Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,623
  Postimet n Bllog
  11

  Ndihmoni kt nn me dy fmij n kushte t mjerueshme t siguroj nj apartament banimi

  Antuela sht nna e dy femijeve t vegjl, te cilt prej shum kohsh kan jetuar n nj dhom t konviktit qe dikur ka pasur shkolla e mesme n Permet. Me perjashtim t krevateve, nj furnel te vjetr, dhe rrobave t trupit, ata nuk kan asgj tjetr. Antuela i lan femijt n tualetet e konviktit pr kt asaj i duhet ta ngrohi ujin ne furneln elekrtike. Aty nuk ka dushe dhe lagshtira dhe myku kan mbuluar muret e dhoms ku ata flen dhe ku era e fort e mykut te mbyt. Pr shkak t lageshtirs vajza e Antueles sht e smur dhe sht shtruar disa her ne spital pr tu kuruar pr mushkrite dhe humbjen n pesh.
  Antuela i ka mbijetuar dhuns fizike n familje dhe sot punon n nj rrobaqepsi dhe lufton me jetn si nj heroin e vrtet!
  Le ta ndihmojm Antueln t bleje nj apartament pr vete dhe femijt ku ata te rriten si t gjith fmijt e tjer. 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,623
  Postimet n Bllog
  11

  Pr: Ndihmoni kt nn me dy fmij n kushte t mjerueshme t siguroj nj apartament banimi

  Lavdi Zotit, Antuela dhe dy femijet e saj do te kene shtepine e tyre se shpejti. 250 donatore dhuruan $20,000.

  Albo

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 17-12-2014, 16:59
 2. Nn me prit kt ver...
  Nga Ilirana n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-07-2012, 17:21
 3. te votojme kete femije shqiptar
  Nga Lezhjani n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 07-06-2011, 03:35
 4. M ndihmoni me ndonj poezi pr fmij?
  Nga miki_al2001 n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 01-02-2011, 20:28
 5. Kush mund te siguroje ndonje interviste ?????
  Nga UliseNesta n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-03-2009, 09:28

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •