Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,388
  Postimet n Bllog
  17

  Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  Emri: d1.jpg

Shikime: 127

Madhsia: 44.8 KB

  Nga VOA-

  N Tiran, mbshtetsit e Partis Demokratike nn drejtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha, zhvilluan n mbrmje nj tubim proteste kundr asaj, q ata e quajn, keq-qeverisje e kryeministrit Edi Rama, kundr korrupsionit, krizs ekonomike dhe rritjes s mimeve.

  Opozita e akuzoi qeverisjen socialiste, e cila gjendet n mandatin e tret, pr abuzime t shumta me pushtetin, shprdorime dhe shtrirje masvie t korrupsionit. Jan nj sr denoncimesh nga opozita n SPAK t dyshuara pr korrupsion me marrveshjet koncesionare t nnshkruara nga qeveria.

  Ish-kryeministri Berisha u prqndrua n fjaln e tij tek akuzat pr korrupsion qeveritar, duke theksuar se ort e qeveris Rama jan t numruara.

  “Edi Rama! Ne t dy sot jemi armiq. Ti ke pr ideal vetm pushtetin, kurse ne kemi pr ideal vetm lirin. Ne jemi armiq, sepse ti e do pushtetin pr t pasuruar veten, kurse ne e duam lirin pr t’i br shqiptart t lir” – tha zoti Berisha.

  Ai tha se shpresonte q kt jav t hapeshin negociatat e Shqipris me BE-n, sepse kshtu do t dilnin n drit m shum korrupsion qeveritar. Opozitart, theksoi ai, i thon “Jo, Ballkanit t Hapur! Jo Ballkanit t Beogradit! Jo Ballkanit t Putinit”, por duan procesin e Berlinit, Ballkanin e Brukselit, dhe rrugn e drejt Europs.

  “Rama u shndrrua n tellall t Beogradit dhe fut sherre mes fqinjve, rrethon Kosovn me tensione e konflikte dhe nuk mbron interesat shqiptare, por mbron t parat ka interesat e Beogradit” – tha zoti Berisha.

  Opozita shkon n kt protest e prar. Grupi i rithemelimit, me mbshtetsit e ish-kryeministrit Berisha, rimori kontrollin e Partis Demokratike, pas nj vendimi gjykate t shkalls s par, i cili sht ankimuar n Apel nga grupi tjetr i prfaqsuar nga Enkelejd Alibeaj.

  Prplasjet mes grupimeve n radht e Partis Demokratike nisn sapo ish-kryeministri Berisha, dhe familja e tij, u shpalln non grata nga sekretari i Shtetit, Antony Blinken, pr shkak t korrupsionit dhe cnimit t demokracis.

  Prpjekjet pr pajtim midis grupimeve kan dshtuar, ndrsa ende pritet vendimi i gjykats s Apelit mbi autoritetin prfaqsues t Partis Demokratike.

  Zeri i Amerikes
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,388
  Postimet n Bllog
  17

  Pr: Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  Thirrja nga Berisha n protest: BE-ja t mos na ndshkoj prej Rams

  Skedart e Bashkngjitur 178077

  Kryetari i PD-s Sali Berisha e mbylli protestn duke i br thirrje Bashkimit Europian nga Bulevardi i “Dshmorve t Kombit” q t hap negociatat pr antarsimin e Shqipris dhe t mos ndshkoj vendin ton prej Rams. Kryedemokrati u betua me flamurin e kombit n dor se votat e vjedhura nuk do ti njihen Rams dhe se i garantoi shqiptarve se motoja e PD-s do t jet fjala e lir.

  ”Kt jav shpresojm q BE-ja t vendos hapjen e negociatave dhe i bj thirrje t mos ndshkojn shqiptart prej Rams i cili nuk i do kto negociata. T dashur qytetar, politika e jashtme nuk sht shtje e mitingjeve dhe e protestave. Populli do ti thot jo Ballkanit t Hapur, do ti thot po procesit t Berlinit e rrugs drejt Europs.

  Secili nga ju mund t shtroj pyetjen pse u mblodhm n piskun e vaps s korrikut, e vrteta sht se u mblodhm ktu pr tu uar mesazh shumics s heshtur t shqiptarve, ngrihuni e bashkohuni. Shqipria ka nevoj m shum se kurr pr dashurin ton. E duam Shqiprin t bukurn e dheut, si Shqipria vend nuk ka”.

  Koha Jone

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,388
  Postimet n Bllog
  17

  Pr: Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  Berisha riktheu shpresn, qytetart mesazhe t qarta, pamje me dron nga protesta q elektrizoi Tirann

  Kryetari i Partis Demokratike Sali Berisha ashtu si kishte paralajmruar m hert mblodhi qytetart para kryeministris kt t enjte pr t protestuar kundr qeveris s Edi Rams e cila po vjedh do dit.

  Qytetar erdhn nga e gjith Shqipria, por jo vetm. Nuk munguan shqiptart e Ameriks dhe Europs ndrsa shprehn mesazhe t qarta para godins s qeveris.

  Nj mesazh mjaft godits ishte ai i kryetarit t PD Sali Berisha, i cili i tha Rams se e ka armik, pasi ky i fundit, po shpopullon vendin dhe po iu mbyll gojn njerzve, ndrsa nga ana tjetr Berisha tha se do t luftoj pr lirin.

  Protesta ishte madhshtore, qytetart mbushn bulevardin, goditn qeverin me mesazhe t qarta. Ata than se s’do t ndalen dhe qartazi Berisha ka rikthyer shpresn, kt e tregoi pjesmarrja masive. M posht ndiqni pamjet nga protesta q elektrizoi Tirann.



  Syri

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,388
  Postimet n Bllog
  17

  Pr: Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  Mijra qytetar protestojn n Bulevardin kryesor dhe para kryeministris

  Protesta e qytetarve n Bulevardin kryesor t Tirans ka filluar, ku podiumi sht vendosur para kryeministris.

  Po flasin qytetar nga shtresa t ndryshme t popullsis. M pas do t flas kryetari i PD-s, Sali Berisha.

  Bulevardi kryesor sht plot e prplot nga hotel Rogner deri te sheshi “Sknderbej”. Protesta sht e madhe n pjesmarrje.

  Emri: k1.jpg

Shikime: 71

Madhsia: 54.7 KB

  Emri: k2.jpg

Shikime: 74

Madhsia: 76.1 KB

  Emri: k3.jpg

Shikime: 72

Madhsia: 77.0 KB

  Emri: k6.jpg

Shikime: 72

Madhsia: 77.7 KB

  Emri: k7.jpg

Shikime: 72

Madhsia: 70.9 KB

  Emri: a1-1.jpg

Shikime: 72

Madhsia: 44.3 KB

  Koha Jone

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,388
  Postimet n Bllog
  17

  Pr: Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  FOTOLAJM/Pankartat pikante t qytetarve n protest: “Edi Rama me 2 qeveri, 1 n burg e 1 n Kryeministri”!

  Emri: prot3.jpg

Shikime: 71

Madhsia: 61.7 KB

  Qytetart i jan bashkuar protests para Kryeministris, ndrsa n duar mbajn pankarta me parulla t ndryshme, q godasin kryeministrin Edi Raa dhe qeverin e tij.

  Emri: prot.jpg

Shikime: 72

Madhsia: 41.8 KB

  Emri: prot1.jpg

Shikime: 73

Madhsia: 32.4 KB

  Emri: prot2.jpg

Shikime: 71

Madhsia: 32.9 KB

  Emri: prot3.jpg

Shikime: 71

Madhsia: 61.7 KB

  Emri: prot4.jpg

Shikime: 70

Madhsia: 41.9 KB

  Emri: prot5.jpg

Shikime: 69

Madhsia: 40.4 KB

  Koha Jone

 6. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  Kryeplaku (10-07-2022)

 7. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,388
  Postimet n Bllog
  17

  Pr: Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  Reflekton Baton Haxhiu: Sali Berishs i jap dorn pr kt pjesmarrje n protest!

  Emri: auto_Baton_Haxhiu1657223498.jpg

Shikime: 72

Madhsia: 18.7 KB

  Analisti dhe gazetari Baton Haxhiu ka ndryshuar qndrim ndaj kryetarit t PD, Sali Berisha, pas protests s sotme para Kryeministris.

  Ai sht shprehur n 'Opinion' se i jep dorn Sali Berishs pr pjesmarrjen masive t qytetarve n protest.

  Baton Haxhiu shtoi gjithashtu se sht e vshtir t organizohen tubime t tilla, si ky i 7 korrikut kundr varfris, vjedhjes qeveritare dhe rritjes abuzive t mimeve nga Edi Rama, por q Berisha ia doli.

  “Nj fjal e kam. Ia jap dorn. Ia jap dorn pr kt pjesmarrje. Nuk e prisja. Ka koh q nuk m plqen si politikan, por ia jap dorn sot. Vshtir q nj njeri t organizoj tubime t tilla. S’kam a i them m. Do flas pr tubimin se kam analizn time. Sot, njeri q politikisht nuk e dua, por i jap dorn pr at far ka br. Askush s’ka besuar. As vet Rama dhe stafi i tij nuk e kan parashikuar. Edhe medialisht dhe strategjikisht mediat kan gabuar q kan br nj ekuilibrim”, tha analisti.

  Syri.

 8. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,388
  Postimet n Bllog
  17

  Pr: Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  Berisha-Rams: Ndrtove sarajet e Surrelit me 3 mij € t deklaruara! Vjedhje 420 mln euro me inceneratort

  Kreu i PD Sali Berisha deklaroi nga protesta para kryeministris se do t luftojn deri n fund pr fjaln e lir. Kreu i selise blu akuzoi kryeministrin Edi Rama pr vjedhje t shumta duke prmendur inceneratort dhe abuzimet me ndrtimin e rrugve.

  Berisha tha se sarajet e Surrelit i ka prfituar duke vjedhur parat e shqiptarve ndrsa shtoi se s bashku me Again, Veliajn, Ahmetajn e Kokn kan prfituar miliona euro.

  "Nuk do doja kurr nga kjo platform t flisja pr hajdut dhe vjedhs, mirpo, m thuaj pak zotrote, far t t them kur sarajet e surrelit, pallatin n paj i ke ndrtuar kur kishe t deklaruara 4 mij euro, nga t ran ato para?

  Nga qielli? Njher para emigracioni, e njher the para nga familja, Edi Rama do qindark e tyre sht hajni.

  Ndrtuesi i tyre para nj muaji fitoi tenderin i vetm n gar me 99.9 pr qind t vlers, 11 mln euro por kto zotrote jan vetm kafet, sepse ti me firmat e tua nuk i ke gj 10-shet.

  Edi Rama me firmat q ke vendosur pr djegsat q shkojn n 420 mln euro, me Again e Ahmetajn, Veliajn e Kokn prvetsuat deri tani 120 mln euro.

  Kto dit doli se nga 60 mln euro t dhna pr djegsin e Tirans, s’sht ndrtuar asgj. Parat jan fshehur n konto pensionistsh q nuk din asgj se ekzistonin ato.

  Skandali i djegsave sht m i madh, por po kaq t mdha jan parat e transferuara nga ndrtimi, t vjedhura nga ndrtimi i rrugve.

  I thuaj shqiptarve si ka mundsi, 7 km n autostradn Ib-Fark kan kushtuar sa 10 km tuneli i Krrabs dhe 20 km autostrad Krrab-Elbasan.

  30 mln euro kilometri, dyfish i kilometrit n tunel. Ku i uat parat? Si i vodht ato? Jan t pafundme rastet.”-tha Berisha.

  Syri

 9. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,388
  Postimet n Bllog
  17

  Pr: Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  ‘Jemi armiq’, Berisha i drejtohet Rams nga protesta para Kryeministris



  Kryetari i Partis Demokratike, Sali Berisha deklaroi se ai dhe kryeministri Edi Rama jan armiq me njri-tjetrin.

  Gjat fjals s tij n protestn para godins s Kryeministris, Berisha u shpreh se Rama e do pushetin pr t varfruar shqiptart.

  Berisha theksoi ndryshe nga Rama, ai ka ideal lirin pr t’i kthyer dinjitietin qytetarve.


  “Edi Rama, ne t dy sot jemi armiq. Po pse jemi armiq? E rnd, e hidhur t them kt fjal, por zemra ime fjal tjetr nuk nxjerr sepse ti Edi Rama, ke pr ideal pushtetin, pushtetin dhe vetm pushtetin, kurs un me kto burra e gra kemi ideal vetm lirin.

  Ne jemi armiq Edi Rama sepse ti, pushtetin e do pr t pasuruar veten, pr t varfruar qytetart, pr t poshtruar qytetart. Kurse un dhe kta qytetar ktu, lirin e duan pr t br t lir shqiptart dhe pr t’i kthyer dinjtitetin”, theksoi kryedemokrati.

  Protesta ka moton “Shqipria n rrezik, mos thuaj ’m duhet mua”. Dyert e godins s Kryeministris dhe t Kuvendit jan blinduar.

  Mbi 1000 efektiv t policis jan t angazhuar n terren mes t cilve forca t rendit, t Ndrhyrjes s Shpejt, repartit Shqiponja dhe punonjs t Gards.

  Euronews

 10. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,388
  Postimet n Bllog
  17

  Pr: Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  Berisha: Ja pse e shpalla dje armik Ramn, ky do t ik dhe do t ik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, sqaroi sot se prse e quajti Edi Ramn nj armik gjat mitingut madhshtor.

  “Edi Rama po nuk iku, do e heqim.

  Dje kam deklaruar para shqiptarve dhe bots Edi Ramn armik. Sigurisht mund t ket pasur dhe t ket njerz q mendojn se kjo ishte e rnd. Un e kam deklaruar at armik me bindjen m t thell t ndrgjegjes sime.

  E para, pr monizimin q vendos. Monizmin e rrzuam n vitet ’90, e kishin etrit e Edi Rams. Monizmin e ktheu Edi Rama 2021-2022. Monizmin Edi Rama e ktheu duke rrmbyer votn e shqiptarve. Pr mua vota sht thelbi i liris. Duke marr votat me patronazhistt, duke i armatosur ata si terrorist t kuq me t dhnat personale t shqiptarve, rrmbeu votat me thas eurosh, me banda, me gjak. N votat e Taulant Balls sht gjaku i Pjerin Xhuvanit.

  Pra, Edi Rama vendosi monizmin q e rrzuam n vitet ’90. Po nse ka fatkeqsi kombtare pr nj vend sht monizmi, qoft ky i bazuar n drog e krim si ky i sotmi. Dhe ky prbn nj kazus t ri. Edi Rama do trajtohet si armik i vots s lir dhe kurr nuk do prek votn e shqiptarve. Kjo sht e prer me do mim dhe sakrific, shqiptart do votojn t lir.

  Edi Rama sht sot 25 vjet n pushtet, kurr nuk i sht prekur nj vot e vetme. N vitin 2011, do vot sht numruar publikisht.

  S dyti, Edi Rama mori pushtetin nga ata q kishin 48 prqind t pushteteve n vend. Ju mund t thoni se sot i ka 100 prqind pr faktin se Lulzim Basha bojkotoi zgjedhjet, un u them ju dhe gjith shqiptarve se Edi Rama e deshi kt, Lulzim Basha bri gabim t madh. Por t njjtn rrethan kemi pasur n vitin 2007-n. Ai donte t bojkotonte zgjedhjet pr certifikatat, q 80 prqind ishin n duart e bashkiakve socialist. 5 muaj u shtyn zgjedhjet. Isha i gatshm t’i shtyja edhe m shum, vetm t mos lejoja monizmin. Kurse Rama nxitoi q t fitonte t gjitha pushtetet.

  Edi Rama sht demon i pushtetit. Ai nuk njeh model tjetr prve etrve t tij. Dhe pushtetin e prdor pr vjedhjet e tij t pangopur. Nse e kam shpallur dje, e kam shpallur pr votn. far bri para nj jave? Hoqi votimin n PS. Ky vendosi modelin q ekzistonte n kohn e Enver Hoxhs. Ky do t ik dhe do ik,” tha Berisha.

 11. #10
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,456
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  Nuk ka ndonje ndryshim nga mitingjet e bashes ne fillim
  Duaje te afermin tend si veten

 12. #11
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,327
  Postimet n Bllog
  7

  Pr: Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  Mua protesta me pelqeu, se pashe nje fryme qytetare qe proteston kunder qeverise e keqqeverisjes se vendit, kunder hajduteve te radhes, kunder varferise, kunder Edi Rames.
  Une pashe nje Berishe “flake kashte” qe nuk ndryshon, do vazhdoj te sillet si i forti i katundit, megjithse eshte i denuar te mos dale nga kufite e katundit nga Non Grata, pashe ish fuksionar partie e shteti te deshtuar e medioker qe ju jane mbaruar parate e vjedhura ketij populli e po thone “inshalla fitojme ndonje gje”. Pashe deputet qe ishin ne proteste per te ndjere e kuptuar se me ke do jene neser. Pashe nje popull te pakenaqur por nuk pashe shprese. Kjo qeveri e koroptuar do vazhdoje, kjo opozite e diskretituar do vazhdoje. Nuk e pashe shkendine qe do ndezi flaken e mellefit popullor!

 13. #12
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,456
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  Nje fjalor dhune i nongrates me armiq, mbathje nga syte kembet, thyerje bunkeresh, qe paralajmerojne nje vjeshte te turbullt politike, molotove, shkaterrime, etj.
  Brenda folese se tij eshte i sigurt, kete e mori.
  Duaje te afermin tend si veten

 14. #13
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,784

  Pr: Trmet politik 7 ball n Tiran: Dhjetra mijra qytetar i bashkohen protests s opozits

  Dr. Berisha duhet te ishte duke shiju pensionin, dhe te gzonte me niprit e mbesat.
  Per mendimin tim esht gabim qe iu rikthy politikes.


  ….

  Dikush/shumkush mendon se pjesmarrja e madhe ne ket protest ishte nje sukses.
  Por fare suksesi o miqt e mi, kjo esht te vesh duart ne koke, si mund ti besosh te ardhmen nje brezi politikanesh qe jane te komsumuar, te kapur, dhe njekohsisht te paafte! (majtas-djathtas pa dallim)

  Nuk e di sesi, por duhet qe drejtimin/menaxhimin e vendit duhet ta marre brezi i ri.
  Ka plot vajza/djem te afte, duhet tu jepet mundsia te marrin ne dore fatin e tyre.
  Po te ishte per mua, nje nga kushtet per deputet duhet te jete mosha nga 18-35 vje.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Tema t Ngjashme

 1. Termet me fuqi 8.2 balle ne Meksike
  Nga Neteorm n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-09-2017, 12:20
 2. Dhjetra shqiptar musliman i bashkohen ISIS n luftn n Siri
  Nga Akili-A n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 291
  Postimi i Fundit: 29-01-2015, 10:24
 3. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-11-2013, 00:22
 4. Marrveshje pr hipotekimin e dhjetra mijra banesave n Tiran
  Nga shigjeta n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-09-2011, 02:14
 5. Trmet 6.7 ball n Pakistan, mbi 50.000 t vdekur
  Nga Alket123 n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 30-10-2005, 14:37

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •