Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,599
  Postimet n Bllog
  11

  Lekt e korrupsionit: Drejtoreshs s Rilindjes Socialiste i vjedh pastruesja e shtpis mijra euro

  Zri i Ameriks: Deklarata kontradiktore t Alda Klosit mbi parat q kishte n shtpi

  Emri: Capture-31.jpg

Shikime: 106

Madhsia: 32.9 KB

  N Shqipri, ish zyrtarja Alda Klosi, n banesn e s cils dyshohet se u vodhn mbi 120 mij euro dhe 30 mij dollar rezulton t ket dhn dy deklarime t ndryshme n polici mbi parat q ajo kishte n shtpi.

  M 15 dhjetor, ditn kur ka ndodhur vjedhja e denoncuar n polici, zonja Klosi ka deklaruar se nuk kishte patur sasi t mdha parash. Sipas proceverbalit t deklarimit t saj, t cilin Zri i Ameriks ka mundur ta shoh, zonja Klosi sht shprehur se prve bizhuterive, nga kontrolli paraprak ka konstatuar se i mungonte edhe nj sasi parash pr shpenzime dhe mbarvajtjen jetike t prditshme.

  Ndrsa, pas arrestimit t Rozeta Dobit, e cila punonte si pastruese tek banesa e ish zyrtares, n nj deklarim t dyt, zonja Klosi sht shprehur se gjat ksaj kohe ka menduar me qetsi pr sendet q ka patur dhe se ditn e ngjarjes i jan vjedhur nj shum n valut t huaj m shum se 120 mij euro, si dhe nj shum prej 30 mij dollarsh, t cilat ajo ka shpjeguar se ia kishte ln xhaxhai.

  Kontradikta n dy deklarimet ngre nj sr pikpyetjesh, pasi duket e vshtir, q nj person, q ka n banes nj sasi kaq t madhe parash, t mos ket konstatuar mungesn e tyre, aq m tepr, kur sipas deklarimeve t djalit t pastrueses, nna e tij kishte marr t gjith kasafortn. Pikpyetjet shtohen edhe nga fakti se deklarimi i shums s vjedhur sht br vetm pas arrestimit t autorve t grabitjes, gati 3 jav pas ngjarjes dhe jo m par.

  Zonja Klosi ka mbuluar funksione t larta n administrat, si ish drejtoresh e koncensioneve n ministrin e Financave para disa vitesh dhe deri n korrik t 2022, shefe e kabinetit t ish zvends kryeministrit Arben Ahmetaj, pr t kaluar m pas n Autoritetin e Mbikqyrjes Finaciare.

  VOA

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,599
  Postimet n Bllog
  11

  Pr: Lekt e korrupsionit: Drejtoreshs s Rilindjes Socialiste i vjedh pastruesja e shtpis mijra

  Alda Klosi hyri n administrat me nj apartament dhe doli me disa t till

  Emri: 800-0-9ee1f5949f07bb82d92c28a7fca5567a.jpg

Shikime: 28

Madhsia: 47.1 KB

  Alda Klosi sht personazhi m i komentuar si n ekranet televizive, por edhe n bisedat e qytetarve t thjesht. Zbardhen deklaratat e pasuris s Klosit q nga dita ku ajo sht emruar n administratn e lart shtetrore n 2016, si drejtore n ministrin e Financave.

  At vit Alda Klosi kishte nj pasuri modeste, bashkpronare me t shoqin Altin Klosi n nj apartament prej 47m2 katror n Tiran, me vler 2,5 milion lek, nj automjet Toyota Yaris i vlersuar 180 mij leke dhe disa llogari bankare me vlera t ulta ose t paprfillshme, prej 7 eurosh apo 3,8 dollarsh. Bashkshorti kishte dhe nj truall prej 1000 m2 katrore n periferi t Tirans me vler 9 milion lek, ku prfshihet dhe nj ndrtim prej rreth 90 m2.

  Nj vit m pas Alda dhe Altin Klosi blen nj apartament n Tiran prej 72 metrash katror me vler rreth 32 mij euro, financuar pjesrisht nga nj kredi prej 2 milion leksh, 950 mji lek t tjera I kan marr borxh dhe nga nj garanci financiare t nj prone me qira.

  N vitet e tjera pasuria e Alda Klosit nuk ka psuar ndryshime t mdha. Por n 2021 Alda Klosi tashm e divorcuar papritur bhet e pronare e dy apartamenteve banimi n Lezhe, me vler gati 8 milion lek q t dy. Po n kt vit Alda Klosi shlyen kredin e marr n 2017 pr blerjen e apartamentit n Tiran, dhe bhet pronare me te drejta t plota.

  Kurse n vitin e fundit 2022, Alda Klosi deklaron se ka prfituar tre pasuri si trashgimi ligjore nga familja. Por teksa ka deklaruar pronat e marra nga trashgimia, ajo nuk ka br asnj deklarat pr t paktn 120 mij eurot e vjedhura n shtpi. Ajo thot se shuma e vjedhur sht pr kurimin e xhaxhait, ajo kishte si detyrim ligjor ta raportonte si gjendje cash n shtpi.

  Koha Jone

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,599
  Postimet n Bllog
  11

  Pr: Lekt e korrupsionit: Drejtoreshs s Rilindjes Socialiste i vjedh pastruesja e shtpis mijra

  Prgjimet/ Rozeta: Pse ke marr lek? Djali: Mora ve 50 mij euro

  Emri: dobi-2.jpg

Shikime: 27

Madhsia: 36.5 KB

  23-vjeari Havier Dobi, djali i sanitares q vodhi 120 mij euro n banesn e ish-zyrtares s shtetit, Alda Klosi prmes nj komunikimi me nnn e tij n paraburgim, bri q policia t zbuloj q n shtpin e tyre ishin t fshehura mbi 400 mij euro n aspirator. Rozeta i ka thn t birit q do t marr prsipr t gjith fajin, dhe ai i sht prgjigjur se do t nxjerr lekt nga shtpia.

  Bazuar n kt djali sht urdhruar kontroll i dyt ku u gjetn parat e tjera n tubin e aspirimit. M pas Rozeta kritikon te birin pse ka marr shum para. Ai i prgjigjet kam marr vetm 50 mij euro. Biseda mes tyre sht br kur ishin n paraburgim, ndrsa pgjoheshin nga policia.

  A do t futet n loj SPAK-u, pasi jan mbi 400 mij euro q jan ende jetim. Prokuroria e Posame thot se nuk ka nisur hetim lidhur me verifikimin e pasuris s Alda Klosit. Kt hetim po e kryen Prokuroria e Tirans, por nse do t futet n loj SPAK do t varet nga vlersimi i nivelit t zyrtares, sa e lart do t konsiderohet ajo. Klosi dikur ka punuar si shefe kabineti e Arben Ahmetajt kur ishte zv.kryeministr, ish-drejtoresh koncesionesh, ndrsa punon aktualisht n Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare.

  Ajo ka deponuar se 120 mij eurot qe iu vodhn, ishin kursime t mbledhura pr kurimin e xhaxhait t saj t smur. Por Rozeta Dobi ka thn se edhe shuma prej 400 mij eurosh sht marr po n shtpin e Klosit. Nse deklarata e Dobit del t jet e vrtet, ather barra e provs pr t vrtetuar pasurin i takon Klosit.

  Prgjimi:

  Havieri: far ke thn ti pr mua?

  Rozeta: Asgj do t rri un ktu.

  Havieri: Lekt atje lart te shtpia do i nxjerr un.

  Koha Jone

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,599
  Postimet n Bllog
  11

  Pr: Lekt e korrupsionit: Drejtoreshs s Rilindjes Socialiste i vjedh pastruesja e shtpis mijra

  Lind pyetja: Perse drejtoresha e Rames i mban leket ne shtepi dhe jo ne banke?

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-01-2022, 15:24
 2. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-01-2016, 16:44
 3. Partia e Bamir Topit i bashkohet Rilindjes Socialiste
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 03-04-2015, 07:24
 4. KESH on energji falas n Kosov,ble mijra euro do dit
  Nga Qerim n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-03-2006, 16:08
 5. Nxenesi Tritol Shtepise Se Drejtoreshes
  Nga Shpirt Njeriu n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-09-2003, 06:39

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •