Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 126 prej 126
 1. #121
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,643

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Luizi kėndon teksa shėtit nė oborr.

 2. #122
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,592

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  “Big Brother, njė shfaqje sforcuar propagandistike”, Albatros Rexhaj: Audienca u lodh, Luizi i vetmi qė…  Shkrimtari Albatros Rexhaj i ftuar nė “FitStation” nga Ēenkuela Hasa nė News24 ka komentuar me nota jo pozitive njė nga formatet mė tė komentuara tė momentit ”Big Brother VIP Albania”.

  “Tani nuk po mė pėlqen mė Big Brother pasi duket njė shfaqje e sforcuar me nota propagandistike.Duhet patjetėr tė jepen mesazhe, kėshtu bėnte dhe partia. Mesazhet jepen nėse ndjehen. Aty njerėzit duhet lejohen edhe tė rrihen, nxirri jashtė pastaj, ky ėshtė realiteti. Edhe publiku po lodhet por i mban Luizi”, tha shkrimtari.


  https://www.youtube.com/watch?v=xLcjst0UuAw&t=67s

 3. #123
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,643

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  https://www.youtube.com/watch?v=xLcjst0UuAw

  “Kiara, ē'do tė thotė tė duash si ti”, Albatros Rexhaj: Komenton ēiftin Kiara-Luiz, e vėrteta ėshtė…

 4. #124
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,643

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Darka e tė Nominuarve/ Banorėt bėjnė gėzuar

  20 Mars 2023


  ....... Ja qė Kiara ditka tė thote " Ju bėftė mirė! " , " Faleminderit" ....... tė darkojė e buzėqeshur ...... etj etj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 20-03-2023 mė 19:20

 5. #125
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,643

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Po jo Luizit ama !!!
  Darka e Luizit & Kiarės

  19 Mars 2023
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 20-03-2023 mė 19:19

 6. #126
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,592

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Big Brother VIP" aty s’ka VIP-a, njerėz tė dėshtuar, degjenerim pėr shoqėrinė!

  Autori Faton Mehmeti

  Televizionet tona ēdo ditė e mė shumė shtojnė dozėn e prodhimit tė emisioneve komerciale, bajate shpesh edhe nė degjenerim sa pėr tė zgjuar kėrshėrinė e shikuesve nga tė cilėt fitojnė shikueshmėri, rrjedhimisht edhe tė ardhura.

  Ndėr emisionet banale, degjenerim dhe totalisht pa asnjė vlerė ėshtė "Big Brother VIP" nė Kosovė dhe Shqipėri. Nuk e di a e kanė tė qartė se ēfarė nėnkupton fjala VIP ( very important person), ata njerėz qė janė futur aty brenda s’kanė tė bėjnė asgjė me termin nė fjalė.

  Njė pėrson VIP nuk mund tė ketė minimumin kohė pėr t'u futur brenda pėr 100 ditė, ose edhe mė pak, ata qė vėrtet janė VIP-a nuk u del dita 24 orė me angazhimet. Tė tillėt jetėn e kanė me agjendė, angazhimet e tyre janė aq tė mėdha dhe tė vlefshėm sa edhe sekondat janė tė rėndėsishėm e lėrė mė ditėt e javėt apo muajt.


  Kėshtu qė, ia kanė zbehur vlerėn fjalės VIP me emėrtime tė njerėzve qė as lagjja e vet nuk i njeh. Emisione tallava me njerėz tė varfėr intelektualisht dhe mediokėr ndiqen nga njė masė e madhe e njerėzve me arsim tė ulėt.

  Sipas statistikave njė masė e konsiderueshme e popullsisė nė Kosovė janė analfabetė funksional. Masa e tillė i ndjek " tė paprekshmit" me emocione tė larta. Shoqėria, tė rinjtė marrin mesazhe tė shėmtuar pėr tė arritur majėn e "jetės" pa asnjė sukses tė vetėm.

  Mjafton tė jesh e bukur, ose tė jesh djali i njė aktori apo regjisori pėr t'u konsideruar VIP, me masėn e analfabetėve funksional qė krijojnė VIP pa asnjė vlerė tė vetme.

  Kjo shoqėri krijon vėmendjen e ka tek banaliteti, tek muhabetet e kafeneve, tek zhveshja si mėnyrė e hapjes sė rrugėve pėr tė qenė e ftuar nga televizionet, kjo anti vlerė po determinon shoqėrinė shqiptare. Shoqėri e vdekur kulturalisht, qytetarisht ėshtė nė rrugėn e asimilimit tė saj.

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema tė Ngjashme

 1. Big Brother Albania Vip
  Nga Vip08 nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-05-2018, 13:16
 2. Pershtypjet per X-FACTOR edicioni i dyte
  Nga Hotlani nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-03-2013, 15:35
 3. Ermela Big Brother Albania
  Nga SENSUALI_TR nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-02-2011, 15:14
 4. Fituesi i Big Brother Albania
  Nga Begby nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-06-2008, 07:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •