Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,105
  Postimet n Bllog
  4

  E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  Emri: 296274684_5318597121560205_3155103869323414367_n.jpg

Shikime: 77

Madhsia: 91.8 KB

  Nj ngjarje e rnd sht regjistruar mesditn e sotme n plazhin e Potamit n Himar.

  Nj e mitur, vetm 7 vje sht goditur ndrsa lahej n det nga nj mjet lundrues, gomone. Si pasoj e plagve t marra 7 vjearja ka ndrruar jet menjher n vendngjarje.

  Burime zyrtare t policis than se pr rastin kan ndaluar shtetasin me inicialet A.T, i cili duke drejtuar nj mjet lundrues, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit lundrues dhe pr pasoj ka goditur fmijn.

  Burime pr Top Channel than se autori sht nj punonjs policie, i cili ndodhej n Himar, jasht shrbimi, n pushime me familjen.

  Himar/Informacion paraprak

  Sot, rreth ors 14:00, n plazhin e Potamit, shtetasi A. T., duke drejtuar nj mjet lundrues tip skaf, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit lundrues dhe pr pasoj mjeti lundrues ka goditur nj fmij rreth 5 vje, i cili pr shkak t dmtimeve ka ndrruar jet n vendngjarje.

  Drejtuesi i mjetit lundrues sht shoqruar n Komisariatin e Policis Himar dhe po kryhen procedurat pr arrestimin e tij.

  Grupi hetimor ndodhet n vendngjarje dhe po punon pr sqarimin e plot t rrethanave t ngjarjes.

  Top Channel
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 05-08-2022 m 14:24

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,105
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Zbardhet dshmia, far tha komisari vrass i Himars: Gomonia mori gaz n mnyr t menjhersh

  Autori i krimit t rnd n plazhin e Potamit, Arjan Tase sht marr n pyetje nga oficert e Agjencis s Mbikqyrjes Policore.

  Tase ka deklaruar se n momentin kur ka goditur vajzn gomonia ka marr gaz n mnyr t menjhershme dhe ka br nj rrotullim n vend dhe ka goditur vajzn 7-vjeare.

  N dshmin e tij Tase ka deklaruar se n mngjes kishte shkuar me makin n Porto Palermo pr t marre aty gomonen dhe se mjetin ia kishte marr djalit t xhaxhait, por ka deklaruar se edhe vet kishte leje drejtimi t mjeteve lundruese.

  Tase kishte udhtuar me gomone nga Porto Palermo n drejtim t Potamit ku do merrte gruan dhe fmijt pr ti nxjerr shtitje n det me gomone./lajm.net

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,105
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  Instancat e pushtetit lokal dhe atij qendror nuk funksionojn as pr t vendosur rregull dhe as pr t zbatuar ligjin, por vetm marrin para pr t mbushur xhepat e tyre.

  Shteti sht i dshtuar pr t krijuar nj shtet ligjor, me rregull dhe rend publik.

 4. #4
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,780

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  Horror!

  Zoti u kujdest per shpirtin e voglushes, e i dhant forc prindve!

  .

  Ktu nuk esht eshtje skafesh/gomonesh, se ka ne te gjitha plazhet e botes.
  Lexova qe e kishin cilesuar aksident, kulmi!
  Kjo esht vrasje!

  Tlutem o Zot jepu hakun!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,488

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  Edhe ketu ne it vitin qe kaloi nje skaf qe bente xhiro vrau dy italiane qe ishin duke u lare ne liqen, drejtuesi i skafit ishte nje turist gjerman i cili drejtonte skafin ne gjendje te dehur , e gjeten ne gjermani dhe cuan ne gjykate ku edhe e denuan me burg per mos rrespektim te rregullave te drejtimit te mjeteve lunduese

  Edhe ne shqiperi keshtu duhet vepruar kush ben krim duhet te denohet perndryshe nuk krijohet nje klime e sigurte per turizmin ne bregdetin shqiptar , nuk mjafton fakti qe ai eshte shkarkuar nga detyra apo gjera te tjera te ngjashme

  Duhet te veproje ligji dhe kodi penal vetem keshtu behet shteti me ligje duke vendos drejtesi eshte minimumi qe duhet bere

  Ngushellime per familjaret dhe Zoti i lehtesofte dhimbjen familjes per kete tragjedi

 6. #6
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,105
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  Citim Postuar m par nga ATMAN Lexo Postimin
  Edhe ketu ne it vitin qe kaloi nje skaf qe bente xhiro vrau dy italiane qe ishin duke u lare ne liqen, drejtuesi i skafit ishte nje turist gjerman i cili drejtonte skafin ne gjendje te dehur , e gjeten ne gjermani dhe cuan ne gjykate ku edhe e denuan me burg per mos rrespektim te rregullave te drejtimit te mjeteve lunduese

  Edhe ne shqiperi keshtu duhet vepruar kush ben krim duhet te denohet perndryshe nuk krijohet nje klime e sigurte per turizmin ne bregdetin shqiptar , nuk mjafton fakti qe ai eshte shkarkuar nga detyra apo gjera te tjera te ngjashme

  Duhet te veproje ligji dhe kodi penal vetem keshtu behet shteti me ligje duke vendos drejtesi eshte minimumi qe duhet bere

  Ngushellime per familjaret dhe Zoti i lehtesofte dhimbjen familjes per kete tragjedi
  Ketu nuk po flasim per turiste dhe ndodhi aksidenti, po kur vritesh nga nje punonjes policie qe edhe ai vet nuk e zbaton ligjin..

 7. #7
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,356
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  Mundesia per kontroll ne det ka qene dhe eshte "0"zero". Kur hyn skafi te territorin e notimit, gjithcka mund te ndodhe, pale me deri ne breg. Mendimi im: Moratorium i plote i cdo lloj mjeti motorik argetues, deri sa te krijohet mundesia per kontrollin e plote te plazheve.
  Duaje te afermin tend si veten

 8. #8
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-07-2014
  Postime
  202

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Mundesia per kontroll ne det ka qene dhe eshte "0"zero". Kur hyn skafi te territorin e notimit, gjithcka mund te ndodhe, pale me deri ne breg. Mendimi im: Moratorium i plote i cdo lloj mjeti motorik argetues, deri sa te krijohet mundesia per kontrollin e plote te plazheve.
  Po pse edhe sa vjete i duhen ridhjerjes qe te vendosi kontrollin e plote te plazheve? Cfare kane bere gjithe keto vite apo jane mjaftuar me kontrollin e plantacioneve te kanabisit? Qesharak!

 9. #9
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,356
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  Citim Postuar m par nga King Bardhyl Lexo Postimin
  Po pse edhe sa vjete i duhen ridhjerjes qe te vendosi kontrollin e plote te plazheve? Cfare kane bere gjithe keto vite apo jane mjaftuar me kontrollin e plantacioneve te kanabisit? Qesharak!
  shiko mire,se ne kohen e non-grates ka patur shume me teper viktima, dhe lexo mire se kam thene te zhduken motorret nga deti, nese nuk kontrollohen dot., ti mban qendrim pro non-grates, tek i cili rendojne 3700 viktima ne 97.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 04-08-2022 m 14:31
  Duaje te afermin tend si veten

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,500
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  “Nuk e vrau varka, por shteti” protesta pas vrasjes s Jonada Avdiajt

  Emri: eda641c2-71b2-48ae-adab-cf74158955c9-770x433-1.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 41.1 KB

  Qen t shumt qytetart q doln n rrug duke krkuar prgjegjsi pr vrasjen e Jonada Avdiajt n Potam nga polici Arjan Tase q drejtonte nj skaf fare pran bregut.

  Protesta u mbshtet edhe nga Partia Demokratike dhe Partia e Liris, ndrsa rrjetet sociale prej ditsh u pushtuan nga reagimet e forta nga qytetart.

  Emri: 9df18c0e-a0af-4f11-b58f-2ea0d8f91d0b.jpg

Shikime: 31

Madhsia: 73.8 KB

  N duar protestuesti mbain pankarta ku shkruhej “nuk shkojm n det, sepse shteti t vret” apo moton e protests “nuk e vrau varka, por shteti”.

  “Kta e kan vrar. Krkojm q atje ku ka shkuar Jonida t shkojn dhe kta. Nuk kena shtet, kena pushtet, ktu vriten dhe priten njerzit. sht kulmi me marr nj jet nj i droguar, ka qen i droguar ai” u shpreh nj protestuese.

  Nj tjetr qytetare u shpreh: “Arsyeja sht pasiguria q ne kemi dal. N do qytet q t shkosh ndihesh i pasigurt. I shpreh ngushllimet familjes, jam nn vet dhe e ndiej akoma m shum dhimbjen”

  Emri: WhatsApp-Image-2022-08-04-at-7.41.18-PM.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 83.5 KB

  Protestuesit u afruan pr n oborrin e pasm t ministris dhe u ndaluan nga nj kordon policie. Pr pak minuta pati edhe prplasje mes tyre dhe uniformave blu.

  Pas thirrjeve pr dorheqje n Ministrin e Brendshme, protestuesit u zhvendosn drejt kryeministris, ku nj nat m par u ndezn qirinj pr vdekjen e vajzs 7-vjeare.

  Protests iu bashkuan edhe Sali Berisha dhe Ilir Meta.

  “Prgjegjsia morale e detyron ministrin t largohet menjher nga detyra, natyrisht, kjo duhet t ket nj kusht q ministri t ket moral” tha Berisha.

  Por ndrsa afrohej pran protestuesve, Berisha u ndesh me nj qytetar q i krkoi t largohej.

  “Jan ata q sa her bien ngusht krkojn t largohet politika nga problemi, por politika sht dhe do t jet n epiqendr t problemit” u shpreh Berisha.

  Edhe kreu i Partis s Liris, Ilir Meta iu bashkua protestuesve bashk me djalin e tij.

  “Kjo sht ngjarje e prsritur. Mjafton rasti i t riut Klodian Rasha, se si mund t vritet nj djal 25-vjear se doli t blej cigare.

  Mjafton t shohim si u manipulua ngjarja nga shteti pr t paraqitur djalin si vrass. Duhet t bhet nj hetim i plot pr ngjarjen, pr t kuptuar q nuk kemi t bjm me shtet por me nj band kriminale” tha Meta.

  Opozita e ka nxitur protestn dhe iu sht bashkuar thirrjeve pr dorheqjen e ministrave, por nuk ka marr prsipr drejtimin e tubimit.

  Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, Gledis Nano ngushlloi familjen Avdia sot pr humbjen e vajzs s tyre Jonads.

  Ndrkoh, prokuroria rndoi akuzat pr policin e arrestuar Arjan Tase. Fillimisht policia i drgoi materialet pr akuzn e vrasjes nga pakujdesia. Por prokurorja Eranda Laze do ta dorzoj n gjykat ish shefin e policis Arjan Tase pr akuzn e vrasjes me dashje t 7 vjeares Jonada Avdiu dhe do t krkoj “arrest me burg”.

  Lapsi.al

 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,500
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  Vrau 7-vjearen me skaf, Komisari i Policis: Nse do e rrotulloja n ann tjetr, do vrisja familjen time

  Emri: auto_arjantasee-1024x5191659718874.jpg

Shikime: 28

Madhsia: 17.6 KB

  Komisari i Policis, Arjan Tase, q me manovrat e tij me skaf vrau vajzn 7-vjeare Jonada Avdija, foli pr her t par n gjykat mbi ngjarjen tragjike n Potam t Himars, pr t cilin akuzohet nga prokuroria pr vrasje indirekte me dashje.

  Tase i ka krkuar ndjes familjes s t miturs pr tragjedin e shkaktuar. Ai nuk pretendoi asnj rrethan lehtsuese, duke mos br ankim ndaj mass s arrestit, por nnvizoi faktin q sipas tij mjeti lundrues i kishte dal jasht kontrollit.

  ‘Nuk do t doja kurrsesi t kishte ndodhur ajo q ndodhi. Dua t’ju krkoj ndjes edhe t gjith kolegve t policis s shtetit t prekur nga kjo situat. Nuk duhet t ndodhte kurrsesi, por fati im i keq. N skaf kishte hipur vetm nna ime dhe djali im i vogl.

  N det ishte gruaja me djalin e madh dhe motra me dy fmijt. Nse skafi do ishte rrotulluar n ann e kundrt do t kisha vrar familjen time', ishte shpjegimi i tij i ngjarjes.

  Syri

 12. #12
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,780

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  Citim Postuar m par nga ATMAN Lexo Postimin
  Edhe ketu ne it vitin qe kaloi nje skaf qe bente xhiro vrau dy italiane qe ishin duke u lare ne liqen, drejtuesi i skafit ishte nje turist gjerman i cili drejtonte skafin ne gjendje te dehur , e gjeten ne gjermani dhe cuan ne gjykate ku edhe e denuan me burg per mos rrespektim te rregullave te drejtimit te mjeteve lunduese

  Edhe ne shqiperi keshtu duhet vepruar kush ben krim duhet te denohet perndryshe nuk krijohet nje klime e sigurte per turizmin ne bregdetin shqiptar , nuk mjafton fakti qe ai eshte shkarkuar nga detyra apo gjera te tjera te ngjashme

  Duhet te veproje ligji dhe kodi penal vetem keshtu behet shteti me ligje duke vendos drejtesi eshte minimumi qe duhet bere

  Ngushellime per familjaret dhe Zoti i lehtesofte dhimbjen familjes per kete tragjedi
  Aksidente ndodhin kudo ne bote, por ky nuk esht aksident, esht vrasje!

  Sepse:
  - Ta marrin ket monstren dhe ta nxjerrin para nje komisioni, ku te verifikohet nese esht i afte per drejtimin e mjetit lundrues.
  Me ate qe ndodhi ju garantoj qe ky monstra lejen per drejtimin e mjeteve lundruese e ka blere me leke.
  Per rrjedhoje, te arrestohen menjehere ato eksperte qe e kane leshuar kete leje qendrimi (jane bashkpuntor ne vrasje).

  Dhe si puna e kti monstres ke plot ne Shqipri, te gatshem per te kry horrorin e rradhes.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,488

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  Aksidente ndodhin kudo ne bote, por ky nuk esht aksident, esht vrasje!

  Sepse:
  - Ta marrin ket monstren dhe ta nxjerrin para nje komisioni, ku te verifikohet nese esht i afte per drejtimin e mjetit lundrues.
  Me ate qe ndodhi ju garantoj qe ky monstra lejen per drejtimin e mjeteve lundruese e ka blere me leke.
  Per rrjedhoje, te arrestohen menjehere ato eksperte qe e kane leshuar kete leje qendrimi (jane bashkpuntor ne vrasje).

  Dhe si puna e kti monstres ke plot ne Shqipri, te gatshem per te kry horrorin e rradhes.

  Po ta kepesh problemin te zinxhiri i pergjegjesive atehere do arrish ne maje te piramides dmth te sulltan hajvani surrelit

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,488

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  Ketu nuk po flasim per turiste dhe ndodhi aksidenti, po kur vritesh nga nje punonjes policie qe edhe ai vet nuk e zbaton ligjin..

  Sido qe te jete puna turist plazhist apo polic ne krye te detyres ai qe beri vrasjen me dashje apo pa dashje e mori denimin me burg

  Nese nje rregull i tille ndiqet ligjerisht edhe me ata te cilet nuk kane zbatuar masat e sigurise ne plazhe atehere qetesia ne plazhe do kthehet por nuk e besoj nje gje te tille sepse i bie qe te shkosh te gazepi surrelit


  Problemi ne shqiperi eshte se nuk i fusin ne burg ata te cilet nuk bejne detyren per te cilen paguhen por thjesht i shkarkojne nga detyra dhe kjo eshte vrasja e vertete qe i behet viktimave ne te tilla raste sepse nese masat e sigurise do zbatoheshin ajo viktime nuk do ishte sot dhe vrasja nuk do ndodhte

 15. #15
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,500
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: E rnd n Himar/ Gomonia godet pr vdekje 7-vjearen teksa lahej n det

  “Drejtsi pr Jonadn”/ Ultimatumi i shoqris civile pr Kryeministrin ra n vesh t shurdht, ja kur do zhvillohet protesta e radhs (FOTO)

  Emri: 97-1-675x450-1.jpg

Shikime: 18

Madhsia: 39.0 KB

  Ndarja tragjike nga jeta e voglushes 7-vjeare, Jonada Avdia, shtyu Shoqrin Civile q t organizonte nj protest prpara Ministris s Brendshme, t enjten e 4 gushtit, pr t krkuar llogari pr vrasjen nga gomonia q drejtohej nga nj njeri q mban veshur uniformn e Policis s Shtetit.

  Qytetart e shumt q u solidarizuan me dhimbjen e familjes Avdia krkuan drejtsi nga autoritetet pr vrasjen n plazhin e Potamit dhe bn thirrje pr shkarkimin e Drejtorit t Policis, Gledis Nano, ministrit t Brendshm, Bledi ui dhe ministren e Turizmit, Mirela Kumbaro.

  Protesta q zgjati pr m shum se 2 or, tregoi tronditjen e opinionit publik nga kjo ngjarje, me turmn q u marshoi edhe para Kryeministris dhe Presidencs.

  Prindr me fmij doln n shesh nn moton “nuk e vrau varka, por shteti”, dhe mbanin n duar lule e pankarta me mbishkrime rrqethse, ndrsa n shkallt e Kryeministris ndezn qirinj pr Jonadn 7-vjeare.

  Emri: 69495dbe-b9af-4ce1-9b2f-0ef5a8375395-768x768.jpg

Shikime: 18

Madhsia: 51.6 KB

  N mbyllje t protests qytetart nga sheshi para Presidencs, qytetart protestues lshuan nj ultimatum n drejtim t kryeministrit Edi Rama, duke krkuar q deri t hnn t shkarkohen dy ministrat sipas tyre prgjegjs, ose n t kundrtn protestat nuk do ndaleshin.

  Dhe mungesa e nj prgjigje nga ana e kreut t ekzekutivit, duket se do t’i nxjerr srish n shesh pr Jonadn, n kt fillim jave qytetart.

  Shoqria Civile ka publikuar sot posterin kryesor t tubimit t radhs, duke br thirrje pr t’u grumbulluar para Ministris s Brendshme.

  Balkanweb

Tema t Ngjashme

 1. Dhunuan deri n vdekje 21-vjearen, i kishte refuzuar pr seks
  Nga Neteorm n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 17-11-2019, 07:10
 2. Paprgjegjshmri apo m tepr? Mungesa e Valentina Leskajt godet rnd Kosovn!
  Nga Duke_Of_Arberia n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-01-2016, 08:18
 3. Kryetari i Klins godet rnd me grushta (video)
  Nga Mexhi n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 05-07-2015, 16:19
 4. Hashim Thai fle gjum teksa flet Isa Mustafa
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-02-2015, 14:23
 5. Kujdes, Urinoi n nj shtyll elektrike, rryma godet pr vdekje 18 -vjearin
  Nga Xhuxhumaku n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-09-2014, 09:05

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •