Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,392
  Postimet nė Bllog
  20

  Kryeministri Rama shkarkon nga detyra kreun e Policisė Gledis Nano

  Gledis Nano refuzoi largimin e negociuar. Rama e shkarkon

  Emri: Screenshot_20220831-102711_Chrome.jpg

Shikime: 83

Madhėsia: 33.4 KB

  Gledis Nano ėshtė shkarkuar. Kėtė e konfirmoi mėngjesin e sė mėrkurės ministri i brendshėm Ēuēi i cili e lidhi vendimin e tij me punėn e dobat tė ish drejtorit tė policisė. Ajo qė paralajmėroi Lapsi.al njė ditė mė parė ndonėse u zyrtarizua nė mbledhjen e qeverisė u la tė kuptohej qė tė martėn. Ministri i Brendshėm, Bledi Ēuēi, bėri dy reagime pėr tė marrė ai rolin e protagonistit tė arrestimit tė mashtruesit turk tė kriptomonedhave dhe tė autorit tė krimit tė dyfishtė nė familje. Ai ishte kujdesur veēanėrisht pėr t’i dhėnė meritat Departamentit tė Policisė Kriminale qė prej disa javėsh drejtohet nga Neritan Nallbati.

  Pėr ngjarjen pasditen e sė martės ai pėrgėzoi Policinė e Tiranės qė drejtohet nga Lorenc Panganika dhe jo Policinė e Shtetit qė kryesohej deri nė ato momente nga Gledis Nano. Kėto elementė mes rreshtave nuk qenė tė tė rastėsishėm, por ilustronin pėrplasjen pa kthim, qė doli nė media njė ditė mė parė mes Ministrit tė Brendshėm dhe Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Policisė sė Shtetit.

  Emri: bledi-cuci-nano-1082x720-1.jpg

Shikime: 38

Madhėsia: 27.3 KB

  Prej fundjavės sė shkuar kur iu kėrkua njė larhim i negociuar pėrmes dorėheqjes dhe Gledis Nano e refuzoi atė, nuk ka pasur asnjė komunikim mes tij dhe Bledi Ēuēit tregojnė bashkėpunėtorė tė afėrt tė kreut tė Policisė sė Shtetit. Ministri i Brendshėm me bekimin e Edi Ramės e quajti ēėshtjen tė mbyllur duke pritur pėr shkarkimin e Gledis Nanos, vetėm mbledhjen e qeverisė tė se mėrkurės ku shkarkimi i dhunshėm do i linte vendin dorėheqjes sė negociuar.

  Njė burim diplomatik i tregoi Lapsi.al se as Gledis Nano nuk ka qėndruar duarkryq 48 orėt e fundit nė detyrė. I braktisur nga Rama dhe Ēuēi, dy njerėzit qė e graduan nė krye tė Policisė sė Shtetit nė njė moshė fare tė re, ai ka bėrė lėvizjet e tij pėr tė penguar shkarkimin.

  “Ka kontaktuar me sė paku dy seli tė rėndėsishme diplomatike nė Tiranė dhe ka kėrkuar kėshillim ose ndėrhyrje prej tyre”, i tregoi burimi i Lapsi.al pa zbardhur mė shumė detaje.

  Por nėse rikthehesh pas nė kohė, nė korrikun e vitit tė shkuar, Gledis Nano mori njė dekoratė tė beftė nga amerikanėt pėr arritje profesionale. Krah tij nė selinė e rrugės sė Elbasanit pozonte edhe ambasadorja Yuri Kim. Ishte njė lloj mbėshtetje pėr t’i shtruar rrugėn nė krye tė Policisė sė Shtetit.

  Emri: gledis-nano.jpg

Shikime: 40

Madhėsia: 31.3 KB

  Nė kėtė kuptim, nėse flasim pėr seli diplomatike tė interesuar qė Gledis Nano tė mos shkarkohej, tė parėt tė interesuar me siguri qė janė amerikanėt. Dihet qė ai ka bėrė dhe njė kurs tė rėndėsishėm nė SHBA tek e njėjta shkollė ku pėrgatiten oficerėt e FBI, si dhe ka bashkėpunuar ngushtėsisht kur drejtonte Antiterrorin. Kush ėshtė palė tjetėr e interesuar nga ndėrkombėtarėt nuk dihet me siguri, por kujtojmė se nė kėto 10 muaj nė detyrė Nano ka bėrė vizita zyrtare nė Londėr, Berlin, Telaviv e ėashington.

  Emri: dghjjkyuk.jpg

Shikime: 40

Madhėsia: 48.0 KB

  Por nė valėn e re sovraniste qė ka kapluar qeverisjen e Ramės mbėshtejta nga selitė diplomatile tė vendeve aletat nuk ėshtė gjithmonė njė ohur i mirė. Madje nėse je me i afėrt me ta, kjo mund tė pėrbėjė njė shqetėsim pėr kryeministrin.

  Me ikjen e Nanos Rama shkarkon njėkohėsisht edhe njė barrė pėrgjegjėsie tė shumė ngjarjeve kriminale qė kanė tronditur opinionin publik kėtė verė, ngjarje qė tregojnė gjithashtu se sa e rėndė ėshtė situata.

  Emri: hkll.jpg

Shikime: 38

Madhėsia: 26.7 KB

  Por ndėrkohė qė filloi numėrimi mbrapsht, edhe mediat pranė qeverisė niėn qė dje sulmet ndaj Gledis Nanos. Top Channel nė edicionin qėndror tė lajmeve i numėronte kreut tė Policisė sė Shtetit 45 viktimat nga vrasjet e kėtij viti si dhe theksonte se “Gledis Nano nuk e ka kaluar provimin”. Nga ana tjetėr, “Albanian Post”, shkruajti gjithashtu se Gledis Nano do tė shkarkohet duke theksuar ndėr tė tjera edhe njė arsye pėrtej atyre qė janė thėnė pėrgjatė kėtyre dy ditėve si kriminaliteti nė rritje dhe pėrplasja me Ministrin e Brendshėm.

  “Shkak i largimit tė Nanos vetėm 11 muaj pas marrjes sė detyrės si kreu i Policisė sė Shtetit ėshtė rrjedhja e informacioneve konfidenciale me interesa shtetėrore”, shkroi AP pa zbuluar mė shumė detaje.

  Cilado qoftė arsyeja e shkarkimit, vendimi nuk premton qė tė rregullojė ndonjė gjė tė madhe nė radhėt e Policisė sė Shtetit edhe me drejtuesin e ri qė do tė pasojė Gledis Nanon, pėr aq kohė kohė sa kjo strukturė pėrgjatė qeverisjes sė Edi Ramės nuk ėshtė ēliruar nga kthetrat politike tė partisė-shtet dhe drejtuesit e saj me lidhje okulte me krimin e organizuar.

  ©LAPSI.al

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,392
  Postimet nė Bllog
  20

  Pėr: Kryeministri Rama shkarkon nga detyra kreun e Policisė Gledis Nano

  Berisha: Gledis Nano u shkarkua pėr shkak tė Olsi Ramės

  “Gledis Nano, viktimė e zbulimit tė lidhjeve tė freskėta me krimin tė Olsit dhe Ēuēit”. Kėshtu shprehet kryetari i Partisė Demokratike Sali Berisha pas shkarkimit nga detyra te kreut tė policisė sė shtetit.

  “Drejtorin e pėrgjithshėm tė policisė sė shtetit Gledis Nano e hėngri mafia Rama-Ēuēi. Ai u shkarkua pa asnjė shkak direkt madhor. Nė mjediset e mafias shtetėrore, gosipi u pėrhap se Nano iku se kishte zbuluar dhe paditur lidhje tė rrezikshme tė Ardi Veliut dhe kupolės tjetėr tė policisė me trafikantė droge dhe shpėrblime tė mėdha prej tyre” – shkruan Berisha qė mė pas thotė se burime tjera tė thella pohojnė se Nano nuk u largua se zbuloi lidhjet e njohura tė krimit tė Veliut dhe kupolės tjetėr tė policisė, por atij i kushtoi koken.

  “Afera e Olsi Ramės me Call-center nė tė cilėn qytetarė gjermanė humbėn miliona euro nė skemė mashtrimi nga call-center i Tiranės. Nano po bashkėpunonte nė hetimin nga tė huajt tė kėsaj ēėshtjeje pėrvėluese pėr kėndin Rama.

  Gledis Nano me autoritetet Italiane gjetėn se ngarkesa e fundit prej 2,2 ton kanabis ėshtė transportuar me anije tė klubit tė velave tė velistit tė apasionuar, ministrit tė familjes Ēuēi. Ndaj dhe mafia Rama-Ēuēi e flakėn atė si limon tė shtrydhur” – shkruan Berisha.

  Lapsi

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,392
  Postimet nė Bllog
  20

  Pėr: Kryeministri Rama shkarkon nga detyra kreun e Policisė Gledis Nano

  Gledis Nano fiton gjyqin kundėr qeverisė Rama, ja sa do tė paguhet nga shteti

  Emri: gledis-nano.-1536x1023.jpg

Shikime: 7

Madhėsia: 24.8 KB

  Gledis Nano, ish-drejtori i Policisė sė Shtetit, ka fituar gjyqin kundėr qeverisė ”Rama 3”.

  Vendimi ėshtė marė nga gjyqtarja administrative Afėrdita Caco, e cila urdhėroi Ministrinė e Brendshme, Kėshillin e Ministrave dhe Policinė e Shtetit, tė paguajnė pagėn pėr 60 muaj me rradhė, njėsoj sikur tė kishte mbyllur mandatin 5 vjeēar tė drejtimit tė Policisė sė Shtetit.

  Tashmė shteti nė borderonė ekonomike paguan dy drejtorė tė Pėrgjithshėm Policie, Muhamet Rrumbullakun qė ėshtė nė detyrė dhe Gledis Nanon qė u shkarkua.

  Nano u shkarkua nė 31 gusht 2022 me argumentin se nuk i ka realizuar objektivat, me propozim tė ish-ministrit tė Brendshėm Bledi Ēuēi.

  Koha Jone

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-02-2021, 14:41
 2. Shkarkohet nga detyra Drejtori i Policisė sė Kosovės Sheremet Ahmeti
  Nga Nice_Boy nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 09-04-2010, 05:27
 3. Ministri Pango shkarkon nga detyra drejtorin e monumenteve Apollon Bace
  Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 27-11-2007, 13:21
 4. Qeveria shkarkon nga detyra rektorin e Universitetit tė Prishtinės
  Nga mani nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-08-2005, 03:47
 5. Pushohen nga detyra oficeret e policise se Rinasit
  Nga Genti^Itali nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-07-2004, 23:46

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •