Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,472
  Postimet n Bllog
  4

  Kremtohet 30 vjetori fronzimit t Pr. Dr. Anastasit si Kryepiskop n Tiran

  Kremtim madhshtor me rastin e 30 vjetorit t fronzimit t Pr. Dr. Anastasit si Kryepiskop i Tirans, Durrsit dhe i gjith Shqipris.

  Emri: 52259529729_32d1b90dc9_b.jpg

Shikime: 55

Madhsia: 45.8 KB

  Kremtim madhshtor me rastin e 30 vjetorit t fronzimit t Pr. Dr. Anastasit si Kryepiskop i Tirans, Durrsit dhe i gjith Shqipris.


  Sot, m 2 Gusht 2022, me rastin e 30 vjetorit t Fronzimit t Pr. Dr. Anastasit si Kryepiskop i Tirans, Durrsit dhe i Gjith Shqipris, n katedralen Ngjallja e Krishtit, n Tiran, u kremtua Liturgjia Hyjnore Arkihieratike me pjesmarrjen e Mitropolitve: i Kors, Hirsi Joani; i Gjirokastrs, Hirsi Dhimitri; i Fierit, Hirsi Nikolla; i Elbasanit, Hirsi Andoni; i Amantias, Hirsi Nathanaili; si edhe klerik nga t gjitha Mitropolit e vendit.

  Ringritja e Kishs Orthodhokse Autoqefale t Shqipris para tre dekadave dukej mision i pamundur, por jo pr Hierarkun e lart, njeriun vizionar, misionarin dhe shembullin e puntorit t palodhur t Ungjillit, Imzot Anastasin.

  Ai mori prsipr kt mision pr lavdi t Perndis dhe dashuris pr njeriun dhe pr vendin ton t shumvuajtuar, jo vetm q ta ringrej at, por ta rendis si t barabart me simotrat e saj n mbar botn duke u bazuar te fraza Nuk do t na braktis Perndia. Lavdrojm Perndin q sot, pas tre dekadave, shohin nj ndrr t br realitet: Kishn ton Orthodhokse n nivel si kurr m par n historin e saj!

  N emr t klerit dhe popullit shprestar, fjaln e mbajti Mitropoliti i Kors, Hirsi Joani, i cili i shprehu mirnjohjen e thell dhe falenderime Kryepiskopit Anastas pr gjith sa ka br dhe vazhdon t bj pr Kishn ton dhe pr mbar popullin shqiptar.

  Kryepiskopi Anastas kujtoi para besimtarve se e gjith kjo vepr nuk ka qen e leht, por me dshirn e Perndis t pamundurat u bn t mundura.

  Urime t shumta dhe t przemrta i drejtuan Atit dhe Kryebariut ton besimtart e shumt q kishin mbushur Kishn katedrale Ngjallja e Krishtit n Tiran.


  Pr shum vjet o Kryezot!

  KOASH

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,472
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kremtohet 30 vjetori fronzimit t Pr. Dr. Anastasit si Kryepiskop n Tiran

  Fjalimet e mbajtura n Katedralen “Ngjallja e Krishtit”, Tiran, pas Liturgjis Hyjnore Arkihieratike Panigjirike, 2 Gusht 2022:


  – Fjala e Mitropolitit t Kors, Hirsi Joanit, me rastin e 30 vjetorit t Fronzimit t Fortlumturis s Tij, Pr. Dr. Anastasit, si Kryepiskop i Tirans, Durrsit edhe i Gjith Shqipris


  - Fjala e Kryepiskopit Anastas.


 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,472
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kremtohet 30 vjetori fronzimit t Pr. Dr. Anastasit si Kryepiskop n Tiran

  Emri: 52259266683_a573230321_h.jpg

Shikime: 20

Madhsia: 44.2 KB


  Emri: 52258281557_00b08be1e2_h.jpg

Shikime: 20

Madhsia: 51.7 KB
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 06-08-2022 m 20:41

 4. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  arbereshi_niko (07-08-2022)

Tema t Ngjashme

 1. Kremtohet 21-vjetori i Fronzimit t Kryepiskopit Anastas
  Nga Archon n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-08-2013, 05:20
 2. 15 vjetori i fronzimit t dy mitropolitve
  Nga Archon n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 22-07-2013, 10:52
 3. Si kremtohet Mesha e Shenjt n Kishen Katolike n Prishtin!
  Nga toni77_toni n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 27-02-2011, 11:17
 4. Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 27-08-2007, 09:57
 5. Sherbesat Hyjnore, nga Kryepiskop Serafim Sllobodskoj
  Nga Seminarist n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-12-2002, 14:47

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •