Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,231
  Postimet n Bllog
  4

  Tiran: Protesta masive e opozits me nj incident dhune. Goditet me grusht Sali Berisha

  120 min protest, opozita mesazhe BE-s. Berisha goditet me grusht, por nuk ndalon. SHBA reagon e skandalizuar. Meta: Liri a vdekje, t’i tregojm vendin pjells bastarde

  Emri: berisha-podiuuuum.jpg

Shikime: 87

Madhsia: 68.5 KB

  Opozita ka zhvilluar sot protestn e 3 kombtare n pak muaj, me mesazhe t qarta pr Brukselin, teksa n vend u mbajt sot Samiti BE-Ballkani Perndimor ku ishin t pranishm 27 lider europian.

  Qytetart kan protestuar t qet, por protesta sht shnuar nga nj incident i rnd q ndodhi pak minuta pas nisjes s saj. N kohn kur lideri i opozits Sali Berisha dhe kreu i Partis s Liris Ilir Meta kan dal nga selia e PD-s t rrethuar nga qytetar t shumt nj person u shkput nga turma dhe goditi me grusht kreun e PD n fytyr.

  Berisha u rrzua i gjakosur, teksa m pas protestuesit e tjer, mbshtets t tij vrapuan pr ta mbrojtur. Truprojat e kreut t PD-s dhe njerz t afrt t tij, larguan protestuesit e nervozuar q qllonin autorin, nj 31-vjear nga Tepelena me banim n Tiran.

  Video e momentit te goditjes me grusht: https://youtu.be/Bpp2NLnS0Qs

  Mbshtetsit e dorzuan m pas agresorin n polici, teksa ai u drgua n spital pr shkak t disa lndimeve.

  Kreu i PD-s Sali Berisha vetm pak minuta pasi u godit dha nj mesazh nga podiumi i ngritur pr t qetsuar protestuesit.

  “Populli i opozits, populli i fitores! Posht Edi Rama, posht kriminelt! Ne do t triumfojm! Rroft opozita shqiptare!
  Nderim ju q jeni sot ktu s bashku pr t protestuar kundr regjimit t horrave dhe kriminelve. Nder prjet, popullit protestues”, tha Berisha.

  Pas tij dhan mesazhe disa prej figurave t PD-s. Kreu i Partis s Liris Ilir Meta, teksa mori fjaln bri thirrje pr t’u prballur me kryeministrin Edi Rama.

  “Koha e fjalve dhe e fjalimeve duhet t’i lr vendin kohs s veprimeve t organizuara pr t’i treguar vendin, pjells m bastarde t ksaj toke, q organizoi sot n ditn e Samitit evropian, nj ngjarje t denj pr nj kryeministr skizofren, delikuent dhe tradhtar.
  Pr zbatuesin e platforms s spastrimit etnik q e ndjen sot do familje shqiptare, prmes instalimit t nj regjimi mafioz. Prandaj, t gjith me poezin e Havzi Nels ‘Liri a vdekje’, pr t’i treguar vendin ktij regjimi mafioz! Prshndetjet m t przemrta t gjith juve dhe liderit t PD-s, Prof. Dr. Sali Berishs!”, tha Meta.

  REAGON ASHPR SHBA
  Ambasada amerikane n Tiran reagoi ashpr pas incidentit dhe sulmit ndaj kreut t PD-s Sali Berisha.
  “U skandalizuam nga sulmi fizik sot ndaj nj antari t parlamentit dhe presim q autoritetet ta hetojn plotsisht incidentin. Askush nuk duhet sulmuar sepse ushtron lirin e fjals n prputhje me ligjin”, u shpreh nj zdhns i ambasads s SHBA.
  Ashtu si nisi e qet, me pankarta e thirrje Europs pr t par far ndodh n Shqipri dhe kundr kryeministrit Edi Rama, pas 120 minutash protestuesit u shprndan t qet.

  Ora 14:15- Mbyllet protesta e opozits

  Protesta q zgjati rreth 120 minuta nisi nga sheshi “Sknderbej” dhe e prfunduar n Bulevardin “Dshmort e Kombit”, por pa thyer perimetrin e siguris t vendosur nga policia pr samitin BE-Ballkani Perndimor.

  Protesta nisi me tensione, teksa nj incident i fort dhe i paprecedent e shnoi ditn e sotme. Prkundr protestuesve paqsor me thirrje drejtuar Europs, nj 31-vjear ka sulmuar kryeopozitarin Sali Berisha.

  Kreu i PD-s Sali Berisha dhe kreu i Partis s Liris Ilir Meta kan marshuar nga selia e PD drejt bulevardit, teksa Berisha sht qlluar nga nj person me grusht. Msohet se Berisha sht gjakosur n fytyr, madje edhe sht rrzuar. Ndrkoh, ndrhyrja e truprojs t tij dhe simpatizantve t tjer ka qen e menjhershme duke neutralizuar autorin.

  N pamjet live t transmetuara nga News24, agresori sht gjakosur n fytyr.

  VIDEO/ Berisha n tok pas grushtit n fytyr, protestuesit i sulen agresorit, kush jan dy personat q tentojn t’i largojn
  Nj moment frike, ankthi dhe tensioni n protestn e opozits. Pak minuta pasi ka dal nga selia e PD s bashku me kreun e Partis s Liris Kreu i PD-s Sali Berisha sht goditur nga nj 31-vjear me grusht n fytyr dhe lideri i opozits sht rrzuar prtok.

  Veprimi ka irrituar protestuesit e tjer t cilt kan reaguar duke rrethuar agresorin dhe duke e qlluar me grusht.

  Por dy persona kan ndrhyr duke mos i lejuar ta qllojn, jan truproja i Berishs dhe ish-drejtuesi i policis Erzen Breani.

  Bn grushtat gati dhe futet mes turms, ja kur agresori i shpton truprojave dhe godet Berishn (Video)
  Ka arritur t’i shptoj truprojave dhe i sht afruar me shpejtsi kreut t PD-s Sali Berisha duke e goditur me grusht n fytyr.

  Me qllim t qart 31-vjeari nga Tepelena i identifikuar si Gert Shehu, shihet teksa bn grushtet gati pa hyr mes turms, m pas an protestuesit dhe qllon Berishn.

  “Nj bastard politik”, deputetja Zhupa: Duam t shkojm n Europ me dinjitet! I themi ‘Po’ BE-s dhe ‘Jo’ Edi Rams

  Deputetja Ina Zhupa sht treguar e ashpr n qndrimin e saj ndaj kryeministrit Edi Rama. N protestn e opozits t zhvilluar sot n Bulevardin Dshmort e Kombit, tha se kryeministri Rama e ka uar vendin drejt korrupsionit dhe varfris.

  “Nj bastard politik. Grushti ishte ndaj nesh, ndaj liris, demokracis. Ia garantojm se prgjigjen do ta marr mbrapsht 100 fish. Jemi ktu sot sepse jemi t qart pr demokracin. Jemi ktu sepse n zrin ton ne themi; ‘E duam Shqiprin si gjith Europa’. Vend t lir, demokratik, me mirqenie. Si mund t’i rikthehemi ne emigrimit me gomone. Duhet t jemi qytetar europian q shkojm n Europ me dinjitet. BE ne e dim se i ka thn jo amnistis fiskale. BE sot i thot jo pasaportave t arta, ndrsa Rama i thot t vijn t gzojn n Shqipri.”, tha Zhupa.


  Protesta e opozits, Alizoti: Kryeministri nuk ikn me kng e recitime, Rama shporret! Demokracia fitohet me forc

  N fjaln e tij n protestn e opozits, Tomor Alizoti reagoi ashpr ndaj kryeministrit Edi Rama.

  Ai theksoi se kryeministri nuk ikn nga pushteti me kng e valle, por ai duhet t shporret.

  “Demokracia fitohet me forc me energji. Rama nuk ikn, por kapet dhe ohet diku larg. Mos i nnvlersoni demokratt. Njerzit tan vdiqn pr kt dit”, duke shtuar: “Rama nuk ikn me kng e me recitime. Rama shporret”, ka thn ai.

  Berisha u sulmua gjat marshimit, Kllii mesazh t fort: Uroj q pas ktij incidenti t mos fshihet Rama…

  Belind Kllii ka mbajtur fjaln n protestn s opozits. Gjat fjals s tij Kllii u ndal edhe tek incidenti i ndodhur ndaj kreut t PD Sali Berisha i cili u qllua me grusht. Kllii u shpreh se uron q pas ktij incidenti t mos fshihet kryeministri Edi Rama. Po ashtu theksoi se sot qytetart jan br bashk pr t dhn mesazh t qart liderve europian.

  “sht momenti q ta dgjojn t gjith Europiant q jan n Samit me Edi Ramn. “Rama ik”, kto jan shqiptart e vrtet. Uroj q pas incidentit t sotm t mos jesh t’i. N 12nntnor je shpallur armik n shesh para shqiptarve. Uroj q pas incidentit t mos jesh ti apo levat e t ua. Pr kt q ka ndodhur sot do ti shkojm deri n fund”, tha ai.

  Goditi me grusht Berishn duke e gjakosura, ja kush sht agresori (EMRI)

  Personi q shihni sht agresori q sulmoi me gusht kryetarin e PD-s, Sali Berisha, i cili po marshonte drejt protests n Bulevardin Dshmort e Kombit.

  Personi n fjal goditi rrufeshm Berishn, duke e gjakosur afr syrin dhe duke e rrzuar.

  Ndrkoh, q agresori u neutralizua nga truproja dhe u gjakos n fytyr. Gazetari Igli Celmeta ka sigruar per BalkanWeb se behet fjale per shtetasin Gentian Shehu, nga Kukesi.

  Shoqrohet nga policia personi q goditi me grusht liderin e opozits Sali Berisha

  Gazetari Igli elmeta raportoi pr “BalkanWeb” se menjher pas aktit dhe prplasjes me protestuesit e tjer t cilt bashk me truprojat i doln n mbrojtje kreut t PD-s, autori, i identifikuar si Gentian Shehu nga Kuksi sht marr nga policia.

  Protesta e opozits, ja momenti kur Berisha qllohet me grusht nga nj person

  Ky sht momenti kur kreu i PD Sali Berisha qllohet me grusht nga nj person.

  Si u pa dhe nga pamjet, pati kaos dhe tension q n fillim t marshimit dhe nuk u kuptua se far ndodhi.

  Balkanweb

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,231
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Tiran: Protesta masive e opozits me nj incident dhune. Goditet me grusht Sali Berisha

  “Skizofren, orkestrove sulmin”, Meta akuza Rams: Koha pr t vepruar  Kreu i Partis s Liris Ilir Meta hodhi akuza ndaj kryeministrit Edi Rama gjat fjals s tij n protestn e opozits.

  Meta u shpreh se Rama orkestroi sot ngjarjen ku sot u sulmua Sali Berisha dhe nuk hezitoi at ta quante nj skizofren.

  “Koha e fjalve dhe fjalimeve duhet t t’i lr vendit kohs s veprimeve t organizuara. Pr t’i treguar vendimin t pjells m bastarde t ksaj toke q orkestroi sot n ditn e samitit evropian nj ngjarje t denj pr nj kryeministr skizofren dhe tradhtar, pr zbatuesin e platforms dhe spastrimit etnik t shqiptarve. Ka instaluar nj regjim mafioz, prandaj t gjith me poezin “Liri a vdekje pr t’i treguar vendin ktij regjimi mafioz”, u shpreh Meta.

  Gerti Shehu, 31-vje sulmoi mesditn e s marts kreun e PD-s Sali Berisha, teksa ky i fundit ishte duke marshuar drejt bulevardit “Dshmort e Kombit” pr t marr pjes n protest.

  31-vjeari goditi me grusht n fytyr Berishn duke e gjakosur. Ai u ndalua menjher nga truprojat e Berishs dhe ndrkoh u dhunua nga mbshtets dhe simpatizant t PD-s.

  31-vjeari u shoqrua nga policia dhe ndrkoh po merr mjekim n spitalin e Traums.

  Euronews

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,231
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Tiran: Protesta masive e opozits me nj incident dhune. Goditet me grusht Sali Berisha

  Mediat e huaja pasqyrojn incidentin n protestn e opozits, The Independent: Opozita po protestonte pr korrupsionin e kryeministrit Rama, kur Berisha u sulmua

  Emri: GODET-ME-GRUSHT-BERISHEN-e1670328671678.jpg

Shikime: 26

Madhsia: 22.3 KB

  N protestn q po zhvillohet ditn e sotme n Bulevardin e Dshmorve t Kombit, kreu i Partis Demokratike, Sali Berisha u godit n fytyr m grusht nga nj person.

  Kjo ngjarje ka kumbuar dhe t mediat e huaja.

  The Indipendent: Lideri i opozits shqiptare sulmohet gjat protests kundr qeveris

  The Independent shkruan se lideri i Partis Demokratike t qendrs s djatht t opozits shqiptare sht sulmuar gjat nj proteste antiqeveritare t mbajtur pran nj samiti t liderve t Bashkimit Evropian dhe homologve t tyre nga Ballkani Perndimor n kryeqytetin Tiran.

  Lideri i Partis Demokratike t qendrs s djatht t opozits shqiptare u sulmua t martn gjat nj proteste antiqeveritare t mbajtur pran nj samiti t liderve t Bashkimit Evropian dhe homologve t tyre nga Ballkani Perndimor n kryeqytetin shqiptar.

  Sali Berisha, nj ish-president dhe kryeministr 78-vjear, po drejtonte qindra protestues q po ecnin drejt zons s samitit t shoqruar nga ish-presidenti Ilir Meta kur nj burr doli nga turma dhe e goditi me grusht n fytyr.
  Sulmuesi u nnshtrua menjher nga truprojat. Dshmitart e pan Berishn me fytyr t gjakosur. Nuk sht e qart se kush ishte sulmuesi apo arsyeja e sulmit.
  Opozita po protestonte pr korrupsionin e pretenduar t kryeministrit Edi Rama, t cilin e fajsojn edhe pr krizn e kostos s jetess n vend dhe eksodin e t rinjve shqiptar q largohen pr nj jet m t mir n vendet e Evrops Perndimore.

  Emri: Independent.jpg

Shikime: 22

Madhsia: 67.9 KB

  Rama thot se kabineti i tij e ka mbajtur inflacionin t ult krahasuar me inflacionin dyshifror kudo n Evrop dhe ka vn n dukje se qeveria subvencionon energjin elektrike pr familjet dhe bizneset e vogla.
  Partia e Berishs sht rrnuar nga grindjet e brendshme pasi Sekretari i Shtetit i SHBA Antony Blinken vitin e kaluar ndaloi Berishn dhe t afrmit e tij t ngusht t hynin n SHBA pr “akte korruptive q minuan demokracin” gjat mandatit t tij si kryeministr 2005-2013. Britania bri t njjtn gj kt vit.
  Udhheqsit e BE-s dhe homologt e tyre t Ballkanit Perndimor jan n Tiran t martn pr bisedime q synojn forcimin e partneritetit t tyre pasi lufta e Rusis n Ukrain krcnon t riformsoj ekuilibrin gjeopolitik n rajon.

  Opozita po protestonte pr korrupsionin e kryeministrit Edi Rama, t cilin e fajsojn edhe pr krizn e kostos s jetess n vend dhe eksodin e t rinjve shqiptar q largohen pr nj jet m t mir n vendet e Evrops Perndimore.
  Berisha akuzoi drejtprdrejt Ramn pr sulmin, duke thn se ai donte t ndalonte opozitn nga organizimi i protests.
  Rama denoncoi sulmin, duke thn se “dhuna nuk ka qen kurr mjeti pr t trajtuar ndonj shtje apo shqetsim” dhe se ligji duhet t merret me sulmuesin.
  Shqipria ka par nj rritje prej m shum se 8% t mimeve kt vit, veanrisht pr ushqimet baz dhe karburantet pas pushtimit rus t Ukrains.
  Rama thot se kabineti i tij e ka mbajtur inflacionin t ult krahasuar me inflacionin dyshifror kudo n Evrop dhe ka vn n dukje se qeveria subvencionon energjin elektrike pr familjet dhe bizneset e vogla.

  Euractiv i ka kushtuar gjithashtu nj artikull ktij incidenti

  “Pasoi nj prleshje dhe Berisha u godit me grusht n fytyr nga nj burr n turm dhe m pas u sulmua nga mbshtetsit e liderit prpara se t arrestohej dhe shtrohej n spitalin e Traums s qytetit.”, thuhet n artikull.

  Emri: Okkk.jpg

Shikime: 23

Madhsia: 48.9 KB

  The Washington Post shkruan se opozita po protestonte pr korrupsionin e kryeministrit Edi Rama, t cilin e fajsojn edhe pr krizn e kostos s jetess n vend dhe eksodin e t rinjve shqiptar q largohen pr nj jet m t mir n vendet e Evrops Perndimore.

  Berisha akuzoi drejtprdrejt Ramn pr sulmin, duke thn se ai donte t ndalonte opozitn nga organizimi i protests.

  Rama denoncoi sulmin, duke thn se “dhuna nuk ka qen kurr mjeti pr t trajtuar ndonj shtje apo shqetsim” dhe se ligji duhet t merret me sulmuesin.

  Shqipria ka par nj rritje prej m shum se 8% t mimeve kt vit, veanrisht pr ushqimet baz dhe karburantet pas pushtimit rus t Ukrains.

  Rama thot se kabineti i tij e ka mbajtur inflacionin t ult krahasuar me inflacionin dyshifror kudo n Evrop dhe ka vn n dukje se qeveria subvencionon energjin elektrike pr familjet dhe bizneset e vogla.

  Emri: WhatsApp-Image-2022-12-06-at-16.37.33.jpg

Shikime: 22

Madhsia: 57.1 KB

  Balkanweb
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 06-12-2022 m 12:04

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,231
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Tiran: Protesta masive e opozits me nj incident dhune. Goditet me grusht Sali Berisha

  Berisha: Sulmi ndaj meje nga Rama, donte me do kusht q un t mos flisja n protest

  Emri: auto_FOTO381670338860.jpg

Shikime: 22

Madhsia: 17.1 KB

  Kryetari i PD-s Sali Berisha ka theksuar se kryeministri Edi Rama donte me do kusht q kryedemokrati t mos fliste n protest.

  N konferencn pr shtyp nga selia blu, Berisha tha Rama dshtoi t mos lejonte zhvillimin e protests dhe e prdori kt sulm ndaj tij pr t ua servir europianve si pist islamike.

  Berisha: Nj njeri normal a mund t ket interes t hedh n er pallatin 7 katsh t nj pronari mediash, n prag t samitit.

  Pse po ta them kt. Edi Rama sht nj njeri q nuk kontrollon dot veten. Dhe sigurisht donte me do kush q Sali Berisha t mos fliste sot n at tribun. Pasi e pa q njerzit u mblodhn, q i dshtoi do skenar, prdori kt.

  Ky njeri n t gjitha analizat sht i prdorur nga pushteti. Ai mendoi se do t merrja nj goditje dhe nuk do t mund t flisja. Dhe kt do t mund ta mbulonte me nj pist islamike dhe n nj audienc t krishter si ishte samiti, do e besonte.

  Ishte plotsisht e kalkuluar. Pra kjo q ndodhi ndaj meje sot, ndodhi para pak ditsh me nj hotel, pikrisht pr ta mbuluar me samitin. Prandaj ata q njohin Ramn, e kan shum t qart, nuk prmbahet dot.

  E thirra un protestn, dhe ai kundreagimin. Dshtoi ai, e keni par se far turpi, polic n t 4 ant, mbylln rrug e lokale, vetm q t dshtonin protestn, por protesta ja ku ishte. E mori prgjigjen. Ndaj dhe ai e prdori kt dhe do t ua servirte atyre si pist islamike.

  Ia dogja pistn islamike n miting. Dhe vrapo e nxori shkresn. Ja ku sht shkresa, e nxori Fuga shkresn. Faktikisht provoi se jan ata vet. Kjo shkres e gatshme q po t mos i digjej pista islamike nuk do t kishte nevoj t dilte se do t besohej se terroristt islamik ja bn kt, apo se flet kundr Erdoganit ndonj i revoltuar m kt pun.

  Kjo sht gjithka, ai shfrytzoi kt me shpresn se nuk do t flisja n kt protest. E kam thn un, 1 po mbeti i dyti jam un, nuk ka gjall n bot q mund t mposht demokratt.

  Syri

 5. #5
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,158
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Tiran: Protesta masive e opozits me nj incident dhune. Goditet me grusht Sali Berisha

  Nse ka patur probleme mendore dikur sot ka qn m i shndetshm se kurr mendrisht...

  I lumte dora!

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,231
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Tiran: Protesta masive e opozits me nj incident dhune. Goditet me grusht Sali Berisha

  Intervista e plot e mjekut psikiatr t 31-vjearit q goditi Berishn

  Emri: Screenshot_10-4.jpg

Shikime: 20

Madhsia: 27.2 KB

  ntervista e plot e Sadik Lals, mjekut t Gert Shehut, 31-vjearit q goditi Sali Berishn n protestn e 6 dhjetorit.

  Paraprakisht desha t uroj s pari shndet dhe t shkuara profesorit tim Berishs dhe m ershi keq shum pr ngjarjen.

  Un kam qen dhe vet ca dit i smur, me temperatur, nuk munda t jem as n pun dhe as n miting sot. Nuk e them kt pr formalizm, por realisht.

  Tani, ju e dini q ne mjekt e kemi pak t sikletshme, ose jo t lejuar q t japim informacione pr pacientt, prjashtuar sipas ligjit, n rastin kur krkohet vetm nga prokuroria dhe policia kriminale dhe kur krkohet informacion nga kolegt dhe ky sht nj rast prjashtimor sepse kemi t bjm me nj ngjarje t dhunshme.

  N letrn q keni ju sht nj epikriz e cila sht lshuar me krkes t familjarve, praktik q ndodh rndom n fushn ton dhe mesa mbaj mend personi m duket ka pasur nj problem ligjor, nuk e di ekzaktsisht se far problemi ligjor dhe policia kishte krkuar nse personi trajtohej nga psikiatri ose jo.

  Gerti ka qen pacient edhe prpara se t vinte n klinik. Dokumenti sht autentik, me numr regjistri sepse ne mbajm rekorde. Ju duhet ta dini q shrbimi psikiatrik dhe kirurgjia jan dy profesionet n mjeksi q i mbajn m gjat dokumentet mjeksore t ruajtura n regjistrat e t dhnave. sht pikrisht pr shkak t problemeve ligjore q mund t ndodhin me pacient t veant. Kjo sht lehtsisht e verifikueshme. Dokumentin ma ka krkuar dhe policia kriminale. Nesr me duhet t dal, mbase nuk jam n gjendje pr t dal tamam nesr n pun, por do dal pr t dhn sqarimet e duhura n t dhnat e pacientit n klinik sepse kuptohet nuk mund t’i mbaj mend t gjith rastet.

  Nuk e di se si u ka rn n dor juve sepse ai dokument duhet realisht t qndroj n polici dhe nj kopje sht e familjarve.

  Diagnozn klinike e keni t prcaktuar qart, sht nj rregullim psikotik. Jan disa lloj nn diagnozash q fillojn q nga rregullimi psikotik i shkurtr q mund t ndodh njher deri n forma t prsritura dhe n formn m t rnd q sht pr shembull skizofrenia. Kaq mund t’ju them pr t shuar kuriozitetin.

  Gert Shehu nga un sht trajtuar n periudhn 2018, m duket se n janar, shkurt, sepse nuk e kam dokumentin q t jem i sakt, nuk jam n zyr. Nuk ka qen i rregullt me marrjen e ilaeve, madje n gusht e kam rekomanduar pr n urgjencn e psikiatris, sepse ju duhet ta dini ligji i shndetit mendor supozohet q pacientt q kan t dhna pr dhun ose mosbindje, mos marrje mjekimi, i adresojm pr n urgjencn psikiatrike dhe pastaj kolegt e urgjencs vendosin pr ta mbajtur, pr ta trajtuar derisa gjendja t rikuperohet.

  Mesa di un pacienti ka marr ndihmn e par, i sht br dhe ndryshim n terapi nga urgjenca dhe sht drguar n shtpi.

  Gjithmon, raste t tilla q mund t shfaqin dhun apo mund t dmtojn veten ose t tjert, jan objekt i shtrimit t detyruar n spital dhe ne gjithmon n kto raste i referojm n urgjenc. Kur nuk binden, sht e detyruar q n baz t ligjit t shndetit mendor, familjart ta dorzojn n polici dhe ohet me polici n urgjencn e psikiatris, jan rregulla t prcaktuara qart n ligjin e shndetit mendor t Shqipris.

  Pse e ka qlluar sot Gert Shehu Sali Berishn?

  Dgjoni, ju thash dua t rri larg komenteve politike. Shpreh prsri vrtet keqardhjen m t madhe pr at q ka ndodhur. Nj pacient nn efektin e psikozs, paranojs q mund t ket n momente t caktuara apo efektin e prdorimit t substancave, apo gjra t tjera t lidhura mund t shfaqin sjellje t ndryshme. sht shum e vshtir ta thuash me nj fjali.

  Un nuk kam t dhna pr dhun, pr aq koh sa e kam ndjekur un, prve rasteve t caktuara. Rezulton t ishte m shum person jo komunikues sesa dhunues. Nuk di t ket pasur probleme me dhun pr aq koh sa sht trajtuar te un. Di t ket pasur ca prdorime sporadike, si dhe thon familjart, t substancave, por shum sporadike.

  Pr her t fundit n klinik ka qen n gusht ose shtator t ktij viti dhe ne gjithmon bjm nj test pr substancat. Kur ka qen pr her t par, se mbaj mend para tre ose katr vitesh nuk ka qen prdorues.

  Di q shkonte n xhami, por duke qen se pr mua nuk paraqiste ndonj problem sepse do psikiatr dhe do mjek e di q personat q papritur kthehen nga njerz t zakonshm n besimtar t thekur ather kjo sht pr t’u marr n konsiderat n vlersimin e prgjithshm klinik q bjm ne, por realisht besimin nuk mund ta gjykosh, as ta paragjykosh.

  N klinik vinte i shoqruar nga familjart, konkretisht nga e ma. Nuk sht e thjesht pr t thn pse nuk i merrte ilaet, nj nga arsyet ka qen kur tha un ndihem mir tani, po punoj, madje mbaj mend q n at koh punonte picier, shprndante pica, komunikonte mjaft mir, mjaft i qet sepse situata e rregullimeve psikotike nuk mund t jet gjithmon njsoj.

  Euronews

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,231
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Nse ka patur probleme mendore dikur sot ka qn m i shndetshm se kurr mendrisht...

  ‘As agjent, as i infiltruar’, Rrumbullaku prgnjeshtron Berishn  Kreu i policis s shtetit, Muhamet Rrubullaku prgnjeshtroi deklaratn e kreut t PD, Sali Berisha se personi q e sulmoi sht agjent i policis kriminale.

  N nj deklarat pr mediat, kryepolici tha se personi n fjal nuk ka qen kurr dhe nuk sht as agjent policie as i infiltruar nga policia.

  “Policia sapo u njoh me ngjarjen e shmtuar ndaloi menjher agresori. Aktualisht po fillojn hetimet pr t pacaktuar dinamikn e ngjarjes. N lidhje me deklaratat e deputetit Berisha n konferencn pr shtyp ku pohoi se Gert Shehu sht agjent i policis kriminale sqarojm opinionin publike se Gert Shehu, nuk ka qen ndonjher dhe nuk sht agjent i policis kriminale n asnj nga strukturat e policis s Shtetit. Nuk sht prdorur kurr si i infiltruar apo si burim informacioni. Policia shpreh keqardhjen pr deklaratat”, – tha Rrumbullaku.

  Euronews

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-07-2020
  Postime
  143

  Nj Grusht q duhej dhn q n 8 dhjetor 1990

  Karshillku apo si quhet rndom Sfida, sht nj nga veprimet m t uditshme dhe m t guximshmet q bjn njerzit krenar apo njerzit q kan nga mbrapa kontigjente q mund t sfidojn pushtetin, apo edhe narcisistt (ata q plqejn vetm vehten e tyre dhe veprimte tyre).
  Nj karshillk t till t shmtuar bri edhe nongratta pikrisht ditn e mbrritjes s Kshillit Europian, t 27 drejtuesve t vndeve t BE.
  Nj ngjarje e pazakont pr Shqiprin q nga 28 Nntori i 1912 e deri m sot.
  Asnjher nuk ishin br bashk Europiano-perndimort t vinin n Tirann e Shqipris pr t biseduar pr angazhimet e BE, prvecse kur ndan tokat e Shqipris n 1913.
  Asnjher nuk ka ndodhur q nj Samit i BE t bhej n nj vnd q nuk sht integruar akoma n BE.
  Asnjher,, Drejtuesit e vndeve t BE nuk kan par nj vnd t vogl me nj qeveritar t plqyeshm ti pres aq ngroht dhe me aq przqmrsi,
  Asnjher Shqipria nuk sht ndjer kaq shum si vnd europian sa me 6 dhjetor 2022.
  Samiti Bashkimi Evropian (BE) - Ballkani Perndimor, q u mbajt n n Tiran, me lidert e BE-s dhe t vendeve antare t bllokutPrmes nj deklarate nga samiti, pjesmarrsit doln n prfundim me 32 pika, ndr t parat, ku u theksua se lufta e Rusis kundr Ukrains po v n rrezik paqen dhe sigurin evropiane dhe globale, si dhe u prmend edhe angazhimi i BE-s ndaj perspektivs s antarsimit t Ballkanit Perndimor n BE, si dhe prshpejtimi i ktij procesi t antarsimit.
  Dhe ky Samit mbajt n Tian n nj nga vndet me t preferuara t qytetarve t Tirans n Stadiumin Arena Sport t ndrtuar po me fondet e BE.
  Por far ndodh kur nj i dnuar moralisht nga opinion shqiptar dhe nga dy vndet m t fuqishme t bots SHBA dhe Britania e Madhe, si non-gratta, pr shkak t korrupsionit dhe keq-qeverisjes s tij?
  Nongrata, njlloj si nj narcisist i thekur q e njeh mir kompozimin ligjor t Pushtetit t tret n Shqipri, i cili jo vetm nuk e ka frik ligjin por i ka br sa her karshillk ligjit gjat viteve t demokracis n Shqipri, e di fare mir q nga frika ndaj tij, askush nuk e prek dot, sfidoi s bashku me qelepirt e tij prreth dhe ata mediatik, duke u br ai protagonist i asaj dite, i dits kur shqiptart duhet t shihnin dhe t kuptonin sesa e drejt sht rruga pr n BE me nj drejtues inteligjent dhe t pranueshm nga komuniteti ndrkombtar si kryeministri dhe qeverisja e tij. Zilia, cmira, mllefi i nongratts nuk ka kufi s bashku me qelepirt e tij. Pr t minimizuar ngjarjen e cila nuk mund ta minimizoj askush n Shqipri, u prpoq t bj nj protest absurde dhe t shmtuar n t ciln nuk u mblodhn m shum se 1.000 vet, ku t gjith politikant e mbledhur ishin sfidues dhe shkels t ligjit n t kaluarn e tyre.
  Askush n bot kur ka Samite t ktij lloji nuk bn protesta pr t prkrahur Samitet???!!! Vetm non gratta-s i shkon ndr mnd q t bj nj sfaado dhe paradoks t till me qllim pr tu dukur dhe tu thot BE dhe shqiptarve: `jam edhe un ktu, i bukri shejtan, pa mua Shqipria nuk bhet ashtu si doni ju`!!!!!
  Dhe.. ndodhi. T gjitha mediat e paguara tv dhe t shkruara nga ky grupim nuk paraqitn suksesin e jashtzakonshm t Samitit nddrkombtar, por u morn me narcisistin non-gratta q krkon t bj revolucion. Kuptohet, se kt mnyr pr t marr pushtetin njeh, sepse ka lexuar vetm Materializmin historik dhe dialektik t ish-PPSH, dhe veprn e preferuar t diktatorit `Inkuizitor dhe Rebel` t Jan Husit.
  Papritmas ndodh nj hata sa ireale aq dhe kuptimplot.
  Askush nuk krkon q t goditet nj i moshuar dhe pr kt, nga ana njerzore dhe morale sht e gabuar, por e par n retrospective grushti q hngri non-gratta, (sado q personale mund t ket qn problemi midis tyre, dhe ktu kan faj 15 bodigardt q e rrethonin, aq sa t shkon mndja se mund t ishte nj konspiracion mnyra se si u la i lir t afrohej i smuri mendor), ky grusht duhej t ishte dhn n 8 dhjetor 1990, vet Ramiz Alis, kur Ramiz Alia u takua me studentt, paka se gjysma e atyre q e takuan diktatorin e djallzuar t pas Enver Hoxhs, ishin me dosje.
  Ai grusht i duhej dhn Ramiz Alis dhe gjith klass politike t athershm t diktaturs n mnyr q t mos ndodhte ai kalim hipokrit dhe djallzor i sistemit nga diktatura n demokraci sepse, ishte Ramiz Alia q manipuloi protestn, i detyruar dhe nga OSBE pr t shpallur Pluralizmin.
  Ai djallzor, si ideatori shpirtror i tij (diktatori q kish vdekur n 11 prill 1985), shpejt e shpejt dha lejen pr t krijuar dy parti `t djathta` ( PD dhePR), dy parti `t majta` (PS dhe PSD), si dhe nje parti minoritare (PPDNJ) duke rrezikuar kshtu me kt parti t fundit edhe nj rrezik ndaj sovranitetit shqiptar, t ciln pr fat sot na mbron NATO dhe BE.
  Ky Pluralizm hipokrit dhe djallzor i krijuar nga po nga ish PPSH, u b i till sepse kto pes parti u drejtuan q n fillim nga antar t spikatur t PPSH s athershme (madje radikaliste t majt), dhe n to hyn n filim rreth 120.000 ish bashkpuntor t sigurimit dhe miqt e tyre, t cilt e mbajtn kt Demokraci gjithmon n tranzicion t heshtur dhe n Anarki t plot, korrupsion, emigracion, kriminalitet, shkelje ligji pr pronat, krijimin e nj klase t pasur nga vet ish antart drejtues t PPSH, njlloj si ato q shkruante Noli i Madh:
  - Anarki sociale
  - Anarki Morale
  - Anarki Patriotike
  - Anarki e idealeve
  - Anarki Fetare
  Kshtu q Parrulla e Rinis s Athershme dhe t sotme `E duam Shqiprin si Europa`, nuk u realizua. Madje pas 32 vitesh sht hera e par q 27 drejtues t vndeve t BE vijne e bjn nj Samit n Tiran duke i dhn shpres Shqipris dhe shqiptarve se me t vrtet shqiptart e duan Shqiprin si Europa dhe do integrohen aty.
  Po far bri non-gratta? Njlloj si Nure Beu tek filmi `Koncert n vitin 1936`, mblodhi xhengiet e tij dhe u prpoqn t prishin festn e shqiptarve. Nj turp i padgjuar. Mir ka thn At Zef Pllumi: Duhet ndrru truni i ktij populli. Prandaj mendimi im sht q pa iu ndrru truni ktij populli- e truni ndrrohet n shkolla kryesisht- dhe pa u formu nj et intelektualsh me pikpamje perndimore, ne nuk kemi kurrsesi si menojm me hy n Europ.

  Grushti q hngri non-gratta si nj prfaqsues i s kaluars diktatoriale, q drejtoi dhe drejton opozitn dhe sot e ksaj dite, sado q jo-etik dhe jo-morale pr moshn q ka, n fakt i duhej dhn Ramiz Alis dhe PPSH 32 vite m par, pr t penguar projektin djallzor pr pseudo-pluralizmin n Shqipri, Projekt i cili pati sukses por pr t keqen e Shqipris.
  Shpresojm q ky Samit t jet pika e kthess , pik ku Shqipria t integrohet n BE, momenti ku Shqipria t heq barrn e t korruptuarve, shkelsve t ligjit nga drejtues dhe ish-drejtues t Shqipris n kto vite, dhe t largoj ish spiunt e bashkpuntort e ish sigurimit t shtetit nga drejtimi i vndit.

  priftipirro2017@gmail.com

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,231
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Tiran: Protesta masive e opozits me nj incident dhune. Goditet me grusht Sali Berisha

  Berisha: Rama organizoi atentatin ndaj meje

  Emri: sali-berisha-4-1.jpg

Shikime: 9

Madhsia: 22.9 KB

  Kryetari i Partis Demokratike, Sali Berisha ka vijuar me akuzat n drejtim t kryeministrit Edi Rama, n lidhje me sulmin ndaj tij n protestn e 6 dhjetorit, ku u qllua me grusht nga nj qytetar.

  Gjat fjals s tij n mbledhjen e Grupit Parlamentar t Partis Demokratike, Berisha u shpreh se sulmi ndaj tij u organizua nga Rama, pasi ky i fundit nuk e kontrollon dot m opozitn.

  “Pr fat t keq ai kishte edhe kreun e opozits, si faktojn dhe kjo atij i ka dal jasht kontrollit. Pas prpjekjesh t jashtzakonshme pr ta mbajtur nn kontroll ai ktu e ka humbur betejn dhe tani nprmjet procesit gjyqsor krkon t marr me do kusht flamurin e PD n njrn an dhe n nj akt t pashembullt n 30 vite, n nj akt kriminal, ai organizoi nj atentat me nj kamikaz pa eksploziv ndaj Sali Berishs. Tani jemi ktu dhe keni ndjekur t gjith debatin q zhvillohet. Sot nuk ka asnj njeri q v n dyshim se krimineli i przgjedhur ishte at dit n nj mision t strukturuar, organizuar dhe nuk kishte asgj rastsore. E para. Por vijm te nj shtje e dyt. Edi Rama sipas disave ishte njeriu m i painteresuar. Un ju them atyre se n Shqipri, nuk ka nj t dyt q t ishte i interesuar pr at gj. N Ballkan ishte i interesuar Vuii se i ka shprehur ato. Por un tani nuk kam pse t rri me teori t vjetra, sepse absolutisht njeriu m i interesuar ishte Edi Rama, pr arsye se ai mendoi se n zhurmnajn e madhe t samitit do t mund t jap nj goditje t prmasave t paprcaktuara, nj goditje kundrshtarit politik dhe forcs q ai prfaqsor. E them kt edhe njher sepse nuk ka njeri t dyt n Shqipri q sht m interesuar se ai. Tani atij opozita i ka dal dore dhe nuk e kontrollon dot me asgj”, theksoi kryedemokrati.

  Lapsi

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,231
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Tiran: Protesta masive e opozits me nj incident dhune. Goditet me grusht Sali Berisha

  VIDEO/ Gert Shehu e priti n trotuar Berishn, pamjet pak minuta para ngjarjes  Kto jan pamjet para se Gert Shehu t qllonte me grusht kreun e Partis Demokratike, Sali Berisha.

  Ai duket i vetm duke ecur n bulevardin “Zhan Dark”, madje ulet dhe pushon n trotuar. Ky pozicionim i tij prkon me vendin ku ndrmori aktin e paprecedent.

  Nga hetimet e deritanishme nuk rezulton q 31-vjeari t ket qen brenda rrethimit t selis blu.

  Grupi hetimor ka sekuestruar edhe pamje t tjera t kamerave t siguris duke prcaktuar internerarin q ka ndjekur ditn e ngjarjes i riu i cili dyshohet se vuan nga rregullime psikologjike.

  Euronews Albania mson se gjat paradites, ai ka vizituar xhamin e tabakve, ka kryer ritualin fetar t faljes duke respektuar rregullat e besimtarve dhe respektimin e stafit, pasi kishte mbrritur me vones.

  Gert Shehu msohet se ka lan spitalin e traums. Burime nga policia i than Euronews Albania se ai sht drguar n paraburgimin 313 por nuk dihet nse sht mbajtur aty apo sht drguar n spitalin e burgut.

  Pr 31-vjearin gjykata e Tirans caktoi masn e siguris arrest me burg ndrsa avokati i tij ka krkuar nj ekspertiz t detajuar t gjendjes mendore.

  Ndaj Gert Shehut jan ngritur dy akuza goditje pr shkak t detyrs dhe plagosje me dashje. Kreu i PD Sali Berisha thot se ai sht nj agjent i infiltruar i policis kriminale, akuz q sht hedhur posht nga kryepolici Muhamet Rrumbullaku por edhe e ma e agresorit, n nj intervist pr Euronews Albania.

  Euronews

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2022, 16:26
 2. Berisha apel shqiptarve: Ta presim Vui me protesta n Tiran
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 05-01-2022, 17:50
 3. 13 maj 2017, protesta e opozites shqiptare ne Tirane
  Nga skender76 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 17-05-2017, 10:25
 4. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-10-2014, 04:04
 5. Shqiptare ngrihuni ne protesta masive!
  Nga Kryeplaku n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 17-01-2004, 18:25

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •