Close
Faqja 7 prej 8 FillimFillim ... 5678 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 153
 1. #121
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Luizi kėndon teksa shėtit nė oborr.

 2. #122
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,121

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  “Big Brother, njė shfaqje sforcuar propagandistike”, Albatros Rexhaj: Audienca u lodh, Luizi i vetmi qė…  Shkrimtari Albatros Rexhaj i ftuar nė “FitStation” nga Ēenkuela Hasa nė News24 ka komentuar me nota jo pozitive njė nga formatet mė tė komentuara tė momentit ”Big Brother VIP Albania”.

  “Tani nuk po mė pėlqen mė Big Brother pasi duket njė shfaqje e sforcuar me nota propagandistike.Duhet patjetėr tė jepen mesazhe, kėshtu bėnte dhe partia. Mesazhet jepen nėse ndjehen. Aty njerėzit duhet lejohen edhe tė rrihen, nxirri jashtė pastaj, ky ėshtė realiteti. Edhe publiku po lodhet por i mban Luizi”, tha shkrimtari.


  https://www.youtube.com/watch?v=xLcjst0UuAw&t=67s

 3. #123
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  https://www.youtube.com/watch?v=xLcjst0UuAw

  “Kiara, ē'do tė thotė tė duash si ti”, Albatros Rexhaj: Komenton ēiftin Kiara-Luiz, e vėrteta ėshtė…

 4. #124
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Darka e tė Nominuarve/ Banorėt bėjnė gėzuar

  20 Mars 2023


  ....... Ja qė Kiara ditka tė thote " Ju bėftė mirė! " , " Faleminderit" ....... tė darkojė e buzėqeshur ...... etj etj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 20-03-2023 mė 19:20

 5. #125
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Po jo Luizit ama !!!
  Darka e Luizit & Kiarės

  19 Mars 2023
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 20-03-2023 mė 19:19

 6. #126
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,121

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Big Brother VIP" aty s’ka VIP-a, njerėz tė dėshtuar, degjenerim pėr shoqėrinė!

  Autori Faton Mehmeti

  Televizionet tona ēdo ditė e mė shumė shtojnė dozėn e prodhimit tė emisioneve komerciale, bajate shpesh edhe nė degjenerim sa pėr tė zgjuar kėrshėrinė e shikuesve nga tė cilėt fitojnė shikueshmėri, rrjedhimisht edhe tė ardhura.

  Ndėr emisionet banale, degjenerim dhe totalisht pa asnjė vlerė ėshtė "Big Brother VIP" nė Kosovė dhe Shqipėri. Nuk e di a e kanė tė qartė se ēfarė nėnkupton fjala VIP ( very important person), ata njerėz qė janė futur aty brenda s’kanė tė bėjnė asgjė me termin nė fjalė.

  Njė pėrson VIP nuk mund tė ketė minimumin kohė pėr t'u futur brenda pėr 100 ditė, ose edhe mė pak, ata qė vėrtet janė VIP-a nuk u del dita 24 orė me angazhimet. Tė tillėt jetėn e kanė me agjendė, angazhimet e tyre janė aq tė mėdha dhe tė vlefshėm sa edhe sekondat janė tė rėndėsishėm e lėrė mė ditėt e javėt apo muajt.


  Kėshtu qė, ia kanė zbehur vlerėn fjalės VIP me emėrtime tė njerėzve qė as lagjja e vet nuk i njeh. Emisione tallava me njerėz tė varfėr intelektualisht dhe mediokėr ndiqen nga njė masė e madhe e njerėzve me arsim tė ulėt.

  Sipas statistikave njė masė e konsiderueshme e popullsisė nė Kosovė janė analfabetė funksional. Masa e tillė i ndjek " tė paprekshmit" me emocione tė larta. Shoqėria, tė rinjtė marrin mesazhe tė shėmtuar pėr tė arritur majėn e "jetės" pa asnjė sukses tė vetėm.

  Mjafton tė jesh e bukur, ose tė jesh djali i njė aktori apo regjisori pėr t'u konsideruar VIP, me masėn e analfabetėve funksional qė krijojnė VIP pa asnjė vlerė tė vetme.

  Kjo shoqėri krijon vėmendjen e ka tek banaliteti, tek muhabetet e kafeneve, tek zhveshja si mėnyrė e hapjes sė rrugėve pėr tė qenė e ftuar nga televizionet, kjo anti vlerė po determinon shoqėrinė shqiptare. Shoqėri e vdekur kulturalisht, qytetarisht ėshtė nė rrugėn e asimilimit tė saj.

 7. #127
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Luizi i pėrlotur/ Kiara: Qėndro i fortė, mua jashtė mė ke

 8. #128
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  “Mė ka marrė shumė malli”/ Olta merr njė vendim: Familja ėshtė e shenjtė pėr mua

 9. #129
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Largimi i Oltės / Opinionistėt: E shihnim finaliste

 10. #130
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Rikthehen 4 Lojtarė nė Lojė:

  * EFI
  * Kiara
  * Bledi
  * Ronaldo

 11. #131
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  FINALISTĖT POTENCIAL - 6 MAJ 2023


  - LUIZI

  - EFI

  - DEA

  - QETESOR

  - KRISTI

 12. #132
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,121

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Cilat tipare tė sjelljes njerėzore manifestohen nė turmė?

  E para ėshtė blegtoria. Kjo ėshtė - bėri njė - pėrsėriteni pas tij. Karakteristika e dytė ėshtė mungesa e mendimit tė vet, ndjeshmėria ndaj ideve tė imponuara. Karakteristika e tretė ėshtė agresioni. E katėrta ėshtė menaxhueshmėria. Sė pesti - njė rėnie nė nivelin e IQ nė agregat nė turmė, domethėnė, tė gjithė nė turmė kuptojnė mė pak se sa do tė kuptonte.

  Secili person, duke u futur nė turmė, e kupton qė nuk ėshtė vetėm, se ka shumė si ai dhe se nuk do tė funksionojė me tė gjithė, dhe ai ėshtė i vetėdijshėm pėr forcėn e tij, si forca e turmės. Prandaj, ai humbet kontrollin mbi veten e tij, i dorėzohet turmės, - niveli i pėrgjegjėsisė ulet. Arsyeja e dytė ėshtė se pėr shkak tė socializimit tė vetėdijes dhe njė rėnie nė IQ, ēdo individ nė grup bėhet pjesė e kėtij egregori, sepse egregori i turmės mendon pėr tė, prandaj, tė gjitha mendimet, tė gjitha interesat e njė personi individual. nė turmė janė tė shtypur nga vullneti i turmės.

   A ėshtė e mundur tė pohohet se ndėrgjegjja shoqėrore formohet nė turmė?

  Vetėdija publike, jo, por vetėdija e turmės si egregore - po. Kjo do tė thotė, turma pushon sė qeni njė koleksion njerėzish, vetė turma bėhet organi drejtues - ajo dikton rregullat e saj pėr secilin anėtar tė turmės, duke e detyruar atė tė bindet.


  (Fajin e kane ata qe duartrokasin budallallekun)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 02-04-2023 mė 16:42

 13. #133
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Luizi qė rrezikohet nga Kiara

  Koha Jonė

 14. #134
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  “Kokė mė kokė”, Luizi parashikon finalistėt e Big Brother Vip, ja kush janė katėr emrat

  Luiz Ejlli ka befasuar ndjekėsit ditėn e sotme, pas deklaratės sė tij se kė dėshiron tė shoh nė finale.


  Sipas tij finalistėt janė ai vetė, Nita, Kristi dhe Dea. Ajo ēka bie nė sy ėshtė fakti qė mungon emri i Kiarės.

  “Unė them se 4 finalistėt janė, Luizi, Nita, Kristi dhe Dea. Tė tre qė pėrmenda pėr kėtė arsye i dua jashtė, tani i shoh edhe si lojtar e si publik.

  Nita pėrfaqėson Kosovėn, pati fat, por fati pjesė e lojės ėshtė. Por, edhe ka mbajtur qėndrim, e meriton.

  Dea, vajza qė ishte inekzistente, por pastaj pėrdori mėnyrat e veta… Por, vajzė qytetare, simpatike, familje artistėsh, shumė e ndjeshme, i shkojnė lotėt direkt dhe kjo godet te publiku.

  Kristi i veēantė, nuk marrim vesh si hyri e si vazhdon… Ky djalė i veēantė nė modelin po a pėr mirė e pėr keq…

  Luizi luajti fort. Pra, katėr personazhe me mėnyra tė ndryshme loje dhe secili ka rrugėn e vet e nuk do tė kenė pas komentet e publikut pėr rrugėtimin deri nė finale”, tha Luiz Ejlli.


  Gazeta Blic

  https://gazetablic.com/koke-me-koke-...e-kater-emrat/

 15. #135
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,121

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Po shihnin “Big Brother” kur hajdutėt iu futėn nė shtėpi, grabitet banesa nė Dibėr  (BalkanWeb)

 16. #136
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  My All - Noizy feat. Elvana Gjata

 17. #137
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Kiara Tito - Top Select , 2016.

 18. #138
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2


 19. #139
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  "Ndėrhyrjet estetike tė Kiarės, Efit, Deas, Jorit dhe Nitės", flet Mjeku

  "Shqipėria Live" - Top Channel Albania

  14 Prill 2023

 20. #140
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Banorėt shohin Big Brother Portokalli - Big Brother Albania Vip 2

  Prill 2023

Faqja 7 prej 8 FillimFillim ... 5678 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Big Brother Albania Vip
  Nga Vip08 nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-05-2018, 13:16
 2. Pershtypjet per X-FACTOR edicioni i dyte
  Nga Hotlani nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-03-2013, 15:35
 3. Ermela Big Brother Albania
  Nga SENSUALI_TR nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-02-2011, 15:14
 4. Fituesi i Big Brother Albania
  Nga Begby nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-06-2008, 07:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •