Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,220
  Postimet n Bllog
  4

  Sot dita e par e shkolls n Kosov, msuesit n grev, qeveria apel t vazhdojn detyrn

  Emri: -640-0-dsbc-1662012115.jpg

Shikime: 76

Madhsia: 36.8 KB

  Sot m 1 shtator nis viti i ri shkollor n Kosov.

  Por ky vit i ri shkollor ka nisur mes grevs dhe protests.

  Sindikata e Arsimit t Kosovs ka njoftuar se msimdhnsit jan n grev pr shkak t vshtirsive financiare.

  Ministrja e Arsimit, Shkencs, Teknologjis dhe Inovacionit t Kosovs, Arbrie Nagavci, dje prmes nj konference pr medie, ka br me dije se ministria t ciln ajo e udhheq i ka br t prgatitjet pr fillimin e vitit t ri shkollor 2022-2023.

  Sakaq qeveria ju ka krkuar msimdhnsve q t kthehen n detyr pasi sipas tyre nxnsit dmtohen m shum nga kjo grev.

  ORA NEWS

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,116

  Msueset, Jasharajt: Bhu burr, ndrprite grevn  - 05.09.2022 - Klan Kosova
  Sep 5, 2022

  Komentet

  Pjeter Gjoni
  23 hours ago
  Bravo Respekt pr msusen,Jasharaj kur dit mos paqt bashk me ldk aak e pdk

  12

  Pjeter Gjoni
  22 hours ago
  ��������������Respekt pr Zonjn msusen

  7
  i
  Tigri
  1 day ago
  Te lumt moj zoj

  15


  Pjeter Gjoni
  22 hours ago
  ✨️✨️✨️✨️❤️

  2


  Skenda 1234
  12 hours ago (edited)
  Te Hashimi shkoni ankohuni jo ketu nuk e keni vendin per ankesa ketu

  2


  Rilind Veselaj
  1 day ago
  Bravo moj zoj bravo te lumt������

  18


  Nexhmedin Islami
  20 hours ago
  Po kush je ti me te lut O Rrahmut
  O i Poshter

  2

  D
  Dardan D
  13 hours ago
  “O’motra. Jeni. Per balle. Nje. Pioniri. TITOIST TE. KALITUR”/


  Muharrem Krasniqi
  23 hours ago
  Bravo zonje se kta penzionerat ekan dertin e vet pse milan fmit pa shkoll kta smenojn
  Enver Dauti

  21 hours ago
  Rrahman morina
  7
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 06-09-2022 m 09:53

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,220
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Sot dita e par e shkolls n Kosov, msuesit n grev, qeveria apel t vazhdojn detyrn

  Tentativ sulmi ndaj kryesindikalistit t arsimit n Kosov, Prokuroria nis hetimet

  Emri: Jasharaj.png

Shikime: 16

Madhsia: 268.6 KB

  Prokuroria n Prishtin ka nisur hetimet rreth tentativs s sulmit ndaj Rrahman Jasharajt.

  Paraditn e sotme, n shkolln fillore “Ismail Qemali” n Prishtin, nj qytetar tentoi ta sulmoj kryesindikalistin e arsimit, Rrahman Jasharajn.

  Zdhnsja e Prokuroris Themelore n Prishtin, Laureta Ulaj ka thn se sht nisur rast pr kanosje.

  “Ju njoftojm se me urdhr t prokurorit sht iniciuar rast n drejtim t veprs penale “Kanosja”, si dhe jan autorizuar policia pr t’i ndrmarr t gjitha veprimet e nevojshme hetimore lidhur me kt shtje”, thuhet n prgjigjen e Prokuroris.

  Jasharaj tha sot pas incidentit se ka pasur tentativ sulmi ndaj tij “nga nj prind”. Ai tha se mund t sulmohet edhe n rrug.

  “Nj prind deshi t m sulmoj, ishte tendencioze – mund t sulmohem edhe n rrug”, deklaroi Jasharaj pas incidentit.

  M pas, mediat n vendin e ngjarjes raportuar se Jasharajn deshi ta sulmonte gjyshi i nj nxnse.
  Pas ktij incidenti, gjyshi i nxnses sht deklaruar pr media, duke e quajtur Rrahman Jasharaj si “armik t nxnsve”.

  “Mbesn time e kam regjistruar n klas t par sivjet. Erdha t pyes a po fillon msimi apo jo. Hyra n sall ku po mbahej mbledhja e Sindikats. E pash, armikun e ktyre nxnsve, se asknd tjetr nuk e ofendoj vetm at personalisht. Ai e ka marr nj kokfortsi n vete e i ka nda edhe arsimtart edhe arsimin. Ky sht armik, m i zi se shkau”, deklaroi ai pas prplasjes n klas.

  Pas tentativs pr sulm ndaj Jasharajt, ka edhe pasur reagime, duke thn se linimet nga pushteti dhe njerz t afrt me partin n pushtet, mund t shtyjn n sulme ndaj kryesindikalistit.

  Greva e arsimtarve po vazhdon, e bashk me t lufta Qeveri – sindikata. Kryeministri Albin Kurti po krkon prfundimin e grevs, pa i plotsuar krkesat e sindikatave, udhheqsi i t cilave thot se Kurti s’po pranon t dialogoj me to.

  Balkanweb

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,116

  Pr: Sot dita e par e shkolls n Kosov, msuesit n grev, qeveria apel t vazhdojn detyrn

  Historiani nga Deani krkon arrestimin e Rrahman Jasharajt

  Nj historian nga Deani krkon arrestimin e Rrahman Jasharajt. Bhet fjal pr Shkodran Imeraj.

  Spo mendojne per popull qe ka te verfer por per mejav rite pagat

  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 19-09-2022 m 04:41

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-03-2022, 10:11
 2. Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 06-03-2022, 14:53
 3. 13 Tetori dita e pare e Shkolles Universitare
  Nga Gloria83 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-10-2008, 19:02
 4. dita e pare e shkolles
  Nga lumee n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 21-01-2008, 23:22
 5. N 420 vjetorin e Shkolls s Par Shqipe n Kosov
  Nga RTP n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-10-2004, 05:38

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •