Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Shtetit t Rams i ran brekt: Hakerat publikojn informacione q konsiderohen sekrete shtetrore

  Emri: debh.jpg

Shikime: 122

Madhsia: 29.2 KB

  Homeland Justice ka publikuar t dhnat e radhs t titulluar Targat e makinave t shqiptarve.

  Publikimi i radhs vjen n vazhdn e publikimeve t mhershme t t dhnave konfidenciale t nxjerra nga sistemet e institucioneve shqiptare.

  Hakrat iranian pak dit m par kan publikuar dhe t dhnat personale t kreut t qeveris Edi Rama.

  Po kt muaj, vetm pak jav m par Homeland Justice ka publikuar t dhnat e radhs t titulluar numrat e telefonit t shqiptarve,

  M hert hakerat kan publikuar lista t tjera, t cilat kishin n shnjestr punonjs t Policis s Shtetit.

  Q prej vitit 2021 Shqipria ka rn pre e sulmeve kibernetike. Nj sulm kibernetik u shnua m 15 korrik t ktij viti q bllokoi t gjitha faqet zyrtare shtetrore dhe platforma e shrbimeve online e-Albania.

  Ndrkoh, m 14 shtator u sulmua sistemi TIMS n t gjitha pikat kufitare t vendit. Pr kto sulme Shqipria ka fajsuar Iranin dhe ka ndrprer marrdhniet diplomatike me kt shtet.

  Euronews

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shtetit t Rams i ran brekt: Hakerat publikojn informacione q konsiderohen sekrete shtetr

  Hakerat publikojn t dhnat e kryeministrit Edi Rama  Hakerat kan publikuar t dhnat e kryeministrit Edi Rama.

  N postimin e radhs n faqen ‘Homeland Justice’ jan publikuar hyrje-daljet dhe letrnjoftimet e kreut t qeveris. Materiali i publikuar sht shoqruar edhe me nj mesazh:

  “Zoti kryeministr i Shqipris, a i keni treguar popullit tuaj se taksat q ata paguajn prdoren pr t strehuar terroristt e MEK n Durrs? A po iu jepet shqiptarve njsoj tok, shtpi, ushqim dhe karburant falas”, lexohet n mesazhin e publikuar nga hakerat n Homeland Justice.

  Emri: Edi-Rama-3.jpg

Shikime: 79

Madhsia: 47.2 KB

  Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati raportoi se materiali i publikuar kt t enjte sht identik me ato t publikuar m hert nga hakerat; hyrje-daljet e zyrtarve t lart, ku kt radh jan hyrje-daljet n vite t kryeministrit Edi Rama dhe letrnjoftimet me t dhnat personale.

  sht i njjti material konfidencial i publikuar m hert pr ish-kreun e policis s shtetit, Gledis Nano dhe kreun e SHISH, Helidon Bendo.

  Publikimi i radhs vjen n vazhdn e publikimeve t mhershme t t dhnave konfidenciale t nxjerra nga sistemet e institucioneve shqiptare.

  M hert hakerat kan publikuar lista t tjera, t cilat kishin n shnjestr punonjs t Policis s Shtetit.

  Q prej vitit 2021 Shqipria ka rn pre e sulmeve kibernetike. Nj sulm kibernetik u shnua m 15 korrik t ktij viti q bllokoi t gjitha faqet zyrtare shtetrore dhe platforma e shrbimeve online e-Albania.

  Ndrkoh, m 14 shtator u sulmua sistemi TIMS n t gjitha pikat kufitare t vendit. Pr kto sulme Shqipria ka fajsuar Iranin dhe ka ndrprer marrdhniet diplomatike me kt shtet.

  Euronews

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shtetit t Rams i ran brekt: Hakerat publikojn informacione q konsiderohen sekrete shtetr

  Hakerat publikojn hyrje-daljet n sistemin TIMS t kreut t SHISH

  Emri: Kreu-i-SHISH-Helidon-Bendo.jpg

Shikime: 76

Madhsia: 37.7 KB

  Hakerat kan publikuar t dhnat dhe hyrje-daljet n sistemin TIMS t kreut t SHISH, Helidon Bendo.

  Publikimi i radhs sht br nga faqja Homeland Justice dhe vjen n vazhdn e publikimeve t mhershme t t dhnave konfidenciale t sisteme shqiptare.

  Emri: home.jpg

Shikime: 78

Madhsia: 52.5 KB

  Dy dit m par Homeland Justice publikoi t dhnat e radhs t titulluar “numrat e telefonit t shqiptarve”.

  Tashm n rrjet mund t gjesh mijra numra telefoni t shtetasve shqiptar, emr, mbiemr, si dhe numrat e kartave t identitetit.

  Hakerat thon se shkak i sulmit sht mbshtetja pr muxhahedint q po strehohen n kampin e MEK n Manz.

  M hert hakerat publikuan lista t tjera, t cilat kishin n shnjestr punonjs t Policis s Shtetit.

  Q prej vitit 2021 Shqipria ka rn pre e sulmeve kibernetike. Nj sulm kibernetik u shnua m 15 korrik t ktij viti q bllokoi t gjitha faqet zyrtare shtetrore dhe platforma e shrbimeve online e-Albania.

  Ndrkoh, m 14 shtator u sulmua sistemi TIMS n t gjitha pikat kufitare t vendit. Pr kto sulme Shqipria ka fajsuar Iranin dhe ka ndrprer marrdhniet diplomatike me kt shtet.

  Euronews

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shtetit t Rams i ran brekt: Hakerat publikojn informacione q konsiderohen sekrete shtetr

  Homeland Justice publikon “numrat e telefonit t shqiptarve”

  Emri: Foto-ilustruese-2.jpg

Shikime: 76

Madhsia: 36.3 KB

  Homeland Justice ka publikuar t dhnat e radhs t titulluar “numrat e telefonit t shqiptarve”.

  Tashm n rrjet mund t gjesh mijra numra telefoni t shtetasve shqiptar, emr, mbiemr, si dhe numrat e kartave t identitetit.

  Hakerat thon se shkak i sulmit sht mbshtetja pr muxhahedint q po strehohen n kampin e MEK n Manz.

  Disa dit m par hakerat publikuan lista t tjera, t cilat kishin n shnjestr punonjs t Policis s Shtetit.

  Burime pr Euronews Albania, bjn me dije se jan publikuar 4 lista me nga 300 emra, foto dhe t dhna personale q i prkasin personave q kan qen ose jan pjes e policis s shtetit.

  “Mbase kta ktu jan objektivat e radhs”, ishte titulli i t dhnave t Homeland Justice, n platformn e komunikimit Telegram, mbi nj jav m par.

  1.7 giga byte material sensitiv u publikua nga hakerat e ashtquajtur “Homeland Justice” n fillim t n platformn e komunikimit Telegram.

  Albanian Suspects apo shqiptart e dyshuar titullohen listat e publikuara nga hakerat Iranian.

  Bhet fjal pr 49 lista t gjata ku pasqyrohet identiteti i personave, numri ID, mosha, vendlindja dhe foto e tyre e sistemit TIMS.

  Q prej vitit 2021 Shqipria ka rn pre e sulmeve kibernetike. Nj sulm kibernetik u shnua m 15 korrik t ktij viti q bllokoi t gjitha faqet zyrtare shtetrore dhe platforma e shrbimeve online e-Albania.

  Ndrkoh, m 14 shtator u sulmua sistemi TIMS n t gjitha pikat kufitare t vendit. Pr kto sulme Shqipria ka fajsuar Iranin dhe ka ndrprer marrdhniet diplomatike me kt shtet.

  Euronews

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shtetit t Rams i ran brekt: Hakerat publikojn informacione q konsiderohen sekrete shtetr

  Hakerat iranian pretendojn marrjen e t dhnave nga sistemi “Deep See” i policis

  Emri: Hakera.jpg

Shikime: 76

Madhsia: 133.0 KB

  Hakerat iranian pretendojn se s fundmi kan arritur t marrin t dhnat nga sistemi Depp See i policis shqiptare.

  N nj njoftim t fundit n platformn e komunikimit Telegram, ata shprehen: “sht hapur Kutia e Pandors, qeverit arrogante vazhdojn dshprimisht t mohojn t vrtetn.”

  Formati “Deep Sea”, prfshin do informacion t mundshm pr do person me nj t kaluar kriminale.

  AI prfshin informacionin e kaluar, vendndodhjen aktuale dhe kontaktet, raportet detajuese t prgatitura nga agjentt e policis, gjithashtu informacione pr kta agjent policie.

  Rreth 100.000 emra jan n sistem, informacionet e pasaportave dhe detajet pr udhtimet, t tra jan t bashkangjitura. N t prfshihen m shum se 20 databaza.

  Euronews

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shtetit t Rams i ran brekt: Hakerat publikojn informacione q konsiderohen sekrete shtetr

  Hakerat iranian publikojn t dhnat e punonjsve t Policis s Shtetit

  Homeland Justice vijon me publikimin e listave te tjera, ku kt her msa duket n shnjestr t hakerave iranian jan punonjs t Policis s Shtetit.

  Burime pr Euronews Albania, bjn me dije se jan publikuar 4 lista me nga 300 emra, foto dhe t dhna personale q i prkasin personave q kan qen ose jan pjes e policis s shtetit.

  “Mbase kta ktu jan objektivat e radhs”, me kt titull jan publikuar sot t dhnat e Homeland Justice, n platformn e komunikimit Telegram.

  Vetm 6 dit m par 1.7 giga byte material sensitiv u publikua nga hakerat e ashtquajtur “Homeland Justice” n platformn e komunikimit Telegram.

  Albanian Suspects apo shqiptart e dyshuar titulloheshin listat e publikuara nga hakerat Iranian.

  Bhej fjal pr 49 lista t gjata ku pasqyrohet identiteti i personave, numri ID, mosha, vendlindja dhe foto e tyre e sistemit TIMS. Megjithat nuk jepeshin detaje t tjera se pr far jan t dyshuar personat por dyshohej se materialet i prkasin sistemit MEMEX q administrohet nga Policia e Shtetit.

  N nj reagim policia e shtetit mohoi q t dhnat t jen nga sistemi MEMEX duke insistuar q nuk jan prekur apo dmtuar t dhna sensitive q administrohen e kan t bjn me punn policore.

  Euronews

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shtetit t Rams i ran brekt: Hakerat publikojn informacione q konsiderohen sekrete shtetr

  Hakerat godasin sistemin Memex, Kikia: Cnim i siguris, dm shum i madh  Mentor Kikia u shpreh pr Euronews Albania se hakerat kan pasur pr qllim t marrin t dhna nga sistemet online dhe jo t ndrpresin shrbimin pr qytetart.

  “Publikuesit dhe hakrruesit dshmojn q qllimi i gjith grabitjes nuk ka qen bllokimi i shrbimit online, por grabitja e t dhnave me ndjeshmri t madhe q kan t bjn me shtjet e siguris dhe dmtimi i standardit t siguris. Ky publik sht nj dm parsor mbi strukturn m t rndsishme t ligjzbatimit si sht policia e shtetit”, u shpreh ai.

  Gazetari nnvizoi se sistemi Memex sht magazina e t gjith puns hetimore, ku arkivohen emra t dyshuar pr veprimtari kriminale.

  “Publikimi i tyre sht nj dm shum i madh”, u shpreh ai.

  ‘Homeland Justice’ ka publikuar dokumente t tjera nga skedart e policis. N dokumente shfaqen t dhnat e personave q dyshohet se jan t prfshir n aktivitete kriminale.

  Euronews

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shtetit t Rams i ran brekt: Hakerat publikojn informacione q konsiderohen sekrete shtetr

  Hakerat publikojn t dhnat e Muhamet Rrumbullakut dhe t nndrejtorit t SHISH

  Hakerat iranian kan publikuar t dhnat e Drejtorit t Prgjithshm t Policis s Shtetit, Muhamet Rrumbullaku.

  Po ashtu faqja Homland justice, ka publikuar dhe t dhnat t nndrejtorit t ri t SHISH Oljan Kanushi.

  Ata kan publikuar edhe hyrje-daljet e kreut t Policis s Shtetit, si dhe t Kanushit.

  M hert hakerat iranian kan publikuar emrat e drejtuesve dhe shefave t sektorve n Shrbimin Informativ Shtetror (SHISH).

  Po ashtu ata publikuan dhe t dhnat e ish-drejtorit t Policis s Shtetit Gledis Nano dhe t kryeministrit Edi Rama.

  Q prej vitit 2021, Shqipria ka rn pre e sulmeve kibernetike. Nj sulm kibernetik u shnua m 15 korrik t ktij viti, q bllokoi t gjitha faqet zyrtare shtetrore dhe platformn e shrbimeve online e-Albania.

  Ndrkoh, m 14 shtator u sulmua sistemi TIMS n t gjitha pikat kufitare t vendit. Pr kto sulme Shqipria ka fajsuar Iranin dhe ka ndrprer marrdhniet diplomatike me kt shtet.

  Euronews

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shtetit t Rams i ran brekt: Hakerat publikojn informacione q konsiderohen sekrete shtetr

  Hakerat iranian publikojn patentat e shqiptarve  Hakerat iranian kan publikuar nj list me t dhnat e patentave t shtetasve shqiptar. Publikimin, ata e kan br kt t hn n rrjetin social, Telegram.

  N list, shfaqen ndr t tjera emrat, mbiemrat, vitet e lindjes, adresat si dhe targat e automjeteve t shqiptarve.

  N prshkrimin e tyre n Telegram, hakerat shkruajn se n form pyetje, duke thn se a sht m e rndsishme siguria e shqiptarve sesa ajo e terroristve.

  M hert, hakerat iranian publikuan t dhnat e Drejtorit t Prgjithshm t Policis s Shtetit, Muhamet Rrumbullaku.

  Po ashtu faqja Homland justice, publikoi dhe t dhnat t nndrejtorit t ri t SHISH Oljan Kanushi.

  Q prej vitit 2021, Shqipria ka rn pre e sulmeve kibernetike. Nj sulm kibernetik u shnua m 15 korrik t ktij viti, q bllokoi t gjitha faqet zyrtare shtetrore dhe platformn e shrbimeve online e-Albania.

  Ndrkoh, m 14 shtator u sulmua sistemi TIMS n t gjitha pikat kufitare t vendit. Pr kto sulme Shqipria ka fajsuar Iranin dhe ka ndrprer marrdhniet diplomatike me kt shtet.

  Euronews

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shtetit t Rams i ran brekt: Hakerat publikojn informacione q konsiderohen sekrete shtetr

  Hakerat prdorn aksesin e IT-ve t DAP pr t’u futur npr databaza, kush jan 5 zyrtart q prokuroria krkon arrestimin (EMRAT)

  Emri: Hackera.jpg

Shikime: 16

Madhsia: 25.6 KB

  Zbardhen emrat e 5 punonjsve t Departamentit t Administrats Publike (DAP)-it pr t cilt jan lshuar 5 urdhr-arreste n lidhje me sulmet kibernetike pas t cilave fshihet Irani.

  Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar pr BalkanWeb emrat e 5 punonjsve t IT-s n DAP.

  Konkretisht:

  Rudina Llagami
  Albi Gjeka
  Altin Sallaku
  Alketa Sulo
  Igli Lubonja

  Burimet bjn me dije pr BalkanWeb se hackerat kan shfrytzuar aksesin q ka sistemi i IT-s s DAP n data baza-t q jan hackeruar. Kujtojm se ditt e fundit hackerat kan publikuar e-maile t kryeministrit Edi Rama, listn e punonjsve t SHISH-it apo dhe targat e makinave.

  Balkanweb

Tema t Ngjashme

 1. Letra sekrete e Rams pr Cipras: Je shum i mirpritur n Tiran!
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2015, 14:09
 2. Hapja e dosjeve sekrete t ish-Sigurimit t Shtetit.
  Nga DYDRINAS n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 236
  Postimi i Fundit: 25-02-2014, 11:32
 3. Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 23-02-2014, 17:05
 4. Hakerat kosovar sulmojn uebsajtin e Top-Channel, i ln mesazh Rams!
  Nga Konstantin n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 92
  Postimi i Fundit: 27-01-2011, 09:43
 5. Blushi, negociata sekrete mes Rams dhe Nanos
  Nga RaPSouL n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-08-2007, 17:33

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •