Emri:  -640-0-fb-img-1659899742795-1659899755.jpg

Shikime: 58

Madhsia:  28.7 KB

Kongresi Amerikan lobon ne Shtpin e Bardh n mnyr q Novak Djokovic t lejohet t hyj SHBA pr t marr pjes n US Open edhe pse n baze t rregullave anti-COVID nj i pavaksinuar t hyj ne territorin amerikan.

Republikant Tenney dhe Gohmert i kan br nj krkes presidentit Biden pr t nxjerr nj vendim bazuar n ligjin pr "Interes Kombtar".

US Open starton n datn 29 gusht dhe momentalisht nuk mund t udhtoj n SHBA edhe pse mes fansave t tij ka nisur nj fushat e madhe pr ta mbshtetur fituesin e 21 turneve grand slam.Ora News