Shikoni videon e ndaluar të Dr. John Campbell: Më shumë injeksione rrisin gjasat e kontraktimit me Covid

Emri:  Screen-Shot-2023-01-05-at-8.08.57-PM-1200x630.jpg

Shikime: 3367

Madhësia:  25.6 KB

Dr. John Campbell është një profesor infermierie në pension në Mbretërinë e Bashkuar me Master Shkencor në shkencat shëndetësore dhe Ph.D. në infermierinë. Ai është bërë i njohur për shkak të kanalit të tij në YouTube, i cili fitoi popullaritet gjatë pandemisë.

John filloi në ditët e para të Covid me pak durim për skeptikët e vaksinave kundër Covid; megjithatë, me kalimin e kohës, ai është bërë një kritik i shquar i tyre. Audienca ka shijuar përmbajtjen e tij teksa ai përpiqet të paraqesë të dhëna mjekësore shpesh të pa adresuara në mediat kryesore në një mënyrë objektive dhe edukative.

Fatkeqësisht, atij i është dashur të mësojë të flasë me kodin e kërkuar për të shmangur fshirjen nga YouTube i kontrolluar nga kompania. Pavarësisht qasjes së tij të kujdesshme, YouTube ndaloi një nga videot e tij më të fundit tronditëse. Campell ekzaminoi një studim të rishikuar nga kolegët nga Cleveland, Ohio, "Efektiviteti i vaksinës bivalente të sëmundjes së Coronavirus 2019 (COVID-19) , i cili tregon se sa më shumë "vaksina" kundër Covid-it të keni pasur, aq më i madh është shansi juaj për t'u sëmurë shumë. me Covid.

RAIR Foundation USA ka restauruar videon në Rumble:



Shpjegimi i Dr. Campbell për studimin përbën disa nga provat më të mira deri më tani se injeksionet e mARN-së, siç kanë parashikuar disa që në fillim, mund të dëmtojnë sistemin imunitar në atë mënyrë që të bëjnë më shumë gjasa që personi të infektohet me Covid, dhe jo. më pak, dhe në raport me numrin e injeksioneve që ka bërë personi. Me fjalë të tjera, më shumë injeksione do të thotë më shumë gjasa për të marrë Covid në mënyrë të përsëritur.

——————————————————————————

Më poshtë është një riprodhim i asaj që shkroi Dr. Campbell në kutinë "më shumë informacion" të videos së tij në YouTube, të cilën ai e nxori nga studimi që ai shqyrton në këtë video.

Rreziku i COVID-19 ndryshonte gjithashtu nga numri i dozave të vaksinës COVID-19 të marra më parë. Sa më i lartë të jetë numri i vaksinave të marra më parë, aq më i lartë është rreziku i infektimit me Covid.

Shkarkoni PDF falas me rezolucion të lartë të posterave dhe kopje falas të dy teksteve të mia shkollore. Çdo donacion duke përdorur këtë lidhje ndihmon punën e mësimdhënies Campbell.

Dozat e vaksinës kundrejt rrezikut të Covid gjatë periudhës 3-mujore të studimit:

Një dozë, 1.7 herë më shumë gjasa për të dalë pozitiv për Covid
Dy doza, 2.63 herë më shumë gjasa për të dalë pozitiv për Covid
Tre doza, 3.1 herë më shumë gjasa për të dalë pozitiv për Covid
Më shumë se tre doza, 3.8 herë më shumë gjasa për të dalë pozitiv për Covid
Pra, në krahasim me të pavaksinuarit:

1, x 1.7
2, x 2,36
3, x 3.1
4, x 3,38
P = 0,001 do të thotë 999 nga 1000 ka të ngjarë të jetë një rezultat i vërtetë

Ky 99.9% ka të ngjarë të jetë një rezultat i vërtetë

Efektiviteti i vaksinës dyvalente për sëmundjen e koronavirusit 2019 (COVID-19)

Në vitin 2020

(botuar në 2021)

Dëshmi se vaksinat parandaluan infeksionin me Covid

Kjo ishte kur popullata njerëzore sapo kishte ndeshur me virusin e ri të Sindromës së Rëndë Akute të frymëmarrjes Coronavirus 2 (SARS-CoV-2).

Gjërat kanë ndryshuar (Dylan)

Antigjene dyvalente

Vaksina origjinale dhe linjat BA.4/BA.5 të Omicron.

(Miratuar pa demonstruar efektivitet në studimet klinike njerëzore)

(Miratuar pa demonstrim të sigurisë në studimet klinike njerëzore)

Sfondi:
Për të vlerësuar nëse një vaksinë bivalente COVID-19 mbron nga COVID-19.

Metodat

Punonjësit e Cleveland Clinic, n = 51,011

Incidenca kumulative e COVID-19 u ekzaminua gjatë javëve në vijim.

Është vlerësuar mbrojtja e ofruar nga vaksinimi i fundit dhe i mëparshëm

Bivalentët e parë dhanë, 12 shtator 2022

Studim tre mujor

Rezultatet
Midis 51,011 punonjësve:

20,689 (41%) kishin pasur një episod të mëparshëm të dokumentuar të COVID-19,
42,064 (83%) kishin marrë të paktën dy doza vaksinash.
10,804 (21%) ishin vaksina bivalente të përforcuara
COVID-19 u shfaq në 2,452 (5%) gjatë studimit.
(Pfizer 89%, Moderna 11%)

Rreziku i COVID-19 është rritur me kalimin e kohës që nga episodi më i fundit i mëparshëm i COVID-19.

Rreziku i COVID-19 u rrit me numrin e dozave të vaksinave të marra më parë. Vini re se kjo bazohet në numra të mëdhenj

Doza, 0 = 6,419 (12.6%)
Doza, 1 = 2,528 (5%)
Doza, 2 = 14,810 (45.9%)
Doza, 3 = 23,396 (45.9%)
Doza 4, 3,757 (7.4%)
Doza 5, 85 (më pak se 1%)
Dozat 6, 16 (më pak se 1%)
Gjendja e vaksinuar bivalente ishte e lidhur në mënyrë të pavarur me një rrezik më të ulët të COVID-19 (HR, 0.70)

(gjatë tre muajve të studimit)

Që çon në efektivitetin e vlerësuar të vaksinës (VE) prej 30%

Të dhënat më të fundit të variantit të CDC

Gjërat kanë ndryshuar (Dylan)


Burimi: Rair Foundation