Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Milioneri Steve Kirsch: Vaksinat e covid-19 po vrasin qindra mijëra amerikanë

    Biznesmeni i suksesshem Steve Kirsch, qe per shume vite ka mbeshtetur partine demokratike (te majtet) ne Amerike, dhe ka bere donacione politike per kete parti ne shifra qe shkojne ne 20 milion dollare, doli ne emisionin e Tucker Carlson ne Fox News para disa javesh dhe bere nje deklarate bombe:

    Emri:  Steve_Kirsch.jpg

Shikime: 146

Madhësia:  22.2 KB

    "Vaksina e covid-19 eshte vaksina me e rrezikshme e krijuar deri me sot"
    "Vaksina ka shkaktuar vdekjen e qindra mijera amerikaneve dhe ka demtuar shendetin e miliona te tjereve"
    "Nuk e mbeshtes me Partine Demokratike dhe administraten e Biden pasi ata humben besimin tim me vaksinat e covid-19"
    "Njerezit po vdesin nga vaksinat dhe administrata e Biden vazhdon mandatet e detyrueshme te vaksinimit. Ky eshte krim!"

    Mund ta shikoni videon e intervistes se tij me poshte:


  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    Arianitas (14-01-2024)

  3. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Milioneri Steve Kirsch: Vaksinat e covid-19 po vrasin qindra mijëra amerikanë

    Vaksinave u duhen mesatarisht 5 muaj për të vrarë njerëz

    CDC ka fshehur dosjen kryesore të vdekjes së Administratës së Sigurimeve Shoqërore. E mora nga një sinjalizues. Kjo tregon se vdekjeve u duhen 5 muaj nga goditja për të ndodhur. Kjo është arsyeja pse është e vështirë për t'u parë.CDC ka dosjet kryesore të vdekjes së Administratës së Sigurimeve Shoqërore. E mora nga një sinjalizues. Kjo tregon se vdekjeve u duhen 5 muaj nga goditja për të ndodhur. Kjo është arsyeja pse është një problem i dukshëm.

    Përmbledhja ekzekutive

    Ne gjithmonë kemi supozuar se vaksina ju vret shpejt (në dy javët e para), sepse atëherë njerëzit e vërejnë lidhjen dhe e raportojnë atë në VAERS. Kjo është ende e vërtetë; vret disa njerëz shpejt.

    Megjithatë, falë një sinjalizuesi të HHS-së, tani mund të shohim qartë se shumica e vdekjeve nga vaksina po ndodhin mesatarisht 5 muaj nga doza e fundit. Kjo është për dozën e dytë; mund të bëhet më e shkurtër sa më shumë goditje që merrni, por ka argumente në të dyja mënyrat (pasi mund të ketë paragjykim të mbijetuarit).

    Por kjo shpjegon pse kompanitë e sigurimeve të jetës morën maksimumin e vdekshmërisë nga të gjitha shkaqet për njerëzit nën 60 vjeç në tremujorin e tretë dhe të katërt dhe jo menjëherë pas shfaqjes së goditjeve.

    Vonesa pesë mujore është gjithashtu në përputhje me raportet e vdekjeve ku njerëzit po zhvillojnë kancere të reja agresive që po i vrasin ata gjatë një periudhe 4 deri në 6 muaj.

    Vonesa 5 mujore e vdekjes u konfirmua gjithashtu duke përdorur vetëm të dhëna evropiane. Kjo analizë u postua më 11 gusht, por mësova për të pasi shkrova këtë postim.

    Pra, kur dëgjoni për një vdekje nga goditje në tru, arrest kardiak, sulm në zemër, kancer dhe vetëvrasje që po ndodh rreth 5 muaj pas vaksinimit, mund të jetë shumë mirë një vdekje e lidhur me vaksinën.

    Të dhënat nga skedari kryesor i vdekjes i Administratës së Sigurimeve Shoqërore (mosha 18 deri në 55 vjeç)

    E mora këtë tabelë nga një sinjalizues që punon për HHS. Këto janë të dhëna që nuk duhet t'i shihni. Rritja e vdekshmërisë (60% në kulmin) është e madhe. Kjo lloj rritjeje mund të shkaktohet vetëm nga diçka e re që preku një numër masiv njerëzish.

    Ekziston vetëm një mundësi që i përshtatet kësaj: vaksina kundër COVID.

    Kulmi është 9 shtator 2021.

    Emri:  Screen Shot 2022-09-01 at 12.43.42 PM.jpg

Shikime: 100

Madhësia:  30.8 KB
    Ky grafik, i cili nuk disponohet publikisht, është nga skedari kryesor i vdekjes së Sigurimeve Shoqërore në SHBA. Ai krahason vdekjet nga viti 2021 me vdekjet në vitin 2020. Thjesht nuk mund të kesh një rritje të tillë të vdekjeve, përveç nëse diçka shumë vdekjeprurëse po prek një numër të madh njerëzish. Kjo shpjegon pse kompanitë e sigurimeve në të gjithë botën po shihnin rritje masive të vdekjeve në tremujorin e tretë dhe të katërt të vitit 2021. Vaksina thjesht merrte mesatarisht 5 muaj nga injeksioni më i fundit për të vrarë njerëz. Kulmi këtu është 9 shtator 2021.

    Dozat ditore të vaksinave të administruara në SHBA

    Kulmi është 12 Prill 2021.

    Emri:  Screen Shot 2022-09-01 at 12.43.54 PM.jpg

Shikime: 97

Madhësia:  30.5 KB

    Brisku i Okamit

    Përfundimi më i dukshëm është se vaksinës i duhen mesatarisht 5 muaj për të vrarë njerëz pas dozës së dytë.

    Kulmi i dytë në dhjetor 2021 do të rezultojë që kompanitë e sigurimit të jetës të kenë rritje në tremujorin e parë dhe në tremujorin e dytë të 2022.

    Ja çfarë tha profesori britanik Norman Fenton

    Emri:  Screen Shot 2022-09-01 at 12.44.02 PM.jpg

Shikime: 98

Madhësia:  29.6 KB


    Një analizë tjetër duke përdorur vetëm të dhëna evropiane gjeti të njëjtën vonesë prej 5 muajsh!


    Një analizë e postuar në faqen e Chris Martenson gjeti të njëjtën vonesë 5 mujore duke përdorur të dhëna të ndryshme burimore! Kjo është vërtet mahnitëse. Nuk e kisha idenë kur shkrova artikullin tim.

    Këtu është komenti i lexuesit që e vë në dukje këtë dhe këtu është komenti për Peak Prosperity i postuar më 9 gusht 2022, i cili ishte vetëm disa javë para se të gjeja të njëjtën gjë nga të dhënat e SHBA.

    Emri:  Screen Shot 2022-09-01 at 12.44.12 PM.jpg

Shikime: 94

Madhësia:  39.0 KB

    Postimi i plotë i DaveDD mbi Peak Prosperity

    Ajo që tregon figura është "koeficienti i korrelacionit" në funksion të një vonese kohore, domethënë, zhvendosjes kohore.

    një zhvendosje negative e kohës tregon se vdekshmëria e tepërt i paraprin statusit të vaksinimit

    një zhvendosje pozitive e kohës tregon se dozat e administruara i paraprijnë vdekshmërisë së tepërt

    Zhvendosja optimale kohore përcaktohet si ajo zhvendosje kohore që maksimizon koeficientin absolut të Pearson. Ne kërkojmë për vlerën më të lartë ose më të ulët. Vlera më e ulët është rreth -0.3, ndërsa vlera më e lartë është rreth 0.8. Për shkak se vlera absolute e më të lartës,+0,8, është më e madhe se vlera absolute e më të ulëtës, +0,3, zhvendosja optimale kohore është + 5 muaj. Domethënë, dozat e administruara i paraprijnë vdekshmërisë së tepërt.

    Siç përmendi me të vërtetë Holden, ne gjejmë një lidhje negative edhe kur nuk ka ndryshim. Megjithatë, fuqia shpjeguese e +0.8 është shumë më e madhe se -0.3.

    Arsyeja pse përdora "shkaqet" në vend të shkaqeve është se ekzistojnë disa karakteristika të marrëdhënieve shkakësore. Ajo që ne testuam tani është "përparësia e përkohshme" . Një pasojë nuk mund t'i paraprijë shkakut, plus, një shkak parashikon efektin më mirë sesa shkaku parashikon efektin.

    Në shkakun e shkakësisë vëzhguese, një aspekt tjetër i rëndësishëm është se shkaku duhet të parashikojë efektin më mirë sesa vetë efekti. Në këtë rast ne vërtet zbulojmë se Vdekshmëria e Tepërt e parashikon veten dobët - sigurisht, për një vonesë kohore të barabartë me 0, ajo parashikon veten, për të gjitha vonesat e tjera kohore, ka pak ose aspak fuqi shpjeguese.

    Nga kjo mund të konkludojmë se, bazuar në grupet e të dhënave të përdorura, Dozat e Administruara shkaktojnë Vdekshmëri të Tepërt.

    Sigurisht, “ekspertët tanë të shkëlqyer” janë ende të mbërthyer në metodat statistikore të shekullit të 19-të. Unë nuk pres që ata të jenë në gjendje të shpjegojnë vdekshmërinë e tepërt me metodat e tyre aktuale, thjesht sepse 5 muaj është një vonesë e madhe kohore dhe sepse këtu zakonisht ka pak njohuri për metodat shkakësore vëzhguese.

    Rreth metodës

    Metoda e përdorur bazohet në korrelacione. Gjendja aktuale e artit bazohet në Teorinë e Informacionit, por kjo është shumë e pazakontë për njerëzit laikë, madje edhe ekspertët, kështu që më mirë të mos shkojmë atje. Kur të kem kohë brenda dy javësh, mund të drejtoj analitikën teorike të informacionit shkakësor.

    Rreth të dhënave

    Siç u përmend, u përdorën grupet e të dhënave nga burimet e Holden. Ne zgjodhëm vetëm vendet e BE-së, nuk bëmë dallim mes gjinive dhe grupmoshave. Më në fund ne përdorëm të dhëna mujore për shkak të kufizimeve kohore nga ana ime (thjesht nuk kam kohë të kërkoj ose të krijoj grupe të dhënash javore për vdekshmërinë e tepërt).

    Hipoteza alternative

    Nëse dikush ka një shpjegim më të mirë për këto të dhëna, do të doja ta dëgjoja.

    Nga leximi i komenteve duket se ka kuptim për lexuesin dhe shpjegon atë që ata personalisht vëzhguan.

    Nëse ndonjë kontrollues faktesh dëshiron të më sfidojë për këtë, mund të përdorni Formularin e Kontaktit dhe le të kemi një bisedë të regjistruar.

    CDC nuk dëshiron të flasë për këtë. Ata gjithashtu nuk do të na thonë pse nuk po na i tregojnë këto të dhëna.

    Me siguri, NY Times dhe pjesa tjetër e mediave kryesore do ta injorojnë këtë dhe nuk do të bëjnë asnjë pyetje. Ndoshta Tucker Carlson do të flasë për këtë.

    Implikimet për të dhënat e vdekjes së mjekut kanadez

    Të armatosur me këtë njohuri të re, ne duhet të ndalojmë së kërkuari vetëm vdekjet afër vaksinës dhe të shikojmë shkallën e përgjithshme të vdekjeve në Kanada të mjekëve të rinj, p.sh., mjekëve 50 vjeç e lart. Ajo që gjeta kur e bëra këtë është se numri i vdekjeve të mjekëve të rinj në Kanada u rrit me një faktor 2.5X në 2021 kundrejt 2020 (15 vdekje kundrejt 6). Unë kam kërkuar të dhënat për vitet e mëparshme për të parë se si krahasohet kjo

    Përmbledhje
    Ishte e gabuar të supozohej se shumica e vdekjeve të lidhura me vaksinën kishin ndodhur menjëherë pas vaksinimit. Disa janë, por shumica nuk janë. Thjesht ato ishin më të lehta për t'u vënë re kur kishte afërsi të përkohshme me goditjet.

    Nëse dikush që njihni ka vdekur rreth 5 muaj pas vaksinimit, duhet patjetër të bëni një autopsi të duhur siç përshkruhet në intervistën time të mëparshme me Ryan Cole .

    Ju lutemi shpërndajeni këtë informacion.

    Burimi: Substack
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 01-09-2022 më 12:47

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    Arianitas (14-01-2024)

  5. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Milioneri Steve Kirsch: Vaksinat e covid-19 po vrasin qindra mijëra amerikanë

    Si ua mbyllin gojen doktoreve qe duan te ngrejne zerin per problemet e shendetit qe vaksinat e covid-19? Shikoni intervisten me poshte me nje prej ketyre doktoreve.


  6. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    Arianitas (14-01-2024)

  7. #4
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Milioneri Steve Kirsch: Vaksinat e covid-19 po vrasin qindra mijëra amerikanë

    Ne videon me poshte, Steve shpjegon se si ndodhi transformimi i tij, nga nje njeri qe besonte verberisht tek vaksinat dhe qeveria e tij, dhe sot ne nje person qe ngre alarmin mbi vaksinat e covid-19. Videoja eshte ne anglisht.


  8. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-01-2023
    Postime
    17

    Për: Milioneri Steve Kirsch: Vaksinat e covid-19 po vrasin qindra mijëra amerikanë

    Vaksinat vrasin!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Neteorm : 09-01-2023 më 14:36

  9. #6
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Milioneri Steve Kirsch: Vaksinat e covid-19 po vrasin qindra mijëra amerikanë

    Ne jemi shfajësuar. Vaksina e COVID vrau qindra mijëra amerikanë dhe tani ne mund ta vërtetojmë atë për këdo që do të dëgjojë

    Faleminderit 547 lexuesve që plotësuan anketën time. Rezultatet vërtetojnë se na kanë gënjyer për vaksinën kundër COVID. Është një fatkeqësi. Tani kemi një mënyrë objektive për të provuar se na kanë gënjyer.

    STEVE KIRSCH
    31 tetor 2023

    Emri:  b0a20e5e-667d-4bfc-8b51-65d7c76031f0_1141x474.jpg

Shikime: 28

Madhësia:  17.9 KB
    Figura 1. Ky është numri i vdekjeve për periudhën 28 ditore për Dozat 2 e lart. Shufrat duhet të kenë lartësi të barabartë për 6 muajt e parë. Ata nuk janë. Ky është një problem serioz për narrativën. Kjo nënkupton një rritje vjetore të vdekshmërisë nga të gjitha shkaqet prej mbi 15%. Ky është një mbytje treni.


    Përmbledhja ekzekutive

    Nuk mund ta kisha bërë këtë pa ndihmën tuaj.

    Ne kemi fituar. Tregimi i gishtit tani do të fillojë. Të gjithë do të fajësojnë për këtë djalin tjetër dhe nuk do të pranojnë asnjë përgjegjësi. CDC do të fajësojë FDA-në. FDA do të fajësojë kompanitë e barnave. Kompanitë e barnave do të fajësojnë njerëzit që drejtojnë provat. Mjekët do të fajësojnë CDC-në. Kongresi do të fajësojë CDC-në. Shtëpia e Bardhë do të fajësojë FDA-në dhe ish-presidentin Trump. Dhe Trump do të fajësojë të gjithë ata që kanë punuar për të.

    Tani kam një metodë plotësisht objektive që dëshmon se vaksinat e COVID vranë qindra mijëra amerikanë të pafajshëm, të cilët u besuan autoriteteve të kujdesit shëndetësor dhe mediave kryesore dhe qëlluan.

    Metoda mund të përdoret nga çdo autoritet shëndetësor, kudo në botë, për të provuar, pa asnjë dyshim, se vaksinat e COVID po vrasin njerëz në një numër masiv. Përpjekjet për të më ndezur, censuruar dhe shpifur kanë marrë fund.

    Autoritetet shëndetësore mund ta zbatojnë këtë metodë dhe të kenë rezultate në më pak se 24 orë. Por asnjëri prej tyre nuk dëshiron ta bëjë këtë. Sepse ata e dinë se çfarë do të ndodhë.

    Sapo postova rezultatet më të fundit në X:




    Sondazhi

    Këtu është artikulli i Substack që më dha të dhënat të gjitha të dhënat që më duheshin.


    Rezultatet kryesore

    Kishit mbi 15% më shumë gjasa të vdisnit nëse e merrni vaksinën kundër COVID nga vdekshmëria nga të gjitha shkaqet

    Ju kishit 12 herë më shumë gjasa për të pasur një kancer turbo kundrejt të pavaksinuarve

    Shanset e përgjithshme ishin 2.2 më të larta se nuk do të vdisni normalisht. Me fjalë të tjera, "vdiq papritur" është absolutisht e vërtetë.

    Vaksinat kundër COVID kanë vrarë 3,5 herë më shumë njerëz se virusi COVID dhe 70 herë në vite të humbura, gjë që është shkatërruese.


    Mbi 15% më e lartë e vdekshmërisë

    Shufrat në Fig. 1 duhet të ishin të gjitha të sheshta. Shiriti i parë është 86. Shiritat e tjerë janë 29 e poshtë. Kjo është një shkallë vdekjeje 3 herë më e lartë në muajin 1 pas vaksinimit. Kjo është padyshim shkalla minimale e tepërt e vdekjeve. Pra, të shpërndara në 12 muaj, marrim 14/12=1.166 që është një normë e tepërt e vdekjeve 17% më e lartë. Kjo është një aksident treni.

    Raportet e kancerit turbo janë 12 herë më të larta te të vaksinuarit sesa të pavaksinuarit
    Dr. Drew sapo më telefonoi duke dashur të di nëse kanceret turbo shkaktohen nga vaksina kundër COVID. Kështu duket. Duket se ka një rritje 12 herë në shkallën e kancereve turbo në mesin e atyre që kanë vdekur që nga viti 2021 në lidhje me të pavaksinuarit. E çuditshme apo jo?

    Të gjitha këto të dhëna janë plotësisht të verifikueshme. I kam të gjithë emrat dhe të dhënat. A dëshiron dikush ta verifikojë?

    Vini re se "kanceri turbo" përkufizohet lirshëm si Faza IV në prezantim.

    Imazhet më poshtë janë tabela kryesore nga Airtable. Data e vdekjes është boshti x, simptomat janë boshti y. Ju mund të zgjidhni një ose më shumë simptoma që vlejnë për vdekjen. Datat jashtë intervalit të datave ishin gabime në futjen e të dhënave nga disa pjesëmarrës.

    Këtu janë numrat e pavaksuar (kliko imazhin për ta zgjeruar):

    Emri:  51c03e7e-a364-4409-804f-df549a201a38_1872x789.jpg

Shikime: 26

Madhësia:  13.7 KB
    Shkalla e Kancerit Turbo është 2/113 = 1.7% e të gjitha raporteve. Kanceri i rregullt është 15/113=13.3%.

    Këtu janë numrat e të vaksinuarve:

    Emri:  d831c7dc-517b-441b-a777-7ff5bf74b2b3_1888x764.jpg

Shikime: 27

Madhësia:  14.1 KB
    Shkalla e Kancerit Turbo është 98/462 = 21.2% e të gjitha raporteve. Kanceri i rregullt është 40/462=8.6% e të gjitha raporteve.

    A jeni i befasuar nga ky zbulim mahnitës? ju nuk duhet të jeni. Sondazhi im thjesht pasqyron realitetin:



    Vdekja e papritur OSE 2.2 p=.005

    Artikullin e lexoni këtu.


    Vaksinat kundër COVID kanë vrarë 3,5 herë më shumë njerëz se virusi COVID dhe 70 herë në vitet e humbura të njerëzve

    Nga një anketë e mëparshme. Kjo është e vështirë të shpjegohet sepse u konfirmua nga shumë të tjerë.

    John Beaudoin gjeti një ndryshim 70X kur llogaritni vitet e njeriut të humbur nga të dy. Ky ishte gabimi më i madh në historinë e SHBA. Ne fjalë për fjalë e përkeqësuam problemin 70X (përsa i përket humbjeve të drejtpërdrejta të njeriut) me të shtënat. 70X nuk përfshin ndikimet në familjet e reja që humbën një baba ose nënë të re.

    Artikullin e lexoni këtu.


    Oferta e përsëritjes së komunitetit: një mënyrë që ju të përsërisni me lehtësi rezultatet dhe të shihni vetë. Nuk mund të luhet nga asnjëra palë.

    Nëse jeni skeptik, ekziston një mënyrë e thjeshtë për ju për të verifikuar se është në nivel pa asnjë përpjekje nga ana juaj.

    Zgjidhni një kod unik referimi dhe dërgojini me postë miqve tuaj dhe thuaju të plotësojnë anketën time me emailin dhe kodin e tyre të referimit.

    Kur të mbarojnë, më kontaktoni.

    Unë do t'ju jap një lidhje për t'ju mundësuar të përdorni të gjitha të dhënat e tyre, në mënyrë që të verifikoni që emailet dhe rezultatet përputhen (mund të plotësoni vetë disa për ta provuar këtë).

    Meqenëse vetëm ju i dini emailet e miqve tuaj (dhe unë nuk i di), është e pamundur për mua të luaj me anketën. As nuk mund të fshij apo modifikoj hyrjet pasi kjo është e zbulueshme pasi numërimet dhe të dhënat nuk përputhen.

    Në mënyrë të ngjashme, ju nuk mund të luani sondazhin duke u treguar miqve tuaj se si të përgjigjen, sepse përpara se të pranoj rezultatin e njerëzve që ju referuat, unë do të verifikoj rastësisht 5 nga hyrjet. Kështu që do të humbisni kohën e të gjithëve nëse mendoni se mund ta luani atë.

    Sapo të shihni rezultatet nga miqtë tuaj përputhen me numrat e mi, do t'ju ndihmojë t'ju bindni se nuk ka paragjykime të audiencës.

    Pasi të kemi 100 të tilla me të njëjtat rezultate, njerëzit mund të fillojnë të besojnë se unë kam të drejtë.


    Oferta për transparencën e të dhënave

    Shihni këtë postim.

    Analiza e të dhënave ka më shumë kuptim nëse një person serioz po i analizon të dhënat. Njerëz si Chris Rentsch janë të gatshëm të manipulojnë analizën e të dhënave me synimin për të diskredituar të dhënat në vend që të gjejnë të vërtetën.

    I dërgova mesazh Chris-it dhe i thashë: "OK, pasi hoqët hyrjet që ishin me defekt, a e ndryshoi rezultatin?" Ai refuzoi t'i përgjigjej pyetjes sime dhe siç mund ta shihni nga postimi i tij, ishte e gjitha një hit pa përmendur që anketat duhet të pastrohen gjithmonë (nuk e pastrova sepse postoj të dhënat e papërpunuara që të jenë plotësisht transparente) dhe më e rëndësishmja, Chris shmangu plotësisht të thoshte atë që thonë të dhënat. Qëllimi i tij ishte të mos zgjidhte gabimet që ndodhin gjithmonë.


    Ishte e njëanshme? Jo në asnjë mënyrë që do të ndikonte në rezultatin.

    Askush nuk e dinte qëllimin e sondazhit, si do të matej, etj.

    Unë madje bëra një cicërimë në lidhje me të për të parë nëse dikush mund ta kuptonte. Vetëm një person u afrua. Të gjithë të tjerët ishin të paditur.

    Dhe edhe nëse e kuptonin, nuk mund të luani anketën sepse askush nuk mund t'i shihte rezultatet për të ditur se ku të votonte.

    Realiteti është se unë normalisht marr mbi 10,000 përgjigje për sondazhe të tilla, por në këtë kam marrë mbi 500 përgjigje, edhe pasi kam lutur njerëzit. Kjo sugjeron se rreth 90% nuk ishin në gjendje të raportonin ndonjë vdekje. Pra, ata që raportuan vdekje kishin vetëm NJË vdekje për të zgjedhur. Ata u udhëzuan, nëse kishte >1 vdekje, të raportonin vdekjen, të dhënat e së cilës i dinin më mirë. Kjo eshte.

    Këtu është një koment nga seksioni i komenteve më poshtë:

    Steve, unë jam si shumë që komentojnë këtu. Unë kam një nip që besoj se është vrarë nga "vaksina". Problemi im është se nuk e di saktësisht se sa shkrepje ka bërë ose datën e goditjes së tij të fundit, kështu që nuk mendoj se mund të marr pjesë në sondazhin tuaj. Mendimi im është se ai ishte plotësisht i denuar. Ai ishte kapiten i zjarrfikësve në një aeroport të madh. Kërkesat fizike të punës së tij e bënë të detyrueshme dietën e duhur dhe fitnesin. Ai ishte në formë SHKELQYER. Në fund të korrikut të këtij viti ai u diagnostikua me kancer të fazës 4 në tre organe kryesore, duke përfshirë një tumor të madh në pankreasin e tij dhe mpiksje gjaku në të gjithë trupin e tij. Ai u largua për një muaj. Ai ishte vetëm 44. Kaq tragjik dhe i panevojshëm.

    Këtu është një koment tjetër që thotë të njëjtën gjë. Njerëzit nuk mund të plotësonin anketën nëse nuk dinin detaje dhe pak njerëz dinin detaje qoftë edhe për një vdekje!

    Nga ana tjetër, mund të ishte e njëanshme nëse të gjithë lexuesit e mi do të bëheshin lexues pasi një vdekje e papritur ndodhi në familjen e tyre pas marrjes së një vaksine për COVID.

    Por, siç mund ta shihni, nuk është aspak kështu:

    Emri:  1a6102ec-c122-41c8-9919-d780243f123e_2402x1336.jpg

Shikime: 27

Madhësia:  13.5 KB
    Sondazhi i transmetuar i lexuesve të mi për mënyrën se si ata u ndërgjegjësuan fillimisht se vaksinat ishin të këqija. Vetëm një përqindje e vogël e bëri këtë për shkak të një vdekjeje pas vaksinës kundër COVID.

    Pra, çdo paragjykim është shumë minimal, sepse secili reagues në thelb nuk kishte zgjidhje për të zgjedhur personin që vdiq papritur.

    Dhe nëse do të kishte ndonjë paragjykim, shufrat do të bien në mënyrë eksponenciale me kalimin e kohës. Ju nuk e shihni atë. Forma nuk i përshtatet hipotezës.

    Të gjitha sondazhet kanë paragjykime, por nuk ka asnjë provë që këto rezultate shpjegohen me "paragjykim".

    As rezultatet nuk mund të shpjegohen me "efektin e vaksinimit të shëndetshëm (HVE)." HVE zvogëlon vdekjen në javët e para pas një vaksine, sepse njerëzit që janë gati të vdesin nuk vaksinohen. Pra, vdekjet në muajin e parë janë gjithmonë më të ulëta se mesatarja. Fakti që ka ndodhur e kundërta është rrënues.


    A mund të ishte luajtur sondazhi në cilindo drejtim? Jo.

    Sondazhi është shkatërrues për njerëzit pro vaksinës. Pra, nuk u luajt prej tyre.

    A mund të ishte luajtur sondazhi nga anti-vaksuesit?

    Kjo është e lehtë për t'u përgjigjur me një pyetje: A mund të udhëtojnë njerëzit pas në kohë dhe të vrasin miqtë e tyre menjëherë pasi janë vaksinuar?

    Nëse përgjigja është jo, atëherë nuk mund të luhet.

    Ajo që u raportua këtu janë gjëra që kanë ndodhur në të kaluarën.

    Merrni parasysh sa vijon:

    1. Askush nuk e dinte se si do të përdoreshin të dhënat, kështu që si mund të luanin përgjigjet?

    2. Çdo përgjigje kishte emrin e personit që vdiq NË TË KALUARËN, së bashku me të dhënat objektive që mund të verifikohen në mënyrë të pavarur

    3. Rezultatet e sondazhit nuk u zbuluan kurrë publikisht, kështu që askush nuk mund të mësonte se si votuan të tjerët për të parë se si do të votonin

    4. Nuk do të kishte kohë që askush të luante sondazhin sepse ai u lançua dhe përfundoi në <24 orë.

    5. Rezultatet e sondazhit janë të verifikueshme në mënyrë të pavarur përmes të dhënave publike nga studiues të pavarur. Pra, çdo lojë do të ishte e padobishme.

    6. Nuk ka pasur asgjësim të rezultateve, p.sh. drejtuar sondazhin vetëm për njerëzit që unë e dija se kishin një vdekje ku kishin informacionin e vaksinimit.

    7. Nuk kishte fshirje të të dhënave (mund të verifikohet në Airtable)

    8. E vetmja mënyrë për të luajtur dhe për t'u dukur e ligjshme është nëse dikush kishte një listë të njerëzve që vdiqën brenda 28 ditëve nga vaksinimi dhe u dërgonte me email të gjithë atyre njerëzve që të përgjigjen, të gjitha brenda 24 orëve. Askush nuk ka një bazë të dhënash të tillë AFAIK.

    Pra, është e mundur që mund të ishte luajtur, por ka shumë pak gjasa.

    Fakti që asnjë autoritet i shëndetit publik nuk dëshiron të hapë të dhënat e tij ose të bëjë këtë hulumtim (që kërkon më pak se 1 orë për ta bërë) duhet të jetë shqetësues për të gjithë. Nëse sondazhi nuk është i drejtë, është e parëndësishme që çdo autoritet i shëndetit publik ta bëjë studimin në të dhënat e veta.

    A është ky një studim shkencor?

    Po, sepse kam mbledhur informacionin e kontaktit të secilit të anketuar.

    Një studim shkencor kërkon fakte dhe verifikim të pavarur. Kjo i ka të gjitha këto.

    Gjithashtu, të anketuarit u zgjodhën në mënyrë të rastësishme, sepse ishte rastësore që njerëzit dinin detajet e një të ndjeri. Dhe nuk kishte asnjë paragjykim përzgjedhjeje sepse njerëzit kishin vetëm 1 vdekje për të zgjedhur në shumicën e rasteve.

    Çdo sondazh ka paragjykime dhe për sa i përket këtij, ai ishte shumë i paanshëm.



    A ka ndonjë mënyrë për të rritur besimin në rezultat?

    Disa mënyra:

    1. Bëni dikë me një bazë krejtësisht të ndryshme ndjekësish të drejtojë të njëjtin studim

    2. Shihni nëse dikush mund të shpjegojë lartësinë 3X të shiritit të parë me një teori që ka mbështetje provuese. Shiriti i parë duhet të ishte më i ulët për shkak të HVE.

    3. Bëni një analizë statistikore të rezultatit. Nëse rezultatet janë të rastësishme dhe nuk lidhen me goditjen, të gjitha shiritat duhet të jenë kudo. Megjithatë, shiriti i parë është 3 herë më shumë se shufrat e tjera që janë relativisht të sheshta, dhe gjithçka bie pas shiritit 6 saktësisht siç pritej. Ne nuk po kërkojmë të marrim rezultatin më të saktë në 10 shifra dhjetore. Ne thjesht kërkojmë anomali brenda të dhënave, p.sh., shiriti 6 është shiriti më i lartë. Ne gjithashtu mund të kërkojmë anomali nga të dhënat anekdotike. Të dhënat anekdotike sugjerojnë se njerëzit vdesin menjëherë pas goditjes dhe këto të dhëna përputhen me këtë.

    Shkenca ka të bëjë me përsëritshmërinë. Nëse është një sondazh i vlefshëm dhe rezultatet janë të vlefshme, të tjerët duhet të jenë në gjendje ta përsërisin atë.

    Pra, metoda më e thjeshtë është që njerëzit me audienca të ndryshme t'u kërkojnë ndjekësve të tyre të plotësojnë anketën. Nëse rezultatet përputhen, një "shkencëtar" do të duhet të shpjegojë se si është e mundur.


    Pra, përsëritja është mënyra më e thjeshtë për të gjetur të vërtetën.

    Por askush nuk dëshiron ta përsërisë atë. Roger Seheult e mbylli telefonin kur e thirra për t'i kërkuar të përsëriste që të mund të ekspozonim të vërtetën.

    Pra, ajo që ata do të bëjnë është e dyfishtë:

    Krijo FUD duke sharë vazhdimisht se si anketat e internetit janë jo të besueshme dhe injorojnë gjithçka që kam shkruar këtu

    Refuzoni të përpiqeni të përsërisni rezultatet duke argumentuar "Nuk është shkencore dhe nuk dua të promovoj asgjë joshkencore"

    Sigurisht, dhe epidemiologu shtetëror në SHBA mund të bëjë vetëm disa pyetje në bazën e të dhënave dhe të nxjerrë të gjithë informacionin e nevojshëm. A do ta bëjnë këtë? Sigurisht që jo.

    Anëtarët e Kongresit mund të kërkojnë transparencë duke kërkuar që historia e vaksinimit të jetë pjesë e të dhënave të vdekjes dhe të bëjë publike të dhënat e vdekjes. Ata mund të jenë kampionë të transparencës së të dhënave të shëndetit publik. A ekziston kjo diku në ndonjë vend ku disponohen të dhëna të tilla? Jo. A cenon privatësinë kjo? Jo sepse nuk mund të identifikosh një individ nga këto të dhëna. Gjithashtu, nuk ka asnjë arsye për të siguruar privatësinë e njerëzve të vdekur. Unë kurrë nuk kam takuar një lobist që përfaqëson njerëzit e vdekur.

    E morrët vesh?


    Sa i besueshëm është ky rezultat?

    Profesori i Yale, Harvey Risch, një nga epidemiologët më të mirë në botë, më ftoi në podkastin e tij sonte për të diskutuar rezultatet. Ai tashmë ka parë sondazhin dhe rezultatet. Do të mund ta shikoni episodin pasi u postua këtu.

    Emri:  13ea3564-384d-45fc-91f1-f42f89a3fa67_1206x552.jpg

Shikime: 27

Madhësia:  35.5 KB

    A mendoni se ai do ta bënte këtë nëse nuk do të ishte e besueshme? Sigurisht që jo.


    Pse askush nuk e ka parë këtë më parë?

    Sepse të dhënat mbahen të fshehura.

    Asnjë mjek i zakonshëm pro-vaksinave nuk ka bërë thirrje për transparencë të të dhënave të të dhënave të shëndetit publik.

    Dhe çdo autoritet shëndetësor në botë fsheh të dhënat e nivelit rekord shëndetësor nga publiku.

    Pasi të lidhni të dhënat e vdekjeve dhe të dhënat e vaksinave, gjithçka ka marrë fund. Kjo është arsyeja pse ata kurrë nuk e zbulojnë atë. Por unë do të bastoja para të mira që do të ndryshojnë së shpejti.

    Shtetet si Kalifornia i mbajnë të dhënat veçmas: kështu që askush nuk do ta zbulojë. Ju nuk mund t'i FOIA as të dhënat sepse ato nuk janë të lidhura. Ata nuk janë të detyruar të lidhin të dhënat për ju.

    CDC refuzon të kërkojë të dhëna vaksinimi nga shtetet sepse CDC nuk dëshiron ta dijë. Nëse ata e bënin dhe i lidhnin, ne mund t'i FOIA-s.

    Unë as që mund ta bëja ligjvënësit tim lokal, senatorit Josh Becker, të mbështeste një projekt-ligj për transparencën e të dhënave për të ekspozuar të dhënat e shëndetit publik në një mënyrë të përputhshme me HIPAA. Ai dëgjoi arsyetimin tim dhe tha se ishte diçka që nuk donte ta ndiqte. fare.

    Epidemiologia e shtetit të Kalifornisë, Erica Pan, papritmas ndaloi së foluri me mua pasi pyeta "A besoni në transparencën e të dhënave të të dhënave të shëndetit publik?" I ofrova t'i tregoja asaj të dhënat e nivelit rekord që mblodha. Asnjë përgjigje.

    Nuk mund të bëja që ONS e Mbretërisë së Bashkuar të publikonte të dhënat e tyre të nivelit të rekordeve. Ata thanë se do të ishte shkelje e ligjit.

    Nuk mund të merrja asnjë autoritet qeveritar për të ofruar të dhënat sipas FOIA. Ata thanë se do të ishte e shtrenjtë. Kur u ofrova të paguaja, ata pushuan së foluri me mua.

    Pra, në mungesë të të dhënave zyrtare, nuk kisha zgjidhje tjetër veçse t'i mblidhja vetë. Pra, kjo është ajo që bëra.

    Dhe rezultatet janë shkatërruese. Vërtet shkatërruese.


    Askush nuk duhet të habitet nga ky rezultat. Askush.

    Zbulova se vaksinat ishin të pasigurta në maj 2021, sepse miqtë e mi po lëndoheshin në një shkallë që ishte statistikisht e pamundur. Kështu që u bëra një "përhapës i keqinformimit" kur publikova atë që mësova. Mund ta lexoni të gjithë historinë e gjenezës këtu, duke përfshirë mesazhet DM në Twitter që filluan të gjitha.

    Dhe ju keni prova 100% objektive që CDC e dinte se vaksina ishte vaksina më e rrezikshme në historinë e SHBA-së kur CDC zbuloi se 770 KLASA të ndryshme sinjalesh sigurie po nxiteshin. Normalisht, ka 0.

    Pra, çfarë bëri CDC kur këmbanat e alarmit ranë? Asgjë. E fshehën. Ata nuk i thanë asgjë publikut amerikan për këtë sepse do të kishte shkaktuar hezitim të vaksinës. Sinjalet si emboli pulmonare ishin jashtë grafikut, për shembull.

    Pra, nuk keni nevojë të jeni një shkencëtar raketash për të dhënat për ta kuptuar këtë. Kur 770 alarme bien kur normalisht janë 0 dhe CDC e fsheh plotësisht këtë nga populli amerikan, i gjithë besimi duhet të shkatërrohet. Amerikanët nuk duhet t'i besojnë më CDC-së për asgjë.


    Cilat janë implikimet e kësaj?

    1. Mjekët e Amerikës që promovuan këto vaksina vdekjeprurëse të cilat nuk kanë asnjë përfitim kanë gjak në duart e tyre. Më e pakta që duhet të bëjnë tani është të kërkojnë falje, të kërkojnë falje, të kërkojnë transparencë të të dhënave të të dhënave të shëndetit publik, të refuzojnë të japin më vaksina të çdo lloji derisa të dhënat e shëndetit publik të bëhen publike, etj. Çfarë do të bëjnë ata? Asgjë.

    2. Media kryesore është në një vend të ngjashëm. Shihni #1.

    3. Presidenti, Shtëpia e Bardhë, Kongresi, FDA, CDC, NIH, ligjvënësit e shtetit, autoritetet e shëndetit publik, etj: shih #1

    4. Shkencëtarët e zakonshëm akademikë duhet të indinjohen. "Literatura e rishikuar nga kolegët" është marrëzi e plotë se ata mund të lejojnë botimin e marrëzive që kushtojnë jetë njerëzish. Dokumentet që pretendojnë se vaksina funksionoi duhet të tërhiqen. Autorët e atyre letrave duhet të kërkojnë falje publike dhe të shkruajnë letra se si u mashtruan duke sugjeruar mënyra

    5. Shtëpia e Bardhë duhet të revokojë listën e tyre të Duzinës së Dezinformimit, ta zëvendësojë atë me një listë të re me njerëz si Joe Biden, Tony Fauci, Rochelle Walensky, Ashish Jha, Paul Offit, Peter Hotez, Peter Marks, Mandy Cohen, Eric Topol, Albert Bourla, Neil deGrasse Tyson, New York Times.

    6. Jake Tapper duhet t'i kërkojë falje publikisht RFK Jr. që e ka prishur plotësisht atë.

    7. Biden duhet t'i kërkojë falje RFK Jr. dhe t'i japë atij mbrojtjen e Shërbimit Sekret që meriton.

    8. Paul Offit dhe Eric Topol duhet të bien dakord për një debat publik mbi sigurinë e vaksinave. Të dy duhet të kenë një moment të ardhur te Jezusi ku të shlyejnë mëkatet e tyre, të shpjegojnë pse ndodhi kjo, si do ta rregullojnë atë dhe jetët e panumërta që kanë shkatërruar.

    9. Kryetarja e ACIP, Profesorja e Stanfordit, Grace Lee, duhet të japë dorëheqjen menjëherë dhe të kërkojë falje. Lee e futi kokën në rërë kur u përpoqa t'i tregoja të dhënat. Ajo fjalë për fjalë më thirri policët që të mos i shikonte të dhënat. Ajo duhet të pushojë së qeni shkencëtare. Shkencëtarët nuk ikin nga të dhënat. Ajo duhet të ketë turp nga vetja.

    10. MIT duhet të kërkojë falje publike që më quajti shpërndarës dezinformatash.

    11. Bordet mjekësore shtetërore duhet të rikthejnë mjekët të cilëve u kanë hequr licencat. Ata duhet të heqin licencat e mjekëve që promovuan këto vaksina vdekjeprurëse. Me pak fjalë, ata duhet të rregullojnë gabimin e tyre. Ata duhet t'u kërkojnë publikisht falje mjekëve që kanë lënduar.

    12. LinkedIn më ka ndaluar përgjithmonë. Ata duhet të rivendosin llogarinë time dhe të kërkojnë falje publike.

    13. Mediumi më ndaloi përgjithmonë. Ata duhet të rivendosin llogarinë time dhe të kërkojnë falje publike.

    14. Anëtarët e Bordit Këshillimor të Shkencës CETF duhet të kërkojnë të gjithë një falje publike dhe të shpjegojnë se çfarë do të bëjnë për të korrigjuar problemin.


    Meqë ra fjala, në rast se nuk e dinit, këtu janë disa gjëra të tjera që duhet të dini për vaksinat e gripit dhe COVID

    1. Vaksina e gripit është plotësisht e paefektshme. Mund t'ju vrasë (kam të dhënat e Medicare për ta vërtetuar këtë) dhe NUK do t'ju mbrojë nga shtrimi në spital ose vdekja. Përfundimi: i gjithë rrezik dhe asnjë përfitim neto.

    2. Vaksina e COVID do t'i bëjë më shumë gjasa që ju të infektoheni, nuk do të ketë asnjë përfitim nga shtrimi në spital dhe do t'ju bëjë më shumë gjasa të vdisni nëse sëmureni nga COVID dhe rrit vdekshmërinë nga të gjitha shkaqet jo-COVID. Së shpejti do të botoj një punim në literaturën mjekësore të rishikuar nga kolegët. Përfundimi: i gjithë rreziku dhe asnjë përfitim neto.


    Pse nuk jam në emisionin e John Campbell?

    Sepse nëse do të shfaqesha, YouTube do ta fshijë kanalin e tij.

    Asgjë si liria e fjalës, apo jo?


    Themeluesi i MedCram, Roger Seheult mund ta përsërisë këtë anketë me një rrahje zemre, por ai as që do të përpiqet

    Ai nuk është një shkencëtar i vërtetë. Ai bën propagandë.

    Ai nuk do të guxojë të përsërisë sondazhin tim. Asnjë shans. Ai bën të kundërtën duke bërë përpjekje të mëdha për të krijuar një video në YouTube për t'u përpjekur t'i nxisë njerëzit të besojnë se nuk ka asnjë sinjal në VAERS.

    Unë sapo fola me të në telefon. Ai kërkoi të dinte se si e mora numrin e tij dhe më pas më mbylli telefonin.

    Ai mund të bënte lehtësisht të njëjtin studim, t'u thoshte dëgjuesve të tij që ta plotësonin me ndershmëri dhe kjo do të provonte se vaksinat janë të sigurta. Por ai nuk dëshiron të bëjë sondazhin sepse e di se po mbron një tregim të rremë dhe sondazhi do të ekspozonte dezinformimin e tij.

    Dhe pikërisht ky është problemi. Askush nga ana e tyre nuk dëshiron të mbledhë të dhënat për të konfirmuar se ajo që u thuhet është e vërtetë apo jo.

    Së dyti, Roger nuk po bën thirrje për transparencë të të dhënave të të dhënave të shëndetit publik. A marrim rezultate më të mira shëndetësore duke fshehur të dhënat Roger? Pse nuk bëni një video në YouTube se pse duhet të fshihen të dhënat e shëndetit publik.



    Ju mund të përfitoni nga ky artikull, por unë nuk mundem
    Nëse mendoni se po gënjej, blini aksionet e Moderna dhe Pfizer.

    Nëse mendoni se po them të vërtetën, shkurtoni këto aksione.

    Le të shohim se kujt i beson paratë e zgjuara, apo jo?

    Zbulimi i plotë: Unë isha i shkurtër i aksioneve të Moderna, por sapo mbulova pozicionin tim të shkurtër që nga ora 12:10 pasdite 10/31/23, kështu që nuk mund të përfitoj nga një rënie.

    Prandaj, nuk kam konflikt interesi. Unë po e bëj këtë që askush të mos më akuzojë se kam përfituar nga ky artikull.

    Nëse ju pëlqen puna që po bëj, ju lutem konsideroni të bëheni një abonent me pagesë, në mënyrë që të vazhdoj ta bëj këtë dhe të përballoj që t'ua transmetoj fjalën njerëzve. Sot, shpenzoj rreth 3 herë më shumë dollarë sa marr nga abonimet e Substack. Kjo nuk është e qëndrueshme për mua. Është vetëm 5 dollarë në muaj ose 50 dollarë në vit.

    Do të doja të kisha fondet për ta bërë punën time më të dukshme jashtë bazës së pajtimtarëve.


    Burimi: Substack

  10. #7
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Milioneri Steve Kirsch: Vaksinat e covid-19 po vrasin qindra mijëra amerikanë

    Një përmbledhje e provave kundër vaksinave kundër COVID

    Këtu është një përmbledhje e shpejtë e pjesëve kryesore të provave që të marra së bashku tregojnë se vaksinat e COVID janë të pasigurta dhe se komunitetit mjekësor nuk duhet t'i besohet.

    Nga STEVE KIRSCH

    JAN 6, 2024

    Emri:  Screenshot 2024-01-07 at 10.44.47 PM.jpg

Shikime: 8

Madhësia:  22.3 KB

    Këtu është një listë e shkurtër e arsyeve që të gjithë duhet të shqetësohen për vaksinën kundër COVID. Kjo nuk është një listë shteruese.

    1. Mjekëve u thonë të besojnë FDA dhe CDC kur përshkruajnë vaksinat. Të gjitha të dhënat e sigurisë pas marketingut mbahen të fshehura nga autoritetet shëndetësore, kështu që as mjekët nuk mund t'i shikojnë vetë të dhënat për të zbuluar nëse ndonjë vaksinë është e sigurt. Kështu, mjekët nuk kanë zgjidhje tjetër veçse t'u besojnë autoriteteve pasi të dhënat mbahen sekrete. Atyre u thuhet në thelb: "bëni atë që ju themi të bëni, mos e vini në dyshim autoritetin ose ne do t'ju heqim licencën".

    2. Vetë CDC nuk ka të dhëna për të bërë një vlerësim të pavarur të sigurisë së vaksinës pas marketingut dhe as ata nuk janë të interesuar të marrin të dhënat! CDC mbështetet në FDA i cili mbështetet te prodhuesi për të testuar produktin. CDC mund t'u kërkojë shteteve të dhënat e vaksinimit të lidhura me të dhënat e vdekjeve, por ata as nuk duan të pyesin sepse nëse do të bënin një analizë sigurie, kjo mund të zbulohej në një kërkesë FOIA. CDC në thelb nuk ka asnjë interes të verifikojë se cilat janë të dhënat aktuale të sigurisë. Kur u ofrova t'u tregoja të dhënat e NZ përpara se t'i publikoja (në mënyrë që më në fund të kishin të dhëna të nivelit rekord), ata refuzuan t'i shikonin ato.

    3. Mungesa e transparencës nga autoritetet shëndetësore. Asnjë autoritet i vetëm shëndetësor kudo në botë nuk ka nxjerrë ndonjëherë të dhëna anonime të pacientëve në nivel rekord për studiues të pavarur për të vlerësuar sigurinë e çdo vaksine. Nuk ka asnjë dokument në një ditar të rishikuar nga kolegët që tregon se rezultatet shëndetësore përmirësohen nëse të dhënat e shëndetit publik mbahen sekret.

    4. Mungesa e interesit për transparencën e të dhënave nga komuniteti mjekësor. A mund të përmendni një anëtar të vetëm të profilit të lartë pro vaksinës në komunitetin mjekësor, i cili ka kërkuar transparencën e të dhënave të të dhënave të shëndetit publik? Analizat e grupit të serive kohore mund të prodhohen lehtësisht nga autoritetet shëndetësore dhe të publikohen për t'i parë të gjithë. Këto do të shfaqnin sinjale sigurie dhe nuk do të rrezikonin privatësinë e pacientit. Këto mbahen gjithmonë të fshehura. Përjashtimi i vetëm është UK ONS, por ata i bënë "kovat" e tyre aq të mëdha sa nuk mund të shihni ndikimin e vaksinës. Kur u kërkova të ribënin analizat e tyre me kova më të vogla, ata nuk më përgjigjeshin më.

    5. Nuk na lejohet të shohim as grafikët më të thjeshtë. A nuk do të ishte mirë të përcaktosh dy grupe më 1 korrik 2021: COVID të vaksinuar kundrejt COVID të pavaksinuar. Pastaj ju thjesht regjistroni vdekjet nga ajo pikë e tutje dhe i vizatoni ato. Pse nuk publikohet kjo?

    6. Dezinformimi konsiderohet të jetë një problem, por njerëzit që bëjnë këto deklarata nuk janë të gatshëm të ndërmarrin asnjë hap për të ndaluar të ashtuquajturin dezinformim. Këta hapa përfshijnë: diskutimin e hapur publik për të zgjidhur dallimet e opinioneve dhe vënien në dispozicion/publike të të dhënave të shëndetit publik në një mënyrë që ruan privatësinë. Për shembull, HHS (si dhe çdo departament shëndetësor shtetëror) duhet të na mirëpresë të gjithëve krahëhapur dhe të na ftojë të pyesim bazat e të dhënave të tyre (si VSD dhe Medicare në rastin e HHS) dhe të publikojmë gjithçka që gjejmë. Pse duhet të fshihet ky informacion? Numrat tregojnë historinë, jo të dhënat individuale.

    7. Asnjë përgjigje nga autoritetet shëndetësore ndaj kërkesave të arsyeshme. I kam dërguar email Sarah Caul të ONS në Mbretërinë e Bashkuar për katër mënyra se si ONS mund të rrisë transparencën e të dhënave. Nuk pati asnjë përgjigje.

    8. Asnjë përgjigje kur u pyet për të shpjeguar provat e dëmshme. Kur shkencëtarë të besueshëm marrin të dhëna qeveritare që tregojnë sinjale shumë shqetësuese të sigurisë, ekziston një mungesë e plotë e ndonjë autoriteti shëndetësor për të diskutuar çështjen dhe për ta zgjidhur atë.

    9. Të dhënat e Medicare të SHBA-së tregojnë qartë se vdekshmëria rritet pasi njerëzit e marrin injeksionin. A ka ndonjë epidemiolog që mund të shpjegojë pse vdekjet u rritën gjatë një periudhe kohe kur ato duhet të kishin rënë (sipas të dhënave të vdekjeve të Medicare)?

    Emri:  Screenshot 2024-01-07 at 10.48.46 PM.jpg

Shikime: 9

Madhësia:  26.6 KB
    Për 120 ditët e para pas vaksinimeve të bëra në mars 2021, shkalla e vdekjeve në përgjithësi po binte. Por shkalla e vdekjeve u rrit për ata që u goditën. Ne e dimë nga të dhënat nga vaksinat e tjera se shkalla bazë e vdekjes së 81-vjeçarëve në Medicare është 3,85%, kështu që shkalla bazë e vdekjeve të këtij grupi është <800 vdekje në ditë. Këto vdekje ngjiten shumë më lart se niveli bazë pasi keni marrë një vaksinë për COVID.

    10. Të dhënat e nivelit të pacientit të lëshuara nga të dhënat e NZ konfirmojnë se vdekshmëria rritet pas injektimit, pavarësisht nga fakti se shumica e injektimeve janë bërë gjatë periudhave kohore kur vdekjet ishin në rënie. Askush nuk ka mundur ta shpjegojë këtë.

    Emri:  Screenshot 2024-01-07 at 10.50.06 PM.jpg

Shikime: 8

Madhësia:  22.4 KB
    Të dhënat NZ: Dozat 2 dhe 4 u dhanë ndërsa vdekshmëria në sfond po binte, doza 3 ndërsa rritej. Pra, ne presim që pjerrësia të bjerë në 6 muajt e parë pas vaksinimit. Bën të kundërtën.

    11. Anekdota të tilla si ajo nga Jay Bonnar, i cili humbi 15 nga miqtë e tij TE VET papritur që kur filluan të shtënat. Katër nga 15 vdiqën në të njëjtën ditë kur u dha vaksina. Para se të dilnin të shtënat, Jay kishte humbur vetëm një mik papritur. Probabiliteti që kjo ka ndodhur rastësisht jepet nga poisson.sf(14, .25) që është 5.6e-22. Pra, kjo nuk mund të ndodhë rastësisht. DIÇKA vrau miqtë e Jay dhe 4 nga 15 vdiqën në të njëjtën ditë kur u vaksinuan. A ka një shpjegim më të besueshëm për atë që vrau miqtë e Jay? Të gjithë ata që vdiqën ishin vaksinuar me vaksinat kundër COVID.

    12. Studime të bëra mirë si ai i bërë nga Denis Rancourt që tregon mesatarisht 1 vdekje për 800 vaksina të bëra. Jay Bonnar vlerëson se ai ka rreth 14,000 miq, kështu që numrat e Jay Bonnar janë në përputhje me rezultatet e Rancourt.

    13. Të dhënat e anketimit si Skidmore dhe Rasmussen Reports tregojnë se qindra mijëra amerikanë janë vrarë nga të shtënat me COVID. Nuk ka pasur kurrë ndonjë kundër-anketë të publikuar që tregon se kjo nuk është kështu. Sondazhet e Rasmussen kanë treguar se një numër i krahasueshëm njerëzish janë vrarë nga të shtënat si nga virusi (dhe protokollet e trajtimit për virusin).

    14. Mungesa e ndonjë histori suksesi. Duket se "historitë e suksesit të vaksinave" ku raportet e vdekshmërisë nga infeksioni COVID ranë ose që rastet e miokarditit ranë me shpejtësi pas shpërndarjes së vaksinave nuk ekzistojnë. Të dhënat e Shtëpisë së Infermierisë në SHBA tregojnë se shkalla e vdekshmërisë së infeksionit (IFR) u rrit pas shpërndarjes së vaksinës. Askush nuk i përdor ato të dhëna duke pretenduar se uli IFR. Në rastin më të mirë, vaksinat nuk bënë absolutisht asgjë. Nëse i tregoni dikujt një grafik të rasteve dhe vdekjeve, askush nuk do të ishte në gjendje t'ju tregonte se kur doli vaksinat. Anasjelltas, pas shpërthimit të të shtënave, "historitë e dështimit" u ngritën në qiell.

    15. Anekdotat nga kujdesi shëndetësor janë jashtëzakonisht shqetësuese. Një infermiere raportoi një normë pranimi në spital që ishte 3 herë më e lartë se çdo gjë tjetër në historinë 33-vjeçare të spitalit pas shpërndarjes së vaksinave për COVID. Simptomat që rrallë shiheshin ndonjëherë ishin të zakonshme pas shpërndarjes së vaksinave në atë grupmoshë.

    16. Mungesa e autopsive në provat klinike dhe post-marketing. CDC nuk i kërkon askujt të bëjë autopsi edhe për njerëzit që vdesin në të njëjtën ditë kur morën vaksinën. A nuk duan të dinë se çfarë i vrau ata njerëz… vetëm për të qenë të sigurt?

    17. Të rinjtë që vdesin në gjumë. Ka shumë raste të të rinjve që vdesin në gjumë pasi janë vaksinuar. Mjekët thonë se kjo është një ngjarje e rrallë. Tani është shumë më e zakonshme. Nëse të shtënat janë të sigurta, pse po ndodh kjo?

    18. Unë kam përvojë të drejtpërdrejtë personale me vaksinën: dy persona që njoh janë vrarë nga vaksina, asnjë nga COVID. Unë njoh shumë njerëz që janë lënduar me vaksinë nga vaksina kundër COVID.

    19. Korrupsioni në sistemin VAERS përdoret për të gjurmuar ngjarjet negative. Shihni këtë prezantim nga Albert Albert Benavides. Përveç kësaj, sistemi v-safe tregoi se 8% e njerëzve që morën vaksinën duhej të shihnin kujdes mjekësor (që në vetvete është një aksident treni), por CDC refuzoi të zbulonte vullnetarisht këtë informacion të rëndësishëm dhe madje edhe sot ata nuk e bëjnë këtë. mos flisni për të.

    20. CDC mbuloi 770 sinjale sigurie. Ata nuk i treguan fare publikut për to. As duke mos lënë të kuptohet për to. Një sinjal sigurie është shumë serioz. Marrja e një sinjali sigurie do të ishte shqetësuese. Por të aktivizosh 770 sinjale sigurie (në 770 lloje të ndryshme të ngjarjeve të padëshiruara) dhe më pas të mos thuash asgjë për publikun për këtë është një shenjë e sigurt e një agjencie publike shumë të korruptuar, detyra e së cilës është të mbrojë prodhuesit, jo publikun.

    21. Statistikat e librit të Ed Dowd. Ky libër shumë i njohur ("Shkaku i panjohur") listonte 500 që vdiqën papritur. Ed nuk e dinte se sa ishin të pavaksinuar. Vetëm një person ka dalë duke thënë se një nga njerëzit në libër që vdiq pasi vaksinat u shpërndanë ishte i pavaksinuar.

    22. Mjekë/shkencëtarë të shquar që ndërrojnë anë. Paul Marik është një nga intensivistët më të mirë në botë. Pasi pa shumë pacientë të lënduar nga vaksina COVID, ai ndryshoi mendje për sigurinë e vaksinave. Kur ai nuk u lejua të ushtronte mjekësi në përputhje me betimin e tij të Hipokratit, ai dha dorëheqjen nga posti i tij.

    23. Korrupsioni me protokollet e COVID. Protokollet e spitalit COVID ka të ngjarë të shkaktojnë 90% të vdekjeve nga COVID në spitale. Kjo bëri që Paul Marik të jepte dorëheqjen. Shikoni detajet në këtë artikull. Pse mjekët detyrohen të përdorin protokolle spitalore që vrasin një përqindje të madhe të pacientëve në vend që të përdorin gjykimin e tyre më të mirë për të shpëtuar pacientët?

    24. Ky dokument JAMA tregon se vaksinat kundër COVID dhe gripit nuk funksionojnë. Pse po shtyjmë një vaksinë ku statistikat tregojnë qartë se vaksinat nuk funksionojnë?

    25. Konsistenca e të dhënave. Nuk ka pasur kundër-anekdota që tregojnë se vaksinat janë të sigurta. Vazhdoj të kërkoj një dhe dal bosh.

    26. Nuk ka debate me askënd të shquar që promovon narrativën e qeverisë. Ata që promovojnë narrativën refuzojnë të përfshihen në ndonjë diskutim shkencor për të zgjidhur mosmarrëveshjet e opinioneve. Kjo është e ngjashme me pyetjen nëse vaksinat shkaktojnë autizëm: askush që mendon se nuk është i gatshëm të përfshihet në një diskutim publik për të për të diskutuar provat. Pse të mos e zgjidhni problemin përmes dialogut? Nuk zgjidhet në literaturën e rishikimit të kolegëve ku gjysma e gazetave thonë se vaksinat shkaktojnë autizëm dhe gjysma tjetër jo. Pse nuk mund të flasim për të?

    27. Taktikat e frikës dhe frikësimit përdoren për të heshtur mospajtimin. Debati i hapur do të ishte më produktiv. Por njerëzit nuk lejohen të mbajnë ose diskutojnë pikëpamje që bien ndesh me "konsensusin" ose do të humbasin punën, certifikatat ose licencat e tyre mjekësore. Punonjësve të kujdesit shëndetësor u thuhet se do të pushohen nga puna nëse raportojnë një ngjarje të padëshiruar në VAERS, ka infermierë që nuk do të flasin për anafilaksinë pasi marrin vaksinën nga frika se mos pushohen nga puna, dëmtimet e vaksinës mbulohen, punonjësit e spitalit kanë frikë të flasin në lidhje me të në punë.

    28. Disonanca konjitive është shumë shqetësuese. Kur punonjësit e kujdesit shëndetësor ngrenë temën e vdekshmërisë dhe sëmundshmërisë për shkak të vaksinës, bashkëmoshatarët e tyre nuk thonë asgjë dhe largohen.

    29. Taktikat e censurës të përdorura nga qeveria amerikane për të heshtur mospajtimet në vend të debateve të hapura të regjistruara publike. Historia ka treguar se furnizuesit e censurës janë gjithmonë në anën e gabuar të çështjes.

    Emri:  Screenshot 2024-01-07 at 11.02.22 PM.jpg

Shikime: 8

Madhësia:  35.5 KB

    30. Kemi gjendje ndalimi. Studimi i Schwab tregoi se njerëzit po vriteshin nga vaksina. Dokumenti vërtetoi se shkalla e vdekjeve ishte e mjaftueshme për të ndaluar vaksinën si të pasigurt. Askush nuk i kushtoi vëmendje. Kushti i ndalimit është një vdekje për milion doza. Pra, nëse jepni 750 milion doza, duhet të keni më pak se 750 vdekje. Gazeta Schwab vlerësoi se 14% e njerëzve që vdiqën brenda 20 ditëve nga vaksinimi u vranë nga vaksina. 14% e 137,000 njerëzve janë 19,000 njerëz që është më shumë se 750 njerëz.

    31. Shkencëtarët shumë të respektuar po bëjnë thirrje për ndalimin e vaksinës. Peter McCullough ka bërë thirrje për t'i dhënë fund të shtënave të COVID, por ai bie në vesh të shurdhër. Peter McCullough dhe Parlamenti Evropian 14 23 SHTATOR. Dr. Peter McCullough bën thirrje për ndalim të plotë të të gjitha injeksioneve COVID - Jo të sigurta për përdorim njerëzor: “Unë ju paraqes vaksinat e COVID-19 dhe të gjithë pasardhësit e tyre dhe përforcuesit e ardhshëm nuk janë të sigurt për përdorim njerëzor.”

    Burimi: Substack

  11. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    Arianitas (14-01-2024)

Tema të Ngjashme

  1. Çfarë janë vaksinat? Si bëhen vaksinat?
    Nga kriskulli në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 23-08-2013, 16:52
  2. Steve Jobs
    Nga Ardi_Pg_ID në forumin Lajme nga informatika
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 08-12-2012, 12:53
  3. Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 17-06-2011, 14:39
  4. milioneri shqip
    Nga arbnor_76 në forumin Lojra në kompjuter
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 03-03-2011, 08:00
  5. Forcat amerikane vrasin rreth 75 kryengritës në Irak
    Nga Irfan në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 68
    Postimi i Fundit: 22-05-2005, 21:07

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •