Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,472
  Postimet n Bllog
  4

  570 besimtar shqiptar pjes e haxhit n Mek

  Emri: Screenshot_2022-07-02-16-14-13-733_com.google.android.apps_.photos.jpg

Shikime: 117

Madhsia: 51.6 KB

  Besimtar mysliman nga Shqipria marrin pjes n pelegrinazhin q zhvillohet n Mek. Myftiu i Tirans, Lauren Luli, tregon pr udhtimin dhe prgatitjet e qindra besimtarve pr n vendin e shenjt.

  Jan 570 besimtar nga Shqipria dhe Mali i Zi. Situata klimatike ndryshon nga klima e vendit ton, prandaj sht udhtim pak i vshtir.

  Cilat jan disa nga ritualet e rndsishme gjat udhtimit n Mek? Do t qndrojm deri n mbrmje, kur haxhit prkushtohen n adhurime dhe rituale t tjera. Mngjesin e 9 korrikut do t kryhet falja e madhe n sheshin Sknderbej e m pas besimtart do t festojn me familjen dhe t afrmit.

  Koha Jone

 2. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  angmokio (12-07-2022)

Tema t Ngjashme

 1. Blendi Fevziu, ne Meke
  Nga Kosovar.Pr n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 06-02-2012, 17:41
 2. Kosova, pjes e Serbis pr qeverin shqiptare!!!
  Nga Nice_Boy n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 07-01-2011, 15:44
 3. Arsyeja e Haxhit dhe besimi mbi te?!
  Nga mesia4ever n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 25-10-2010, 07:37
 4. Regullat e Haxhit -Temetu
  Nga lendi n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-11-2009, 04:48
 5. Embelsia e Haxhit
  Nga Rejjan n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-01-2007, 14:40

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •