Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,231
  Postimet nė Bllog
  4

  Ahmet Zogu dhe Hasan Prishtina, nga miq u kthyen nė armiq

  Foto e rrallė e Ahmet Zogut me Hasan Prishtinėn, nė Vjenė (Austri) viti 1917

  Emri: dy-1.jpg

Shikime: 83

Madhėsia: 37.2 KB

  Blendi Fevziu ka postuar sot njė foto tė rrallė. Ja se ēfarė shkruan Fevziu: “Vjenė 1917. Hasan Prishtina dhe Ahmet Zogu nė njė foto tė rrallė. Tė dy mė pas do ishin deputetė, Kryeministra dhe deri armiq politikė. Hasan Prishtina u ndalua nga policia austriake pėr atentatin e dėshtuar ndaj Mbretit Zog nė Vjenė, ndėrsa Zogu u akuzua pėr vrasjen e Hasan Prishtines nė Selanik. Tė dy bashkė i kanė sot monumentet nė qendėr tė Tiranės”.

  Koha Jone

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,124

  Pėr: Ahmet Zogu dhe Hasan Prishtina, nga miq u kthyen nė armiq


  Kush e vrau Hasan Prishtinen ?

  Dukagjini Production Channe

Tema tė Ngjashme

 1. Ahmet Zogu
  Nga Sabriu nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 308
  Postimi i Fundit: 10-08-2015, 13:06
 2. Ahmet Zogu pėr turqit
  Nga Billy Joe nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-07-2012, 20:32
 3. Ahmet Pristina-prishtina
  Nga drifilon nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 15-10-2009, 10:02
 4. Ahmet Zogu dhe Xheri
  Nga RaPSouL nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-02-2009, 04:45
 5. Ahmet Zogu dhe “lufta” nė emigracion me Mit’hat Frashėrin
  Nga rudo nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-01-2005, 02:27

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •