Shqiptari në Kanada fiton 1 milion dollarë në lotari: Trupi dhe mendja ime tani ndihen të qetë

Një 49-vjeçar shqiptar nga Kosova, baba i tre fëmijëve, është fituesi i një lotarie prej 1 milion dollarësh në Kanada.

Emri:  gazmen-hashani-of-kitchener-1-6157781-1668720221665.jpg

Shikime: 3789

Madhësia:  22.0 KB

Mediat kanadeze shkruajnë se shtetasi Gazmen Hashani fitoi çmimin e madh në shortin e 18 tetorit të Lotto Max.

Në një intervistë të dhënë Hashani tha se me një pjesë të shumës së fituar ai planifikon të paguajë një paradhënie për blerjen e një shtëpie për familjen e tij.

“Trupi dhe mendja ime ndihen të qetë – një ndjenjë që nuk e kam përjetuar kurrë më parë”, përfundoi ai.

“Unë luaj grupin tim të numrave që shoh në kokën time,” shtoi ai për lajmet e OLG.

Gazmen tha se ai shkoi në dyqan për të kontrolluar biletat e tij duke përdorur kontrolluesin e biletave. “Bileta e fundit që kontrollova thoshte 1 milion dollarë. Nuk mund ta besoja dhe e skanova edhe dy herë të tjera. Kur tha të njëjtën gjë, e futa shpejt biletën në xhep. Prita që gruaja të vinte në shtëpi për t’i treguar asaj lajmin e madh. Kur i thashë se fitova 1 milion dollarë, ajo filloi të dridhej. Ajo ishte shumë e lumtur dhe e emocionuar për familjen tonë”, tha ai.

Bileta fituese u ble në Ins Market në Kingsway Drive në Kitchener, shkruan CTV News.

Panorama