Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Knga Magjike - Festivali Ndrkombtar i Shqipris

  'Knga Magjike' bhet Festival Ndrkombtar - Zbulohet risia e ktij edicioni “Knga Magjike 2019”


  Historia nis Kshtu:

  Dhjet kngtar t huaj do t konkurrojn n festivalin “Knga Magjike 2019”.

  Shtator 2019


  Kngtar t huaj do t sjellin projektin e tyre pr t’u vlersuar prball juris profesioniste, q prbhet nga: Armend Rexhepagiq, Jonida Maliqi, Arben Sknderi, Enkel Demi si dhe ifti DJ Miss Rose dhe DJ Stone.

  Por kt vit do t ket nj risi sa i prket prezantimit t artistve t rinj. Ardit Gjebrea ka vendosur q kt vit t mos i prezantoj paraprakisht artistt e kategoris “New Artist”. Ata do t dalin para juris dhe publikut, do t performojn, n shqip a n gjuh t huaj dhe vetm gjat diskutimeve t Juris do t prezantohen.

  Pra kt vit do t dgjojm italisht dhe greqisht n skenn e festivalit, por edhe anglisht q duket q do t jet gjuha e zgjedhur pr kngt e shum prej t huajve.

  Sot n puntatn e par t emisionit “E diela shqiptare” Armend Rexhepagiqi tha se mesa duket po synohet q Festivali t kthehet n internacional.

  Duke marr parasysh q pjesmarrja e artistve t huaj nisi nga viti i shkuar, sht e sigurt q festivali po ecn drejt hapave t suksesit ndrkombtar.

  /Tirana Post


  https://iconstyle.al/kenga-magjike-d...-e-ketij-viti/

  https://www.dailyxing.com/the-39magi...on-is-revealed


  2018: https://www.youtube.com/watch?v=yFuXu2xKY0M

  2019: https://www.youtube.com/watch?v=C6jTogc1uHE

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Knga Magjike - Festivali Ndrkombtar i Shqipris  Manuel Moscati & Matteo Becucci - SEMPRE (Knga Magjike 2018)

  mimi Euro Trend


  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-348.php

  https://www.youtube.com/watch?v=yFuXu2xKY0M

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Knga Magjike - Festivali Ndrkombtar i Shqipris

  Manuel Moscati feat Matteo Becucci, duo italiane n “Knga Magjike 2018”

  "Dy vllezr t ndar nga Lufta" sillen si tem n "Knga Magjike 2018", Shqipri, nga duo italiane: Manuel Moscati e Matteo Becucci


  [Manuel Moscati feat Matteo Becucci me kngn e tyre, mesazh pr paqe e kundr lufts, n “Knga Magjike 2018”, Tiran.

  N spektaklin Knga Magjike 2018, t zhvilluar n Tiran, morn pjes edhe dy kngtar italian, Manuel Moscati dhe Matteo Becucci.


  Manuel sht n kontakt t vazhdueshm me arenn artistike shqiptare, qkur pati marr pjes n X Factor Albania 4.

  Ndrsa pr Matteo-n, prania e tij n botn e artit n Shqipri vjen pr t parn her. Matteo ka fituar n 2009-n n Itali, talent show-in X Factor gjithashtu.

  Ata interpretuan nj kng, titulluar “Sempre” – “Gjithmon“, me tekst t przier n fragmente si italisht, edhe shqip, q flet pr dy vllezr t ndar nga njri-tjetri pr shkak t Lufts.

  “Knga prcjell nj mesazh t rndsishm paqeje, q prfshin plagn e ndarjeve t familjeve t tra nga Lufta – thot Manuel Moscati pr Albania News, – jan fakte reale kto, q kan prekur vrtet shum familje, ndaj vendosm ta sjellim si argument n kngn ton.”


  Nj fragment nga teksti:

  Matteo: La mia fede grande sai,
  viva e non si arrende
  Manuel: Se kjo jet ne na takon
  E ovunque andrai ti porter nei pensieri miei,
  Manuel: Un e di, do ta besoj
  oltre la ragione poi…. sempre.

  ..........

  Albanian News.it

  https://sq.albanianews.it/muzike/man...a-magjike-2018
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 26-11-2022 m 18:25

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Knga Magjike - Festivali Ndrkombtar i Shqipris  Lina - Neka Te Boli (Knga Magjike 2019)


  Nata Finale : https://www.youtube.com/watch?v=NtcqG0NXy-c

  Official Video: https://www.youtube.com/watch?v=zO6OXCKeBgk
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 26-11-2022 m 18:41

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Knga Magjike - Festivali Ndrkombtar i Shqipris

  Best Big International Artist - Knga Magjike 2019
  Tamara Todevska - Monsters (Live at Knga Magjike 2019)

  Music: Robert Bilbilov, Darko Dimitrov, Lazar Cvetkovski - Lyrics: Kosta Petrov

  Nata Finale : https://www.youtube.com/watch?v=NtcqG0NXy-c

  Official Video: https://www.youtube.com/watch?v=zO6OXCKeBgk
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 26-11-2022 m 20:08

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pr: Knga Magjike - Festivali Ndrkombtar i Shqipris

  Best Big International Artist - Tamara Todevska

  https://www.youtube.com/watch?v=CerFejuu5ug

  Kngetarja nga Maqedonia e Veriut vlersohet me mimin "Best Big International" - Knga Magjike 2019 .


  Nominees:

  Aimee Sophia - https://www.youtube.com/watch?v=vEdgyCl2P0g

  Jason Walker - https://www.youtube.com/watch?v=0oLkz_GYYPc

  Mar Shine - https://www.youtube.com/watch?v=MAk19W43Kfg

  Veronica Liberati - https://www.youtube.com/watch?v=_2lRsDo1IsQ  Knga Magjike 2019

  https://en.wikipedia.org/wiki/K%C3%ABnga_Magjike_2019
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 26-11-2022 m 20:34

Tema t Ngjashme

 1. Kenga Magjike 2014
  Nga sirena_adria n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 17-12-2014, 06:42
 2. Kenga Magjike 2010!
  Nga arjan03 n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 04-12-2010, 09:00
 3. Kenga Magjike 2009....
  Nga nihilist n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 26-01-2010, 17:36
 4. kenga magjike....
  Nga crazy girl94 n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 25-11-2009, 16:00
 5. Knga Magjike 2006
  Nga Sa Kot n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 84
  Postimi i Fundit: 17-03-2007, 11:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •