: 80

Madhësia:  31.8 KB

    Në verën e vitit 2005, një paketë nga Londra mbërriti në zyrat e Hollywood të Highway 61 Entertainment pa adresë kthimi. Brenda kishte dy kaseta audio me mini-kasetë të datës 30 dhjetor 1999 dhe të emërtuara "Amaneti i Fundit i Xhorxh Harrisonit". Një zë i ngjashëm me atë të Harrison tregon një histori tronditëse:

    Paul McCartney u vra në një aksident automobilistik në nëntor të vitit 1966 dhe u zëvendësua me një njeri i dubluar! Inteligjenca britanike, MI5, kishte detyruar Beatles të mbulonin vdekjen e McCartney për të parandaluar vetëvrasjet masive të fansave të Beatle. Sidoqoftë, Beatles-ët e mbetur u përpoqën të sinjalizonin fansat me të dhëna në kopertinat e albumeve dhe në këngë.

    Deri më tani, misteri "Pauli vdiq" që shpërtheu në mbarë botën në 1969 u konsiderua një mashtrim. Megjithatë, në këtë film, zëri misterioz në kaseta zbulon një histori sekrete të Beatles, që tregon aksidentin fatal të McCartney, mbulimin, dhjetëra të dhëna të panjohura dhe një lojë të rrezikshme mace dhe miu me "Maxwell", menaxherin e MI5 të Beatles, ndërsa John Lennon bëhej gjithnjë e më i pamatur me sekretin.

    Mund ta shikoni e degjoni dokumentarin ne anglisht me poshte:

    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 17-01-2023 më 02:58

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 23-05-2011, 15:42
  2. Beatles
    Nga Albioni në forumin Muzika botërore
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 27-08-2009, 20:54
  3. Kur Hitleri merrte ultimatumin
    Nga Xhuxhumaku në forumin Historia botërore
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-08-2009, 22:06
  4. Përgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 29-06-2007, 18:14

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •