N Luftn pr Kontrollin e Njerzimit, Mendimet dhe Emocionet Jan Fush Beteje: Dr. Robert Malone

Nga Masooma Haq dhe Jan Jekielek

Shpiksi i vaksinave mRNA Dr. Robert Malone, pasi ka punuar me Departamentin e Mbrojtjes s SHBA-s (DOD) pr shum vite, paralajmron se nj luft po zhvillohet nga qeveria pr kontrollin e mendjeve t njerzve dhe se platformat e mediave sociale po armatosen n kt. lufta dhe jan "punsuar n mnyr aktive" nga komuniteti i inteligjencs pr t ndikuar n at q njerzit mendojn dhe ndjejn.

Emri: EpochImages-2600441407-xl-700x420.jpg

Shikime: 75

Madhsia: 15.6 KB
Dr. Robert Malone, autor i "Lies My Gov't Told Me," n Uashington m 19 dhjetor 2022. (Jack Wang/The Epoch Times)

Kjo fushbeteje e re, n t ciln mendja dhe mendimet tuaja, vet emocionet tuaja jan fushbeteja. Nuk ka t bj me territorin , tha Malone gjat nj interviste t fundit pr programin American Thought Leaders t EpochTV. Twitter, sht e qart tani, sht br platforma premium pr formimin e konsensusit global n zhvillim rreth temave t dits.

Gjat puns s tij me DOD, Malone u b i vetdijshm pr kompanit q hulumtonin programe shumgjuhshe q vlersojn prmbajtjen emocionale t gjuhs s prdorur n mediat sociale , t cilat ato kompani m pas i prdorin pr t "hartuar ret e marrdhnieve", duke prfshir se cilat tema po diskutojn njerzit, cilt jan ndikuesit, dhe kush sht n skaj t asaj reje, tha Malone.

Emri: Twitter-headquarters-1200x800.jpg

Shikime: 29

Madhsia: 15.3 KB
Nj tabel n selin e Twitter n San Francisko m 8 dhjetor 2022. (Jeff Chiu/AP Photo)

Fenomenet si deplatformimi, prjashtimi n hije dhe nj tweet q bhet viral sht pjes e ktij armatizimi t mediave sociale.

Emri: trump-twitter-restriction_02-600x420.jpg

Shikime: 29

Madhsia: 18.3 KB
Twitter i pengoi prdoruesit t shprndanin postimin e ish-presidentit Donald Trump. (Pamja e ekranit/Twitter)

Duke prdorur kto mjete pr t manipuluar far informacioni, far cicrimash q publikoni, far mesazhesh drgoni n ren tuaj t ndikimit, ata mund t modulojn se si sillen ata njerz, tha ai. Ju n fakt mund t kontrolloni n mnyr shum aktive se far mendojn individt, informacionin q ata po mbledhin, far po ndikohen t bjn.

Njerzit q kontrollojn armt e lufts s informacionit mund t modulojn mesazhet brenda reve ndikuese q mund t hartohen lehtsisht, tha Malone.

"Gjendja juaj aktuale e mendjes, bazuar n gjuhn q po prdorni dhe temat pr t cilat po flisni, mund t hartohet shum sakt, psikologjikisht," tha ai. "Ajo mund t lidhet n nj rrjet marrdhniesh ndikimi."

Mbikqyrja e teknologjis s lart
Antart e nj "reje ndikuese" specifike mund t gjurmohen duke prdorur teknologjin e spiunazhit ushtarak t quajtur Gorgon Stare, tha Malone. Kjo teknologji spiune sht e aft t zbuloj lvizjet, duke prfshir at makin q vozitni, kush hyn n makinn tuaj dhe ku shkoni, tha ai.

Gorgon Stare sht nj teknologji survejimi, e krijuar fillimisht pr t synuar grupet terroriste, q prdor kamera t teknologjis s lart t montuara n drone pr t kapur imazhe video t zonave t mdha, si qytete t tra. Pastaj inteligjenca artificiale prdoret pr t analizuar pamjet e vzhgimit.

Arthur Holland Michel, autor i librit, "Syt n qiell: Ngritja sekrete e Gorgon Stare dhe si do t na shikoj t gjithve", e quajti kt teknologji "kulmin e mbikqyrjes ajrore" gjat nj interviste t vitit 2019 me Institutin CATO dhe tha gjrat q msoi gjat shkrimit t librit ishin kaq shqetsuese, saq e mbanin zgjuar natn.

Emri: elon-musk-1211442310--1200x729_0.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 13.4 KB
Elon Musk flet n Konferencn dhe Ekspozitn Satelitore 2020 n Uashington m 9 Mars 2020. (Win McNamee/Getty Images)


Bashkpunim gjat Pandemis

Elon Musk ka sjell m shum transparenc n Twitter, por informacioni q ai zbuloi vetm konfirmoi se FBI dhe agjencit e inteligjencs kishin ndikim t madh mbi platformn, tha Malone.

Eloni tani sht n nj pozicion ku ai ka akses n informacione tepr t dmshme n lidhje me gatishmrin e qeveris amerikane pr t bashkpunuar me industrin dhe pr t kompromentuar Amendamentin e Par, tha Malone.

Blerja e Twitter nga Musk sht e rndsishme, por vetm koha do t tregoj se far do t ket rezultati prfundimtar i saj pr demokracin ton dhe Amendamentin e Par, shtoi Malone.

Q nga fillimi i pandemis , Malone dhe gruaja e tij dhe kolegu i tij shkenctar, Jill Glasspool Malone, jan br t vetdijshm pr shkeljen e t gjitha parmakve nga qeveria, tha Malone, pr sa i prket etiks dhe normave t zhvillimit t ilaeve, bioetiks, mbrojtjes biologjike dhe farmaceutike. zhvillimin.

T gjith ne i jemi nnshtruar, gjat tre viteve t fundit, operacioneve psikologjike t shkalls ushtarake q prdornin teknologjin e zhvilluar pr konflikte n det t hapur dhe ato ishin vendosur kundr qytetarve t pothuajse t gjith bots perndimore.

T njjtat strategji q prdoren nga Partia Komuniste Kineze (CCP) pr t kontrolluar qytetart kinez jan prdorur nga elitat n Shtetet e Bashkuara, tha Malone.

Tani po shohim dokumentacionin n baza ditore q na jepet nga Twitter , t ktij bashkpunimi intensiv midis qeveris amerikane , teknologjis dhe mediave t korporatave, tha Malone.

Emri: GettyImages-sina-weibo-china-486589673-1200x798.jpg

Shikime: 29

Madhsia: 36.9 KB
Nj burr duke prdorur nj laptop n nj zyr t Sina Weibo, i njohur gjersisht si versioni kinez i Twitter-it, n Pekin m 16 prill 2014. (Wang Zhao/AFP/Getty Images)

Qytetart Manipulohen

Miliona amerikan pranuan nj produkt t ri (vaksina mRNA) q kaprceu protokollet normale t siguris dhe efikasitetit dhe sht ende n prdorim vetm nn autorizimin e prdorimit urgjent, sepse qeveria mendoi se ishte e pranueshme t vendoste kto teknologji t nivelit ushtarak kundr t gjithve ne shtrngoni, detyroni dhe urdhroni q ne t pranojm nj produkt t palicencuar q rezulton t mos jet i sigurt dhe as efektiv, "tha Malone.

Njerzit u detyruan t merrnin kt vaksin eksperimentale sepse ata ishin manipuluar n nj shkall q sht e vshtir pr t'u kuptuar, tha Malone. Kjo sht mnyra se si entitetet si CCP jan n gjendje t kryejn mizori t t drejtave t njeriut, si prerja e organeve t gjalla , ku t burgosurit e ndrgjegjes vriten pr organet e tyre, shtoi ai.

Kina rriti industrin e saj t "transplantit" t organeve nga viti 1999 e deri m tani, me nj koh pritjeje n Kin pr nj transplant t madh organesh q zgjat disa muaj dhe jo vite q mund t zgjas n vendet perndimore.

Kjo ndodh sepse njerzit nuk mund ta konceptojn "mundsin q kto gjra mund t ndodhin n kt mnyr, pavarsisht nse bhet fjal pr marrjen e organeve, apo sht errsira e asaj q duket t jet shfaqja e nj shteti korporatist farmaceutik, global dhe t centralizuar", tha Malone.

Shumica e njerzve nuk mund ta kuptojn se ekziston nj e keqe e till sepse ata jan ende t mir, tha Malone.

"Jo vetm q ne i jemi nnshtruar ksaj breshrie propagande t koordinuar, ne kemi qen subjekt i nj breshri manipulimi t qllimshm t vet gjuhs son pr t mbshtetur kt iniciativ dhe kt axhend," tha Malone.

Emri: 0-DSC02358-1200x834.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 19.9 KB
Dr. Robert Malone, shefi mjeksor i Projektit t Unitetit, n nj tubim n Hagerstown Speedway n Hagerstown, Md., m 26 mars 2022. (Terri Wu/The Epoch Times)


Libri i Ri

Libri i ri i Malone prpiqet t zgjidh ngjarjet e tre viteve t fundit pr t kuptuar se far ndodhi dhe pse, pr t ciln ai tha se sht e rndsishme pr t nisur nj rrug t shndetshme prpara.

" Secili prej ktyre kapitujve rrjedh nga nj lloj vlersimi n koh reale i ngjarjeve q po ndodhnin ," tha ai, dhe ngjarjet u cituan gjithashtu n shkrimet e Malone-s.

Lexuesit duhet ta dallojn vet t vrtetn duke gjetur burime t besueshme informacioni, tha ai, duke shtuar se qllimi i tij sht t ofroj informacion faktik pr publikun n mnyr q ata t marrin vendime t informuara, sepse shoqria sht n nj koh kur njerzit jan duke u prmbytur nga "propaganda totalitare". .

N t tretn e fundit t librit, Malone sugjeron disa veprime konkrete q mund t ndihmojn n rivendosjen e demokracis dhe n zbutjen e korrupsionit q ka rrethuar qeverin federale duke ndryshuar ligjet pr t lejuar kufizime t mandatit pr burokracin federale.

Kjo ka t bj me gjra t tilla si baza ligjore q mundson ekzistencn e ktij kuadri t prhershm q ne e quajm Shrbimi i Lart Ekzekutiv, kta mijra njerz q nuk mund t shkarkohen, q drejtojn funksionalisht qeverin, tha Malone.

Prpjekja e ish-presidentit Donald Trump pr t ricaktuar klasifikimin pr punonjsit e nivelit t lart federal n departamentin e shtetit, me urdhrin e tij ekzekutiv t planit F , ishte nj hap vendimtar pr rivendosjen e ekuilibrit n tre degt e qeveris, tha Malone.

Megjithat, pasi Presidenti Joe Biden mori detyrn, ai anuloi urdhrin ekzekutiv t Programit F, pr t cilin Malone tha se ishte "nj shembull se sa t fuqishm jan kto interesa t ngulitura administrative shtetrore".

Nj hap tjetr vendimtar pr t'i dhn fund korrupsionit qeveritar sht ndarja e fuqis s agjencive federale pr t rregulluar dhe promovuar industrin pr t ciln jan n krye, tha Malone.

"[Dr.] Peter McCullough plqen t theksoj se FDA, nn autorizimin e prdorimit urgjent, vepron si sponsor dhe rregullator i ktyre produkteve mjeksore," tha Malone. "Dhe korrupsioni i FDA dhe CDC sht n nj faz t till tani sa mendoj se sht kaq e vetkuptueshme sa vetm m t hipnotizuarit e mohojn at."


Parashikimi i nj t ardhme t re

Vetm kto veprime ka t ngjar t mos i japin fund korrupsionit t rrnjosur dhe marrveshjeve t fshehta t komunitetit t inteligjencs brenda agjencive, tha Malone, por sht nj hap prpara.

Njerz si Dr. Anthony Fauci po punojn s bashku me agjencit e inteligjencs dhe kjo mund t shihet nga zhvillimi i departamentit t ri t Institutit Kombtar t Shndetit (NIH), Agjencia e Projekteve Krkimore t Avancuara pr Shndetin ( ARPA-H ), tha Malone. .

Epoch Times iu drejtua NIH-s pr koment.

Ky departament i ri drejtohet nga nj ish-oficer i Agjencis s Projekteve t Krkimit t Avancuar t Mbrojtjes (DARPA) dhe ka nj buxhet prej rreth 1 miliard dollar. Malone tha se qllimi i departamentit duket t jet avancimi i transhumanizmit dhe nj identifikim biometrik dhe e gjith kjo agjend brenda NIH. N thelb sht komuniteti i inteligjencs q lviz brenda NIH.

Malone pyeti se si njerzit mund t mundsojn nj t ardhme t decentralizuar pr t gjith ne, n krahasim me kt ekonomi qendrore komanduese t transhumanizmit, shum t errt, t Revolucionit t Katrt Industrial.


Burimi: Epoch Times