Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,477
  Postimet n Bllog
  4

  Shqiptart n protesta krkojn dorheqjen e ministrave prgjegjs pr vdekjen e voglushes n plazh

  Mbyllet protesta, qytetart: Peticion n gjith Shqiprin pr shkarkimin e ministrave

  Emri: Capture-7.jpg

Shikime: 68

Madhsia: 39.8 KB

  Protesta pr her t dyt, ku krkohet drejtsi pr 7-vjearen Jonada Avdia filloi para Ministris s Brendshme n orn 19:30 dhe u mbyll para Kryeministris n orn 21:00.

  Qytetart provuan edhe t telefonojn live kryeministrin Edi Rama, pr ti krkuar dorheqjen e ministrave si prindr, por megjithse zilja ra, nuk pati prgjigje. Ata kan deklaruar se do t vijojn t krkojn drejtsi pr Jonadn dhe paralajmruan nj peticion pr shkarkimin e dy ministrave.

  A duhet t mbahet prgjegjsi nga dikush n kt vend. Ne do vazhdojm duke krkuar drejtsi pr Jonadn. Ne do t ndrmarrim nj peticion n gjith Shqiprin, online dhe fizikisht duke i krkuar kryeministrit t shkarkoj Kumbaron dhe uin. Kt e bjm pr Jonadat e tjera, tha e afrmja e 7-vjeares.

  Qytetart krkojn dorheqjen e ministrit t Brendshm, Bledi ui, ministres s Turizmit, Mirela Kumbaro dhe t drejtorit t Policis, Gledis Nano. Qytetart kishin vendosur nj afat prej 72 orsh, por nj nat m par afati skadoi. Kjo sht hera e dyt q qytetart dalin n shesh pr t njjtn arsye.

  Emri: Protesta-8-gusht-5.jpg

Shikime: 32

Madhsia: 37.3 KB

  Emri: Protesta-8-gusht-4.jpg

Shikime: 36

Madhsia: 25.2 KB

  Emri: Protesta-8-gusht-5.jpg

Shikime: 32

Madhsia: 37.3 KB

  Emri: Protesta-8-gusht-6.jpg

Shikime: 34

Madhsia: 32.1 KB

  Emri: protesta-3.jpg

Shikime: 33

Madhsia: 74.2 KB

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,477
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shqiptart n protesta krkojn dorheqjen e ministrave prgjegjs pr vdekjen e voglushes n

  Fmijt ulen n shkallt e Kryeministris: Drejtsi pr Jonadn

  T ulur kmbkryq te shkallt e Kryeministris n protestn pr Jonadn, jan edhe fmijt q jan edhe sa mosha e 7-vjeares. Fmijt e shoqruar nga prindrit mbajn pankarta n duar q shkruajn: “Drejtsi maksimale q Jonada t pushoj n paqe”.

  Emri: femijet.jpg

Shikime: 16

Madhsia: 38.0 KB

  Koha Jone

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,477
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shqiptart n protesta krkojn dorheqjen e ministrave prgjegjs pr vdekjen e voglushes n

  Boj e kuqe n murin e Ministris, qytetart: sht gjaku i Jonads dhe i do jete t prer n mes

  Emri: 640-0-1659982313xprotedta-5png-761.png

Shikime: 17

Madhsia: 187.6 KB

  N mnyr simbolike, qytetart kan lyer me boj me t kuqe murin e Ministris s Brendshme. Sipas tyre, boja e kuqe prfaqson gjakun e humbur t Jonada Avdias dhe t gjith jetve t prera n mes pr fajin e shtetit.

  “Ky sht gjaku q ka shkaktuar Kumbaro, ky sht gjaku q ka shkaktuar ui, ky sht gjaku q shkaktoi Nano, ky sht gjaku i Jonads dhe jo vetm, gjaku i do jete t prer n mes”.

  Emri: gjakuministria.jpg

Shikime: 15

Madhsia: 24.0 KB

  Koha Jone

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,477
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shqiptart n protesta krkojn dorheqjen e ministrave prgjegjs pr vdekjen e voglushes n

  Pas “gjakut” q lyen Ministrin, qytetart ulen kmbkryq para Kryeministris

  Emri: Capture-6.jpg

Shikime: 15

Madhsia: 32.1 KB

  Zhvendoset protesta nga ana e qytetarve pr vdekjen e 7-vjeares Jonada Avdia, nga Ministria e Brendshme prball Kryeministris.

  Qytetart dhe aktivistt e Shoqris Civile qndruan prreth 40 minutash para Ministris.

  Ata krkojn dorheqjen e ministrave Bledi ui dhe Mirela Kumbaros si dhe Drejtorit t Prgjithshm t Policis s Shtetit, Gledis Nanos.

  Koha Jone

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,477
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shqiptart n protesta krkojn dorheqjen e ministrave prgjegjs pr vdekjen e voglushes n

  “do i fort n kt vend na i shmton jetn”, avokati Adriatik Lapaj i bashkohet protests

  Emri: Lapaj.jpg

Shikime: 15

Madhsia: 24.8 KB

  Edhe avokati Adriatik Lapaj i sht bashkuar protests s sotme qytetare para ministris s Brendshme, ku krkohet drejtsi pr vrasjen e voglushes Jonada Avdia nga skafi q drejtohej nga komisari Arjan Tase.

  “Un babai i nj vajze, fatkeqsisht mund t ndodhej ime bie. Ne duhet t reagojm edhe kur dmi ndodh tek te tjert. Ajo q ka ndodhur aty sht dshtimi i sistemit, dshtimi i strukturave pr t zbatuar menaxhimin e plazheve. Kjo bn q humbet nj jet. Jeta e asaj vajze sht potencialisht jeta e cdo fmije

  Duke neglizhuar, duke e trajtuar hallin si t tjetrit ne qndrojm nj shoqri e prar dhe cdo i fort me 5 lek n kt vend na i shmton jetn dhe cdo ministr na shprfill.

  Qeverit zgjidhen pr t marr masa q mos shkohet tek ngushllimet. Kryeministri shprehet me vendime. Vendimet q duhet t marr n kt rast duhet t jen shkarkime t personave prgjegjs, pr t dhn mesazhin q ne nuk i marrin n mbrojtje ata q shkelin ligjin. Kjo sht nj protest shum qytetare q ka n qendr jetn”, tha Lapaj per News24.

  Koha Jone

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,477
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shqiptart n protesta krkojn dorheqjen e ministrave prgjegjs pr vdekjen e voglushes n

  “Do vijn dit m t zeza n shtator”, qytetari n protest: T ik Rama i pari

  Emri: Protesta-111-770x387-1.jpg

Shikime: 15

Madhsia: 33.1 KB

  Kt t hn po mbahet protesta e dyt e organizuar nga shoqria civile e mbshtetur nga partit politike pr vrasjen e 7-vjeares Jonada Avdia nga skafi q drejtohej nga polici Arian Tase. Qytetart jan mbledhur srish te Ministria e Brendshme. Ata shprehen se ka shum arsye pr t protestuar dhe se shteti nuk ka der t hapur pr hallet e qytetarve. Njri prej tyre tha se sht Edi Rama ai q duhet t iki i pari, si edhe foli pr nj skenar me dit m t zeza n shtator.

  “Sot jam n kt protest pr t protestuar kundr kokfortsis s kryeministrit q nuk shkarkon dy ministra. Nuk kam ardhur as pr t mbshtetur as ndonj forc politike, jam qytetar i lir, i thjesht. Jam kundr ksaj arrogance. N Holand policia qlloi nj studente dhe ministri dha dorheqjen.

  Ministris s Brendshme duhet t’i hiqet drejtuesi politik q sht koka e gjarprit. Ministris s Turizmit duhet t’i hiqet Kumbaro q shiti Butrintin. N Shqipri po komandojn globalistt.

  Arrogancn e kryeministrit dhe kokfortsin e tij pr ta quajtur nj gj kalimtare, e dnoj me forcn e vots dhe shpirtit. sht arrogant, i pari q duhet t jap dorheqjen sht kryeministri. Pastaj ministri ui dhe Kumbaro. sht ai prgjegjsi. Prisni se do vijn dit m t zeza n shtator. E keqja sht der m der. Shqiptart kan 30 vjet q flen gjum. Kur t vij e keqja, do thon ua ’na gjeti, prandaj duhet t protestojm”.

  Koha Jone

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,477
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Shqiptart n protesta krkojn dorheqjen e ministrave prgjegjs pr vdekjen e voglushes n

  Qytetarja e telefonon pr t’i krkuar shkarkimin e ministrave, Rama nuk i prgjigjet

  Emri: Rama-protesta-jonada-1024x637-1.jpg

Shikime: 8

Madhsia: 38.5 KB

  Pak para se protesta qytetare pr vrasjen e 7-vjeares Jonada t prfundonte, nj qytetare mori n telefon Edi Ramn. Pedagogia dhe e afrmja e voglueshes, Ilirjana Kuana, krkoi t fliste, por kryeministri nuk e hapi telefonin.

  “Po telefonojm live kryeministrin pr t’i krkuar dorheqjen e ministrit t Brendshm dhe asaj t Turizmit. Rama nuk e hap telefonin. Ai nuk sht kryeministri i popullit, por ne do t vazhdojm t krkojm drejtsi pr Jonadn n do institucion.

  Ne do t ndrmarrim nj peticion n gjith shqiprin, duke i krkuar Kryeministrit t vendit t shkarkoj Kumbaron dhe uin. Kt do ta bjm pr Jonadat e tjera t Shqipris. A duhet q n kt vend t mbahet prgjegjsi”, tha Kuana.

  Koha Jone

 8. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  Neteorm (09-08-2022)

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-03-2022, 16:21
 2. Trmet n PD/ Tjetr list emrash t njohur krkojn dorheqjen e Bashs
  Nga Duke_Of_Arberia n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 05-07-2017, 22:14
 3. PD: Protesta masive qytetare pr dorheqjen e Ilir Mets
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 85
  Postimi i Fundit: 30-03-2015, 11:12
 4. Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 19-05-2014, 11:41
 5. Studentt krkojn dorheqjen e ministrit Veliu
  Nga ARIANI_TB n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-05-2006, 11:44

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •