Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Kevin Sekniqi - Djaloshi nga Shkodra i lists s FORBES, 30 under 30

  ‘Pr arritje n botn financiare dhe krimjimin e kriptovaluts me vler 4 mld dollar’ - Kush sht i riu nga Shkodra, pjes e t rinjve t suksesshm t Forbes.

  N listn e famshme t FORBES, “30 under 30” nuk kishte si t mungonte edhe nj shqiptar.

  Emri: 1669844592_finalprojekt.00075118.Still003.jpg

Shikime: 117

Madhsia: 24.1 KB

  Ai sht Kevin Sekniqi, nj djalosh nga Shkodra i cili sht nj nga 30 personat e moshs nn 30 vje q ka arritur nj sukses marramends n botn financiare dhe at t zhvillimit ekonomik.

  N shkrim, Forbes nnvizon se ka shqyrtuar mbi 12 mij kandidat t mundshm, duke i vlersuar pr faktor si investimi, t ardhurat, ndikimi social, inovacioni dhe potenciali q kompanit e tyre ofrojn. Ai sht cilsuar si “bashkthemeluesi m i ri i Ava Labs, i cili ka luajtur nj rol ky n krijimin e Avalanche, nj blockchain me shpejtsi t lart q numron mbi tre milion prdorues, dhe [n krijimin e] AVAX, nj kriptovalut me nj vler tregu prej 4 miliard dollar.”

  Historin e tij e ka br t ditur ambasadorja e Shqipris n SHBA, Floreta Luli-Faber q tregon se si e ka njohur t riun nga Shkodra.

  “E takova vitin e kaluar n Majemi, n ato pak or q ja lejonte vetes pr t pushuar larg kompjuterit dhe kompanis s tij. Shum i dashur, i thjesht, dhe me mjaft modesti fliste pr komanin e tij, t filluar q n bankat e shkolls, zhvilluar n Nju Jork por vendosur n Miami, Florida. Ate prill 2021 ai isht n fazn krkimore, dhe priste q brenda vitit t prmbyllte ndrrn e tij pr nj zhvillim unik n fushn e kriptomonedhs. Tani ai ja ka dal me sukses”, shkruan ajo.


  Shqiptarja.com
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 30-11-2022 m 18:07

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pr: Kevin Sekniqi - Djaloshi nga Shkodra i lists s FORBES, 30 under 30

  KRIJIOI KRIPTOVALUTN AVALANCHE

  Kush sht shkodrani q mahniti revistn Forbes?

  Shqiptari Kevin Sekniqi sht br pjes e lists Forbes 30 under 30′. Sipas Forbes, shqiptari nga Shkodra sht nj nga 30 personat nn 30 vje q ka arritur sukses n botn financiare dhe at t zhvillimit ekonomik.

  Ai sht Bashk-themelues dhe COO n Ava Labs. Para se t bashkthemelonte Ava Labs, Kevin ishte nj kandidat pr doktoratur n Shkenca Kompjuterike n Cornell duke kryer krkime n sistemet e shprndara, kriptografin, sigurin dhe ekonomin. Ai m par ka br krkime dhe inxhinieri softuerike n organizata t njohura, duke prfshir Microsoft dhe NASA.

  Si bashkthemeluesi m i ri i Ava Labs, Sekniqi luajti nj rol ky n krijimin e Avalanche, nj blockchain me shpejtsi t lart q numron mbi tre milion prdorues dhe AVAX, nj kriptomonedh me nj vler tregu 4 miliard dollar. N shtator, gjigandi i kapitalit privat KKR tha se do t shnonte nj pjes t Fondit t Rritjes Strategjike t Kujdesit Shndetsor II n Ortek, duke u dhn investitorve akses n kapitalin privat me nj pjes t kapitalit t krkuar zakonisht, shkruan Forbes.

  Pr t prpiluar listn, shkrimtart dhe redaktort e Forbes me ndihmn e gjyqtarve ekspert t pavarur si Joe Jonas, Aimee Song, Bobbi Brown dhe Sid Sijbrandij vlersuan m shum se 12,000 kandidat mbi faktort prfshir financimin, t ardhurat, ndikimin social, shpikjen dhe potencialin.


  Konica.al

  https://konica.al/2022/12/kush-eshte...visten-forbes/

Tema t Ngjashme

 1. Fmijt shqiptar t Italis quhen Kevin e Noemi
  Nga Akili-A n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 51
  Postimi i Fundit: 30-12-2012, 17:59
 2. Detyre: Menaxhimi i listes se studenteve te nje klase dhe notat e tyre
  Nga agent_android n forumin Arti i programimit
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-01-2010, 07:11
 3. Detyre: Menaxhimi i listes se studenteve te nje klase dhe notat e tyre
  Nga agent_android n forumin Arti i programimit
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-01-2010, 12:34
 4. Smundjet e seksit, studentt n krye t lists
  Nga Xhuxhumaku n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 16-06-2009, 09:21
 5. Frika nga deshtimi, ministrat e Berishes, ne krye te listes
  Nga ai_shoku n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-05-2009, 18:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •