Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,845
  Postimet n Bllog
  4

  Karteli Sinaloas n Meksik aleat me mafien shqiptare drejtuar nga vllezrit Hysa

  Kshtu e nis shkrimin e saj faqja meksikane e El Universal ku sqaron se karteli numr nj n trafikun e kokains n bot ka shtrir tentakulat e tij n vendet e Europs Lindore.

  Emri: Untitled-design-2022-09-15T161115.826.jpg

Shikime: 236

Madhsia: 46.9 KB
  Ky rajon tashm pastron miliona dollar t trafikut t drogs duke shfrytzuar dhe mungesn e zbatimit t ligjit n kto vende.

  Autoritet e inteligjencs meksikan kan zbuluar se drejtuesi i nj fraksioni t karteli t Sinaloa, Ismael Zambada Garca i njohur si El Mayo sht aleat me mafien shqiptare. Pr informacionin q ndihmon n kapjen e tij SHBA paguan 15 milion dollar

  Ky personazh sipas shkrimit t El Universal t ka krijuar lidhje t ngushta me vllezrit shqiptar Luftar, Arben, Fatos dhe Ramiz Hysa.

  Ky grup kriminal shqiptar sht vn n shnjestr nga autoritetet pr aktivitetin e parregullt t regjistruar n sektort e turizmit dhe kazinove n Meksik dhe Shqipri.

  Sipas burimeve t El Universal, katr shqiptart zotrojn nj rrjet kazinosh dhe biznesesh n Sonora, Baja California dhe Quintana Roo.

  Aty pastrohen miliona dollar nga krimi i organizuar.

  Prve ksaj, ata investojn shuma t mdha parash n Shqipri pr ti pastruar ato.

  investime jan t fokusuara n aktivitetet e lojrave t fatit dhe n fushn e turizmit.

  Shqiptart sqarohet n shkrim po kryejn nj operacion n emr t kartelit Sinaloa pr t transferuar miliona dollar n vendin e tyre prmes kompanive q kan.

  Kjo lidhje sht nj mundsi pr meksikant q t zgjerohen n Shqipri, nj vend i vogl ish-komunist q po joshet nga parat nga aktivitetet e paligjshme.

  Ky grup shqiptar sipas shkrimit ka lidhje edhe me Karteli i Gjenerats s Re.

  Para aleancs me, El Mayo, shqiptaret kishte lidhje vetm me trafikantt kolumbian dhe ekuadorian t drogs n Amerikn Latine.

  Euronews

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,845
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Karteli Sinaloas n Meksik aleat me mafien shqiptare drejtuar nga vllezrit Hysa

  Karteli i Sinaloas pastron para n Shqipri, Luftar Hysa u prit n Kryeministri (VIDEO/FOTO)

  Emri: luftar-hysa-duke-dale-nga-kryeministria.jpg

Shikime: 74

Madhsia: 90.1 KB

  Nj dit m par, gazeta meksikane “El Universal” zbardhi nj raport t autoriteteve antitrafik t Meksiks, ku thuhej se karteli i Sinaloas ka lidhur aleanc me mafien shqiptare dhe sht duke pastruar masivisht para n Shqipri. Sipas autoriteteve meksikane, lideri i kartelit Ismael Zambada Garca, i njohur si El Mayo, ka krijuar lidhje t ngushta me vllezrit shqiptar Luftar, Arben, Fatos dhe Ramiz Hysa.

  T panjohur deri m sot pr publikun e gjer, me sa duket ortakt e kartelit t Sinaloas nuk jan t panjohur pr qeverin. Kjo foto sht shkrepur n datn 2 tetor t vitit 2020. N t shfaqen, tre persona, duke dal nga nj takim n kryeministri. Personi i gjat n ann e djatht t ekranit sht; ish-deputeti gjerman i CDU-CSU, Mark Haupman. Ai n mes sht Luftar Hysa, q autoritetet meksikane e etiketojn si ortak t kartelit t Sinaloas, ndrsa majtas sht Besnik Lulaj, pronari i Marina Bay n Vlor.

  N kt foto t dyt shfaqen edhe m qart Luftar Hysa dhe ish-deputeti i Angela Merkel, duke dal nga zyra e kryeministrit t Shqipris. Foto jan publikuar nga portali Dosja.al n 4 tetor t vitit 2020, por shkrimi ka qen trsisht i fokusuar te vizita e ish-deputetit gjerman, pasi n at koh askush nuk e dinte se kush ishin personazhet q e shoqronin Haupmanin. Por MCN ka arritur t identifikoj se bhet fjal pikrisht pr Luftar Hysn dhe Besnik Lulajn, t cilt jan pritur n Kryeministri. Bashk me kta t tre ka qen edhe Dorian Duka, kshilltar i kryeministrit pr investime nga jasht, q me sa duket ka qen dhe organizatori i takimit.

  Ky sht nj nga skandalet m t mdha q ka prfshir qeverin shqiptare. N zyrn e kryeministrit jan pritur n takim ortakt e narkotrafikantit m t madh n bot, Ismael Zambads, t cilt sipas autoriteteve meksikane t inteligjencs jan duke pastruar parat e kartelit t Sinaloas prmes investimeve n turizm n Shqipri.

  Por fotot tregojn qart se karteli i Sinaloas ka arritur t shkoj deri n zyrn m t lart t shtetit shqiptar, at t kryeministrit, duke e thelluar edhe m shum skandalin. Me far cilsie sht pritur zoti Hysa n Kryeministri? Kush i bri bashk nj ish-deputet gjerman me nj person t akuzuar pr lidhje t ngushta me kartelin e Sinaloas. Dhe cili ka qen qllimi i takimit? Kto jan pyetjet q lindin natyrshm pas ktyre fotove, t cilat e zhysin qeverin shqiptare n nj tjetr skandal t madh.

  Emri: dor-ducka-gjermani.jpg

Shikime: 74

Madhsia: 53.7 KB

  Emri: gjermani-hysa.jpg

Shikime: 70

Madhsia: 54.0 KB

  Emri: luftar-hysa-me-deputetin-gjerman.jpg

Shikime: 70

Madhsia: 54.0 KB

  Marr nga /MCN Tv.al/

  Kurse pak dit m par, m 10 shtator n nj postim n facebook, kreu i grupit parlamentar i PS-s, Taulant Balla shkruan ”Kolegu im n Bundestagun gjerman Mark Hauptman vendosi ta bj dasmn e tij n Vlor. Patjetr nuk munguan kngt dhe vallet shqiptare”.  Koha Jone

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,845
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Karteli Sinaloas n Meksik aleat me mafien shqiptare drejtuar nga vllezrit Hysa

  Reagon Luftar Hysa: Bizneset e mia n Meksik t ligjshme! Sulmet prej konkurrencs s kazinove

  Luftar Hysa emri i t cilit, bashk me tre vllezrit e tij u prmend nga mediat meksikane si i lidhur me kartelin e drogs Sinaloa t cilt po pastrojn parat n Shqipri, ka reaguar prmes nj njoftimi t gjat q ka shprndar pr mediat, ku rrzon do lidhje t tij me kartelin meksikan t kokains, Sinaloa si dhe prjashton do pjesmarrje t tijn dhe t familjes s tij n fardolloj aktiviteti ilegal.

  Biznesmeni thot se nuk sht dnuar, proceduar, apo shoqruar kurr n polici nuk kam pasur asnj problem me drejtsin.

  “Un, shtetasi Luftar Ali Hysa, me profesion inxhinier dhe me nj familje tipike intelektuale hedh posht n mnyr kategorike pjesmarrjen time dhe t familjes sime n fardolloj aktiviteti illegal. Un, shtetasi Meksikan Luftar Ali Hysa kurr i dnuar, kurr i proceduar, kurr i shoqruar deklaroj se kurr n jetn time nuk kam pasur asnj problem me drejtsin. T gjitha problemet e mia n jet jan m padrejtsin. Si shqiptar i viteve t vshtira, jam nj nga t shumtt q ika n ato ikje masive nga halli, duke mos ditur ku iknim t pa nxn, t paveshur dhe t varfr por me nj shpres e besim q nj dit ndoshta do kishim mundsi t ktheheshim n vendlindje me m shum mundsi pr t takuar fmij, familje e t tjer q lam pas”, shprehet n reagimin e tij Hysa.

  Hysa shprehet se kishte emigruar n Meksik n vitin 2004 ku fal puns s ndershme dhe kontributit n kt vendi mundi t fitonte shtetsin meksikane. Ai mohon q kompanit e tij n Meksik t ken t bjn me asnj aktivitet ilegal, aq m pak me pastrim parash dhe me kartelet e Meksiks.

  “Sa m sipr dua t informoj opinionin publik se kompanit q un prfaqsoj dhe t ardhurat e tyre jan 100% legale, t autorizuara pr operim nga qeveria Meksikane. Kto kompani nuk kan t bjn me asnj aktivitet ilegal, aq m pak me pastrim parash dhe me kartelet e Meksiks. Pr kt prfaqsuesit e mi ligjor po punojn pr zbardhjen e plot t ktyre lajmeve dezinformuese dhe prbaltse, pr vendosjen n vend t t drejts. Prgjegjsit e ktij artikulli t pshtir kan si qllim prbaltje dhe eliminimin e konkurrencs por do t mbajn prgjegjsit prkatse pran organeve kompetente”, shprehet ai.

  Mediat meksikan kan zbardhur skemn me an t s cils karteli i Sinaloas pastron para n Shqipri.

  N krye t saj qndron Ismael Zambada Garca, drejtuesi i kartelit meksikan, i njohur si El Mayo.

  Sipas mediave t vendit latin, ai sht i lidhur me katr vllezrit shqiptar; Luftar, Arben, Fatos dhe Ramiz Hysa t cilt prej vitesh jan t vendosur n Meksik, fotografit e t cilve jan publikuar. Ata zotrojn disa kazino dhe biznese t tjera n fushn e Turizmit.

  N skemn e publikuar, mediat meksikan sqarojn se vllezrit Hysa jan t lidhur me nj kazino e cila sht e ngritur n Vlor.

  Sakaq, Luftar Hysa dy vite m par ka takuar edhe kryeministrin Edi Rama n Kryeministri. Nuk dihen shum detaje nga ky takim.

  N kt takim me Ramn, Luftar Hysa shoqrohej nga deputeti gjerman, Mark Hauptmann, i cili njihet si mik dhe i sponsorizuar nga Taulant Balla.

  'Bomba' e mediave meksikane: Karteli 'Sinaloa' pastron parat n Shqipri
  Nj artikull i meksikanes 'El Universal' bnte t ditur se karteli numr nj i trafikut t kokais n bot, i ka shtrir tentakulat edhe n Shqipri.

  Europa Lindore, saktsohet n artikull, sht rajoni i preferuar pr pastrimin e miliona dollar t trafikut t drogs, duke shfrytzuar dhe mungesn e zbatimit t ligjit n kto vende.

  Detajet jan zbardhur nga autoritetet e inteligjencs meksikane t cilt disponojn t dhna se drjtuesi i nj fraksioni t kartelit Sinaloa, Ismael Zambada Garcia i njohur si 'El Mayo' sht alet me mafien shqiptare. Ai sht personi m i krkuar nga SHBA dhe pr kokn e tij autoritetet amerikane kan vn nj mim prej 15 milion dollarsh.

  Ky personazh, sipas shkrimit t 'El Universal' ka krijuar lidhje t ngushta me vllezrit shqiptar Luftar, Arben, Fatos dhe Ramiz Hysa. K grup kriminal shqiptar sht vn n shnjestr nga autoritetet pr aktivitetin e parregullt t regjistruar n sektort e turizmit dhe kazinove n Meksik dhe Shqipri.

  Katr vllezrit shqiptar zotrojn nj rrjet kazinosh dhe biznesesh n Sonora, Baja California dhe Quintana Roo.

  "Aty pastrohen miliona dollar nga krimi i organizuar", thuhet n shkrimin e medias meksikane.

  "Prve ksaj, ata investojn shuma t mdha parash n Shqipri pr t’i pastruar ato. Investime jan t fokusuara n aktivitetet e lojrave t fatit dhe n fushn e turizmit. Ky grup shqiptar sipas shkrimit ka lidhje edhe me Karteli i Gjenerats s Re.

  Para aleancs me, ‘El Mayo’, shqiptaret kishte lidhje vetm me trafikantt kolumbian dhe ekuadorian t drogs n Amerikn Latine", thuhet m tej n artikullin e medias meksikane.

  Deklarata e plot:

  Ditn e djeshme, n media t ndryshme t vendit tim sht publikuar nj histori e pavrtet q implikon personin tim dhe familjen time n aktivitete ilegale. Pr ata qe kan jetuar n Shqipri dhe ndoshta nuk kan dal m tej, pr ata q harruan 1997, q nuk mbajn mend ambasadat e 1990 dhe eksodin e 1991, ikjet masive dhe varfsin e tejskajshme ju sqaroj si m posht:

  Un, shtetasi Luftar Ali Hysa, me profesion inxhiner dhe me nj familje tipike intelektuale hedh posht n mnyr kategorike pjesmarrjen time dhe t familjes sime n fardolloj aktiviteti illegal.

  Un, shtetasi Meksikan Luftar Ali Hysa kurr i dnuar, kurr i proceduar, kurr i shoqruar deklaroj se kurr n jetn time nuk kam pasur asnj problem me drejtsin. T gjitha problemet e mia n jet jan m padrejtsin. Si Shqiptar i viteve t vshtira, jam nj nga t shumtt q ika n ato ikje masive nga halli, duke mos ditur ku iknim t pa nxn, t paveshur dhe t varfr por me nj shpres e besim q nj dit ndoshta do kishim mundsi t ktheheshim n vendlindje me m shum mundsi pr t takuar fmij, familje e t tjer q lam pas. Pr ata q ndoshta nuk e din ne u ballafaquam me diskriminimin dhe prbuzjen e madhe ndaj kombit ton. Ne me aq sa kishim, me aq sa mundm, aq sa dinim, ulm kokn punuam fort jo pr veten ton po pr ata q kishim ln pas. Duke ulur kokn, duke punuar fort dhe duke sakrifikuar shum ne bm krenar veten dhe ata q lam pas.

  N krkim t m shum mundsive, t nj t ardhme m t mir n vitin 2004 emigrova n Meksik. M shum lumturi pohoj se n Meksik kam gjetur vend dhe jam mirpritur n mnyr vllazrore nga persona me inegritet t lart qytetar dhe profesional, me nj trajektore t pacnueshme t zhvillimit, t cilt m ndihmuan t zhvilloj nj aktivitet legal dhe serioz, m mundson t jetoj n mnyr dinjitoze n shoqrine e familjarve dhe miqve t mi. Fal ktij historiku un dhe familjart e mi jemi sot shtetas Meksikan.

  N mnyr t trishueshme, interesat e konkurencs jo t ndershme t personave q i kam identifikuar qartsisht mund t ojn n prishjen e imazhit t nj personi dhe t nj familjeje q dit pas dite punojn me t gjith fuqit pr tu pozicionuar n nj vend m t mir duke konkuruar denjsisht.

  Publikimi i ktij artikulli nuk sht asgj me shum se nj prpjekje imorale dhe intrigante pr t eleminuar pikrisht konkurencn. M duhet t prmend q nuk kam asnj dijeni t asnj investigimi nga qeveria Meksikane kundrejt personit tim, kompanive, vllzrve, puntorve, bashkpuntorve madje t asnj personi me t cilin kam bashkpunuar pr t zhvilluar aktivitetin tim.

  Sa m sipr dua t informoj opinionin publik se kompanit q un prfaqsoj dhe t ardhurat e tyre jan 100% legale, t autorizuara per operim nga qeveria Meksikane. Kto kompani nuk kan t bjn me asnj aktivitet illegal, aq m pak me pastrim parash dhe me kartelet e Meksiks.

  Pr kt prfaqsuesit e mi ligjor po punojn pr zbardhjen e e plot t ktyre lajmeve disinformuese dhe prbaltse, pr vendosjen n vend t t drejts. Prgjegjsit e ktij artikulli t pshtir kan si qllim prbaltje dhe eleminimin e konkurencs por do t mbajn prgjegjsit prkatse pran organeve kompetente.

  At dit q dola nga Shqipria kisha t vetmin qllim t ngrihesha nga varfria e ktij vendi pr veten dhe familjen, t krkoja mundsi t reja zhvillimi. E kam vendosur ballin lart prpara bots pr kombsin time dhe kam gjithnj krenar. Me po aq krenari dua t prmend sot se n kompanit q un dhe vellai im kemi krijuar punsojm m tepr se 1500 punonjs vetm n Meksik.

  Ndihem po aq krenar sot q duke pasur gjithnj t drejtn me vete dhe n saj t mundit, puns s ndershme dhe superimit t sfidave kam mundur ta ngrij sado pakz emrin e kombit, t kthehem po me kokn lart, dhe t investoj n vendin q e dua aq shum.

  N fund ti them t gjith atyre t rinjve q po na lexojn, rruga drejt suksesit do ket gjithmon sakrifica dhe sulme nga m t pshtira nga konkurenca apo dashakeqsia. Modelet e suksesit nuk duhen gjendur kurr tek aktivitetet ilegale por tek puna dhe prpjekjet pr t ecur para. Dshiroj t informoj mediat, dhe tu krkoj q sulme t tilla t mos prsriten. N t kundrt, do t m duhet t drejtohem n gjykat pr t krkuar t drejtn time dhe t familjes sime. Ftoj mediat t publikojn deklaratn time, si bn publikimin e akuzave t paprovuara.

  Syri
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,845
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Karteli Sinaloas n Meksik aleat me mafien shqiptare drejtuar nga vllezrit Hysa

  A ka lidhje me kartelin Sinaloa? Flet biznesmeni

  Emri: Screenshot_11-12-770x433.jpg

Shikime: 43

Madhsia: 20.0 KB

  Biznesmeni Luftar Hysa u sht prgjigjur nga emisioni “Opinion” akuzave se ai dhe vllezrit e tij kan lidhje me kartelin Sinaloa n Meksik.

  Hysa mohoi do akuza q sht br deri m tani nprmjet medias, duke thn se n Meksik dhe n shtete t tjera ka dhjetra biznese t cilat ushtrojn aktivitetin e tyre sipas ligjeve t vendit ku operojn.

  Biznesmeni tha se lajmi n median meksikane sht br nga kundrshtart e tij. Luftar Hysa mohoi dhe se emri ti j sht prfolur si i prfshir n skandalin e Panama Papers.

  A ju lidh ju gj me kartelin e Sinaloas?

  Pse duhet t vendosin ata dhe do ta shpjegoj me shum qetsi. Histori e Meksiks sht histori e bukur q pr mua sht histori suksesi. Nuk sht hera e par q sulmohem, por un nuk nisem nga sulmet gazets. Por duke lezuar at dhe duke m par mua ktu, nuk shkon, nuk shkon se nj prerje e nj njeriu si un, un me fjaln e kasabas nuk merrem. Do e shpjegoj pse. Ne merrmi me kt etm, nuk merren me temat e dits. sht si puna e saj q n kohn e Enverit q tha do mbjellim pambuk, jo tha agronomi nuk mbillet, e morn at e dhe e dnuan n qendr t fshatit. Nj njeri nga Beli t merret me kartelin e Sinaloas. T kem takuar un El Mayo? T merrem un me kartele? Un bj vetm biznes t ligjshm. far ndodh? Absolutisht jo. T merresh nga Shqipria se nj kartel do fus lek, sht nj pik n oqean. Ky sulm ndoshta ka filluar nga kjo studio. Ktu nj gazetar m ka prmendur para tre vitesh. Gazetari tha n studio se karteli i Sinaloas sht futur n sherr me kartelin tjetr pr shkak t nj shqiptari. Ti i the kush sht ky e ai m prmendi mua. Kjo sht fals, s’ka baz. N vitin 2010 u gjet nj shqiptar Luftar Hysa nga Mamurrasi dhe krkohej nga Interpoli dhe u lidh me emrin tim dhe n Meksik u mor sikur kjo gj kishte t bnte me mua. Ajo gazeta n at koh shkroi nj artikull. Kush e bn? Kundrshtart q jan t huajt. Para nj viti e gjysm u b nj denoncim n Meksik dhe n bot denoncimet anonim nuk shkojn para.

  Emri juaj sht prmendur dhe n Panama Papers?

  Pr her t par n Panama kam qen n vitin 2020, kemi par mundsin pr t hyr n treg dhe un aty s’kam patur nj llogari bankare apo biznese. Pr kto ka qen nj kompani tjetr e cila u lidh me kompanin ton, por q sht mbyllur q n vitin 2006. Por njerzit lexojn n google.

  Lidhje me kartelin e drogs? Luftar Hysa tregon si shkoi nga Afrika n Meksik

  I akuzuar pr lidhje me kartelin e drogs Sinaloa, biznesmeni Luftar Hysa ka dhn sot nj intervist n emisionin “Opinion”. Ai ka treguar se si ka mbrritur n Meksik n vitin 2004 dhe veprimtarin e tij atje n disa biznese.

  Hysa tha ndr t tjera se prej vitit 2016 sht qytetar meksikan.

  Pjes nga intervista

  Hysa: Un jetn time e kam filluar n vitin 1990 kur kam mbaruar inxhinierin. Jam larguar nga Shqipria n vitin 1998.

  Fevziu: Ku keni punuar nga viti 1990 deri n 1998?

  Kam punuar drejtor Mekanik n TEC-in e Crrikut dhe drejtor i drejtoris s ujrave. Kam br jet politike dhe kam qen kryetar i PD-s Belshit n vitin 1991, kur sht themeluar seksioni i PD-s n Belsh.

  Fevziu: Si u larguat?

  Hysa: Jam larguar n vitin 1998 me ngjarjet e vitit 1997 dhe nj nga problemet madhore ka qen masakra e famshme e Crrikut. Vetm familja ime e di q un kam patur probleme dhe jam larguar sdrejt Afriks s Jugut ku jetonin vllezrit e mi.

  Fevziu: N far periudhe kan jetuar?

  Hysa: Vllai im jetonte q n vitin 1993 n Afrikn e Jugut. Dh jemi takuar me ju n vitin 1999 sepse ju bt emisionin pr Leka Zogun dhe njkohsisht na takuat ne si komunitet shqiptarsh. Ishim shum pak, nj komunitet prej 20 vetsh.

  Fevziu: Sa keni jetuar n Afrik?

  Hysa: Kam jetuar 2 vjet e 11 muaj dit m dit.

  Fevziu: Nga Afrika e Jugut ku kaluat ?

  Hysa: Nga Afrika e Jugut bashk me dy partnert e mi kam ikur n Peru, sepse donim t hapnim lojrat e fatit.

  Fevziu: Kishit biznes lojrash fati n Afrikn e Jugut?

  Hysa: Kishim biznes t lojrave t fatit. Perun e gjetm si vendin ku lejoheshin lojrat e fatit dhe atje kamn qndruar nga viti 2001 deri n vitin 2004.

  Nj miku im q punonin q na shiste makinat e lojrave t fatit na tha q tregu po hapet n Mesik. Dhe n at koh shkuam n Mesik dhe filluam t operonim m Mesik. Un kam shkuar n mars t vitit 2004 n Mesik.

  Fevziu: Kto 14 vjet operoni n Mesik?

  Hysa: Operoj n Meksik dhe jam qytetar meksikan nga viti 2016.

  Fevziu: Familja juaj jeton n Meksik?

  Hysa: Familja ime jeton n Kanada.

  Fevziu: Jeni dhe shtetas kanadez?

  Hysa: Un jam rezident kanadez, sepse nuk mund t mbaj m shum se dy pasaporta.

  Fevziu: N far zone t Meksiks jeni vendosur?

  Hysa: Un jetoj n Kankun n kt moment. Bizneset e mia n Meksik jan gjithandej. Partneri im vetm sht vllai im.

  Fevziu: Sa biznhese keni n Meksik?

  Hysa: Jan mbi 10 biznese, lojra t fatit, restorantet, baret.


  Foto me Ramn dhe akuza pr lidhje me kartelin meksikan, Hysa: Ja prse e takova

  Biznesmeni Luftar Hysa tregoi gjat nj interviste n emisionin “Opinion” arsyet pse ndodhej n zyrn e kryeministrit Rama dhe foton e publikuar pas daljes nga ky takim.

  Hysa tha se raportin me Ramn e ka vendosur prmes nj deputeti t Bundestagut.

  Pjes nga intervista

  Hysa: Un kam nj mikun tim q sht nga Skocia dhe jeton n Londr. Maksi sht fotograf dhe shkruan libra. Dhe ky njeri donte t bnte nj libr pr Shqiprin. N telefonin tim i kam t gjitha bisedat me Maksin. Duke par q Rama sht edhe artist dhe i plqen kjo lloj fushe, mendova q e vetmja gj q mund t bja sht t’i propozoj kt projekt.

  Fevziu: Si e takuat Ramn?

  Hysa: Ramn e gjeta nprmjet nj mikut tim gjerman, q sht mik i mir i Shqipris.

  Fevziu: sht deputet i Bundestagut.

  Hysa: Patjetr dhe jam krenar q e kam mik, sepse sht nj dashamirs i madh i Shqipris.

  Fevziu: Pr t takuar kryeministrin shqiptar prdort nj deputet gjerman?

  Hysa: Ndodhi q n at koh q ishte Covid ndodhesha n Shqipri.


  Burimi: Opinion.al

Tema t Ngjashme

 1. Vllezrit Shqiptar t Americas Got Talent
  Nga sirena_adria n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-07-2022, 11:11
 2. Shqiptare ne Meksike
  Nga Gimii n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-07-2016, 04:53
 3. Per Vellezerit Dhe Motrat qe Ndjehen Shqiptare
  Nga thirsty n forumin Prshndetje dhe urime
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-02-2011, 13:56
 4. Foto pr vllezrit musliman shqiptar
  Nga glaukus 001 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 29-03-2004, 01:37
 5. Trafikanti: Ju tregoj mafien shqiptare.
  Nga Shpirt Njeriu n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2003, 08:52

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •