Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Shtetit të Ramës i ranë brekët: Hakerat publikojnë informacione që konsiderohen sekrete shtetërore

    Emri:  debh.jpg

Shikime: 187

Madhësia:  29.2 KB

    Homeland Justice ka publikuar të dhënat e radhës të titulluar “Targat e makinave të shqiptarëve”.

    Publikimi i radhës vjen në vazhdën e publikimeve të mëhershme të të dhënave konfidenciale të nxjerra nga sistemet e institucioneve shqiptare.

    Hakrat iranianë pak ditë më parë kanë publikuar dhe të dhënat personale të kreut të qeverisë Edi Rama.

    Po këtë muaj, vetëm pak javë më parë Homeland Justice ka publikuar të dhënat e radhës të titulluar “numrat e telefonit të shqiptarëve,”

    Më herët hakerat kanë publikuar lista të tjera, të cilat kishin në shënjestër punonjës të Policisë së Shtetit.

    Që prej vitit 2021 Shqipëria ka rënë pre e sulmeve kibernetike. Një sulm kibernetik u shënua më 15 korrik të këtij viti që bllokoi të gjitha faqet zyrtare shtetërore dhe platforma e shërbimeve online e-Albania.

    Ndërkohë, më 14 shtator u sulmua sistemi TIMS në të gjitha pikat kufitare të vendit. Për këto sulme Shqipëria ka fajësuar Iranin dhe ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me këtë shtet.

    Euronews

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shtetit të Ramës i ranë brekët: Hakerat publikojnë informacione që konsiderohen sekrete shtetër

    Hakerat publikojnë të dhënat e kryeministrit Edi Rama



    Hakerat kanë publikuar të dhënat e kryeministrit Edi Rama.

    Në postimin e radhës në faqen ‘Homeland Justice’ janë publikuar hyrje-daljet dhe letërnjoftimet e kreut të qeverisë. Materiali i publikuar është shoqëruar edhe me një mesazh:

    “Zoti kryeministër i Shqipërisë, a i keni treguar popullit tuaj se taksat që ata paguajnë përdoren për të strehuar terroristët e MEK në Durrës? A po iu jepet shqiptarëve njësoj tokë, shtëpi, ushqim dhe karburant falas”, lexohet në mesazhin e publikuar nga hakerat në Homeland Justice.

    Emri:  Edi-Rama-3.jpg

Shikime: 138

Madhësia:  47.2 KB

    Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati raportoi se materiali i publikuar këtë të enjte është identik me ato të publikuar më herët nga hakerat; hyrje-daljet e zyrtarëve të lartë, ku këtë radhë janë hyrje-daljet në vite të kryeministrit Edi Rama dhe letërnjoftimet me të dhënat personale.

    Është i njëjti material konfidencial i publikuar më herët për ish-kreun e policisë së shtetit, Gledis Nano dhe kreun e SHISH, Helidon Bendo.

    Publikimi i radhës vjen në vazhdën e publikimeve të mëhershme të të dhënave konfidenciale të nxjerra nga sistemet e institucioneve shqiptare.

    Më herët hakerat kanë publikuar lista të tjera, të cilat kishin në shënjestër punonjës të Policisë së Shtetit.

    Që prej vitit 2021 Shqipëria ka rënë pre e sulmeve kibernetike. Një sulm kibernetik u shënua më 15 korrik të këtij viti që bllokoi të gjitha faqet zyrtare shtetërore dhe platforma e shërbimeve online e-Albania.

    Ndërkohë, më 14 shtator u sulmua sistemi TIMS në të gjitha pikat kufitare të vendit. Për këto sulme Shqipëria ka fajësuar Iranin dhe ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me këtë shtet.

    Euronews

  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shtetit të Ramës i ranë brekët: Hakerat publikojnë informacione që konsiderohen sekrete shtetër

    Hakerat publikojnë hyrje-daljet në sistemin TIMS të kreut të SHISH

    Emri:  Kreu-i-SHISH-Helidon-Bendo.jpg

Shikime: 134

Madhësia:  37.7 KB

    Hakerat kanë publikuar të dhënat dhe hyrje-daljet në sistemin TIMS të kreut të SHISH, Helidon Bendo.

    Publikimi i radhës është bërë nga faqja Homeland Justice dhe vjen në vazhdën e publikimeve të mëhershme të të dhënave konfidenciale të sisteme shqiptare.

    Emri:  home.jpg

Shikime: 137

Madhësia:  52.5 KB

    Dy ditë më parë Homeland Justice publikoi të dhënat e radhës të titulluar “numrat e telefonit të shqiptarëve”.

    Tashmë në rrjet mund të gjesh mijëra numra telefoni të shtetasve shqiptarë, emër, mbiemër, si dhe numrat e kartave të identitetit.

    Hakerat thonë se shkak i sulmit është mbështetja për muxhahedinët që po strehohen në kampin e MEK në Manëz.

    Më herët hakerat publikuan lista të tjera, të cilat kishin në shënjestër punonjës të Policisë së Shtetit.

    Që prej vitit 2021 Shqipëria ka rënë pre e sulmeve kibernetike. Një sulm kibernetik u shënua më 15 korrik të këtij viti që bllokoi të gjitha faqet zyrtare shtetërore dhe platforma e shërbimeve online e-Albania.

    Ndërkohë, më 14 shtator u sulmua sistemi TIMS në të gjitha pikat kufitare të vendit. Për këto sulme Shqipëria ka fajësuar Iranin dhe ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me këtë shtet.

    Euronews

  4. #4
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shtetit të Ramës i ranë brekët: Hakerat publikojnë informacione që konsiderohen sekrete shtetër

    Homeland Justice publikon “numrat e telefonit të shqiptarëve”

    Emri:  Foto-ilustruese-2.jpg

Shikime: 134

Madhësia:  36.3 KB

    Homeland Justice ka publikuar të dhënat e radhës të titulluar “numrat e telefonit të shqiptarëve”.

    Tashmë në rrjet mund të gjesh mijëra numra telefoni të shtetasve shqiptarë, emër, mbiemër, si dhe numrat e kartave të identitetit.

    Hakerat thonë se shkak i sulmit është mbështetja për muxhahedinët që po strehohen në kampin e MEK në Manëz.

    Disa ditë më parë hakerat publikuan lista të tjera, të cilat kishin në shënjestër punonjës të Policisë së Shtetit.

    Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se janë publikuar 4 lista me nga 300 emra, foto dhe të dhëna personale që i përkasin personave që kanë qenë ose janë pjesë e policisë së shtetit.

    “Mbase këta këtu janë objektivat e radhës”, ishte titulli i të dhënave të Homeland Justice, në platformën e komunikimit Telegram, mbi një javë më parë.

    1.7 giga byte material sensitiv u publikua nga hakerat e ashtëquajtur “Homeland Justice” në fillim të në platformën e komunikimit Telegram.

    Albanian Suspects apo shqiptarët e dyshuar titullohen listat e publikuara nga hakerat Iranian.

    Bëhet fjalë për 49 lista të gjata ku pasqyrohet identiteti i personave, numri ID, mosha, vendlindja dhe foto e tyre e sistemit TIMS.

    Që prej vitit 2021 Shqipëria ka rënë pre e sulmeve kibernetike. Një sulm kibernetik u shënua më 15 korrik të këtij viti që bllokoi të gjitha faqet zyrtare shtetërore dhe platforma e shërbimeve online e-Albania.

    Ndërkohë, më 14 shtator u sulmua sistemi TIMS në të gjitha pikat kufitare të vendit. Për këto sulme Shqipëria ka fajësuar Iranin dhe ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me këtë shtet.

    Euronews

  5. #5
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shtetit të Ramës i ranë brekët: Hakerat publikojnë informacione që konsiderohen sekrete shtetër

    Hakerat iranianë pretendojnë marrjen e të dhënave nga sistemi “Deep See” i policisë

    Emri:  Hakera.jpg

Shikime: 134

Madhësia:  133.0 KB

    Hakerat iranianë pretendojnë se së fundmi kanë arritur të marrin të dhënat nga sistemi Depp See i policisë shqiptare.

    Në një njoftim të fundit në platformën e komunikimit Telegram, ata shprehen: “Është hapur Kutia e Pandorës, qeveritë arrogante vazhdojnë dëshpërimisht të mohojnë të vërtetën.”

    Formati “Deep Sea”, përfshin çdo informacion të mundshëm për çdo person me një të kaluar kriminale.

    AI përfshin informacionin e kaluar, vendndodhjen aktuale dhe kontaktet, raportet detajuese të përgatitura nga agjentët e policisë, gjithashtu informacione për këta agjentë policie.

    Rreth 100.000 emra janë në sistem, informacionet e pasaportave dhe detajet për udhëtimet, të tëra janë të bashkangjitura. Në të përfshihen më shumë se 20 databaza.

    Euronews

  6. #6
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shtetit të Ramës i ranë brekët: Hakerat publikojnë informacione që konsiderohen sekrete shtetër

    Hakerat iranianë publikojnë të dhënat e punonjësve të Policisë së Shtetit

    Homeland Justice vijon me publikimin e listave te tjera, ku këtë herë mësa duket në shënjestër të hakerave iranianë janë punonjës të Policisë së Shtetit.

    Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se janë publikuar 4 lista me nga 300 emra, foto dhe të dhëna personale që i përkasin personave që kanë qenë ose janë pjesë e policisë së shtetit.

    “Mbase këta këtu janë objektivat e radhës”, me këtë titull janë publikuar sot të dhënat e Homeland Justice, në platformën e komunikimit Telegram.

    Vetëm 6 ditë më parë 1.7 giga byte material sensitiv u publikua nga hakerat e ashtëquajtur “Homeland Justice” në platformën e komunikimit Telegram.

    Albanian Suspects apo shqiptarët e dyshuar titulloheshin listat e publikuara nga hakerat Iranian.

    Bëhej fjalë për 49 lista të gjata ku pasqyrohet identiteti i personave, numri ID, mosha, vendlindja dhe foto e tyre e sistemit TIMS. Megjithatë nuk jepeshin detaje të tjera se për çfarë janë të dyshuar personat por dyshohej se materialet i përkasin sistemit MEMEX që administrohet nga Policia e Shtetit.

    Në një reagim policia e shtetit mohoi që të dhënat të jenë nga sistemi MEMEX duke insistuar që nuk janë prekur apo dëmtuar të dhëna sensitive që administrohen e kanë të bëjnë me punën policore.

    Euronews

  7. #7
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shtetit të Ramës i ranë brekët: Hakerat publikojnë informacione që konsiderohen sekrete shtetër

    Hakerat godasin sistemin Memex, Kikia: Cënim i sigurisë, dëm shumë i madh



    Mentor Kikia u shpreh për Euronews Albania se hakerat kanë pasur për qëllim të marrin të dhëna nga sistemet online dhe jo të ndërpresin shërbimin për qytetarët.

    “Publikuesit dhe hakërruesit dëshmojnë që qëllimi i gjithë grabitjes nuk ka qenë bllokimi i shërbimit online, por grabitja e të dhënave me ndjeshmëri të madhe që kanë të bëjnë me çështjet e sigurisë dhe dëmtimi i standardit të sigurisë. Ky publik është një dëm parësor mbi strukturën më të rëndësishme të ligjzbatimit siç është policia e shtetit”, u shpreh ai.

    Gazetari nënvizoi se sistemi Memex është magazina e të gjithë punës hetimore, ku arkivohen emra të dyshuar për veprimtari kriminale.

    “Publikimi i tyre është një dëm shumë i madh”, u shpreh ai.

    ‘Homeland Justice’ ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Në dokumente shfaqen të dhënat e personave që dyshohet se janë të përfshirë në aktivitete kriminale.

    Euronews

  8. #8
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shtetit të Ramës i ranë brekët: Hakerat publikojnë informacione që konsiderohen sekrete shtetër

    Hakerat publikojnë të dhënat e Muhamet Rrumbullakut dhe të nëndrejtorit të SHISH

    Hakerat iranianë kanë publikuar të dhënat e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku.

    Po ashtu faqja Homland justice, ka publikuar dhe të dhënat të nëndrejtorit të ri të SHISH Oljan Kanushi.

    Ata kanë publikuar edhe hyrje-daljet e kreut të Policisë së Shtetit, si dhe të Kanushit.

    Më herët hakerat iranianë kanë publikuar emrat e drejtuesve dhe shefave të sektorëve në Shërbimin Informativ Shtetëror (SHISH).

    Po ashtu ata publikuan dhe të dhënat e ish-drejtorit të Policisë së Shtetit Gledis Nano dhe të kryeministrit Edi Rama.

    Që prej vitit 2021, Shqipëria ka rënë pre e sulmeve kibernetike. Një sulm kibernetik u shënua më 15 korrik të këtij viti, që bllokoi të gjitha faqet zyrtare shtetërore dhe platformën e shërbimeve online e-Albania.

    Ndërkohë, më 14 shtator u sulmua sistemi TIMS në të gjitha pikat kufitare të vendit. Për këto sulme Shqipëria ka fajësuar Iranin dhe ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me këtë shtet.

    Euronews

  9. #9
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shtetit të Ramës i ranë brekët: Hakerat publikojnë informacione që konsiderohen sekrete shtetër

    Hakerat iranianë publikojnë patentat e shqiptarëve



    Hakerat iranianë kanë publikuar një listë me të dhënat e patentave të shtetasve shqiptarë. Publikimin, ata e kanë bërë këtë të hënë në rrjetin social, Telegram.

    Në listë, shfaqen ndër të tjera emrat, mbiemrat, vitet e lindjes, adresat si dhe targat e automjeteve të shqiptarëve.

    Në përshkrimin e tyre në Telegram, hakerat shkruajnë se në formë pyetje, duke thënë se a është më e rëndësishme siguria e shqiptarëve sesa ajo e terroristëve.

    Më herët, hakerat iranianë publikuan të dhënat e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku.

    Po ashtu faqja Homland justice, publikoi dhe të dhënat të nëndrejtorit të ri të SHISH Oljan Kanushi.

    Që prej vitit 2021, Shqipëria ka rënë pre e sulmeve kibernetike. Një sulm kibernetik u shënua më 15 korrik të këtij viti, që bllokoi të gjitha faqet zyrtare shtetërore dhe platformën e shërbimeve online e-Albania.

    Ndërkohë, më 14 shtator u sulmua sistemi TIMS në të gjitha pikat kufitare të vendit. Për këto sulme Shqipëria ka fajësuar Iranin dhe ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me këtë shtet.

    Euronews

  10. #10
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shtetit të Ramës i ranë brekët: Hakerat publikojnë informacione që konsiderohen sekrete shtetër

    Hakerat përdorën aksesin e IT-ve të DAP për t’u futur nëpër databaza, kush janë 5 zyrtarët që prokuroria kërkon arrestimin (EMRAT)

    Emri:  Hackera.jpg

Shikime: 72

Madhësia:  25.6 KB

    Zbardhen emrat e 5 punonjësve të Departamentit të Administratës Publike (DAP)-it për të cilët janë lëshuar 5 urdhër-arreste në lidhje me sulmet kibernetike pas të cilave fshihet Irani.

    Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për BalkanWeb emrat e 5 punonjësve të IT-së në DAP.

    Konkretisht:

    Rudina Llagami
    Albi Gjeka
    Altin Sallaku
    Alketa Sulo
    Igli Lubonja

    Burimet bëjnë me dije për BalkanWeb se hackerat kanë shfrytëzuar aksesin që ka sistemi i IT-së së DAP në data baza-t që janë hackeruar. Kujtojmë se ditët e fundit hackerat kanë publikuar e-maile të kryeministrit Edi Rama, listën e punonjësve të SHISH-it apo dhe targat e makinave.

    Balkanweb

  11. #11
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Hakerat rusë sulmojnë faqen online të shërbimit sekret shqiptar

    Shërbimi Informativ Shtetëror ka rënë pre e një sulmi të hakerave rus të cilët kanë bllokuar faqet online.

    Sipas burimeve nga brenda SHISH, kemi të bëjmë me një sulm që nuk lejon mundësi aksesi në faqen zyrtare web.

    Emri:  auto_SHISH1697222249.jpg

Shikime: 295

Madhësia:  31.5 KB

    I njëjti burim konfirmoi se sulmi është vetëm në këtë faqe e cila nuk është e lidhur me serverat apo arkivën e SHISH.

    Sulmi është ndërmarrë nga “IT Army of Russia”, ky APT pro-Rus me lidhje direkte me inteligjencën ruse.

    Në postimin e tyre ata thonë: “Mirëmbrëma, CyberArmy! Ne vazhdojmë punën tonë modeste për Shqipërinë. Ne po mundohemi të rrëzojmë Shërbimin Informativ Shtetëror – policinë zyrtare të shtetit të Republikës së Shqipërisë.”

    Ky sulm vjen pas atyre kibernetike të Iranit në Gusht të 2022-shit.




    Syri

  12. #12
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shtetit të Ramës i ranë brekët: Hakerat publikojnë informacione që konsiderohen sekrete shtetër

    Grupi “Homeland Justice” më i fuqishmi në botë po kalon çdo barrierë dhe nuk ka asnjë që mund të përballet me ta. Një shkrim nga DW tregon se si sulmuan edhe parlamentin e Shqipërisë.

    Nga radio gjermane DW-

    “Sulmi kibernetik nuk ka prekur të dhënat e sistemit. Ekspertët po punojnë për të zbuluar se çfarë pasojash mund të ketë shkaktuar ai,” – theksohet në njoftimin për shtyp te Parlamentit.

    Sipas këtij njoftimi synimi i hakerëve me bazë iraniane ishte të ndërhynin në infrastrukturën e të dhënave, t’i fshini ato dhe të bënin të pamundur punën e Parlamentit.

    Grupi “Homeland Justice” i hakerëve iranianë pranon sulmin

    Grupi iranian deklaroi se “ka sulmuar një kompani telefonike dhe një kompani fluturimesh ajrore që operojnë në Shqipëri.” Në një njoftim të publikuar prej këtij grupi në rrjetin ”Telegram” pretendohet që “janë fshirë më shumë se 2 petabytes me të dhëna të rrjetit të telekomunikacionit dhe rrjetit të brendshëm të të gjitha kompanive të lidhura me të.”

    Grupi “Homeland Justice” deklaron gjithashtu që “në ditët në vijim do të publikojë të dhënat për klientët e kësaj kompanie.”

    “Do të paguajnë edhe uzurpuesit e karrigeve të Parlamentit. Deputetët e korruptuar së shpejti do të shkatërrohen kur të kuptojnë se si demoni i tyre i brendshëm po i demonstrohet çdo kërkuesi të së vërtetës,” thuhet në mesazhin e publikuar nga grupi i hakerave iranianë “Homeland Justice”.

    Kronologjia e sulmeve kibernetike të hakerëve iranianë.

    Sulmi i tanishëm kibernetik ndaj Parlamentit të Shqipërisë është i katërti që nga viti i kaluar, i kryer nga hakerët iranianë ndaj shërbimeve qeveritare dhe financiare digjitale.

    Tri sulmet e para ndodhën vitin e kaluar. Ato paralizuan përkohësisht shërbimet online në portalin qeveritar e-Albania, sistemet e policisë TIMS dhe MEMEX, – ky i fundit me të dhëna për veprimtari kriminale. Të tre sulmet kibernetike të vitit të kaluar ndodhën dy vjet pas shpalljes së Shqipërisë nga Irani vend armik për shkak të strehimit në territorin shqiptar të muxhahedinëve, opozitës iraniane. Në shtator të vitit të kaluar Shqipëria ndërpreu me efekt të menjëhershëm marrëdhëniet diplomatike me Republikën Islamike të Iranit, bazuar në “prova të pakundërshtueshme” se përgjegjës për sulmet kibernetike ishte Irani.

    Në një intervistë ekskluzive për DW, Igli Tafa, Drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Çertifikimit Elektronik dhe Sigurisë Kibernetike (AKCESK) me seli në Tiranë deklaroi se vetëm në dhjetor 2022 “ka pasur 800 mijë sulme kibernetike me origjinë nga Irani.”

    Sipas tij gjatë vitit 2023 Shqipëria ka ndërmarrë “një transformim të thellë për të ngritur një ekosistem sigurie kibernetike për t’u bërë ballë sulmeve dhe mbrojtjes prej tyre të infrastrukturave publike dhe private. Ekosistemi synon kontrollin dhe monitorimin në kohë reale të aktiviteteve keqdashëse ndaj shërbimeve digjitale në infrastruktura të tilla kritike si qeveria, parlamenti, policia, sektori financiar, transporti dhe shëndetësia.”

    Ani Ruci Korrespondente nga Tirana

Tema të Ngjashme

  1. Letra sekrete e Ramës për Cipras: Je shumë i mirëpritur në Tiranë!
    Nga Albo në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-02-2015, 14:09
  2. Hapja e dosjeve sekrete të ish-Sigurimit të Shtetit.
    Nga DYDRINAS në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 236
    Postimi i Fundit: 25-02-2014, 11:32
  3. Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 23-02-2014, 17:05
  4. Hakerat kosovar sulmojnë uebsajtin e Top-Channel, i lënë mesazh Ramës!
    Nga Konstantin në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 92
    Postimi i Fundit: 27-01-2011, 09:43
  5. Blushi, negociata sekrete mes Ramës dhe Nanos
    Nga RaPSouL në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 14-08-2007, 17:33

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •