Do e shisnim pr 50 mij euro/ Dy t rinj i rrmbejn foshnjn 8 muajshe nns shqiptare n Greqi, n krkim edhe babai

Dy persona jan arrestuar mbrmjen e djeshme n zonn e Aegaleos n Greqi, pasi kishin rrmbyer nj foshnje vetm 8 muajshe me qllim shitjen e tij. Sipas mediave vendase, dy burrat i kishin rrmbyer foshnjn nj 31-vjeareje me origjin shqiptare.

Emri:  rrembimi.jpg

Shikime: 73

Madhsia:  36.9 KB

Ata kishin shkuar tek shtpia e t res shqiptare, ku sipas dshmis s saj, pasi ajo ishte futur pr t br nj dush, burrat e kishin marr foshnjn 8 muajshe dhe ishin larguar.

Autort jan larguar m pas drejt Metros s qytetit, ku dyshohet se kishin ln takim me nj grua t cils do i shisnin fmijn me nj shum prej 50 mij eurosh.

Por fatmirsisht ata jan ndaluar n momentin e fundit nga dy punonjs policie bashkiak. Efektivt i jan afruar dy burrave dhe i kan pyetur se i kujt sht fmija.

Kjo pasi autort kishin ngjallur dyshime duke u nisur nga mnyra se si po e trajtonin foshnjn. Ata fillimisht than se ishte fmija e nj mikeshs s tyre. Deklarata e tyre ka ngjallur dyshime, teksa polict bashkiak thrritn forcat e rendit pr ti shoqruar t rinjt n polici.

Ata m pas deklaruan atje se kishin pr qllim ta shisnin foshnjn me nj vler prej 50 mij eurosh.

Fmijn ia kemi marr nns me qllim q ta shesim pr 50 mij euro, tha nj i pandehur.

Por m pas ata ndryshuan kurs dhe than se nuk donin ta shisnin foshnjn por thjesht ta bnin shtitje. Pak or pas arrestimit t tyre, nna e foshnjs sht thirrur nga policia dhe ka shkuar n departament.

Nuk e kam dhn. E kan marr vet. T dy jan miqt e mi dhe ishin n shtpin time kur hyra pr t br banj. Kur dola nga banja mendova se foshnja po flinte. I akuzuari m thirri nga policia dhe m tha t shkoja n departament, tha nna. Dy burrat do t krkojn falje t premten n mngjes

Nj person ky n rastin e rrmbimit t foshnjs konsiderohet edhe babai i tij q jeton n nj qytet tjetr. Sipas informacioneve t Star, policia do t hetoj edhe mundsin q dy t rinjt me origjin greke, 30 dhe 33 vje, i prkasin nj rrjeti t trafikut t foshnjave, ndonse u dukej shum e uditshme q fillimisht ua kan thn punonjsve t policis bashkiake. se donin ta shisnin foshnjn pr 50 mij euro pasi mimi sht shum i lart.

Por kur jan prballur me policin, ata kan pohuar se foshnjn ua ka dhn nna pr ta nxjerr shtitje, e cila sipas informacioneve tha se ka edhe katr fmij t tjer q jetojn me baban n Volos.

Panorama