Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,474
  Postimet n Bllog
  4

  Tragjike: ifti shqiptar i jep fund jets duke u hedhur nga pallati n Nju Jork

  Ngjarja tragjike n Nju Jork ku u vetvra aktori shqiptar bashk me gruan, flasin fqinjt: Sot kishte ditlindjen, iu ankua nns n telefon pr

  Emri: Screenshot-2022-08-07-1.14.16-AM.png

Shikime: 89

Madhsia: 354.7 KB

  Aktori Florind Belliu dhe bashkshortja e tij Ornela Belliu u hodhn nga kati i gjasht i pallatit ku jetonin n Nju Jork, mngjesin e djeshm, duke gjetur vdekjen e menjhershme.

  SIpas mediave amerikane t cilat citojn dshmitart n vendngjarje viktimat ishin nj ift i qet q shiheshin shpesh duke shtitur.

  sht e trishtueshme po mendoj pr fmijt e tyre, tha nj dshmitar.

  Frank Mussumeci, nj puntor ndrtimi, tha se nj koleg i tij ishte duke pir kafe pran ports s rrugs kur Ai dgjoi nj bum, si nj cop e madhe eliku q u prplas n tok. Pastaj dgjoi nj fmij duke brtitur, Mama, Mama Ai shikoi mbi port dhe pa dy trupa atje.

  ifti dhe dy djemt e tyre t vegjl u vendosn n ndrtes tre muaj m par, tha fqinji i tyre.

  Eshte e frikshme. Trupat jan ende aty, vuri n dukje fqinji.

  Bashkshortja e mirmbajtsit t ndrtess, Shadie Perkaj, tha se dgjoi si bam! dhe m pas t t shtunn n mngjes.

  Mendova se mbase po ziheshin lart dhe ndoshta djali q po pastronte plehrat thirri policin, pas pes minutash erdhi policia, tha Perkaj, duke shtuar se ifti ishte shqiptar si ne. I kam par gjithmon duke bler gjra pr shtpin, si do dit s bashku, me dy fmij. Nuk e kuptuam se kishte dika q nuk shkonte.

  Pas reflektimit, Perkaj tha se burri ishte shpesh i zemruar, ndrsa gruaja dukej e qet.

  Ajo beson se ifti ishte i martuar pr gjasht vjet.

  Sot kishte ditlindjen, m tha nna e tij. Ai sapo foli me maman e tij n mngjes, tha Perkaj, duke shtuar se ishte ankuar se nuk mund t hapte dritaret e baness s tij.

  Puntori i ndrtimit Harold Johnson tha se ai u takua me iftin rreth ors 22:30 t premten dhe pyeti nse gjithka ishte n rregull.

  Balkanweb
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,474
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Tragjike: ifti shqiptar i jep fund jets duke u hedhur nga pallati n Nju Jork

  Ngjarje e rnd n Nju Jork, aktori shqiptar hidhet bashk me gruan nga kati i gjasht i pallatit

  Emri: florind-belliu.jpg

Shikime: 39

Madhsia: 36.0 KB

  Nj ift me dy fmij t vegjl u hodhn pr vdekje n Bronx, than autoritetet. Lajmi raportohet nga New York Post.

  Trupat e burrit, 35 vje dhe gruas, 28 vje, u gjetn n oborrin e pasm t 2199 Cruger Ave. rreth ors 9:15 t mngjesit t s shtuns, tha policia.

  Msohet se ata jan shqiptar, aktori Florind Belliu dhe bashkshortja e tij Ornela Belliu, t cilt kishin ikur prej disa vitesh n Amerik.

  Florind Belliu ka qen m par aktor n Shqipri, ndrkoh q prmes krkimeve n interet rezulton se n Nju Jork pa punuar n nj agjenci t shitjes s pasurive t patundshme.

  Detektivt “po hetojn t gjitha kndvshtrimet e mundshme, vetvrasje t dyfisht, vetvrasje me vrasje”, tha policia.

  “Duket sikur ata u hodhn nga kati i gjasht,” tha nj zdhnse e NYPD.

  Burri “mund t ket pasur nj problem t shndetit mendor” q nxiti incidentin, tha nj burim policor pr The Post.

  Ai ishte shfaqur i zemruar t premten, than fqinjt dhe gruaja e shefit t ndrtess – dhe e shtuna ishte ditlindja e tij.

  “Dgjova disa zhurma, pastaj pash jasht dhe vura re dy trupa,” tha nj banor i habitur i ndrtess Cruger Avenue, i cili nuk pranoi t jepte emrin e tij. “Mund t thuash se kan vdekur. Un u trondita. Kishte shum gjak.”

  Cifti kishte gjithashtu edhe dy fmij.

  Balkanweb

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,474
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Tragjike: ifti shqiptar i jep fund jets duke u hedhur nga pallati n Nju Jork

  “M sht br nj kurth i madh”, ja far shkruante aktori shqiptar q i dha fund jets bashk me gruan n New York

  Emri: Florind-Belliu-9.jpg

Shikime: 17

Madhsia: 31.4 KB

  Aktori shqiptar me banim n SHBA, Florind Belliu sht hedhur s bashku me bashkshorten, 28-vjearen Ornela Belliu nga kati i gjasht i nj ndrtese n Shtetet e Bashkuara.

  N rrjetet sociale sht publikuar nj postim i Belliut, i cili bn me dije se i sht br nj kurth i madh n t cilin jan prfshir shum persona.

  “Do kisha shum dshir t vazhdoja t bja meme, por nuk mundm m!

  Po e shkruaj kt prpara se t m detyrojn t them gjra q nuk jan dhe nuk i kam br. M sht br nj kurth shum i madh dhe i shtrir n koh shum t gjat. Jan prfshir shum njerz prandaj nuk ia vlen t prmend emra.

  Emri: trjtr.jpg

Shikime: 17

Madhsia: 33.0 KB

  Pr dy unat e mi Schwibe dhe Raya.

  Kurr n jetn time nuk kam shkelur asnj ligj. As kam br ndonj shkelje. Kam menduar se t flassh dhe t thuash far t duash sht e drejta hyjnore. Prpara se t m detyrojn me forma nga m t ndryshmet. Babi ju do shum.

  Mi kan kthyer t gjith kundr. Me forma nga m t ndryshmet, secilin me arsyet e veta. Jam vetm, vetm fare nuk kam as njeri. Nuk kam si e nxjerr t vrtetn. Jam i pafuqishm. Nuk gjej as avokat dhe as gazetar ta bj publike. M vjen keq. Kam vetm Allahun. Ai m mjafton”, ka shkruar ai.

  (BalkanWeb)

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,474
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Tragjike: ifti shqiptar i jep fund jets duke u hedhur nga pallati n Nju Jork

  “Mjekt e kishin paralajmruar”, motra e 28-vjeares q u hodh nga kati i 6-t n New York: E vrau Florindi bashk me fmijn q do t lindte pas disa muajsh

  Nj dshmi e rnd vjen pas ngjarjes tragjike dy dit m par n Bronx, New York ku humbn jetn 35-vjeari shqiptar Florind Belliu dhe bashkshortja e tij 28 vjee Ornela Belliu, duke ln pas dy fmij t mitur.

  Ngjarja ishte mister dhe pr hetuesit, t cilt po hetonin si n pistn e vetvrasjes, ashtu dhe n at t vrasjes. Kjo pasi burr e grua ran nga kati i 6 i pallatit ku jetonin. Por sot motra e 28-vjeares, gruas s aktorit Belliu akuzon kt t fundit pr vrasjen e saj dhe t fmijs q do t vinte n jet pas pak muajsh.

  Ajo tregon se Florindi vuante nga rregullimet mendore dhe ishte shtruar dhe n klinik psikiatrike n Nju Jork.

  “E kam shum t vshtir t flas n kto momente, pasi un motra e Ornels dhe e gjith familja jon jemi tejet t piklluar nga humbja e parakohshme e motrs son t dashur, por nuk mund t rri pa i shkruar dy fjal pr motrn time, pr engjllin ton, q e donte aq shum jetn, q rrezatonte mirsi dhe e donte i gjith komuniteti n zonn ku jetonte n Nju Jork. V re me keqardhje q t gjith portalet jan mbushur me fjal t ndjera pr humbjen e jets s Florind Belliut, personit q vrau jo vetm motrn ton, por edhe fmijn q do t lindte pas disa muajsh dhe asnj fjal keqardhjeje nuk kan denjuar t shkruajn pr motrn ton, e cila punonte dhe rriste pothuajse e vetme dy fmij t mitur, pasi ai q i mori jetn n mnyrn m makabre kishte koh, vite q vuante nga rregullime mendore, kishte koh q ia kishte br jetn t vshtir motrs son, por Ornela ishte aq e mir dhe e dhimbsur saq shkonte e vizitonte do dit n klinikn psikiatrike ku ishte i izoluar at q do t’i merrte jetn n mnyrn m kriminale…i drgonte ushqim si dshironte Flori, saq punonjsit e kliniks e kishin pagzuar Orneln ‘engjll’, pasi ishte e vetmja q shkonte do dit n klinik…Mjekt e kliniks n Nju Jork e kishin paralajmruar Orneln q bashkshorti i saj kishte ende probleme…”, shkruan ndr t tjera motra e 28-vjeares.

  Emri: WhatsApp-Image-2022-08-08-at-7.55.05-PM-1.jpg

Shikime: 17

Madhsia: 80.5 KB

  Balkanweb

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,474
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Tragjike: ifti shqiptar i jep fund jets duke u hedhur nga pallati n Nju Jork

  Detaje nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas s tij/ Autoritetet amerikane po hetojn nse kishte konflikt mes iftit! N apartament u gjetn shenja…


  T tjera detaje jan br publike nga mediat amerikane, n lidhje me vdekjen e aktorit shqiptar, Florind Belliu dhe bashkshortes s tij Ornela Shehi, t cilt u hodhn nga kati i 6 i baness ku jetonin.

  Emri: florind-Belliu.jpg

Shikime: 14

Madhsia: 50.0 KB

  New York Post shkruan se po hetohet nse para aktit ifti ishte konfliktuar me njri-tjetrin gjat nj momenti tensioni.

  “Kishte shenja n apartament q tregonin se nuk ishte e gjitha harmoni, pasi ata nuk vendosn thjesht t linin fmijt e tyre dhe t hidheshin”, tha nj burim pr The Post, duke mos dhn m shum detaje pr “shenjta” e supozuara.

  Ndrkoh nuk ka nj shnim vetvrasje q mund t jet ln nga viktimat, tha burimi pr The Post.

  Autoritetet gjithashtu jan duke pritur pr rezultatet e autopsis pr t prcaktuar nse Ornela Shehi ka psuar ndonj lndim q nuk tregon pr nj rnie.

  Deri tani mjeksia ligjore e qytetit nuk ka marr nj vendim pr t prcaktuar shkakun e vdekjes s Ornela Shehit dhe as t Florind Belliut.

  Emri: florind-belliu-ornela-shehi.jpg

Shikime: 14

Madhsia: 48.1 KB

  Pamjet e publikuara tregojn momentin kur 28-vjecarja bie e para nga kati i gjasht i ndrtess m pas edhe 35-vjeari Belliu.

  ifti u vendos n ndrtes me dy fmijt e tyre t vegjl rreth katr muaj m par dhe autoritetet nuk morn kurr raporte pr dhun n familje n lidhje me iftin, sipas burimeve policore.

  Panorama

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 48
  Postimi i Fundit: 15-09-2010, 10:31
 2. Prgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 10-05-2009, 17:37
 3. I jep fund jetes pas darkes martesore
  Nga vagabondo_nyc n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 22-06-2007, 11:58
 4. Fotoksina, i jep fund jetes se nenes se 6 femijeve
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-10-2004, 13:51
 5. Fund Jetes Me Nje Kokerr Fostoksine!!
  Nga Shpirt Njeriu n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-08-2004, 11:32

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •