Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,455
  Postimet n Bllog
  4

  Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainase

  Rreth 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainase media

  SHBA duket se po prsrit gabimet e Afganistanit, Irakut dhe Siris

  Emri: 62efe3a52030276337214a38.jpg

Shikime: 97

Madhsia: 33.5 KB

  Me SHBA-n dhe aleatt e saj q premtojn nivele t paprecedent t mbshtetjes ushtarake pr Ukrainn, nj raport i fundit i CBS News sugjeroi se vetm rreth 30% e armve t drguara nga Perndimi arrijn n vijn e frontit. Raporti shton thashethemet e vazhdueshme pr shprdorime, korrupsion dhe prfitime n tregun e zi.

  SHBA-ja ka miratuar m shum se 54 miliard dollar ndihm ekonomike dhe ushtarake pr Ukrainn q nga shkurti, ndrsa Mbretria e Bashkuar ka dhn gati 3 miliard dollar vetm ndihm ushtarake dhe BE-ja ka shpenzuar 2.5 miliard dollar t tjer pr armt pr Kievin. Nj spektr i tr pajisjesh, nga pushkt dhe granatat deri te raketat antitank dhe sistemet e shumta t raketave lshuese kan ln armatimet e Perndimit pr n Ukrain, ku shumica kan hyr n vend prmes Polonis.

  Sidoqoft, kjo rrall shkon pa probleme, zbuloi CBS News kt jav.

  T gjitha kto gjra shkojn prtej kufirit dhe m pas ndodh dika, thuajse 30% e saj arrin destinacionin e saj prfundimtar , tha pr rrjetin amerikan Jonas Ohman, themeluesi i nj organizate me baz n Lituani q furnizon ushtrin ukrainase. Ohman tha se marrja e armve te trupat prfshin lundrimin n nj rrjet kompleks t "zotrve t pushtetit, oligarkve [dhe] lojtarve politik".

  Dokumentari i ri i CBS Reports, "Armatosja e Ukrains", eksploron pse shumica e miliarda dollarve t ndihms ushtarake q SHBA po i drgon Ukrains nuk arrin n vijn e par t frontit: "Sikur 30% e saj arrin destinacionin e saj prfundimtar. " Transmeto tani: https://t.co/Ob7Y3EsWkn pic.twitter.com/YgVbpYZkHn

  CBS News (@CBSNews) 5 gusht 2022


  N t vrtet nuk ka asnj informacion se ku po shkojn ata , tha pr CBS Donatella Rovera, nj kshilltare e lart pr krizn n Amnesty International. Ajo q sht vrtet shqetsuese sht se disa vende q po drgojn arm nuk duket se mendojn se sht prgjegjsia e tyre t vendosin nj mekanizm shum t fuqishm mbikqyrs.

  Ukraina kmbngul q ajo t gjurmoj do arm q kalon kufijt e saj, me Yuri Sak, nj kshilltar i ministrit t Mbrojtjes Alexey Reznikov, duke i thn Financial Times muajin e kaluar se raportet pr t kundrtn mund t jen pjes e lufts s informacionit t Rusis pr t dekurajuar partnert ndrkombtar nga duke siguruar Ukrainn me armatim."

  Megjithat, disa zyrtar n Perndim kan rn kmbanat e alarmit. Nj burim i inteligjencs amerikane i tha CNN n prill se Uashingtoni nuk ka iden "pothuajse zero" se far ndodh me kto arm, duke i prshkruar drgesat si "n nj vrim t madhe t zez" sapo t hyjn n Ukrain. Burimet kanadeze than muajin e kaluar se ata "nuk e kan iden" se ku prfundojn drgesat e tyre t armve.

  Europol ka pohuar se disa nga kto arm kan prfunduar n duart e grupeve t krimit t organizuar n BE, ndrsa qeveria ruse ka paralajmruar se ato po shfaqen n Lindjen e Mesme. Nj hetim nga RT n qershor gjeti tregje n internet ku hardueri i sofistikuar perndimor si sistemet antitank Javelin dhe NLAW ose dront shprthyes Phoenix Ghost dhe Switchblade me sa duket shiteshin pr qindarka n dollar.

  Ukraina renditet vazhdimisht si nj nga vendet m t korruptuara n bot, duke shnuar 122/180 n 'Indeksin e Perceptimit t Korrupsionit' t Transparency International 2021, ku 180 prfaqson m t korruptuarin dhe 0 m pak.

  N Uashington, trheqja e vmendjes ndaj ktij korrupsioni sht kundrshtuar nga t dyja palt n Kongres. Prfaqsuesja Victoria Spartz, nj ligjvnse me origjin ukrainase, thuhet se sht paralajmruar nga kolegt e saj dhe Shtpia e Bardh pr sugjerimin q Kongresi duhet t vendos "mbikqyrjen e duhur" t drgesave t armve pr shkak t korrupsionit t dyshuar brenda qeveris s Vladimir Zelensky.

  "Nse siguroni furnizime, ose nj tubacion logjistik, duhet t ket nj organizim pr t, apo jo?" Andy Milburn, nj kolonel i pensionuar i marins amerikane, tha pr CBS. Nse aftsia n t ciln je i gatshm t prfshihesh n t ndalet n kufirin ukrainas, befasia nuk sht 'oh, t gjitha kto gjra nuk po arrijn atje ku duhet t shkojn' befasia sht se njerzit n t vrtet pritej q t ishte.

  Skenar t ngjashm kan ndodhur edhe m par n zonat e lufts n bot, me pasoja shkatrruese. Ne pam shum arm q erdhn n vitin 2003 me pushtimin e Irakut t udhhequr nga SHBA, tha Rovera pr CBS, dhe m pas 2014 ndodhi kur ISIS pushtoi pjes t mdha t vendit dhe pushtoi rezerva t mdha armsh q ishin menduar pr Forcat irakiane.

  N mnyr t ngjashme, forcat amerikane q pushtuan Afganistanin n vitin 2001 u prballn me lufttar, paraardhsit e t cilve ishin armatosur nga SHBA n vitet 1980. Kur SHBA u trhoq prfundimisht nga Afganistani n vitin 2021, talebant u lan t pretendonin miliarda dollar pajisje ushtarake t mbetura pas. Kjo pajisje ishte menduar pr ushtrin afgane, megjithse raportet nga m shum se nj dekad m par sugjeronin se armt, automjetet dhe ndihmat zhdukeshin rregullisht n Afganistan prpara se t arrinin ndonjher tek prdoruesit e tyre prfundimtar.

  N Siri, armt amerikane t destinuara pr t'u prdorur nga t ashtuquajturit 'rebel t moderuar' prfunduan n duart e xhihadistve t ISIS dhe Al-Nusra , ndrsa armt e shitura Arabis Saudite prfunduan t kapura nga rebelt Houthi n Jemen.

  Mikhail Podoliak, nj kshilltar i presidentit ukrainas Vladimir Zelensky, tha t dieln se nuk ka "asnj prov" se armt q hyjn n vendin e tij jan t pagjetur. "Rusia krkon t diskreditoj Ukrainn n syt e shoqrive perndimore me akuza pr 'tregun e zi t armve'," shtoi ai, n nj prpjekje t dukshme pr t akuzuar CBS dhe t tjert se po bjn ofertn e Mosk

  Burimi: RT
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,455
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas

  Dokumentarin e CBS mund ta shikoni me poshte ne anglisht:


 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,455
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas

  Kush perfiton nga armet qe po dergohen ne Ukraine?

  - Perfituesit me te medhenj jane korporatat e luftes, korporatat qe i prodhojne keto arme. Miliardat qe qeverite Perendimore japin per Ukrainen ne formen e ketyre armeve, shkojne per keto korporata. Biznesi i tyre i luftes dhe "kompleksi industrial i luftes" ne Washington D.C. do qe qeveria amerikane te japi akoma me shume per luften ne Ukrainen. Aksioneret e kompanive te tyre do te jene shume te gezuar.

  - Skuthat e tregut te zi te armeve ne Ukraine e ne mbare boten gezohen gjithashtu pa mase. Duke qene se Ukraina ishte shteti me i korruptuar ne Evrope qe para luftes, mendo se sa "tregti e mire" eshte kjo per keta skutha, qe nuk kane perse mundohen shume per ti siguruar keto arme, ato i dergojne vete shtetet Perendimore ne destinacionin e tyre. Dhe 70% e tyre nuk do te perfundojne ne duart e ushtareve ukrainas, do te perfundojne ne cdo cep te botes, ku ka konflikt te armatosur.

  - Armet perbejne edhe nje "dhurate te cmuar" per kliken e korruptuar ne pushtet ne Kiev. Korrupsioni ka cmimin e vete. Per nje sy qorr e nje vesh shurdh, llogarite e tyre bankare te fshehta ne ishujt e Karaibeve do te majmen nga depozitat e skuthave te tregut te zi te armeve. Dhe duke qene se jane aktore te mire, dine si ti luajne rolet e tyre para kamerave per publikun ukrainas dhe te botes. Luftetare te paepur dhe te pakorruptueshem qe do ti dalin per zot vendit te tyre nga kercenimi rus!

  Me te tilla lajme e kupton qe Perendimi po perendon.

  Albo

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,455
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas

  CBS i nnshtrohet presionit ukrainas pr zbulimet e armve

  Kthesa rreth vjen pas presionit t madh nga shtypi i Kievit dhe mbshtetsit e grupeve t ekspertve n mediat sociale

  CBS News ka nxjerr nj dokumentar dhe ka ndryshuar nj histori q paraqet pretendimet se 70% e armve t huaja nuk arrijn kurr n vijat e frontit n Ukrain. Ndryshimet u bn mes nj proteste nga qeveria ukrainase dhe mbshtetsit e saj.

  Dokumentari fillimisht shfaqi nj intervist me Jonas Ohman, themeluesin e nj organizate me baz n Lituani q furnizon ushtrin ukrainase. Ohman i tha CBS se marrja e armve t huaja pr trupat ukrainase prfshin lundrimin n nj rrjet t "zotrve t pushtetit, oligarkve [dhe] lojtarve politik" dhe se nga e gjith ndihma q arrin n kufirin n Poloni, "diku 30% e saj arrin destinacioni i fundit."

  Donatella Rovera e Amnesty International gjithashtu u shfaq n film, duke thn se "nuk ka asnj informacion se ku po shkojn [armt] fare".

  Dokumentari u publikua n internet t enjten dhe ishte caktuar t transmetohej n CBS t dieln n mbrmje.

  Llogarit pro-ukrainase t mediave sociale pushtuan CBS gjat fundjavs, duke akuzuar rrjetin amerikan pr prhapjen e "propagands ruse". Kshilltari presidencial ukrainas Mikhail Podoliak hyri brenda, duke thn se nuk ka "asnj prov" se armt q hyjn n vendin e tij jan t pagjetur, pavarsisht paralajmrimeve t ngjashme nga qeveria ruse, Europol, Kanada, CIA dhe nj numr republikansh amerikan.

  Dokumentari u hoq nga faqja e internetit e CBS t dieln mbrma dhe citati i Ohman u hoq nga nj version tekstual i tregimit. Mbi kt histori, CBS vendosi nj shnim duke thn se drgesat e armve jan "prmirsuar ndjeshm" q nga filmimi i tij n prill dhe se SHBA drgoi nj zyrtar t lart ushtarak n Kiev n ditt e fundit "pr kontroll dhe monitorim t armve".

  Organizata e Ohman lshoi ​​nj deklarat duke thn se dokumentari i mori fjalt e tij "jasht kontekstit", por nuk e mohoi q 70% e ndihms ushtarake t ardhur do t mungonte n prill. Armt nuk po “vidheshin” apo “shiteshin n tregun e zi” , shpjegoi organizata, por prfundonin n duart e “lojtarve t ndryshm t fuqis” q prpiqeshin t “forconin pozicionet e tyre”. Se kush ishin kta lojtar mbeti e pashpjeguar.

  CBS tha se po "prditson" dokumentarin e tij dhe do t transmetoj versionin e redaktuar n nj dat t mvonshme.

  Rovera, tashm e planifikuar nga qeveria ukrainase dhe mbshtetsit e saj lidhur me nj raport t fundit t Amnesty -s q akuzonte Kievin pr vendosjen e armve n zona civile n kundrshtim me ligjin humanitar, gjithashtu u prpoq t kthej prapa. N nj postim n Twitter t dieln, ajo pretendoi se prgjegjsia pr gjurmimin e drgesave t armve i takon shteteve q ofrojn armt, jo Ukrains.

  Ne hoqm nj cicrim q promovonte dokumentin ton t fundit, "Armatosja e Ukrains", i cili citonte vlersimin e themeluesit t organizats jofitimprurse Blue-Yellow, Jonas Ohman n fund t prillit se vetm rreth 30% e ndihms po arrinte n vijat e frontit n Ukrain. pic.twitter.com/EgA96BrD9O

  — CBS News (@CBSNews) 8 gusht 2022

  Qeveria ukrainase prshndeti trheqjen e CBS. Ministri i Jashtm Dmitry Kuleba megjithat deklaroi se rrjeti amerikan kishte "mashtruar nj audienc t madhe duke ndar pretendime t pabazuara dhe duke dmtuar besimin n furnizimet me ndihm jetike ushtarake pr nj komb q i reziston agresionit dhe gjenocidit".

  “Duhet t ket nj hetim t brendshm se kush e ka mundsuar kt dhe pse,” prfundoi ai.

  Mir se vini hapin e par, por nuk mjafton. Ju keni mashtruar nj audienc t madhe duke ndar pretendime t pabazuara dhe duke dmtuar besimin n furnizimet e ndihms jetike ushtarake pr nj komb q i reziston agresionit dhe gjenocidit. Duhet t ket nj hetim t brendshm se kush e mundsoi kt dhe pse. https://t.co/kkA0boaLXX

  — Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) 8 gusht 2022

  T tjer kritikuan ndryshimet, t cilat gazetari Max Blumenthal tha se ishin br pas "nj sulmi t koordinuar nga lobi ukrainas".

  "E mahnitshme se si shteti i siguris kombtare mund t bj q nj agjenci lajmesh t fshij informacionin e sakt," shkroi n Twitter podkaster konservator Scott Greer . "I vetmi kundrargument ishte se situata po prmirsohej, sipas Pentagonit lol."

  Ukraina ka argumentuar vazhdimisht se nj rrjedh e pandrprer e armve perndimore sht elsi pr mbijetesn e saj n fushn e betejs. Q nga shkurti, SHBA-ja ka miratuar m shum se 54 miliard dollar ndihm ekonomike dhe ushtarake pr Ukrainn, ndrsa Britania e Madhe ka dhn gati 3 miliard dollar vetm n ndihm ushtarake dhe BE-ja ka shpenzuar 2.5 miliard dollar t tjer pr armt pr Kievin.

  Pavarsisht fluksit t armve, presidenti ukrainas Vladimir Zelensky vuri n dukje javn e kaluar se ushtria e tij mbetet m e madhe dhe e paarmatosur nga ajo e Rusis. Duke i prshkruar luftimet n Donbas si "ferr", Zelensky i bri thirrje SHBA-s dhe aleatve t saj pr edhe m shum arm dhe pajisje, veanrisht sisteme raketash t shumta HIMARS.

  Burimit: RT

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,455
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas

  Sa mbeshtetje gezojne oligarket ukrainas ne Washington D.C.?

  Aq mbeshtetje te madhe gezojne, sa te njejtet njerez qe u bejne dhurata miliarda dollare te taksapaguesve amerikane ne arme, te njejtet njerez i mbyllin gojen dhe detyrojne edhe nje prej rrjeteve me te medha te informacionit ne Amerike, CBS, qe te terheqi dokumentarin e raportin e vete mbi armet.

  Djalli i trembet drites dhe se vertetes!
  Djalli preferon errresiren dhe genjeshtren!

  E verteta ngelet armiku me i madh per keta njerez.
  Njerezit nuk duhet te mesojne te verteten.

  Albo

 6. #6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-07-2014
  Postime
  202

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Sa mbeshtetje gezojne oligarket ukrainas ne Washington D.C.?

  Aq mbeshtetje te madhe gezojne, sa te njejtet njerez qe u bejne dhurata miliarda dollare te taksapaguesve amerikane ne arme, te njejtet njerez i mbyllin gojen dhe detyrojne edhe nje prej rrjeteve me te medha te informacionit ne Amerike, CBS, qe te terheqi dokumentarin e raportin e vete mbi armet.

  Djalli i trembet drites dhe se vertetes!
  Djalli preferon errresiren dhe genjeshtren!

  E verteta ngelet armiku me i madh per keta njerez.
  Njerezit nuk duhet te mesojne te verteten.

  Albo
  Sinqerisht nuk kam per qellim qe te fyej por ma prano nje keshille. Boll me keto budalleqe se nuk ti merr njeri seriozisht. Edhe mos i fshi postimet sepse eshte turp. Me mire pranoje qe ti vetem copy paste nga Russia Today di te besh, kaq e ke hapin.

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-07-2014
  Postime
  202

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas


 8. #8
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-07-2014
  Postime
  202

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas

  Kohet e fundit eshte folur per mundesine e dergimit nga ana e Korese se Veriut te 100.000 "vullnetareve" ne Ukraine qe do luftojne ne krah te ruseve.
  "Ka raporte se 100,000 vullnetar koreano-verior jan t prgatitur t vijn dhe t marrin pjes n konflikt dhe ndrtuesit koreano-verior jan gati t punojn s bashku me tant [pr t riparuar dmet e lufts]", tha eksperti rus i mbrojtjes n nj panel diskutimi t drejtprdrejt n Channel Russian, raportoi New York Post.
  Burimi: https://nacionale.com/globale/koreja...ftuar-ukrainen

  "Vullnetaret" koreanoveriore gati per te shkuar ne Ukraine:

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-07-2014
  Postime
  202

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas

  Misha Firer Writer

  If you ask Chechen warlord Ramsan Kadyrov what he really thinks about Russians, hed grin and quip, I killed my first Russian when I was sixteen.
  Akhmat and his teenage son Ramsan fought against Russian army in the first Chechen War. In 1999, the Kadyrovs switched sides and sold themselves to Moscow, and Akhmat Kadyrov headed the Chechen Republic.
  Five years later, Akhmat was killed in a terrorist attack in Grozny, and his son took over. To escape his fathers fate Ramsan has been kidnapping and assassinating his critics and foes in Grozny, Moscow, Nizhni Novgorod, Vienna, Berlin ever since.

  Grateful Russians to honour Ahmat Kadyrovs contribution to their endless miseries built a monument and named the street after him in the Butovo neighbourhood of Moscow.

  The choice of the location is deliberate: at Butovo firing range Joseph Stalins NKVD thugs (precursor of KGB) shot twenty five thousand people, some for nothing more than a stolen loaf of bread setting a precedent that it was okay for foreign-born leaders to exterminate rusky on industrial scale in their own land.
  To this day Akhmat sila (Akhmat is power) is Ramsans official motto and his battalions bear the name of his father.
  FSB operatives are not crazy about the Kadyrov family as ordinary Russians since they are denied access to Chechnya businessmen to extort money from due to Chechnya being fully controlled by the Ramsans private army.
  Recently, Ramsan commissioned federal authorities to design and build AkhmatMobil, a paramilitary armoured vehicle for human safaris in Ukraine.

  "The vehicle AkhmatMobile was made on a serial chassis in order to saturate the troops with protected equipment as much as possible now. We developed this vehicle in a very short time, it took us 25 days to develop, confessed Remdizels chief developer Igor Zarakhovich at Army 2022 Forum outside of Moscow.

  Twenty five days to develop a new vehicle? In the West, on average, the entire process of developing a new model, let alone vehicle from scratch, takes about 72 months, or about 80 times longer.

  Or did they just modify KamAZ-53949 Typhoon?

  While others claim that they customised Mercedes Benz Zetros.
  Either way, Ramsan Kadyrov, second generation of East Slav killers, following his family tradition got his armoured vehicles to do human safari in Ukraine like his dad did in Russia.
  Ramsan will too have a monument dedicated to him and have a street named after him in one of Moscow new neighbourhoods. Meanwhile, all the Russian journalists that he ordered to kill for daring to criticise him wont have a plaque to their name.

  Chechnya has long defeated Russians.

 10. #10
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-07-2014
  Postime
  202

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas


 11. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-07-2014
  Postime
  202

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas


 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,455
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas

  Dokumentarin e CBS qe e hoqi nga rrjeti pas presioneve te politikes, mund ta shikoni me poshte:


 13. #13
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-07-2014
  Postime
  202

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas

  Nje tjeter oligark Rus qe vdes mesa duket vdes nga sindroma e njohur FSB.
  https://www.bbc.com/news/world-europe-62750584

 14. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-07-2014
  Postime
  202

  Pr: Hetimi: Lulzon tregu i zi i armve. Vetm 30% e armve perndimore arrijn tek trupat ukrainas


Tema t Ngjashme

 1. Japonia: Irani I Gatshm Pr Zhdukjen E Armve Brthamore
  Nga Glaukia88 n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-09-2009, 07:32
 2. Misteret e trafikut t armve n Shqipri
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2009, 22:01
 3. Trafiku i armeve nga Tirana
  Nga mercenari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-03-2008, 00:56
 4. USA japin pelqimin per shitjen e armeve per Kosoven
  Nga RedDardan n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 24-03-2008, 08:37
 5. Projektligj i ri pr shitblerjen e armve n Shqipri
  Nga Cimo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-04-2007, 20:34

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •