Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Dëshmia e fizikantit amerikan Bob Lazar për UFO në vitin 1989: Area 51 & Disqet Fluturuese (Film)

    Në vitin 1989, fizikanti Bob Lazar tregoi historinë e Zonës 51 dhe punën e qeverisë amerikane për anijet kozmike aliene. Ai i fryu bilbilit, tronditi botën, pastaj heshti - deri tani.

    Emri:  Bob-Lazar.jpg

Shikime: 191

Madhësia:  28.4 KB

    Treguar nga kandidati për Oscar MICKEY ROURKE - Ish-fizikani i qeverisë Bob Lazar u bë tituj në mbarë botën në vitin 1989 kur ai doli me rrëfimin e tij të inxhinierisë së kundërt të një anije kozmike aliene për Ushtrinë Amerikane.

    Arsyeja që publiku e di edhe emrin Zona 51 është sepse Llazari foli për punën që bënte në bazën ushtarake të dikurshme sekrete. I ngarkuar me një sekret revolucionar, atij iu desh të zgjidhte midis betimit ndaj vendit të tij ose ndërgjegjes. Gruaja e tij e beson atë, nëna e tij e beson atë dhe sa më shumë t'i afroheni rrethit të tij të brendshëm, aq më shumë TI e beson atë. Dëshmia e tij mbetet historia më e diskutueshme dhe më e rëndësishme e UFO-ve të të gjitha kohërave; sidomos nëse është e vërtetë. Llazari i ra bilbilit, tronditi botën, pastaj heshti.

    Filmi i Corbell tregon nga afër triumfet dhe mundimet e një sinjalizuesi kozmik. Ai heton pretendimet novatore të Lazarit për programin sekret të qeverisë sonë për të krijuar një teknologji të ashpër të bazuar në automjetet e alienëve të gjetur. Ai zbulon ndikimin shkatërrues që veprimet e tij kanë pasur në jetën e tij gjatë tridhjetë viteve të fundit. Zbulimet e tij publike e kanë kthyer jetën e tij me kokë poshtë dhe ai është përpjekur të qëndrojë larg vëmendjes. Për këtë arsye, deri më tani nuk ka lënë asnjë gazetar apo kineast në botën private të përditshmërisë së tij.

    Duke ofruar pamje të rralla dhe asnjëherë të zbuluara më parë, filmi i Corbell do të tronditë themelet e besimeve tuaja dhe do të ndryshojë përgjithmonë peizazhin e debatit.

    Videon e filmit mund ta shikoni te plote ketu ne anglisht me poshte:

    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 01-07-2023 më 20:41

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Dëshmia e fizikantit amerikan Bob Lazar për UFO në vitin 1989: Area 51 & Disqet Fluturuese (Fil


  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,924

    Për: Dëshmia e fizikantit amerikan Bob Lazar për UFO në vitin 1989: Area 51 & Disqet Fluturuese (Fil

    dokumentari eshte trasmetuar ne tv BYOBLU



    Ka disa dokumentarë të njohur në shqip që mund të interesojnë ata që janë të interesuar për fenomenin UFO. Ja disa prej tyre:

    1. "UFO në Shqipëri" (2019): Ky dokumentar i regjisorit shqiptar Armand Bajraktari, esploron historitë dhe dëshmitë lidhur me avistimet e UFO-ve në Shqipëri dhe përfshin intervista me njerëz që kanë hasur në këtë fenomen.

    2. "UFO: Dëshmitarët e vonë të një fati të parashikueshëm" (2016): Ky dokumentar i regjisorit shqiptar Altin Basha, esploron dëshmitë e njerëzve mbi avistimet e UFO-ve në Shqipëri dhe nëpër botë.



    Këto janë disa prej dokumentarëve më të njohur në shqip që kanë të bëjnë me fenomenin UFO dhe hapësirën kosmike. Është e rëndësishme të përmendet se këto dokumentarë dhe tema e tyre janë ende të diskutueshme dhe nuk ka prova definitive për ekzistencën e jetës së huaj ose teknologjive të huaja.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ATMAN : 09-07-2023 më 17:37

Tema të Ngjashme

  1. Objektet fluturuese të paidentifikuara, UFO
    Nga Darius në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 1059
    Postimi i Fundit: 01-04-2024, 14:01
  2. Makinë fluturuese? Jo më imagjinatë por realitet
    Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 30-06-2010, 11:16
  3. 10 Menyra per te identifikuar nje Film Amerikan
    Nga Nolird në forumin Humor shqiptar
    Përgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 22-04-2008, 23:37
  4. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 23-08-2005, 15:44
  5. Fotografi nga DINU LAZAR
    Nga ChuChu në forumin Arti shqiptar
    Përgjigje: 36
    Postimi i Fundit: 18-04-2003, 03:40

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •