Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,104
  Postimet n Bllog
  15

  Kngtari me fam botrore Kanye West: 300 sionist kan pushtuar Amerikn

  Kanye West pretendon se 300 sionist kan pushtuar SHBA-n

  Emri: Kanye-Ye-West-960x720.jpg

Shikime: 115

Madhsia: 30.4 KB

  Kanye West tha se ai e do popullin hebre, por vazhdoi t'u qndroj komenteve t tij antisemitike dhe teorive t konspiracionit.

  Kanye West shpalosi nj tjetr monolog t uditshm kur kamerat e kapn at n Luginn e San Fernando t dieln (27 nntor).

  Ji prflet pr Zotin, Hollywood, pornografin dhe tema t tjera n nj video t kapur nga X17 Online. Fjalimi i Kanye West prfshinte m shum retorik antisemitike .
  "Disi, vendi yn sht pushtuar nga rreth 300 sionist," tha ai n nj moment.

  Kanye West u ankua pr fuqin e familjeve me para t trashguara, Vatikanit, mediave t Hollivudit dhe m shum. Ai pretendoi se "ata" u prpoqn ta shkatrronin at pr shkak t teorive t konspiracionit .

  "Ata erdhn t m vrasin dhe t m shkatrrojn," tha Ji. M etiketuan si racist. M kan ngrir llogarit. Dhe Zoti shtSa her q ndodh dika q humbas nj lidhje ose ndrpres lidhjet, thjesht i l m shum hapsir ​​Perndis q t m mbush. M prul. Thjesht e vlersoj Zotin q m prdori n kt mnyr.

  Kanye West gjithashtu i qndroi gjuhs s tij t urrejtjes n t kaluarn, por sugjeroi se i do njerzit hebrenj. Ai tha se ishte mirnjohs q njerzit pan reagimin ndaj antisemitizmit t tij, sepse supozohej se ai kishte t drejt.

  "Un i dua njerzit hebrenj," shpalli ai. Dhe un kam ende probleme me disa nga praktikat e biznesit. Dhe jam i lumtur q arrita t ngrihem dhe t them at n t ciln besoja t ngrihem pr t vrtetn time dhe ta them me z t lart. Dhe merr do goditje q ata kishin ardhur pr mua.

  Shikoni gjithka q keni thn m posht.  Burimi: All Hip Hop

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,104
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Kngtari me fam botrore Kanye West: 300 sionist kan pushtuar Amerikn

  Kanye West thot se qeveria amerikane ngriu llogarit e tij bankare

  - Reperi kontrovers pretendon se IRS ia ka bllokuar aksesin n parat e tij pas akuzave se ai i detyrohet 50 milion dollar taksa.
  - Kanye West thot se qeveria amerikane ngriu llogarit e tij bankare

  Emri: 638655ee20302749a43d9540.jpg

Shikime: 37

Madhsia: 16.3 KB
  Kanye West shfaqet n nj ngjarje q promovon fushatn e tij presidenciale 2024 t dieln. Twitter / Ye War Room

  Reperi Kanye 'Ye' West ka pohuar se Shrbimi i t Ardhurave t Brendshme t SHBA (IRS) ngriu llogarit e tij bankare, duke bllokuar aksesin n 75 milion dollar pr shkak t detyrimeve t supozuara tatimore. Ai sugjeroi se po persekutohej pr shprehjen e mendimeve nxitse pr hebrenjt.

  "Po flas pr t kuptuar fjal pr fjal se ata po prpiqeshin t m fusnin n burg," tha West n podkastin e Timcast IRL t s hns mbrma, duke rrfyer bisedn e tij telefonike me nj kshilltar financiar m hert gjat dits. “Ata vendosn nj mbajtje prej 75 milion dollarsh n katr nga llogarit e mia. Dhe pastaj ata than: 'Ti detyrohesh shum taksa'. M'u deshn gjasht or pr t kuptuar se far ishte 'shum'. Ata than, 'Epo, rreth 50 milion dollar'”.

  West tha se u lehtsua kur msoi se ai mund t kandidoj ende pr president n vitin 2024, edhe nse sht i burgosur pr evazion fiskal. Ai mbrojti komentet e tij t kaluara n lidhje me ndikimin e ushtruar nga hebrenjt n industrin e argtimit, n nj moment duke e krahasuar veten me liderin e t drejtave civile Martin Luther King Jr.

  “Askush nuk do t denoncoj faktin q ata u prpoqn t m mbyllnin…” tha West. “Mendova se isha m shum Malcolm X, por kuptova se jam m shum MLK, sepse duke qen se po zhytem do dit nga shtypi dhe financiarisht, thjesht po qndroj atje. Kur mora vesh se u prpoqn t m fusnin n burg, sikur nj qen po m kafshonte krahun dhe gati sa nuk derdha nj lot. Pothuajse.”

  Vetm javn e kaluar, argtuesi dhe siprmarrsi i mods pretendoi se Adidas kishte marr JPMorgan Chase pr t ngrir llogarit e tij. West sht prfshir n nj mosmarrveshje ligjore pasi Adidas ndrpreu lidhjet me t mes polemikave rreth komenteve t tij antisemitike. Adidas ka paditur West pr t rikuperuar 275 milion dollar n fondet e marketingut n lidhje me siprmarrjen e tyre Yeezy.

  "Un u shndrrova nga nj multimiliarder n pamundsi pr t prdorur Apple Pay tim," tha West pr thashethemet e famshme X17 javn e kaluar. “Katr net m par nuk mund t prdorja Apple Pay sepse disi Adidas ishte n gjendje t hynte ligjrisht dhe t ngrinte parat e mia.

  “Kur e shoh kt, mendoj, nse kjo mund t ndodh me mua, kjo mund t ndodh me amerikant e tjer. Dhe pr far? E dini, kjo mund t'i ndodh nj amerikani q as nuk ka vjedhur asgj, madje as nuk i ka br keq askujt. Kjo mund t'ju ndodh vetm pr t thn me z t lart iden e gabuar, pr t'u shprehur.”

  Burimi: RT

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,104
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Kngtari me fam botrore Kanye West: 300 sionist kan pushtuar Amerikn

  Kanye West beri para disa ditesh nje interviste me Alex Jones, ku ai riperseriti bindjen e tij se nje grup cifutesh zioniste duan te kontrollojne Ameriken e gjithe boten. Videon mund ta shikoni me poshte ne anglisht.


 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,104
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Kngtari me fam botrore Kanye West: 300 sionist kan pushtuar Amerikn

  Kanye ka teori pr gjenet e Elon Musk

  Pronari i Twitter-it sht "hibridi gjenetik i par q ngjiti", ka sugjeruar artisti i luftuar "si nj kompliment"

  Emri: 638dafa985f5404ba27b19bc.jpg

Shikime: 31

Madhsia: 27.9 KB

  Reperi dhe biznesmeni Kanye West beson se gjenet e Elon Musk jan produkt i nj prpjekjeje m t madhe pr inxhinierin gjenetike, sipas nj postimi n rrjetet sociale.

  “Merrni nj gjeni kinez dhe bashkojeni me nj supermodele afrikano-jugore. Dhe ju keni nj Elon, "tha West (i njohur edhe si 'Ye') me shkronja kapitale n nj postim n Instagram t dieln.

  Njerzit pas gjenomit t Musk "ndoshta kan br 10 deri n 30 Elon dhe ai sht hibridi i par gjenetik q ngjiti," shtoi ai.

  Emri: Screen Shot 2022-12-06 at 2.34.44 AM.jpg

Shikime: 32

Madhsia: 34.9 KB

  Nna e Musk, Maye sht nj modele me origjin kanadeze, ndrsa babai i tij Errol sht nj afrikano-jugor i bardh. Vet siprmarrsi qeshi me sugjerimin e West dhe tha se e mori at si nj kompliment. West deklaroi se ishte menduar si nj.

  T dy patn nj grindje javn e kaluar, pasi West postoi nj simbol n Twitter q kombinonte Yllin e Davidit me nj svastik. Musk e quajti at nj shkelje t rregullave t platforms kundr nxitjes s dhuns dhe llogaria e West u pezullua.

  Fotografia kishte nj ngjashmri t madhe me nj simbol t prdorur nga Lvizja Raelian, nj organizat kuazi-fetare q hedh posht ekzistencn e hyjnores dhe pretendon se njerzimi u krijua nga nj qytetrim dashamirs jashttoksor. Klonimi i njeriut perceptohet nga adhuruesit si nj rrug drejt pavdeksis pr t denjt.

  N t dy postimet e tij, West shprehu prbuzje pr ish-presidentin e SHBA-s, Barack Obama, ndaj t cilit ai mban nj inat prej kohsh. Javn e kaluar, gjat nj interviste q reperi i dha drejtuesit t emisionit konspirativ Alex Jones, ai deklaroi se Obama "nuk ishte presidenti i par me ngjyr, ai ishte nj president tjetr hebre".

  N tetor, West psoi nj rnie t madhe n syrin e publikut pasi postoi nj postim n Twitter se do t "dnohej me vdekje populli hebre". Shum njerz e akuzuan at pr antisemitizm dhe e nnshtruan at ndaj ostracizmit. Si pasoj, ai u ndalua nga Twitter, por Musk bleu platformn n t njjtin muaj dhe rivendosi West s bashku me disa prdorues t tjer n nntor.

  West ka folur m par publikisht pr luftimin e shtjeve t shndetit mendor dhe pr t'u diagnostikuar me rregullim bipolar.

  Burimi: RT

Tema t Ngjashme

 1. Violinistja me fam botrore Evis Gega
  Nga NEOLK n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-03-2023, 22:11
 2. Sislej Xhafa, skulptori kosovar me fame boterore
  Nga Kosovar.Pr n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-02-2012, 16:53
 3. 50 cent apo Kanye West
  Nga hackeriktuu n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-02-2008, 20:27
 4. Receta nga kuzhiniere me fame boterore
  Nga Dita n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 20-06-2003, 02:37
 5. A e kane pushtuar shqiptaret Kosoven?
  Nga AsgjSikurDielli n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 17-10-2002, 23:31

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •