Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet n Bllog
  4

  FBI sekuestron blloqet e shnimeve t Joe Biden nga koha q ishte zv. president

  Dalin detaje t dokumenteve t klasifikuara t gjetura n institutin e mendimit Biden - CNN

  Gazetat thon se prmbajn informacione t ndjeshme mbi Ukrainn, Iranin dhe MB

  Emri: 63be64c920302756380697fe.jpg

Shikime: 145

Madhsia: 15.0 KB
  Presidenti i SHBA Joe Biden shikon gjat fjalimeve n fund t Samitit t 10-t t Liderve t Ameriks s Veriut n Pallatin Kombtar n Mexico City m 10 janar 2023. Jim WATSON / AFP

  Dokumentet e ndjeshme t kohs s Obams, t zbuluara n nj institut t lidhur ngusht me presidentin amerikan Joe Biden, prfshijn materiale q mbulojn tema t tilla si Ukraina, Irani dhe Britania e Madhe, raportoi CNN t martn, duke cituar burime.

  Nj dit m par, CBS News raportoi se m 2 nntor avokatt personal t Biden gjetn nj numr dokumentesh t klasifikuara n ish-zyrn e Presidentit t SHBA. Zbulimi u tha se kishte ndodhur n Qendrn Penn Biden pr Diplomaci dhe Angazhim Global t Universitetit t Pensilvanis, me avokatt q e raportuan at n Arkivin Kombtar t SHBA.

  Shtpia e Bardh e ka pranuar incidentin, me vet Biden q tha se ishte "i befasuar", duke prsritur se ekipi i tij "po bashkpunon plotsisht me rishikimin" q po kryhet nga Departamenti i Drejtsis.

  Sipas nj burimi t CNN, dokumentet e ndjeshme datoheshin midis 2013 dhe 2016 dhe prfshinin memorandume t inteligjencs dhe materiale informuese pr nj numr vendesh t huaja. Shumica e sendeve t zbuluara ishin me rndsi personale pr familjen Biden, duke prfshir letrat pr organizimin e funeralit t Beau Biden, djalit t ndjer t presidentit, si dhe letra ngushllimi.

  Departamenti i Drejtsis i SHBA-s ka caktuar avokatin amerikan n ikago pr t shqyrtuar shtjen, raportuan disa media amerikane. Ndrkoh, sipas nj burimi t CNN, Prokurori i Prgjithshm Merrick Garland ka marr nj raport paraprak mbi hetimin dhe tani duhet t vendos se far veprimi do t ndrmerret, i cili mund t prfshij hapjen e nj hetimi penal t plot.

  Polemika rreth dokumenteve t klasifikuara e ka vn Biden n nj pik t vshtir, duke pasur parasysh se vetm disa muaj m par ai ndshkoi ish-presidentin Donald Trump pr grumbullimin e paprgjegjshm t letrave t ndjeshme n rezidencn e tij private n Mar-a-Lago. N gusht, FBI bastisi pronn n krkim t materialeve, t cilat ish-presidenti kishte refuzuar t'i dorzonte Arkivit Kombtar pas largimit nga detyra. N at koh, agjencia thuhet se sekuestroi 300 dokumente t ndjeshme.

  Pas zbulimit, Trump trhoqi paralele midis dy incidenteve, duke argumentuar se FBI tani duhet t sulmoj edhe Shtpin e Bardh. Megjithat, Shtpia e Bardh argumenton se rrethanat e dy rasteve jan krejtsisht t ndryshme, duke qen se Biden nuk ishte njoftuar se kishte dokumentet dhe as nuk iu krkua t'i kthente ato. Ekipi i presidentit gjithashtu e zbuloi me shpejtsi zbulimin n Arkivin Kombtar dhe i dorzoi dokumentet, tha ai.


  Burimi: RT

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Avokatt gjejn dokumente sekrete n zyrn e hapur nga Joe Biden tek Universiteti i Pennsylvani


 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Avokatt gjejn dokumente sekrete n zyrn e hapur nga Joe Biden tek Universiteti i Pennsylvani

  Ndihmsit e Biden gjejn grupin e dyt t dokumenteve t klasifikuara n vendndodhjen e re

  T hnn, Shtpia e Bardh pranoi se nj "numr i vogl" dokumentesh t klasifikuara ishin gjetur n nj zyr q Biden prdorte.

  Nga Carol E. Lee dhe Ken Dilanian
  UASHINGTON - Ndihmsit e Presidentit Joe Biden kan zbuluar t paktn nj grup shtes dokumentesh t klasifikuara n nj vend t ndar nga zyra n Uashington q ai prdori pas largimit nga administrata e Obams, sipas nj personi t njohur me kt shtje.

  Q nga nntori, pas zbulimit t dokumenteve me shenja t klasifikuara n zyrn e tij t mparshme, ndihmsit e Biden kan krkuar pr do material shtes t klasifikuar q mund t jet n vende t tjera q ai prdori, tha burimi, i cili foli n kushte anonimiteti pr t dhn detaje rreth hetimi n vazhdim.

  Shtpia e Bardh nuk iu prgjigj nj krkese pr koment. Departamenti i Drejtsis nuk kishte asnj koment.

  Zbulimi fillestar i dokumenteve t klasifikuara n nj zyr t prdorur nga Biden pas nnpresidentit t tij u raportua pr her t par t hnn nga CBS News.

  Niveli i klasifikimit, numri dhe vendndodhja e sakt e dokumenteve shtes nuk ishte menjher e qart. Gjithashtu nuk ishte e qart menjher se kur u zbuluan dokumentet shtes dhe nse krkimi pr ndonj material tjetr t klasifikuar q Biden mund t ket nga administrata Obama ka prfunduar.

  Ndihmsit e Biden kan shqyrtuar dokumentet e ruajtura n vende prtej ish-zyrs s tij n Uashington pr t prcaktuar nse ka ndonj dokument tjetr t klasifikuar q duhet t dorzohet n Arkivin Kombtar dhe t shqyrtohet nga Departamenti i Drejtsis, tha personi i njohur me kt shtje.

  Krkimi u prshkrua si shterues, me qllimin pr t marr nj kontabilitet t plot t t gjitha dokumenteve t klasifikuara q mund t jen paketuar pa dashje n kuti kur Biden u largua nga hapsira e zyrs s zvendspresidentit n janar 2017.

  Senatori Josh Hawley, R-Mo., reagoi n mediat sociale disa minuta pas raportimit t NBC News mbi dokumentet e reja, duke postuar n Twitter fjalt " Kshilltar special ".

  Shtpia e Bardh lshoi ​​t hnn nj deklarat duke konfirmuar se nj "numr i vogl dokumentesh" me shenja t klasifikuara q dukej se ishin nga administrata e Obams ishin gjetur n nj institut krkimor n Uashington, i lidhur me Biden, m 2 nntor.

  Dokumentet u zbuluan n nj dollap t mbyllur nga avokatt e Biden, ndrsa ata prgatiteshin t lironin hapsirn e zyrs n Qendrn Penn Biden pr Diplomaci dhe Angazhim Global, tha n nj deklarat t hnn Richard Sauber, kshilltar special i presidentit.

  Universiteti i Pensilvanis kishte marr me qira nj sr zyrash pr qendrn n shkurt 2018, duke prfshir nj pr prdorim personal t qytetarit t athershm privat Biden kur ai ishte n Uashington.

  Biden u tha gazetarve t martn se ishte "i befasuar" nga zbulimi dhe se ai nuk e dinte se far kishte n dokumente.

  Kryetari dhe nnkryetari i komitetit t inteligjencs s Senatit i kan shkruar drejtorit t Inteligjencs Kombtare Avril Haines duke krkuar qasje n dokumentet e klasifikuara, nj vlersim t dmit nga komuniteti i inteligjencs dhe nj informim pr dokumentet e Biden dhe Trump, than tre punonjs t kongresit. Kjo krkes sht e ngjashme me mnyrn se si komiteti krkoi informacion pas bastisjes n Mar-a-Lago, vendpushimi i ish-presidentit Donald Trump n Florida, than punonjsit.

  Sauber tha se avokatt e Biden kontaktuan menjher Arkivin Kombtar pr gjetjen dhe agjencia mori kontrollin e dokumenteve t nesrmen.

  Dy burime t njohura me kt shtje than se m pak se nj duzin dokumentesh me shenja t klasifikuara u gjetn n zyr.

  Arkivi ia referoi shtjen Departamentit t Drejtsis.

  Prokurori i Prgjithshm i SHBA Merrick Garland i ka krkuar John R. Lausch, avokat i SHBA-s pr Distriktin Verior t Illinois dhe nj i emruar i zotit Trump, t shqyrtoj se si materiali i klasifikuar prfundoi n dollap, tha nj burim i njohur me shtjen pr NBC News t hnn.

  "Ne po bashkpunojm plotsisht," tha Biden t martn.

  Zotrimi i mbi 100 dokumenteve me shenja t klasifikuara nga Trump, pavarsisht se jan thirrur pr kthimin e tyre, sht objekt i nj hetimi penal federal nga Departamenti i Drejtsis.

  Trump e ka tallur vazhdimisht Bidenin pr zbulimin n llogarin e tij t Truth Social, duke sugjeruar se ai ishte vn n shnjestr t padrejt nga hetuesit federal, pavarsisht fakteve shum t ndryshme midis rasteve t tij dhe Biden. “Nj mashtrim gjigant”, ka shkruar ai.

  Bradley Moss, nj avokat i specializuar n shtjet e siguris kombtare dhe nj kritik i shpesht i Trump, shkroi n Twitter pas raportit t NBC: "Asgj q kam par nuk ka ndryshuar ende mendjen time se Biden dhe ekipi i tij, t paktn tani pr tani, nuk jan n rrezik t krimit. As nuk kam ndonj arsye t besoj se kjo ndryshon llogaritjen e nj aktakuze ndaj Trump. Thn kjo, kjo ngatrres e stafit t Biden m zemron."


  Burimi: NBC News

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Avokatt e Biden gjejn dokumente t tjera sekrete, ksaj here n garazhdin e makins

  Snowden identifikon 'skandalin e vrtet' n lidhje me dokumentet e Biden

  Historia rreth materialeve t klasifikuara t gjetura n nj zyr t lidhur me presidentin e SHBA-s u shtyp disa dit prpara zgjedhjeve afatmesme, ka pohuar sinjalizuesi.

  Presidenti i SHBA Joe Biden ndoshta ka hequr dor nga m shum dokumente t klasifikuara se shum sinjalizues, por ndryshe nga ata ai do t ik me t, sugjeroi t mrkurn ish-kontraktori i CIA-s dhe Agjencis s Siguris Kombtare Edward Snowden.

  N nj seri postimesh n Twitter, sinjalizuesi komentoi nj polemik t kohve t fundit rreth dokumenteve t ndjeshme t epoks s Obams, t zbuluara n zyrn e zvendspresidentit t Biden nga avokatt e tij. Shtpia e Bardh e ka pranuar incidentin dhe Departamenti Amerikan i Drejtsis aktualisht po shqyrton kt shtje.

  “Vlen t prmendet se Presidenti duket se sht arratisur me m shum dokumente t klasifikuara se shum sinjalizues”, shkroi Snowden, duke krahasuar situatn me rastin e Reality Winner, i cili “u dnua me 5 vjet pr vetm nj dokument”. Ish-prkthyesi i NSA-s u dnua n vitin 2018 pr zbulimin e nj raporti rreth ndrhyrjes s dyshuar ruse n zgjedhjet e vitit 2016 n SHBA.

  “Ndrkoh Biden, Trump, Clinton, Petraeus... kta njerz kan dhjetra, qindra [dokumente]. Nuk ka burg” , shtoi denoncuesi.

  Snowden vazhdoi duke thn se “skandali i vrtet nuk sht se Biden kishte dokumente t klasifikuara q dilnin nga orapet e tij, sepse fatkeqsisht ata e kan br t gjith at. Skandali sht se DD-ja e mori vesh kt nj jav para zgjedhjeve t mesmandatit dhe zgjodhi ta shtypte historin, duke i dhn nj avantazh partiak.”

  Snowden sht i njohur pr nxjerrjen e dokumenteve t klasifikuara q ekspozojn prpjekjet e mbikqyrjes s Uashingtonit q synonin civilt amerikan.

  Historia n lidhje me dokumentet e Biden u shprnda fillimisht nga CBS News t hnn, e cila raportoi se avokatt personal t presidentit i kishin gjetur dokumentet n Qendrn Penn Biden pr Diplomaci dhe Angazhim Global t Universitetit t Pensilvanis m 2 nntor dhe ia raportuan ato autoriteteve.

  T mrkurn, NBC News raportoi, duke cituar burime, se ndihmsit e Biden kishin zbuluar t paktn nj grup tjetr dokumentesh t klasifikuara n nj vend tjetr.

  Kjo bomb trboi republikant, me disa paralele me bastisjen e FBI-s n rezidencn e ish-presidentit Donald Trump n krkim t materialeve t klasifikuara. Agjencia thuhet se sekuestroi rreth 300 dosje t ndjeshme nga pasuria e ish-presidentit.

  Shtpia e Bardh, megjithat, kmbnguli se t dy rastet jan t ndryshme, duke pretenduar se, ndryshe nga Trump, Biden nuk ishte njoftuar se kishte n posedim dokumentet dhe as nuk i ishte krkuar t'i kthente ato. Prkundrazi, ai e zbuloi me shpejtsi zbulimin n Arkivin Kombtar dhe i ktheu letrat.

  Burimi: RT

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Avokatt e Biden gjejn dokumente t tjera sekrete, ksaj here n garazhdin e makins

  Ish-presidenti Barack Obama, po e heq qafe Joe Biden dhe nuk do qe ky i fundit te rikandidoje per president ne 2024?

  Emri: timetogo23.jpg

Shikime: 29

Madhsia: 96.0 KB

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Avokatt e Biden gjejn dokumente t tjera sekrete, ksaj here n garazhdin e makins

  M shum dokumente t klasifikuara u gjetn n shtpin e Biden n Delaware, thot kshilltari i Shtpis s Bardh

  - Dokumentet shtes t klasifikuara t qeveris u gjetn n shtpin e Presidentit Joe Biden n Delaware kt jav, konfirmoi Shtpia e Bardh t shtunn.
  - Nj total prej gjasht faqesh dokumentesh me shenja klasifikimi u zbuluan n rezidencn e Biden n Wilmington, tha n nj deklarat avokati special i Biden.


  Emri: 107178603-16736343002023-01-13t173816z_1286061945_rc2spy9u7dy2_rtrmadp_0_usa-japan-summit.jpg

Shikime: 28

Madhsia: 32.9 KB
  Presidenti i SHBA Joe Biden dgjon gjat nj takimi me Kryeministrin e Japonis Fumio Kishida n Zyrn Ovale n Shtpin e Bardh n Uashington, SHBA, 13 janar 2023.
  Jonathan Ernst | Reuters


  Dokumentet shtes t klasifikuara t qeveris u gjetn n shtpin e Presidentit Joe Biden n Delaware kt jav, konfirmoi Shtpia e Bardh t shtunn.

  N nj deklarat, Richard Sauber, kshilltari special i Shtpis s Bardh, tha se gjithsej gjasht faqe dokumente me shenja klasifikimi u zbuluan n rezidencn e Biden n Wilmington. Shtpia e Bardh tha m par se aty u gjet vetm nj faqe.

  Dokumenti i par u identifikua t mrkurn nga avokati personal i Biden dhe u dorzua, dhe pes dokumentet shtes u zbuluan m von at jav, tha Sauber.

  “Zyrtart e DD-s me mua menjher i morn n posedim,” tha ai n deklarat.

  Sauber tha se avokatt e presidentit kan vepruar “menjher dhe vullnetarisht” pr t’i ofruar dokumentet Departamentit t Drejtsis.

  Zbulimi i zbulimit t fundit vjen disa dit pasi Sauber konfirmoi raportet e mediave se avokatt e presidentit gjetn nj grup fillestar dokumentesh t klasifikuara nga administrata Biden m 2 nntor n nj zyr q Biden e kishte prdorur si qytetar privat n nj institut krkimi n Uashington.

  Kjo ndodhi gati tre muaj pasi agjentt e FBI-s bastisn rezidencn e ish-presidentit Donald Trump n Florida dhe sekuestruan m shum se 100 dokumente t klasifikuara qeveritare dhe qindra t dhna t tjera q prokurort federal thon se i prkasin qeveris amerikane.

  Trump sht n fokus t nj hetimi penal nga DD pr heqjen e tij t t dhnave nga Shtpia e Bardh n janar 2021.

  Sauber zbuloi t enjten se nj grup i dyt dokumentesh ishte gjetur n shtpin e Biden n Delaware. Ai lshoi ​​nj deklarat duke detajuar se si dhe ku u gjet grupi i dyt i dokumenteve dhe tha se nj “numr i vogl” t dhnash me shenja t klasifikuara u gjetn n garazh.

  Sipas nj deklarate t shtunn nga avokati personal i Bidenit, Bob Bauer, grupi i dyt i dokumenteve u zbulua n garazhin e rezidencs s Biden n Delaware m 20 dhjetor. Avokatt e presidentit kryen nj tjetr kontroll n shtpin pr t krkuar materiale t tjera t klasifikuara duke filluar nga e mrkura, e cila sht kur ata gjetn t dhnat shtes n nj dhom ngjitur me garazhin.

  Bauer tha se avokatt personal t Biden po punojn pr t balancuar transparencn publike dhe kufizimet e nevojshme pr t “mbrojtur integritetin e hetimit”.

  Bauer tha se avokatt nuk kan leje sigurie, q do t thot se ata nuk jan n dijeni t numrit t sakt t dokumenteve apo prmbajtjes s tyre. Ai tha se kur nj avokat zbuloi nj dokument me shenja t klasifikuara, ata ndaluan, njoftuan qeverin dhe nuk e rishikuan.

  “Respektimi i ktij procesi do t thot se do zbulim n lidhje me dokumentet nuk mund t jet prfundimtar derisa qeveria t ket kryer hetimin e saj, duke prfshir marrjen e do dokumenti dhe shqyrtimin e do materiali prreth pr shqyrtim dhe kontekst t mtejshm,” tha Bauer.

  Sipas ligjit, t dhnat e qeveris duhet t’i jepen Arkivit Kombtar kur nj president ose zyrtar n administratn e tyre largohen nga detyra. Prokurori i Prgjithshm Merrick Garland emroi t enjten ish-prokurorin federal Robert Hur si kshilltar special pr t hetuar zbulimin e ktyre t dhnave t klasifikuara .

  Hur sht i autorizuar “t hetoj nse ndonj person apo subjekt ka shkelur ligjin n lidhje me kt shtje,” tha Garland n nj deklarat publike q bri pr emrimin n Departamentin e Drejtsis.

  Menjher pas zbulimit t dyt, Biden diskutoi dokumentet me gazetart.

  “Si thash n fillim t ksaj jave, dhe meq ra fjala, Corvette ime sht n nj garazh t mbyllur, kshtu q nuk sht sikur ata jan ulur n rrug,” tha Biden, duke iu referuar dokumenteve.

  “Njerzit e din q un i marr seriozisht dokumentet e klasifikuara dhe materialet e klasifikuara,” tha Biden. “Un thash gjithashtu se po bashkpunojm, kemi bashkpunuar plotsisht me rishikimin e Departamentit t Drejtsis”.

  Burimi: CNBC

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Avokatt e Biden gjejn dokumente t tjera sekrete, ksaj here n shtpin e tij

  Zbulohet numri total i dokumenteve sekrete n pronsi t Bidenit - CBS

  Rreth 20 materiale t klasifikuara u morn nga ish zyra dhe shtpia e presidentit amerikan, thot nj raport

  Emri: 63c285e285f5400db02eccad.jpg

Shikime: 27

Madhsia: 29.9 KB

  Prafrsisht 20 dokumente t klasifikuara, duke prfshir materiale top-sekret, jan gjetur nga zyra dhe shtpia e ish-presidentit amerikan Joe Biden, raportoi t premten CBS News, duke cituar nj zyrtar federal t zbatimit t ligjit t njohur me hetimin. Raporti vjen pasi presidenti po hetohet pr keqprdorim t mundshm t t dhnave t qeveris.

  Prafrsisht dhjet dokumente t klasifikuara u zbuluan n zyrn e Qendrs Penn Biden pr Diplomaci dhe Angazhim Global n Uashington, DC, citohet t ket thn nj zyrtar, duke shtuar se disa jan shnuar 'tepr sekret', q sht m i larti nga tre nivelet e klasifikimi. Nj rrjedhje e t dhnave t tilla mund t shkaktoj "dm jashtzakonisht t rnd", sipas raportit.

  Nj grup i dyt me m pak se dhjet dokumente t klasifikuara u tha se ishte marr nga shtpia e Biden n Wilmington, Delaware. Asnj prej tyre nuk ishte shnuar 'tepr sekret', citohet t ket thn zyrtari.

  Kutia e par e dokumenteve nga koha kur Biden shrbeu si zvendspresident midis 2009 dhe 2017 u gjet fillimisht nga ndihmsit e tij n nntor, por zbulimi u b publik vetm kt muaj. T dhnat qeveritare konsiderohen pron e popullit amerikan dhe duhet t ruhen n Arkivin Kombtar.

  Prokurori i Prgjithshm Merrick Garland emroi avokatin Robert Hur t enjten pr t shrbyer si nj kshilltar special i ngarkuar me hetimin e keqprdorimit t mundshm t dokumenteve sekrete nga Biden. Presidenti tha se ishte "i befasuar" nga zbulimi, por mohoi do keqbrje. "Njerzit e din q un i marr seriozisht dokumentet e klasifikuara dhe materialet e klasifikuara," u tha ai gazetarve t enjten.

  Polemika u shpalos pasi ish-presidenti Donald Trump po hetohet gjithashtu nga nj kshilltar special, Jack Smith, pr ndoshta shkeljen e ligjit pr trajtimin e t dhnave. N gusht, agjentt e FBI-s bastisn rezidencn e Trump n Mar-a-Lago n Florida, duke gjetur nj tuf materialesh t klasifikuara. Trump mohoi do keqbrje.

  Burimi: RT

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Avokatt e Biden gjejn dokumente t tjera sekrete, ksaj here n shtpin e tij

  Tucker Carlson n Fox News:

  “Nse vrtet dshironi t kuptoni se si funksionon qeveria amerikane n nivelet m t larta dhe nse doni t dini pse ata nuk msojn m histori, nj gj q duhet t dini sht se presidenti m popullor n historin amerikane ishte Richard Nixon. . Richard Nixon. Megjithat, n njfar mnyre, pa u hedhur asnj vot nga nj votues i vetm amerikan, Richard Nixon u prjashtua nga detyra dhe u zvendsua nga i vetmi president i pazgjedhur n historin amerikane. Pra, ne shkuam pr presidentin m popullor te nj president q askush nuk e votoi. Prisni nj minut, ju mund t pyesni, pse nuk e dija kt? A nuk ishte Richard Nixon nj kriminel?

  A nuk u prbuz nga t gjith njerzit e denj? Jo, ai nuk ishte. N fakt, nse ndonj president mund t pretendonte se ishte zgjedhja e popullit, ai ishte Richard Nixon. Richard Nixon u rizgjodh n 1972 me diferencn m t madhe t vots popullore t regjistruar ndonjher m par ose q nga ajo koh. Nixon mori 17 milion vota m shum se kundrshtari i tij. M pak se dy vjet m von, ai u largua. Ai u detyrua t jepte dorheqjen dhe n vend t tij, nj shrbtor i bindur i agjencive federale i quajtur Gerald Ford mori Shtpin e Bardh.


  Si ndodhi kjo? Epo, sht nj histori e gjat, por ktu jan pikat kryesore dhe ato ju tregojn shum. Richard Nixon beson se element n burokracin federale po punonin pr t minuar sistemin amerikan t qeverisjes dhe e kishin br kt pr nj koh t gjat. Kt e thoshte shpesh. Ai kishte absolutisht t drejt. M 23 qershor 1972, Nixon u takua me drejtorin e athershm t CIA-s, Richard Helms, n Shtpin e Bardh. Gjat biseds, e cila fatmirsisht u regjistrua n kaset, Nixon sugjeroi se e dinte "kush qlloi John", q do t thot presidenti John F. Kennedy. Nixon m tej la t kuptohej se CIA ishte e prfshir drejtprdrejt n vrasjen e Kenedit, gj q ne tani e dim se ishte. Prgjigja e qart e Helms? Heshtje totale, por pr Nixon-in, nuk kishte rndsi sepse tashm kishte mbaruar. Katr dit m par, m 19 qershor, Washington Post kishte botuar t parn nga shum histori pr nj thyerje n ndrtesn e zyrs Watergate.

  Pa dijenin e Nixon-it dhe t paraportuar nga The Washington Post, katr nga pes hajdutt punonin pr CIA-n. E para nga shum histori t pandershme t Watergate u shkrua nga nj reporter 29-vjear i metros i quajtur Bob Woodward. Kush ishte saktsisht Bob Woodward? Epo, ai nuk ishte gazetar. Bob Woodward nuk kishte asnj sfond n biznesin e lajmeve. N vend t ksaj, Bob Woodward erdhi drejtprdrejt nga zonat e klasifikuara t qeveris federale. Pak para Watergate, Woodward ishte nj oficer detar n Pentagon.

  Ai kishte nj leje top-sekret. Ai punonte rregullisht me agjencit e inteligjencs. Nganjher, Woodward ishte i detajuar edhe n Shtpin e Bardh Nixon, ku ai ndrveproi me ndihmsit kryesor t Richard Nixon. Menjher pas largimit nga Marina, pr arsye q nuk kan qen kurr t qarta, Woodward u punsua nga media m e fuqishme e lajmeve n Uashington dhe iu caktua lajmi m i madh n vend. Vetm pr ta br t qart se far po ndodhte n t vrtet, burimi kryesor i Woodward pr serialin e tij Watergate ishte zvendsdrejtori i FBI-s, Mark Felt, dhe Mark Felt drejtoi - dhe ne nuk po e krijojm kt - programin COINTELPRO t FBI-s, i cili ishte t krijuara pr t diskredituar fshehurazi aktort politik, agjencit federale donin t shkatrronin - njerz si Richard Nixon. Dhe n t njjtn koh, t njjtat agjenci po punonin gjithashtu pr t rrzuar zvendspresidentin e zgjedhur t Nixon, Spiro Agnew. N vjeshtn e vitit 1973, Agnew u padit pr evazion fiskal dhe u detyrua t jepte dorheqjen. Zvendsuesi i tij ishte nj kongresmen pa ngjyr nga Grand Rapids i quajtur Gerald Ford.

  Cili ishte kualifikimi i Fordit pr kt pun? E pra, ai kishte shrbyer n Komisionin Warren, i cili liroi CIA-n nga prgjegjsia pr vrasjen e Presidentit Kennedy. Nixon ishte i armatosur fort pr t pranuar Gerald Ford nga demokratt n Kongres. “Ne nuk i dham Niksonit zgjidhje tjetr prve Fordit”, u mburr m von Kryetari i Dhoms Carl Albert. Tet muaj m von, Gerald Ford i Komisionit Warren ishte presidenti i Shteteve t Bashkuara. Shihni si funksionon kjo? Pra, kto jan fakte, jo spekulime. E gjith kjo ndodhi n t vrtet. Asnj prej tyre nuk sht sekret. Pjesa m e madhe e tij sht n t vrtet n Wikipedia, por asnj organizat e zakonshme e lajmeve nuk e ka treguar ndonjher at histori. sht kaq e qart, por sht injoruar qllimisht dhe si rezultat, Uashingtoni i prhershm mbetet n krye t sistemit ton politik.

  T dnuarit e prjetshm t pazgjedhur n agjencit federale marrin vendimet m t mdha n qeverin amerikane dhe shtypin kdo q prpiqet t'i frenoj ata dhe n kt proces, demokracia jon bhet shaka. Tani, ju mund t keni vn re se personi i par n administratn Trump q agjencit shkuan pas ishte gjenerali Michael Flynn. Pse Flynn? Sepse Mike Flynn ishte nj oficer inteligjent i ushtris, i cili drejtonte Agjencin e Inteligjencs s Mbrojtjes. Me fjal t tjera, Mike Flynn e dinte saktsisht se si funksiononte sistemi, dhe si rezultat, ai ishte i aft t luftonte prsri. Katr dit pas inaugurimit t Donald Trump, FBI e joshi Mike Flynn n nj takim pa avokatin e tij, sajoi nj sr krimesh t rreme dhe e detyroi at t jepte dorheqjen.

  Pra, kshtu funksionojn gjrat n Uashington. Le t ndalojm s gnjyeri pr t. Ndrkoh, Joe Biden u hodh si hien kur Departamenti i Drejtsis shkatrroi Mike Flynn. Pra, duhet t themi, ka njfar drejtsie perverse n shikimin e dikaje shum t ngjashme q t'i ndodh vet Joe Biden-it gjasht vjet m von. Joe Biden nuk e meriton simpatin ton. Ai sht duke u shqyer, por mos qani pr t, dhe megjithat, ne t tjert meritojm nj sistem m t mir, nj demokraci t vrtet. Kur njerzit pr t cilt askush nuk ka votuar drejtojn gjithka, ju nuk jetoni n nj vend t lir.”


 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Avokatt e Biden gjejn dokumente t tjera sekrete, ksaj here n shtpin e tij

  Departamenti i Drejtsis konfiskon m shum dokumente t klasifikuara nga shtpia e Biden n Wilmington pas krkimit 12-orsh t FBI-s

  Departamenti i Drejtsis sekuestroi t dhna t tjera t klasifikuara nga shtpia e Presidentit Biden n Wilmington, Delaware pas nj kontrolli t FBI-s t premten, ka msuar Fox News.

  "M 20 janar 2023, FBI ekzekutoi nj kontroll t planifikuar dhe konsensual t rezidencs s Presidentit n Wilmington, Delaware," tha pr Fox News Joseph D. Fitzpatrick, nj ndihms avokat i avokatit t SHBA pr qarkun verior t Illinois John Lausch. e shtun.

  Lausch ishte zyrtari i DD-s q drejtonte hetimin pr mbajtjen e pahijshme t Biden t t dhnave t klasifikuara prpara emrimit t Prokurorit Special Robert Hur. Fox News ka msuar se Lausch sht ende duke luajtur nj rol integral n hetim ndrsa Hur po rritet me shpejtsi.

  Krkimi i FBI-s filloi t premten n mngjes n orn 9:45 dhe prfundoi t premten mbrma rreth ors 22:30.

  Avokati personal i Bidenit, Bob Bauer, tha t shtunn n mbrmje se kontrolli prfshinte "t gjitha hapsirat e puns, banimit dhe ruajtjes n shtpi".

  “N fillim t ksaj shtjeje, Presidenti i udhzoi avokatt e tij personal q t bashkpunojn plotsisht me Departamentin e Drejtsis”, tha Bauer. "Rrjedhimisht, pasi kemi identifikuar dhe raportuar m par n DD nj numr t vogl dokumentesh me shenja klasifikimi n shtpin e Presidentit n Wilmington, dhe n interes t uarjes s procesit prpara sa m shpejt t jet e mundur, ne ofruam t sigurojm qasje t shpejt n shtpin e tij pr t lejuar DD. pr t kryer nj kontroll n t gjith ambientet pr t dhnat e mundshme t nnpresidentit dhe materialet e mundshme t klasifikuara."

  Emri: Untitled-design-51.jpg

Shikime: 18

Madhsia: 20.0 KB

  Bauer tha se me marrveshje me Departamentin e Drejtsis, prfaqsuesit e ekipit personal ligjor t Biden dhe Zyrs s Kshillit t Shtpis s Bardh ishin t pranishm pr kontroll. As presidenti dhe as zonja e par nuk ishin t pranishm gjat kontrollit.

  “DD kishte akses t plot n shtpin e Presidentit, duke prfshir shnime t shkruara me dor personalisht, skedar, letra, bindera, relikeve, lista detyrash, orare dhe kujtime t shkuara prej dekadash”, vazhdoi Bauer.

  “DD mori n posedim materiale q i konsideronte brenda fushveprimit t hetimit t saj, duke prfshir gjasht artikuj q prbheshin nga dokumente me shenja klasifikimi dhe materiale prreth, disa prej t cilave ishin nga shrbimi i Presidentit n Senat dhe disa prej t cilave ishin nga mandati i tij si Zvends President. ”, tha Bauer. "DD gjithashtu mori pr shqyrtim t mtejshm shnime t shkruara personalisht me dor nga vitet e nnpresidentit."

  Biden u largua nga Senati i SHBA n vitin 2008 pr t shrbyer si zvendspresident i ish-presidentit Barack Obama.

  Emri: IMG_0750.jpg

Shikime: 18

Madhsia: 55.8 KB
  Nj kasolle bosh roje e Shrbimit Sekret ndodhet jasht rrugs hyrse q t on n rezidencn private t Presidentit Joe Biden n Wilmington, Delaware t premten, 19 prill 2019. Departamenti i Drejtsis ka nisur nj hetim pr ruajtjen e dokumenteve t klasifikuara n shtpin e Biden pas largimit nga detyra n 2017. (Peter Doocy/Fox News)

  Bauer shtoi se ekipi i presidentit sht “prpjekur t balancoj rndsin e transparencs publike, aty ku sht e prshtatshme, me normat dhe kufizimet e vendosura t nevojshme pr t mbrojtur integritetin e hetimit”.

  "Ne do t vazhdojm ta bjm kt gjat gjith rrjedhs s bashkpunimit ton me DD," tha Bauer.

  Ndrsa deklarata e Bauer adreson se Departamenti i Drejtsis mori "gjasht artikuj q prbheshin nga dokumente me shenja klasifikimi", sht i paqart numri i sakt i dokumenteve t klasifikuara t sekuestruara gjat kontrollit.

  "Avokatt e Presidentit dhe Zyra e Kshilltarit t Shtpis s Bardh do t vazhdojn t bashkpunojn me DD dhe Kshilltarin Special pr t ndihmuar q ky proces t kryhet me shpejtsi dhe me efikasitet," tha n nj deklarat t shtunn n mbrmje, kshilltari i Shtpis s Bardh, Richard Sauber.

  Emri: Garland.jpg

Shikime: 18

Madhsia: 38.8 KB
  Prokurori i Prgjithshm i SHBA Merrick Garland jep komente n ndrtesn e Departamentit t Drejtsis t SHBA m 18 nntor 2022 n Uashington, DC. Garland njoftoi se do t caktoj nj kshilltar special pr t mbikqyrur hetimin e Departamentit t Drejtsis ndaj ish-presidentit Donald Trump dhe trajtimin e tij t dokumenteve dhe veprimeve t klasifikuara prpara sulmit t 6 janarit n ndrtesn e Kapitolit t SHBA. I zgjedhuri i Garland pr t mbikqyrur avokatin special sht Jack Smith, nj prokuror i gjykats penale ndrkombtare. (Anna Moneymaker/Getty Images)

  Krkimi vjen nj jav pasi Prokurori i Prgjithshm Merrick Garland emroi Prokurorin e SHBA Robert Hur si kshilltar special pr t hetuar heqjen e mundshme t paautorizuar t presidentit dhe mbajtjen e pahijshme t dokumenteve dhe t dhnave t klasifikuara t zbuluara n Qendrn Penn Biden n Uashington DC dhe n rezidencn e tij private n Wilmington. , Delaware.

  T dhnat e klasifikuara u gjetn brenda zyrave n Uashington, DC, t institutit t mendimit Penn Biden Center m 2 nntor 2022, por u zbuluan pr publikun vetm javn e kaluar.

  Shtpia e Bardh REFUZON T THOT NSE BIDEN DO T ULE PR INTERVIST ME KSHILLTN SPECIALE N HOTIM T Regjistrimeve t Klasifikuara

  Nj sasi e dyt e dokumenteve t klasifikuara u gjet gjithashtu brenda garazhit t shtpis s presidentit n Wilmington. Fundjavn e kaluar, dokumente shtes t klasifikuara u gjetn n shtpin e presidentit.

  Emri: GettyImages-1158940705-e1673550955328.jpg

Shikime: 18

Madhsia: 29.4 KB
  Robert K. Hur, Ndihms Agjenti Special i Prokurorit t Shteteve t Bashkuara, flet gjat nj konference shtypi m 16 prill 2019, n Baltimore. (Shrbimi i lajmeve Kevin Richardson/Baltimore Sun/Tribune nprmjet Getty Images) (Shrbimi i lajmeve Kevin Richardson/Baltimore Sun/Tribune nprmjet Getty Images)

  Shtpia e Bardh ka refuzuar vazhdimisht t komentoj mbi prmbajtjen e t dhnave t klasifikuara, si dhe nivelet e klasifikimit, duke thn n vend t ksaj se t dhnat "u jan dorzuar autoriteteve prkatse dhe do t jen pjes e hetimit n vazhdim".


  Burimi: Fox News

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: FBI zbulon dokumente t tjera sekrete n shtpin e Joe Biden

  Kash Patel, nje ish drejtues i larte i Pentagonit dhe ish-prokuror i Departamentit te Drejtesise gjate kohes qe Trump ishte president, flet per skandalin e dokumentave sekrete te Biden.


 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Avokatt e Biden gjejn dokumente t tjera sekrete, ksaj here n shtpin e tij

  Dhe video tjeter e Kash Patel:


 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,834
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: FBI zbulon dokumente t tjera sekrete n shtpin e Joe Biden

  Fletoret e Bidenit midis sendeve t sekuestruara nga FBI n kontrollin e shtpis n Delaware

  Fletoret, nga koha e Bidenit si zvendspresident, nuk kan shenja t klasifikuara, por jan marr sepse disa shkrime kan t bjn me biznesin e tij zyrtar, tha nj person i njohur me hetimin.

  Nga Carol E. Lee , Sarah Fitzpatrick dhe Peter Nicholas

  Fletoret n t cilat Presidenti Joe Biden shkroi gjat kohs s tij si zvendspresident jan ndr artikujt q FBI mori nga nj prej shtpive t tij n Delaware gjat nj kontrolli atje javn e kaluar , sipas nj personi t njohur me hetimin.

  Fletoret u sekuestruan sepse shnimet e Biden n disa nga faqet kan t bjn me biznesin e tij zyrtar si zvendspresident, duke prfshir detaje t angazhimeve t tij diplomatike gjat administrats s Obams dhe mund t'i referohen informacioneve t klasifikuara, tha i njjti person, duke shtuar se fletoret nuk kan shenja t klasifikuara n to, por disa nga shnimet e shkruara me dor brenda tyre mund t konsiderohen si t tilla duke pasur parasysh prmbajtjen e tyre t ndjeshme.

  Faqet e tjera n fletore, megjithse mund t mos prmbajn informacione potencialisht t klasifikuara, mund t konsiderohen ende pron e qeveris sipas Aktit t Regjistrimeve Presidenciale, sepse ato i prkasin biznesit zyrtar t Bidenit si zvendspresident, sipas personit t njohur me hetimin.

  Fletoret prfshijn nj przierje shnimesh t shkruara me dor nga Biden pr tema t ndryshme, personale dhe zyrtare, sipas personit t njohur me konfiskimin. N disa faqe Biden shkroi gjra pr familjen ose jetn e tij q nuk kan lidhje me postet publike, tha i njjti person. N faqet e tjera, ai prkujtoi me shkrim disa nga prvojat apo mendimet e tij si nnkryetar n at koh, sipas t njjtit burim.

  Numri i fletoreve t mbajtura nga Biden sht i madh, sipas personit t njohur me detaje, por ata nuk e dinin numrin e sakt.

  Kur u pyet pr fletoret, nj zdhns i avokatit personal t Biden, Bob Bauer, prsriti qndrimin q ekipi ligjor i presidentit ka mbajtur n deklaratat e mparshme n lidhje me hetimin e Departamentit t Drejtsis pr posedimin e Bidenit t materialeve t klasifikuara nga administrata Obama q u gjet n Wilmington-in e tij. Delaware, rezidenc dhe nj zyr n Uashington, DC, q ai prdori pasi u largua nga zvendspresidenti.

  “Si sht theksuar n deklaratn e lshuar m 14 janar, n prputhje me pikpamjen ton pr krkesat e bashkpunimit ton me DD n kt shtje, ne nuk do t komentojm saktsin e raporteve t ksaj natyre”, tha zdhnsi.

  Departamenti i Drejtsis nuk pranoi t komentoj. FBI nuk pranoi t komentoj.

  Zdhnsi i Bauer-it t premten nuk pranoi t komentonte kur u pyet nse Biden e dinte q fletoret ishin t paketuara n kuti q i kishin mbetur n fund t administrats s Obams, nse ai kishte akses n to q nga largimi nga zvendspresidenti dhe nse ai mendonte se fletoret ishin pron e tij personale.

  N nj letr t ksaj jave drejtuar ish-presidentve dhe nnkryetarve, Arkivat Kombtare u krkuan zyrave t tyre t krkonin do material n posedim t tyre q mund t lidhet me qndrimet e tyre n detyr, duke prfshir "pr t prcaktuar nse trupat e materialeve q m par supozoheshin t ishin personale n natyr mund t prmbajn pa dashje t dhnat presidenciale ose nnpresidente q i nnshtrohen [Akti i t dhnave Presidenciale], qofshin t klasifikuara ose t paklasifikuara.”

  Krkesa pasoi nj betej midis ish-presidentit Donald Trump dhe Arkivave pr posedimin e tij t dokumenteve t klasifikuara pas largimit nga detyra, gj q oi n marrjen e FBI-s pr nj urdhr krkimi n gusht pr t'i trhequr ato nga pasuria e tij n Mar-a-Lago ; Zbulimi i ndihmsve t Biden n nntor t dokumenteve t klasifikuara nga koha e tij si zvendspresident n zyrn e tij private, si dhe zbulimet e mvonshme ; dhe zbulimi i ish- zvendspresidentit Mike Pence se ndihmsit e tij kishin gjetur dokumente t klasifikuara n shtpin e tij n Indiana kt muaj.

  Zotrimi i dokumenteve t klasifikuara nga Trump dhe Biden sht subjekt i hetimeve t veanta t kshilltarve special. Prokurori i Prgjithshm Merrick Garland deri m tani nuk ka emruar nj avokat special pr t hetuar trajtimin e dokumenteve t klasifikuara nga Pence.

  Zotrimi i fletoreve nga Biden nga koha e tij si zvendspresident, t cilat prfshijn shnime pr biznesin zyrtar q ai zhvilloi n at rol, ngre pyetje nse ai ndoqi si duhet procedurat pr ruajtjen e t dhnave presidenciale. Ai gjithashtu ngre pyetje nse fletoret konsiderohen personale apo zyrtare dhe se si nnkryetart dhe presidentt e tjer q mbanin fletore t ngjashme gjat kohs q ishin n detyr i kan trajtuar t tyret.

  Ligji federal i lejon presidentt dhe nnkryetart t shkruajn dhe, pas largimit nga detyra , t mbajn ditar dhe shnime t nj natyre "personale", pr sa koh q ata nuk e kishin ndar materialin me asknd n kohn kur mbanin detyrn. (Ish-presidenti Ronald Reagan mbajti nj ditar t shkruar me dor gjat tet viteve t tij n Shtpin e Bardh, duke i ruajtur n nj sirtar komodine dhe vetm gruaja e tij, Nancy, e dinte se ata ishin atje, sipas Douglas Brinkley, historianit presidencial i cili m von redaktoi dhe botoi ditart.)

  Jason R. Baron, nj ish-drejtor i shtjeve gjyqsore n Arkivin Kombtar, tha kur bhet fjal pr fletoret q prmbajn shnime t shkruara me dor pr shtje personale, t prziera me shnime pr biznesin e qeveris, ato ka t ngjar t konsideroheshin pron personale nse Biden nuk i ndante kurr ato me ndonj qeveri. antart e stafit gjat zvendspresidentit.

  Baroni tha se kjo sht e vrtet nse Biden i ka shkruar vetes nj shnim pr blerjen e nj presidenti ditlindjeje pr gruan e tij ose ka shkruar pr nj takim me nj udhheqs t huaj.

  Por nse Biden do t ndante prmbajtjen e fletoreve me stafin gjat kohs q shrbente si zvendspresident, materiali do t konsiderohej si t dhna zyrtare q i prkisnin qeveris, tha Baron.

  "Shnimet personale t shkruara me dor t nj ish-presidenti ose nnpresidenti konsiderohen vetm regjistrime presidenciale nse ato jan ndar ose komunikuar me personelin e Shtpis s Bardh ose agjencis federale pr prdorim n transaksionet e biznesit qeveritar," tha Baron. "Nj ish-president ose nnkryetar ka t drejt t heq shnime personale nga Shtpia e Bardh - ato nuk jan t dhna zyrtare q hyjn n ruajtje ligjore t Arkivit Kombtar n fund t nj administrate."

  M 20 janar, FBI kaloi m shum se 12 or duke krkuar n shtpin e Biden-it n Wilmington pr do t dhn t mundshme nga tet vitet e tij si zvendspresident, duke prfshir materiale potencialisht t klasifikuara.

  T nesrmen, Bauer, avokati personal i presidentit, tha n nj deklarat se hetuesit federal kishin marr me vete m shum sesa thjesht dokumente me shenja t klasifikuara pasi kishin akses n "shnimet e shkruara me dor personalisht, dosjet, letrat, lidhsit, kujtimet, listat e detyrave t Bidenit, oraret dhe prkujtuesit q shkojn pas dekadash.”

  Departamenti i Drejtsis “mori n posedim materialet q i konsideroi brenda objektit t hetimit t tij, duke prfshir gjasht artikuj q prbheshin nga dokumente me shenja klasifikimi dhe materiale prreth”, tha Bauer n deklarat. “DD gjithashtu mori pr shqyrtim t mtejshm shnime t shkruara me dor personalisht nga vitet e nnpresidentit.”

  Zbulimet se Trump, Biden dhe Pence zotronin t gjith materiale t klasifikuara pasi kishin ln detyrn, kan nxitur thirrje pr ndryshime n procesin e largimit t presidentve dhe nnpresidentve.

  Norman Eisen, i cili ka punuar si kshilltar i posam pr etikn n Shtpin e Bardh t ish-presidentit Barack Obama, tha se ai po mbron nj rishikim m t afrt t dokumenteve t presidentit dhe zvendspresidentit prpara se t largohen nga detyra, n mnyr q dokumentet qeveritare t mos paketohen me t tjerat. sendet.

  Eisen prshkroi nj skenar hipotetik ku nj president n largim ose nj ndihms donte t paketonte nj fatur mjeksore q duhej paguar dhe iu krkua t telefononte Arkivin Kombtar pr t vendosur nj punonjs nse ishte nj rekord personal apo qeveritar.

  T premten, Pence krkoi falje q kishte dokumente t klasifikuara n posedim t tij dhe tha se ai merr prgjegjsin e plot pr kt.

  Biden ka thn se ishte i befasuar kur msoi se dokumente t klasifikuara u gjetn n zyrn e tij t mparshme n nntor dhe ka thn se "nuk ka atje" pr sa i prket hetimit federal. Zyra e kshilltarit t Shtpis s Bardh ka thn se dokumentet jan paketuar pa dashje n kuti dhe jan marr pasi Biden u largua nga zvendspresidenca.

  Nj person i afrt me Biden tha se sht e pamundur t imagjinohet se ai ka paketuar kuti vet pasi u largua nga zvendspresidenti. Kjo do t ishte puna e stafit t tij, tha ky person, duke folur n kushte anonimiteti pr t folur m lirshm.

  "Ai nuk po vendos asgj n kuti," tha ky person.

  Burimi: NBC News

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-12-2022, 01:02
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2021, 14:30
 3. Ishte koha kur...
  Nga 2043 n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 159
  Postimi i Fundit: 24-03-2013, 12:18
 4. Filmi: Ishte Koha per Dashuri
  Nga Albo n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-02-2009, 22:14
 5. Java - Program perpunimi i shnimeve log
  Nga mad n forumin Arti i programimit
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 22-04-2004, 05:29

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •