Nj Pikaso 10-vjear

Emri:  p3.jpg

Shikime: 88

Madhsia:  33.6 KB

Pikturat e stilit surrealist t 10-vjearit Andres Valencia shiten pr shuma mbi 150.000 dollar. sht e rrall q dikush kaq n kt mosh t ket kaq shum sukses.

Andres Valencian, 10-vje, disa e quajn Pikaso i vogl. Pikturat e tij t stilit surrealist jan bler nga koleksionist t mdhenj.

Nj nga pikturat u shit pr 159,000 dollar n nj ankand n Hong Kong, ndrsa nj tjetr pr 230,000 dollar n nj gala bamirsie n Itali. Deri tani, ai ka fituar m shum se 300,000 dollar.

Nna e Andres, Elsa, thot se disa prej tyre i jan dhuruar grupit bamirs t AIDS-it amfAR dhe shoqats s bamirsis pr fmij Box of Hope.

Emri:  p2.jpg

Shikime: 50

Madhsia:  35.2 KB

sht e rrall q dikush n kt mosh kaq t vogl t ket kaq shum sukses.

Emri:  p1.jpg

Shikime: 48

Madhsia:  33.9 KB

Andres thot q njerzit nuk duhet ti nnvlersojn fmijt: Nse shohin nj fmij duke br skica n letr, shum njerzve nuk do tu mbushej mndja ti vendosnin ato npr galeri arti. Ndonjher t rriturit thjesht nuk kuptojn .

Emri:  pikaso.jpg

Shikime: 48

Madhsia:  28.2 KB

Deutche Welle