Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Rusia i ndërpret furnizimin me gaz natyror Evropës, kriza energjitike mbërthen kontinentin

    Rusia ndërpret furnizimin me gaz për gjigantin francez të energjisë

    Emri:  630e659885f54068802b2a68.jpg

Shikime: 148

Madhësia:  13.8 KB

    Gazprom ka njoftuar se do të ndalojë furnizimet për Engie pas dështimit të kompanisë franceze për të paguar për dërgesat e gazit në korrik.

    Gjigandi shtetëror rus i energjisë Gazprom konfirmoi të martën se kishte ndërprerë furnizimin me gaz për kompaninë franceze Engie. Firma me bazë në Paris ka dështuar të paguajë plotësisht furnizimet e gazit në korrik, shpjegoi majori i Shën Petersburgut.

    Gazprom informoi Engie se do të ndërpresë dërgesat e gazit duke filluar nga 1 shtatori deri në momentin që të marrë pagesën për gazin tashmë të furnizuar plotësisht, tha gjigandi i energjisë në një deklaratë. Ai gjithashtu vuri në dukje se pala franceze kishte dështuar të bënte pagesën deri të martën në mbrëmje, duke e bërë të pamundur çdo dërgesë të mëtejshme të gazit sipas ligjit rus.

    Më herët gjatë ditës, Engie paralajmëroi se Gazprom e kishte informuar atë " për një reduktim të dërgesave të gazit " dhe përmendi " një mosmarrëveshje midis palëve për zbatimin e disa kontratave ", sipas Bloomberg. Ai nuk dha asnjë detaj në lidhje me natyrën e mosmarrëveshjeve dhe nuk specifikoi nivelin e kufizimeve të dorëzimit.

    Ministrja franceze e Energjisë Agnes Pannier-Runacher akuzoi Moskën për përdorimin e eksporteve të saj të gazit si armë të martën. Ajo tha gjithashtu se Franca “duhet të përgatitet për skenarin më të keq të një ndërprerjeje të plotë të furnizimeve”. Deklarata e saj është bërë para njoftimit të Gazprom.

    Engie pohoi se "tashmë kishte siguruar vëllimet e nevojshme për të përmbushur angazhimet e saj ndaj klientëve të saj dhe kërkesat e veta", duke shtuar se do të merrte masa për të "ulur ndjeshëm çdo ndikim të drejtpërdrejtë financiar dhe fizik" të ndërprerjes së mundshme të furnizimit nga Gazprom.

    Zhvillimet vijnë ndërsa qeveritë e BE-së po përpiqen të mbushin depozitat e tyre të gazit përballë sezonit të ngrohjes që po afrohet dhe furnizimit të reduktuar nga Rusia – një nga furnizuesit kryesorë të gazit të kontinentit. Më herët të martën, Gazprom tha gjithashtu se Nord Stream 1 do të ndalet plotësisht nga 31 gushti deri më 2 shtator për mirëmbajtje pasi ka vetëm një kompresor funksional.

    Të hënën, Zëvendëspresidentja Ekzekutive e Engie, Claire Waysand tha se Franca i kishte depot e saj të mbushura me 90%, duke shtuar se duhet të jetë e mjaftueshme për të kaluar dimrin.

    Burimi: RT

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Rusia i ndërpret furnizimin me gaz natyror Evropës, kriza energjitike mbërthen kontinentin

    Franca akuzon Rusinë për përdorimin e gazit si 'armë lufte'

    Akuza vjen pas një reduktimi të raportuar të furnizimeve

    Ministrja franceze e Energjisë Agnes Pannier-Runacher akuzoi të martën Moskën se po përdor eksportet e saj të gazit si armë pasi u raportua një reduktim i furnizimeve ruse në Francë.

    “ Është e qartë se Rusia po përdor gazin si një armë lufte dhe ne duhet të përgatitemi për skenarin më të keq të një ndërprerjeje të plotë të furnizimeve ,” tha ministri për radion France Inter.

    Qeveritë e BE-së po përpiqen të mbushin depot e gazit për të shmangur mungesat gjatë sezonit të ngrohjes që po afrohet me shpejtësi dhe çdo mungesë furnizimi nga Rusia, e cila është ende një burim i madh gazi për bllokun, përballet me shqetësime të shtuara.

    Më herët të martën, Le Figaro raportoi se, sipas një njoftimi për shtyp nga furnizuesi francez i energjisë Engie, Gazprom i Rusisë ka shkurtuar furnizimet me gaz për shkak të një mosmarrëveshjeje kontraktuale të paspecifikuar.

    Për më tepër, kompania e madhe ruse e energjisë është planifikuar të ndalojë furnizimet në BE përmes gazsjellësit Nord Stream 1 për shkak të mirëmbajtjes nga e mërkura deri të premten.

    Kryeministrja franceze Elisabeth Borne paralajmëroi të hënën kompanitë vendase se do të ishin të parat që do të përballeshin me racionimin e energjisë në rast të mungesës së gazit natyror ose energjisë elektrike dhe u bëri thirrje atyre që të hartojnë plane për kursimin e energjisë deri në shtator.

    Burimi: RT

  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Rusia i ndërpret furnizimin me gaz natyror Evropës, kriza energjitike mbërthen kontinentin

    Gazprom zbulon arsyet e mbylljes së pacaktuar të gazsjellësit Nord Stream

    Turbina kryesore me gaz u zbulua se kishte një rrjedhje të vajit të motorit, thotë kompania

    Emri:  6313158685f540341672378a.jpg

Shikime: 81

Madhësia:  40.6 KB

    Furnizimi me gaz natyror në Evropë përmes gazsjellësit Nord Stream 1 u ndërpre për një kohë të pacaktuar pasi një rrjedhje vaji motori u gjet në turbinën kryesore të gazit gjatë një inspektimi në Shën Petersburg, tha të premten gjigandi energjetik rus Gazprom.

    Një inspektim i përbashkët u krye në stacionin e kompresorit Portovaya pranë Shën Petersburg me Siemens Energy, e cila mirëmban turbinën, shtoi kompania.

    Gazprom theksoi se raporti i zbulimit të rrjedhjeve të naftës "u nënshkrua gjithashtu nga përfaqësues të Siemens", duke cituar kompaninë gjermane të thoshte se riparimet e nevojshme mund të kryheshin vetëm në "kushtet e një punishteje të specializuar".

    Sipas firmës ruse, turbina nuk mund të funksionojë në mënyrë të sigurt derisa rrjedhja të riparohet. Ai nuk dha asnjë afat kohor për rifillimin e furnizimeve përmes rrugës kryesore të gazit në Evropë.

    Operacionet duhej të rifillonin në gazsjellës herët të shtunën pas një pauze të planifikuar tre-ditore të mirëmbajtjes.

    Emri:  631314302030273d641b0c9e.jpg

Shikime: 80

Madhësia:  47.1 KB

    Nord Stream 1 kishte funksionuar me kapacitet të reduktuar që nga korriku për shkak të mbylljes së disa turbinave me gaz. Disa u dërguan në Montreal për riparime dhe u mbërthyen atje për shkak të sanksioneve kanadeze ndaj Moskës për operacionin ushtarak të Rusisë në Ukrainë. Me kërkesë të Gjermanisë, Otava njoftoi një përjashtim për turbinat në korrik, duke e kthyer një të tillë, por Gazprom refuzoi të merrte dorëzimin, duke përmendur parregullsi në dokumentacion.

    Gazprom ka përmendur pajisjet e gabuara ose të vonuara si arsyen kryesore për reduktimin me 80% të dërgesave përmes tubacionit. Në fillim të kësaj jave, Moska tha se vetëm sanksionet po e pengojnë Nord Stream 1 të punojë me kapacitet të plotë. Drejtori i Përgjithshëm i Gazprom, Alexey Miller, kishte paralajmëruar gjithashtu se sanksionet mund të pengojnë Siemens Energy të kryejë mirëmbajtjen e rregullt të pajisjeve të tubacionit.

    Ndërkohë, gazsjellësi i sapondërtuar Nord Stream 2 qëndron i papunë pasi Gjermania ka refuzuar ta certifikojë atë për operim.

    Burimi: RT

  4. #4
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Rusia i ndërpret furnizimin me gaz natyror Evropës, kriza energjitike mbërthen kontinentin

    Rusia është një partner jo i besueshëm energjetik – Gjermania

    Kancelari Scholz thotë se vendi i tij është ndikuar rëndë nga konflikti Rusi-Ukrainë

    Emri:  63149d4e2030277e3459a92a.jpg

Shikime: 79

Madhësia:  12.9 KB

    Kancelari gjerman Olaf Scholz pretendoi të dielën se Rusia nuk mund të konsiderohet një furnizues i besueshëm i energjisë dhe akuzoi Moskën për shkelje të detyrimeve të saj kontraktuale.

    Duke folur në një konferencë shtypi me liderët e partive nga të Gjelbrit dhe FDP pro-biznesit, ai tha se Moska ishte gjithmonë një partner i besueshëm energjetik "edhe gjatë Luftës së Ftohtë", por se rregulli nuk zbatohet më.

    Sipas kancelares, ndikimi i konfliktit të Ukrainës dhe sanksioneve të lidhura me të po ndihet fort në Gjermani, por Berlini do të vazhdojë të mbështesë Kievin kundër Rusisë.

    Scholz pret që Gjermania të kalojë një periudhë të vështirë, por shprehu besimin e tij se kombi do të përballojë krizën e energjisë gjatë sezonit të ardhshëm të dimrit.

    Gjermania po përballet me problemet e furnizimit me gaz natyror nëpërmjet Nord Stream 1, i cili është mbyllur tërësisht që nga 31 gushti. Tubacioni i gazit natyror nën Baltik funksiononte me 40% të kapacitetit nga qershori e në vazhdim, duke siguruar rreth 67 milionë metra kub në ditë. Reduktimi fillestar i furnizimit ndodhi për shkak të kthimit të vonuar të turbinave me gaz pas mirëmbajtjes së planifikuar në Kanada, si rezultat i sanksioneve të Otavës kundër Rusisë. Në korrik, furnizimet përmes tubacionit ranë në 20%, pasi turbinat e mbetura kërkonin një riparim. Në fillim të kësaj jave, furnizimet u ndërprenë plotësisht për një ndërprerje të planifikuar tre-ditore të mirëmbajtjes, dhe Gazprom më vonë njoftoi një mbyllje të pacaktuar, pasi u gjet një rrjedhje e vajit të motorit në turbinë.

    Disa politikanë të BE-së kanë akuzuar Moskën për përdorimin e eksporteve të gazit si një armë gjeopolitike, një pretendim i mohuar nga Kremlini. Në fillim të kësaj jave, Moska tha se vetëm sanksionet perëndimore po e pengojnë Nord Stream 1 të punojë me kapacitet të plotë. Kjo vjen pas paralajmërimeve të përsëritura nga CEO i Gazprom Alexey Miller se sanksionet do të pengonin Siemens Energy të kryente mirëmbajtjen e pajisjeve të tubacionit.

    Burimi: RT

  5. #5
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Rusia i ndërpret furnizimin me gaz natyror Evropës, kriza energjitike mbërthen kontinentin

    Erdogan: BE-ja e ka vetë fajin për krizën e gazit

    Udhëheqësi turk thotë se anëtarët e bllokut do të përballen me një dimër të vështirë këtë vit

    Emri:  63172f722030274bac4af542.jpg

Shikime: 77

Madhësia:  13.4 KB

    Dimri i ardhshëm mund të rezultojë i vështirë për shtetet evropiane dhe ata vetë janë fajtorë për të, paralajmëroi presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan gjatë një konference për shtyp në Ankara të martën.

    Udhëheqësi turk u tha gazetarëve se "Evropa po korr atë që mbjell" kur bëhet fjalë për mungesën e gazit natyror që mundon rajonin dhe se qëndrimi i vendeve ndaj presidentit rus Vladimir Putin dhe sanksionet gjithëpërfshirëse të vendosura ndaj Moskës janë fajtorë për krizën aktuale. .

    “Unë mendoj se Evropa do ta kalojë këtë dimër me probleme serioze. Turqia, në këtë fazë, nuk ka probleme të tilla me furnizimin me gaz”, vuri në dukje Erdogan.

    Deklarata e Erdoganit vjen pasi Moska paralajmëroi për një "stuhi të madhe globale" të afërt të shkaktuar nga lëvizjet "jologjike dhe shpesh absurde" të vendeve perëndimore. Në një deklaratë të hënën, Kremlini vuri në dukje se sanksionet e vendosura nga SHBA, BE dhe vende të tjera ndaj Rusisë kanë dështuar dhe kanë rezultuar në një krizë energjetike gjithëpërfshirëse, si dhe në inflacion rekord në të gjithë Perëndimin.

    Çmimet e gazit natyror u rritën me 30% të hënën pasi gazsjellësi rus Nord Stream 1 dështoi të rifillonte funksionimin për shkak të çështjeve të mirëmbajtjes të lidhura me sanksionet. Gjigandi energjetik i Rusisë Gazprom, i cili operon tubacionin, tha se rruga e gazit do të mbetet e mbyllur për një kohë të pacaktuar pasi një inspektim gjeti probleme teknike me turbinën kryesore.

    Moska pretendon se e vetmja gjë që pengon gazsjellësin Nord Stream 1 të funksionojë me kapacitet të plotë janë sanksionet e vendosura nga Perëndimi, ndërsa Gazprom gjithashtu ka paralajmëruar se kufizimet anti-ruse po pengojnë mirëmbajtjen e rregullt të pajisjeve të gazsjellësit.

    Udhëheqësit evropianë kanë akuzuar Moskën për përdorimin e furnizimeve me energji si një armë gjeopolitike, ndërsa kancelari gjerman Olaf Scholz ka deklaruar se Rusia nuk mund të konsiderohet më një partner i besueshëm energjetik.

    Burimi: RT

  6. #6
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Rusia i ndërpret furnizimin me gaz natyror Evropës, kriza energjitike mbërthen kontinentin

    Furnizuesi kryesor i LNG lëshon një paralajmërim të tmerrshëm për BE-në

    Rritja e kërkesës globale për gaz mund të thellojë krizën energjetike në Evropë, thotë Cheniere Energy

    Emri:  631b22c785f5406012438c54.jpg

Shikime: 71

Madhësia:  18.1 KB

    Eksportuesi më i madh amerikan i gazit natyror të lëngshëm (LNG), Cheniere Energy, ka paralajmëruar se furnizimet e kufizuara në mbarë botën nënkuptojnë se ky dimër mund të jetë "me të vërtetë, me të vërtetë i ngushtë".

    Sipas Reuters, Cheniere, e cila ka dërguar 70% të prodhimit të saj në Evropë këtë vit, tha gjithashtu se një ringjallje e kërkesës kineze për LNG do të përkeqësonte krizën energjetike.

    "Në fund të ditës, ajo që do të vendosë se sa i ngushtë do të jetë tregu është se sa i ftohtë është dhe si funksionojnë politikat e qeverisë, racionimi i industrisë," tha nënkryetari ekzekutiv i Cheniere për tregtinë në mbarë botën, Corey Grindal, në një konferencë Gastech në e enjte.

    Grindal vuri në dukje se për momentin mjedisi aktual i çmimeve tregon se furnizimet me LNG do të vazhdojnë të shkojnë në Evropë. Çmimet, të cilat ishin 2 dollarë për milion njësi termike britanike (MMBtu) në 2020, janë rritur me 2,750% në 57 dollarë për MMBtu në gusht.

    SHBA-ja ka rritur eksportet e karburantit në BE këtë vit, duke përfituar nga çmimet e ngritura në rajon.

    Kina gjithashtu ka furnizuar BE-në me LNG të mbetur, pasi politikat e saj zero-Covid po peshojnë ende kërkesën e brendshme, sipas Bloomberg. Analistët, megjithatë, paralajmërojnë se një mbyllje totale e gazit rus do ta çonte BE-në në një krizë energjetike që do të zgjaste shumë dimër.

    Dërgesat e gazit natyror nga gazsjellësi rus Nord Stream në bllok mbeten të ndërprera për një kohë të pacaktuar për shkak të problemeve të mirëmbajtjes. Sipas Kremlinit, çështjet teknike me dërgesat e gazit nëpërmjet tubacionit do të vazhdojnë derisa Perëndimi të heqë sanksionet ndaj Rusisë.

    Burimi: RT

  7. #7
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Rusia i ndërpret furnizimin me gaz natyror Evropës, kriza energjitike mbërthen kontinentin

    ENI: Rusia ndalon furnizimin me gaz në Itali

    Gazprom informoi kompaninë se nuk është në gjendje të transportojë furnizime përmes Austrisë

    Emri:  6338275020302705e82a9e34.jpg

Shikime: 63

Madhësia:  25.9 KB

    Gazprom i Rusisë ka informuar kompaninë italiane të energjisë Eni se nuk do të jetë në gjendje të furnizojë me gaz vendin të shtunën, për shkak të “ pamundësisë së transportit të tij ” përmes Austrisë, tha kompania italiane në një deklaratë.

    “ Gazprom informoi se nuk është në gjendje të konfirmojë vëllimet e gazit të kërkuara për sot, duke deklaruar se nuk është e mundur furnizimi me gaz përmes Austrisë. Prandaj, furnizimet e sotme me gaz rus për Eni përmes pikës hyrëse të Tarvisio do të jenë zero ”, thuhet në deklaratën e Eni, cituar nga agjencia e lajmeve RIA Novosti.

    Eni ka thënë se do të japë informacione të mëtejshme “ në rast se furnizimet do të rikthehen. ”

    Sipas një deklarate nga Gazprom në kanalin Telegram të kompanisë, rrjedha e gazit përmes Austrisë është pezulluar për shkak të refuzimit të operatorit austriak për të konfirmuar nominimet e tranzitit për shkak të ndryshimeve rregullatore që u prezantuan në Austri në fund të shtatorit.

    “ Gazprom po punon për një zgjidhje të problemit së bashku me blerësit italianë ,” tha kompania.

    Operatori i rrjetit Gas Connect Austria nuk ka bërë asnjë deklaratë në lidhje me situatën deri më tani.

    talia merr gazin rus nëpërmjet linjës së mbetur të tranzitit përmes Ukrainës. Gazi rrjedh në Itali pasi kalon përmes Austrisë. Vende të tjera evropiane që marrin gazin rus përmes Ukrainës përfshijnë Sllovakinë, Moldavinë, Rumaninë dhe Republikën Çeke.

    Më herët, faqja e internetit e operatorit ukrainas të tranzitit të gazit raportoi se fluksi përmes Ukrainës pritet të arrijë në rreth 41.6 milionë metra kub më 1 tetor.

    Që nga shkurti, pjesa e gazit rus në importet italiane ka rënë nga 40% në afërsisht 18%, me autoritetet që thonë se mund të përballojnë mungesën e pritur në dimër duke përdorur burime alternative të karburantit. Vendi ka miratuar një plan të kursimit të energjisë për të reduktuar konsumin e gazit. Në kuadër të këtij plani, sezoni i ngrohjes do të shkurtohet me 15 ditë dhe temperatura kur ngrohen ndërtesat do të ulet me një gradë Celsius.

    Burimi: RT

  8. #8
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Rusia i ndërpret furnizimin me gaz natyror Evropës, kriza energjitike mbërthen kontinentin

    Polonia humbet miliarda për shkak të ndalimit të naftës ruse - FT

    E detyruar të kërkojë burime më të shtrenjta, kompania shtetërore e naftës në Varshavë po humbet 27 milionë dollarë çdo ditë

    Emri:  6457dc3c203027422c774518.jpg

Shikime: 42

Madhësia:  23.4 KB

    Firma shtetërore polake e naftës PKN Orlen po humbet 27 milionë dollarë në ditë për shkak të ndryshimit të çmimit midis naftës së lirë ruse dhe burimeve më të shtrenjta, tha CEO i saj për Financial Times të dielën. Pavarësisht nga ndalimi i Varshavës për naftën bruto ruse që dëmton arkat e saj, kompania dëshiron që të zbatohen sanksione edhe më të rrepta.

    Polonia u zotua marsin e kaluar të ndalojë importin e naftës ruse deri në fund të vitit 2022. Për PKN Orlen, kjo do të thotë se nafta që blen tani kushton 30 dollarë për fuçi më e lartë se më parë, tha CEO Daniel Obajtek për gazetën.

    “Nuk do ta quaja humbje,” këmbënguli ai. "Kjo është një kosto tregu që vlen për çdo kompani që nuk importon naftë nga Rusia."

    Ndërsa BE-ja ka ndaluar importet e naftës nga Rusia nga deti, ajo deri më tani ka përjashtuar naftën bruto ruse të transportuar përgjatë tubacionit Druzhba – që lidh zemrën ruse me Ukrainën, Bjellorusinë, Poloninë, Hungarinë, Sllovakinë, Republikën Çeke, Austrinë dhe Gjermaninë.

    Polonia ka qenë një nga mbështetësit më të rreptë të një ndalimi në mbarë BE-në për energjinë ruse, megjithatë PKN Orlen vazhdoi të blinte naftë ruse për konsum të brendshëm nëpërmjet linjës Druzhba, duke shkuar deri në padi ndaj operatorit rus të tubacionit - Tatneft - në mars, kur fluksi u ndal për shkak të mospagesës.

    Kompania ndërpreu kontratën me Tatneft muajin e kaluar, por vazhdon të përpunojë naftën ruse në rafinerinë e saj në Republikën Çeke.

    “Zëvendësimi i plotë i naftës ruse kërkon një përmirësim të logjistikës së furnizimeve me naftë, për të cilën ne po punojmë me qeverinë çeke,” ofroi Obajtek për Financial Times si një shpjegim.

    Obajtek dënoi Gjermaninë për blerjen e naftës kazake përmes linjës Druzhba, duke deklaruar se "pala gjermane duhet të rimendojë më mirë moralin e asaj që po bën". Ai vazhdoi të pretendonte se Rusia po përdor ndërmjetës për të shitur produkte të rafinuara petrokimike në Evropë pavarësisht sanksioneve.

    "Për ta përmbledhur," tha ai. "Unë mendoj se sanksionet duhet të jenë më të ashpra."

    Obajtek ka një interes financiar për të kritikuar përdorimin e një tubacioni rus nga Gjermania për të importuar naftë kazake. Ai shpjegoi se kompania e tij është "shumë e interesuar për tregun gjerman" dhe planifikon t'i shesë naftë vendit si "një lloj alternativë diversifikimi".


    Burimi: RT
    "Babai i shtetit është Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencëtari!"

Tema të Ngjashme

  1. Kriza energjitike në Shqipëri!
    Nga ClaY_MorE në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 127
    Postimi i Fundit: 02-06-2019, 19:40
  2. Kriza energjitike shqiptare
    Nga Vinny_T në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 14-04-2007, 21:07
  3. Kriza energjitike, faji i faktorit njerëzor
    Nga AlbaneZ në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-03-2007, 05:39
  4. Kriza energjitike: Kryeministri kërkon shkarkimin e Andi Belit
    Nga zeus në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 07-03-2007, 13:15
  5. Kriza energjitike apo kriza parlamentare
    Nga ajzberg në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 40
    Postimi i Fundit: 10-02-2007, 12:42

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •