Foto e rrallė e Ahmet Zogut me Hasan Prishtinėn, nė Vjenė (Austri) viti 1917

Emri:  dy-1.jpg

Shikime: 62

Madhėsia:  37.2 KB

Blendi Fevziu ka postuar sot njė foto tė rrallė. Ja se ēfarė shkruan Fevziu: “Vjenė 1917. Hasan Prishtina dhe Ahmet Zogu nė njė foto tė rrallė. Tė dy mė pas do ishin deputetė, Kryeministra dhe deri armiq politikė. Hasan Prishtina u ndalua nga policia austriake pėr atentatin e dėshtuar ndaj Mbretit Zog nė Vjenė, ndėrsa Zogu u akuzua pėr vrasjen e Hasan Prishtines nė Selanik. Tė dy bashkė i kanė sot monumentet nė qendėr tė Tiranės”.

Koha Jone