Ata ranë dakord, ranë dakord! Tiffany Trump martohet me të dashurin e saj miliarder në një dasëm të mrekullueshme në Mar-a-Lago

Nga Shannon Donnelly

Emri:  ac53d4b0-f139-4f98-a625-2d769223a686-582ef742bb8ad41a67257d2f1992a556.jpg

Shikime: 81

Madhësia:  39.4 KB

Sigurisht që nuk ka mbetur një lulëzim tjetër lulebore në lindje të Misisipit.

Ata janë të gjithë në klubin Mar-a-Lago, duke dhënë frymën e tyre të fundit pasi shërbyen fisnikisht si yjet botanikë në dasmën e Tiffany Trump dhe Michael Boulos.

Vërtet. Kishte mijëra prej tyre, në çdo ngjyrë të prodhuar nga natyra - dhe disa jo.

Ngjarja e shumëpritur ndodhi vonë pasditen e së shtunës, në kohën e duhur, në mënyrë që çifti të mbaronte zotimet e tyre pikërisht në momentin që dielli po perëndonte. Një lloj perëndimi simbolik në jetën e tyre si beqarë, si të thuash.

Simbolizmi dhe evokimi ishte i përhapur në bashkimin e vajzës më të vogël të ish-presidentit, 29 vjeç, dhe miliarderit libanezo-amerikan 25-vjeçar.

Ndërsa të ftuarit u mblodhën përpara ceremonisë, sistemi zanor u transmetua në "Nessum dorma", nga opera Turandot e Puçinit .

Është kënga që Donald dhe Melania zgjodhën për kërcimin e tyre të parë në dasmën e tyre më shumë se 15 vite më parë.

Emri:  3664d6c9-1b6b-48a7-9779-7167b015b033-The_father_od_the_bride_and_his_daughter.jpg

Shikime: 46

Madhësia:  85.2 KB

Në një homazh për trashëgiminë libaneze të burrit të saj, nusja zgjodhi stilistin libanez Elie Saab për të dizajnuar veshjen e saj.

Fustani ... Lawdy, fustani. Me një fjalë, tronditëse. Dizajni elegant, i thjeshtë me një dekolte balerine, mëngë të gjata dhe një bel të montuar në një fund të linjës a, fustani ishte prej një pëlhure të ylbertë të qëndisur me mijëra rruaza të vogla që nxirrnin rreze të vogla drite në çdo rresht. Nusja dukej si një diamant në këmbë.

(Për të mos hequr nga diamanti aktual në gishtin e saj të unazës, sepse kjo ishte e gjitha "po, këtu është vetja ime gjigante me shkëlqim, duke mbyllur marrëveshjen" gjithashtu.)

Rreth nuses. Lawdy, nusja. Absolutisht befasuese, me një fustan që i shkonte në mënyrë perfekte dhe flokët e saj të gjatë biondë që i binin në unaza mbi supe. Përsosmëri.

Gjithashtu e përgatitur dhe kompozuar jashtëzakonisht shumë për një nuse, e cila vetëm tre ditë më parë po përballej me mundësinë e uraganit Nicole që të shkatërronte planet e saj të dasmës.

Më shumë ushqime të dobishme:

* Shoqërueset i bënë homazhe nuses me fustanet e tyre në ngjyrë blu Tiffany;

* Duke çimentuar lidhjen libaneze, planifikuesi i dasmës ishte Toni Briess, me qendër në Bejrut dhe Paris;

Emri:  11ee7e2e-ab64-478f-ae39-91dcf926cebf-The_brde_and_her_matron_of_honor_just_before_the_ceremony.jpg

Shikime: 42

Madhësia:  45.5 KB

* Nëna e nuses, Marla Maples, gjithashtu kishte veshur një fustan nga Elie Saab, një numër jargavani me një prerje me një shpatull që luante mirë kundër ngjyrosjes së saj (pika shtesë për manikyrin e thonjve të ngjashëm)

* Nipërit e mbesat e Trump kishin rolin e shoqërueseve të reja të nuses, vajzave me lule dhe djemve të faqeve:

* Nuk kishte asnjë aluzion askund në pasurinë e madhe se një stuhi u përhap. As një pëllëmbë e rënë;

* Çifti zgjodhi kopertinën e Toploader të "Dancing in the Moonlight" për kërcimin e tyre të parë;

* Për pritjen, nusja ndërroi një fustan të dytë miqësor për kërcimin, i cili mori një rol mbështetës në një gjerdan të ndezur diamanti;

* Donald dhe Melania kërcenin te "Strangers in the Night";

* Kartat e menysë ishin pasqyra të gdhendura, gjë që i bëri ato paksa të papërshkueshme nga Instagrami, sepse pasqyra reflektonte blicin e kamerës;

* Për të gjithë personazhet e saj të profilit të lartë, vetë dasma u mbajt e fshehtë. Lookie-loos duke vozitur poshtë Bulevardit Oqeani Jugor pa vetëm dy oficerë policie që drejtonin trafikun përpara Mar-a-Lago - derisa ata bënë kthesën në xhade, ku dhjetëra paparacësh bllokuan vendkalimin, duke u përpjekur të bënin fotografi me lentet e tyre telefoto; dhe së fundi;

* Nëna e nuses Maples tha për revistën People se torta e dasmës ishte një kopje e një torte dasme të zakonshme, 7 metra të gjatë, Sylvia Weinstock nga dasma e Marla dhe Donald në 1993.

Asgjë si një kujtesë për të gjithë të pranishmit - veçanërisht Donald dhe Melania - që Marla ishte e para atje.

Po, narcisizmi ka një ngjyrë. Është jargavan.



Burimi: Palm Beach Daily News