Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,822
  Postimet n Bllog
  4

  Silvio Berlusconi: Do t'i rikthehem politiks pr ta br Italin prap t lumtur

  Berluskoni njofton rikthimin, pr ta br Italin t lumtur

  Emri: silvio_berlusconi.jpg

Shikime: 84

Madhsia: 21.4 KB

  Ish-kryeministri kontrovers i Italis po planifikon t rikthehet n skenn politike pak para zgjedhjeve kombtare t muajit t ardhshm.

  Ai ka deklaruar ditn e sotme se do t kandidoj pr senator si kandidati i Partis Forza Italia e cila sht n aleanc me Vllezrit e Italis s ekstremit t djatht.

  Kjo ka thn Berlusconi, do ti bnte t gjith t lumtur.

  Lideri 85-vjear i Forza Italias, tha se do t kandidonte si senator n votimin e 25 shtatorit.

  N kt mnyr t gjith do t ishin t lumtur, i tha ai Radio Rai. M kan br presion [pr ta br kt] shum njerz, madje edhe jasht Forza Italias.

  Berluskoni, i cili udhhoqi qeverin italiane tre her, u prjashtua nga senati n vitin 2013 dhe u ndalua t merrte pjes n zgjedhjet e prgjithshme pr gjasht vjet pas nj dnimi pr mashtrim tatimor.

  Partia e tij po konkurron si pjes e nj aleance t udhhequr nga Vllezrit e Italis nj parti me origjin neofashiste e cila prfshin Lign e ekstremit t djatht t Matteo Salvinit.

  Koalicioni sht parashikuar se mund ti fitoj zgjedhjet, ndoshta duke i hapur rrugn Giorgia Meloni-t, lideres s Vllezrit e Italis, motoja e s cils sht Zoti, vendi dhe familja, pr tu br kryeministrja e par grua e vendit.

  Euronews.al
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2

  Pr: Silvio Berlusconi: Do t'i rikthehem politiks pr ta br Italin prap t lumtur

  N t vrtet Berlyska sht nj nga ata q do t prfshihen n axhendn q ndrthuri Draghi me paktin atllantik.
  sht nismtari i atyre q e solln Italin nga fuqia e katrt ekonomike n nj nga vendet pa nj t ardhme!
  Matarela ( presidenti ) q sht nj i kliks, e tha kur draghi ra, q kush do q do t vij n qeverin e re, do t bej vazhdimsin e achends s draghit fytyr zvarranikut!
  Pra nntrim i plot ndaj natos, vazhdimi i axhends s ttanxhenderve ( pra msimi i tre llojeve t sekseve q n erdhet dhe shkollat fillore ), martesat gej, klasifikimi i t gjith individve n dixhitale ( pra prajvazi shkon n pension ), kapitullimi pa kushte i parlamentit italian ndaj atij t Brukselit, t gjitha kushtet q shtron Davos dhe elitet superiore ekonomiko-politike .
  Berlyska, sht ai q shkatrroi t djathtt prfundimisht n Itali duke i kthyr si vllezrit po ashtu leghistt n atllantikt m t prkushtuar n bot! Kur langojt ka kalojn pr besnikri padronit t tyre.
  M vjen keq, si t majtt po ashtu t djathtt n Itali , mbshtsin armatimin e Ukrains, duke pretenduar q kontribuojn pr paqen!
  sht apsurde, por sht kshtu!
  Jan ata q izoluan popullatn n shtpia, lan pa pun njerzit, krijuan urrejtjen midis miq, shok, familjarve.
  Imponuan vaksinimin e pleqve dhe foshnjave!!!
  Me nj siero q aht eksperiment i pa aprovuar nga organet prkatse!
  Jan po kta, ( e majta dhe e djathta italiane ) sikur n gjith Perndimin, q ensurojn radio-televizjonet dhe t gjitha organet e shtypit,
  duke br propagand t flliqur pro-lufts n dm t Evrops .
  Ky sht fundi jo vetm i Evrops por i gjith Perndimit!
  Ka t drejt Albo;
  Perndimi perndoi!
  Sot pentagoni tha nprmjet gazets zdhnse q n 2024 do t ket luft me Kinn, luft t prgjithshme!!!
  Ku bheshin hesapet e humbjeve , 800 avion, 4 areopanbajtse, etj ( pra gjysma e arsenalit t fllots shba ), pr Tajvanin. Pikrisht vetm pak dit nga vizita e pijaneces Nensi ( leshatares )!
  Sot kryeministrja finlandeze , bllokoi vizat ndaj turistve rus, e mbshtur nga vendet balltike dhe polakt, tha nj gazet gjermane, por q kjo nuk sht nj veprim ligjor n BE!!!
  Gjithsesi, pas ndalimit t maceve dhe qenve, prjashtimit t dirigjentve dhe sopranove, balerinve, nga teatrot evropiane, bojkotimit t kulturs ruse n t gjitha format, duke filluar nga literatura me fam botrore , prjashtimi i studentve, i atletve ( deri tek ata me handikap ), sekuestrimi i pasurive t tundshmebdhe t patundshme ( kontet n bankat dhe johtt, shtpit dhe fabrikat),
  tani po veprohet n dm t atyre q jetojn me me t ardhurat q sjellin turistt rus.
  Po veprohet pikrisht sikur me sanksionet, ku do ta vuajn popujt n kurriz.
  Pra e gjith kjo, pr t treguar q Berlyska nuk aht aspak m i mir, nga e gjith banda q mbajn n robri gjith perndimort.
  Por jasht teme, po shtoj q, ndrgjegja e popujve po zgjohet, jan duke u organizuat parti q nuk bjne pjes n parlamente, q donta ndrrojn kursin drejt humners q po na ojn guvernatort tan!!!!
  I quajn, no-vax, vizionar, kompllotist, t paguar ( nga rust ), populist, e kush ka m le t shtoj, por q shpejt do t bhem hesapet me politikn antievropiane, skandaloze, kriminelsh, q kush imponoi vaksinat vdekje prurse do t prgjigjet penalisht, q kush shtyn drejt lufts n Ukrain do t digjet vet brnda!
  Pasi njerzit kur t fillojn me racjonimin e gazit, nafts, qymyrit, lndve t para industtiale, elektricitetit, ujit , ushqimeve , por si rezultat edhe vndeve t puns q do t humbasin., dhe ja q dimri po afrohet!!!!
  Mendoni, Franca nj fuqi brthamore, flas pr centralet nukleare, po fillon t imvestoj n energjin e pist t qymyrit, me bekimin e Greta Tumberg.
  Ndrkoh Italia ndeshet me Spanjn pr t marr furnizimet e gazit nga Algjeria, pa harruar q pr 50 % sht pron e Gazprom-it.
  Ndrkoh po ngrihen punonjsit e agrikulturs, peshlimit, turizmit, etj, n gjith Evropn, Belgjik, Holland, Itali, por jo vetm, n Bangladesh, Argjentin, Kanada, Egjipt, Sirilanka, etj.
  E gjith kjo do t oj n prforcimin e Briks dhe rnin e pashmangshme t atyre q pretendonin t kishin hegjemonin e prhershme, ndaj bots!
  O do t ket nj kalim pa me mirkuptim, o ndryshw gjaku do t kristalizohet si gurt e rubinit..
  Ku gjeneratat e mijvjearve t ardhshm do ti mojn, m shum se ne!


  Prshndetje.


  Ps: Shpresojm q bota t ndryshoj kto 48 muajt e ardhshm.
  Amin!
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,069

  Pr: Silvio Berlusconi: Do t'i rikthehem politiks pr ta br Italin prap t lumtur

  Ka ik per shele , kerkon ta ktheje it nga rrepublike parlamentare ne presidenciale

  ansa

 4. #4

  Pr: Silvio Berlusconi: Do t'i rikthehem politiks pr ta br Italin prap t lumtur

  Atman, ke shum t drejt!

  -.-.-.-.-.

  N rradh t par e ndjej t detyrueshme ti krkoj falje Forumit pr gabimet ortografike me thas, pasi helbete, pa syzet handikapi i moshs, t bn figur t keqe! :-)

  Pt temn, Berlyska po bn sikur koha ka ndaluar n vitin 1994.
  Ai jo vetm q konsideron italiant dele, por sht fajtor sa do kryetar partie tjetr italiane kutu pa prjashtim!
  Si PD dhe variantet e saja, ashtu edhe FI me legn dhe bostanen, jan t shitur kmb e kok.
  Po tallen me njerzit duke i influencuar me ideologjit e 900
  Por q sot kan humbur kuptimin e tyre, i vlejn vetm partive q t krijojn iden se gjoja, populli bagti, vendos kush do t qeveris vendin, por e shohim q n 30 vitet e fundit, asnj aleanc si t majt po edhe t djatht nuk kan prfunduar as edhe nj legjislatur.
  Gjithmon me qeveri teknike pra me komisar t imponuar nga financa e lart globaliste q sundon botn!
  Pra eshe Silvio nuk bn prjashtim!
  Me drgimin n azil t Kraksit, i fundit qeveritar i denj pr kt titull, pas mani pulite Italia humbi sivranitetin e saj.
  sht shum dmth fakti q nga viti 79-80 n Itali, votuesit n pjesmarrje, kan br astenim ( nuk votojn ) n mnyr progesive.
  Pr t arritur sot q m shum se gjysma e atyre q kan t drejt votimi, nuk votojn.
  Por nse nj parti o kualicion i ri, di t arrinte t bind kt 50% , foton automatikisht nj mazhoranc parlamentare!
  Kjo jo vetm q tmerron t shiturit buratin italian, jo vetm buratint e tjer t Brukselit, por edhe t prtej oqeanit!
  Pasi shum gjra do t ndryshonin athere!
  Ja pra Berlyska ka zbritur n fush prsri, por si gjithnj me premtime madhshtore utopike
  sht nj figur e errt e pokitiks italiane, sikur kolegt e tij, por ka nj marsh m shum.
  Pasi posita politike dhe suksesi financiar, e bri t qndroj sipas fazave historike, n krah t krerve t bots ( Bush + Putin etj ) por n momentet kritike, i braktis premtimet dhe miqsit.
  Prfundimi, Berlyska sht politikani m i mir n Itali, pr barcaleta!


  Prshndetje.
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

Tema t Ngjashme

 1. Bujar Kapexhiu: Do t rikthehem n kinematografi
  Nga Brari n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 17-01-2021, 21:05
 2. rikthehem te shkruaj
  Nga Vinjol n forumin Prshndetje dhe urime
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-04-2018, 07:48
 3. Bere Jeten Tende Me Te Lumtur
  Nga llokumi n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-12-2008, 16:09
 4. Silvio Berlusconi s shpejti vizit zyrtare ne Shqipri
  Nga Davius n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-07-2008, 08:04
 5. I lindur per te bere dike te lumtur
  Nga josif n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-09-2005, 05:54

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •