Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 153
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin

  OLTA - AMOS - KIARA - RONALDO - DEA MISHEL - EFI & MIKELA.


  LUIZI - ARMALDO - KEJVINA - HERION - GENT - TEA .


  Valencė e Lirė: KRISTI

  RI - KONFIGURIM !


  OLTA - AMOS - ARMALDO - RONALDO - KRISTI - DEA MISHEL .


  LUIZI - EFI - TEA - KIARA .


  Valencė e Lirė: KEJVINA - MIKELA.


  Konkurrent tė Rinj : BJORDI - DIOLA - ENI - NITA .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-01-2023 mė 16:10

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  https://www.youtube.com/watch?v=e31dSCBue7A

  LIVE - Big Brother VIP Albania 2

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  RI - KONFIGURIM !


  OLTA - AMOS - ARMALDO - RONALDO - KRISTI - DEA MISHEL .


  LUIZI - EFI - TEA - KIARA .


  Valencė e Lirė: KEJVINA - MIKELA.


  Konkurrent tė Rinj : BJORDI - DIOLA - ENI - NITA .

  MIKELA pėrfundon lojėn e saj nė BBVA 2.

  Shpėtojne sipas rradhės 1. LUIZI 2. Dea Mishel 3. Kiara


  RI - KONFIGURIM !


  OLTA - AMOS - ARMALDO - RONALDO - KRISTI - DEA MISHEL .


  LUIZI - KIARA .


  Valencė e Lirė: KEJVINA - EFI - TEA.


  Konkurrent tė Rinj : BJORDI - DIOLA - ENI - NITA .

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 20-01-2023 mė 22:11

 5. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Luizi kėndon pėr ditėlindjen e Kiarės.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 22-01-2023 mė 11:36

 6. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Margjelo - Luiz Ejlli ft Armando

 7. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Big Brother apo Luiz Brother?!

  Nga Nest Zefi

  Dy fjalė telegrafike mbi eventin e eventeve mediatike e sociale tė kėtyne ditėve, i cili po mban tė “gozhduem” para ekranit, popullin tonė, pa dallim feje, krahine dhe ideje…

  Tue shpreh distancimin solemn prej analizave “psikoanalizuese” plot thashetheme banale tė galaksisė tė bigotizmit apo moralizmit otoman, pranoj se ne tre ditė qė isha nė Shqipni para nji jave, “u infektova” prej entuziazmit tė atyne tė afėrm, miq e dashamirė si tifoz i zjarrtė i Luizit, edhe pse e kam ndigjue sall gjatė kohės qė berberi po mė “krasiste” kryt e mjekrren…ky i fundit natyrisht fans i tij..

  Para disa ditėsh, ndoshta profetikisht, nė raport me kėtė status, pata shkrue nji status tjetėr mbi “Iluzionin e Kulturės”, si ftesė me dallue modelin e kulturės si grumbullim rraqesh me ēertifikim mesataret dhe asaj autentike qė vjen prej Zotit dhe gjen korrespondencėn e duhun nė mirėsinė e talentit tė nji personi tė caktuem.

  Luiz Ejlli konfirmon e ilustron plotėsisht ēka kam desht me thanė me atė status, tue “birue” ekranin e televizionit me talentin e nji artisti tė epėrm, autentik, me tė cilin sintonizohet ēdo njiri i arealit tė tij kulturor e fetar dhe ēdo njeri vullnetmirė.
  Luizi asht ma i mirė se Fiorello, artist i lemė, potencialitet qė ka nevojė tė shpėrthejė ende nė krejt madhėshtinė e vet. Ato sulme qyqare prej mrendė apo jashtė, janė dekorata ma e mirė pėr ta.
  Gjuha e tij hyjnore nė melodi edhe nė substancė, natyrshmėnia nė sjellje dhe uniteti ontologjik me rolin qė ka marrė nė atė program, janė fuqia pedagogjike edukuese ma spektakolare qė ka shpesh nji televizion shqiptar ndonji herė nė historinė e tij.

  Pėrballė nji personazhi me talent artisti tė tillė, i rritun nėn trysni persekutuese shoqnore, nė nji kontekst tė zorshėm e sfidues deri nė kufijtė e mbijetesės, me u marrė me faktin qė a kenė atashe kulture nė Francė apo noter, tue aludue e insinue s’korrektėsi prej tij, asht nji poshtėrsi e ulėt dhe shej i nji inadi patologjik.

  Artista tė kėtij kalibri, nuk mund tė kapen prej “radarėve” tė njerzve tė vegjėl dhe ky interes i madh popullor kallxon se jena pėr herė tė parė pėrballė nji fenomeni unikal i cili ka pėrmbys kopionin artificial tė banaliteteve tė ofertes mediatike shqiptare pa nerv e fantazi. Luizomania asht krejt e justifikueshme dhe sikur e thashė qysh nė fillim, kena tė bėjmė jo me “big brother” por me “Luiz Brother”. Ky emision nė kontekstin shqiptar do tė mbahet mend sall pėr meritė tė Luizit..

  Si pėrfundim, mendoj se meriton nji mirėnjohe regjizori Eduart Grishaj qė duhet ta ketė “peshkue” Luizin, edhe falė atij solidariteti tė nėndheshėm qė “humusi” i pėrbashkėt i ka frymzue… Gjithsesi, asht blasfemi me thanė se Luizi ka garė me kand aty, mbasi ai asht thjesht nji solist i rrethuem me nji kontorno tė imponueme prej formatit, prej tė cilit shoqnia jonė duhet me nxjerrė msime pėr me valorizue “Luiza” tė tjerė nė rrafshe tė tjera, pėrfshi edhe ato politike..


  Gazeta Koha Jone

  https://kohajone.com/big-brother-apo-luiz-brother/

 8. #48
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,399
  Postimet nė Bllog
  1

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  dirty brother
  Duaje te afermin tend si veten

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  https://www.youtube.com/watch?v=-OjZCVkCk_c

  Nora Malaj: Luiz Ejlli, njė fenomen shqiptar. Djalė i lexuar!

  “Wake Up” - TCH, 23 Janar, 2023.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-01-2023 mė 21:23

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  https://www.youtube.com/watch?v=tFyMAhZPOuw

  Nora Malaj: Amos i preferuari im nė BBV, ja arsyeja

  “Wake Up” - TCH, 23 Janar, 2023.

 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  https://www.youtube.com/watch?v=NrPqOATCkq0

  Eksperti: Kėtė vit Luiz Ejlli ka thyer rekordet e “Big Brother Vip 1”

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  https://www.youtube.com/shorts/rhGnxYzwObU

  Olta: Mė tė gjitha gjėrat qė ka berė , e meriton finalen, s'behet fjalė fare ! Ai do fitojė !!!

 13. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  “Dorėzohet” Olta para Luizit? Aktorja: Zihem e grihem me atė por ai meriton fitoren

  “Tomy and Jerry” i shtėpisė sė Big Brother Vip, pa dyshim qė janė Olta dhe Luizi. Kėngėtari nuk pranon kur ka tė drejtė Olta dhe aktorja nuk pranon kur ka tė drejtė Luizi, duke bėrė qė debatet mes tyre tė jenė tė vazhdueshme dhe nė njėfarė mėnyre duke mbajtur “gjallė” atė shtėpi.

  Sė fundmi, teksa ishin duke biseduar nė oborrin e shtėpisė, Olta pėr herė tė parė pranoi para banorėve tė tjerė se Luizi e meriton finalen dhe se do tė fitojė madje. E dalė kjo nga goja e aktores, ėshtė e pabesueshme nė kėtė pikė tė lojės.

  “Zihem e grihem me Luizin, por ai e meriton finalen. E meriton me gjithė gjėrat qė ka bėrė. Ėshtė formati i tillė, bėn lėmsh shtėpinė ai, krijon situata. Ai do tė fitojė”, ėshtė shprehur Olta.


  https://newsbomb.al/dorezohet-olta-p...riton-fitoren/

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  https://www.youtube.com/watch?v=adcsdl_bOFs

  Top News - Ēfarė ndodhi nė ‘Prime’ / Debate tė ashpra mes konkurrenteve nė BBV

  Ēmimi pėr fitoren e “The Voice of Big Brother” u kthye nė njė sfidė pėr Efin dhe Luizin. Pasi dyshja e detyruan tė qėndronin disa ditė nė dhomėn e surprizave.
  Tė dy konkurrentėt duhet tė izoloheshin nga pjesa tjetėr e shtėpisė dhe tė kujdeseshin pėr njė bebe.

  Por njė zarf i ardhur nė shtėpi i vuri banorėt pėrballė dileme. Ata mund tė nxirrnin Efin dhe Luizin nga izolimi nė kėmbim tė 10 mijė eurove qė do t’u zbrisnin nga ēmimi i madh. Pas shumė debatesh me shumicė votash, Efi dhe Luizi dolėn nga dhoma e surprizave dhe u pėrballėn me banorėt qė refuzuan daljen e tyre.

  Debatet nuk u mbyllėn as nė ‘prime”, sidomos mes Efit dhe Oltės.

  .........

 15. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  “Hė moj mė gjuaj, gjuaj”, plas SHERRI mes Oltės dhe Efit, publikohet VIDEO

  Si ēdo ditė tjetėr dhe mbrėmjen e kaluar gjatė “Prime-s” nuk kanė munguar tensionet brenda shtėpisė sė Big Brother Vip. E sigurisht protagoniste do tė ishte aktorja Olta Gixhari, por kėsaj here jo me Luizin, por me Efin.

  Tė dyja vajzat nuk shkojnė mirė dhe gjatė gjithė kohės hedhin kunja drejtim njėra-tjerės dhe kundėrshtohen nė ēdo moment.

  Teksa ishin duke u transmetuar reklamat gjate Prime-s, debati mes Oltės dhe Efit degradoi ku nė njė video tė publikuar nė rrjet shihet teksa aktorja i drejtohet ish-konkurrentes sė Pėrputhen duke i thėnė: Hė moj mė gjuaj, mė gjuaj, gjuaj, gjuaj pra, ke frikė?


  Video nė linkun nė vijim:

  https://newsbomb.al/he-moj-me-gjuaj-...likohet-video/

 16. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Luiz Ejlli ‘pushton’ TikTok-un, shėnohet rekord kėrkimesh me emrin e tij

  Kėngėtari Luiz Ejlli ka arritur qė brenda pak javėsh tė kthehet nė njė ndėr emrat mė tė komentuar dhe mė tė kėrkuar nė media sociale.

  Hyrja e tij nė edicionin e dytė tė Big Brother VIP Albania ka zgjuar kureshtjen edhe mė shumė pėr kėtė format dhe ēdo veprim apo fjalė e tij bėhet virale.


  Rrjetet sociale janė ‘pushtuar’ nga kėngėtari dhe ėshtė gati e pamundur qė tė mos hasni nė ndonjė video ku ai bėn batuta apo i sfidon banorėt e tjerė tė shtėpisė.

  Se ėshtė ndėr personat mė tė kėrkuar edhe nė TikTok kjo mund tė konfirmohet me njė kėrkim i thjesht me emrin e tij.

  Vetėm nė platformėn e TikTok-ut emri i Luiz Ejllit ka mė shumė se 644 milionė ‘hashtag’-s ndėrsa ka mbi 87 milionė MS tė tjerė.

  Ndėrkohė nė anėn tjetėr edhe kėngėt e tij tė publikuara vite mė parė kanė shėnuar rritje enorme klikimesh nė kanalet e YouTube.

  Kėnga “Zjarr e ftohtė” me tė cilėn artisti pėrfaqėsoi Shqipėrinė nė “Eurovision 2006” numėronte mbi 200 mijė klikime teksa tani ka arritur milionėshin e parė.

  Njė gjė ėshtė e sigurt, qė Luizi nga shtėpi e famshme e Big Brother VIP Albania do tė dalė me njė famė shumė herė mė tė madhe se ajo me tė cilėn hyri.


  https://gazetablic.com/luiz-ejlli-pu...e-emrin-e-tij/

 17. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Luizi duke u bėrė gati pėr provėn.

 18. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2  Big Brother Vip Albania 2 - Maestroja Strateg! Loja e Maestros shpall debate ne shtepi?!

 19. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2


 20. #60
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,137

  Pėr: Loja Psikologjike: Big Brother VIP Albania 2

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  MIKELA pėrfundon lojėn e saj nė BBVA 2.

  Shpėtojne sipas rradhės 1. LUIZI 2. Dea Mishel 3. Kiara


  RI - KONFIGURIM !

  OLTA - AMOS - ARMALDO - RONALDO - KRISTI - DEA MISHEL .

  LUIZI - KIARA .

  Valencė e Lirė: KEJVINA - EFI - TEA.

  Konkurrent tė Rinj : BJORDI - DIOLA - ENI - NITA .

  Tė tjerė banorė kanė lėnė shtėpinė ndėrkohė:

  * Kejvina
  * Ronaldo
  * Eni

  https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Br...nian_season_2)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 26-01-2023 mė 20:04

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Big Brother Albania Vip
  Nga Vip08 nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-05-2018, 13:16
 2. Pershtypjet per X-FACTOR edicioni i dyte
  Nga Hotlani nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-03-2013, 15:35
 3. Ermela Big Brother Albania
  Nga SENSUALI_TR nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-02-2011, 15:14
 4. Fituesi i Big Brother Albania
  Nga Begby nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-06-2008, 07:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •