Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,315
  Postimet n Bllog
  19

  Diaspora shqiptare fluturon n Tiran t liroj Shqiprin nga lugati Rama

  Shqiptar nga e gjith bota, artist, pedagog, siprmarrs, student, kan drguar video-mesazhe ku bjn thirrje pr protest masive nesr n Tiran, n orn 19.00.

  Emri: 0d3d5e7b-c4d9-3e48-bd7c-8616c17f05c5_850.jpg

Shikime: 104

Madhsia: 22.7 KB

  Ata i jan bashkuar kauzs s ngritur nga Fronti pr t shptuar Shqiprin.

  I pari i cili do t jap mesazhin e tij, sht Daniel Nikolla, profesionist n Britanin e Madhe.  Syri

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,315
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Diaspora shqiptare fluturon n Tiran t liroj Shqiprin nga lugati Rama

  Diaspora mbshtet 7 Korrikun, Indrit Hoxha: Dega e PD n Rom protest n shenj solidarizimi

  Emri: auto_288653884_1243490503125868_4333433211509782830_n1656270153.jpg

Shikime: 32

Madhsia: 34.2 KB

  Indrit Hoxha, Sekretar pr Emigracionin dhe Diasporn n Partin Demokratike ka br publik lajmin s demokratt q jetojn n Rom Itali do t protestojn me datn 2 korrik n orn 18:00 n piazza Albania Rom

  Slogani i ksaj proteste sht n mbshtetje t protests q do t mbahet n Tiran me dat 7 korrik ora 19:00.

  Ja postimi i plot:

  PD dega Rom ka vendosur me dat 2 korrik n orn 18:00 n piazza Albania Rom, t protestoj n mbshtetje t protests dats 7 korrik ora 19:00 n Tiran.

  Diaspora do kthehet n mbshtetjen m t madhe t Partis Demokratike dhe opozits Shqiptare pr ndryshimin e regjimit n Shqipri.

  Emri: auto_Screenshot_121656270151.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 48.4 KB

  Syri

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,315
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Diaspora shqiptare fluturon n Tiran t liroj Shqiprin nga lugati Rama

  ‘I prjashtuan nga Shqipria’/ Berisha: Diaspors iu mohua e drejta e vots  Kreu i Partis Demokratike Sali Berisha ka zhvilluar kt t shtun nj bashkbisedim online me shqiptart e diaspors.

  Berisha deklaroi se diaspora ka nj rol t rndsishm n zhvillimet e vendit ndrsa theksoi se qeveria nuk ka lejuar votn e emigracionit.

  "N rrafshin politik, emigracioni dhe diaspora jan t prjashtuarit e mdhenjenj nga Shqipria.

  Shqipria nuk mbyll kufijt si dikur ndaj emigracionit e diaspors, por ajo nuk ka lejuar votn tuaj, nuk ka vendosur at bashkpunim t domosdoshm pr zhvillimin e saj dhe prparimin e shqiptarve.”-tha Berisha.

  Berisha thirrje Diaspors: Jeni ndihm shum e madhe pr suksesin e ksaj lvizje! Mos mungoni n 7 korrik!

  Kreu i PD Sali Berisha ka zhvilluar kt t shtun nj bashkbisedim online me shqiptart e diaspors ku iu bri thirrje atyre t bashkohen n protestn e 7 korrikut kundr regjimit t Edi Rams, ndrsa shtoi se diaspora sht ndihm shum e madhe pr suksesin e ksaj lvizje.

  Kreu i selis blu garantoi shqiptart e diaspors se s’do lejoj zgjedhje n Shqipri pa votn e tyre. Ai u zotua se sot jan n opozit, por kur nesr t vijn n pushtet do prdorin potencialet e jashtzakonshme t shqiptarve t diaspors.

  Ai theksoi se ka marr fund koha e opozits s kontrolluar ndrsa shtoi se PD sot sht avokate e interesit publik dhe kombtar t shqiptarve.

  "Tani jemi opozit e vrtet. Prpjekjet e jashtzakonshme q u bn gjat 10 muajve t fundit pr nj opozit fiktive dhe t kontrolluar kan marr fund.

  Sot PD sht dhe mbetet avokate e interesit publik dhe kombtar t shqiptarve. N kompleksitetin e detyrimeve t saj ne do bjm gjithka pr mobilizimin e t gjitha potencialeve tona n Shqipri dhe jasht saj, n emigracion, diaspor e kudo.

  Beteja jon s'sht e leht. Beteja jon sht n nj shoqri n t ciln ky regjim n mnyr sistematike mbolli frik.

  N 1 vit 38 mij shqiptar u arrestuan pr shtje civile q nuk ndodh kund n bot. U arrestuan me qllim mbjelljen e friks. Do prmbushim misionin ton.

  Ne llogarisim mbshtetjen tuaj q kemi shum nevoj. Ju sigurojm se tani n opozit dhe nesr n pushtet, do bjm gjithka q potencialet tuaja t mund t prdoren nprmjet programeve, nprmjet bashkpunimit, n t gjitha fushat e ktij vendi.

  Shqipria ka nevoj jetike pr shtetin ligjor. Kemi nevoj pr diasporn n protestn e 7 korrikut. Ju jeni nj ndihm shum e madhe pr suksesin e ksaj lvizje.”-tha Berisha.

  Syri

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,315
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Diaspora shqiptare fluturon n Tiran t liroj Shqiprin nga lugati Rama

  Aktivisti nga Franca i bashkohet protests n 7 korrik: T behemi bashk q t dridhim pushtetart

  Nj tjetr aktivist nga Franca, Andi Mustafaj ka dhn mesazhin e tij drejtuar shqiptarve.  Syri
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 06-07-2022 m 12:59

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,315
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Diaspora shqiptare fluturon n Tiran t liroj Shqiprin nga lugati Rama

  7 korrik/ Aktivistja nga Brukseli: Fmijt dhe e ardhmja e vendi, arsyeja e par pr t protestuar

  Aktivistja tjetr vjen nga Brukseli, Vilma Djala ka dhn mesazhin e saj pr protestn e 7 korrikut.  Syri

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,315
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Diaspora shqiptare fluturon n Tiran t liroj Shqiprin nga lugati Rama

  Nj tjetr aktivist nga ShBA, Akil Memia ka dhn mesazhin e tij pr protestn e 7 korrikut.  Syri

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,315
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Diaspora shqiptare fluturon n Tiran t liroj Shqiprin nga lugati Rama

  Aktivistja nga Italia, Melisa Braci i sht bashkuar protests s 7 korrikut me mesazhin e saj pr kombin shqiptar.  Syri

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,315
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Diaspora shqiptare fluturon n Tiran t liroj Shqiprin nga lugati Rama

  Protesta e 7 korrikut, gazetari Aulon Kalaja: Ka ardhur koha t bhemi popull ujk  Syri

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-05-2021, 12:12
 2. Diaspora shqiptare do t protestoj. Policia kundr.
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-12-2018, 11:20
 3. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 4. Diaspora shqiptare, pushk pa fishek!
  Nga RSHP n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-02-2013, 19:31
 5. Diaspora shqiptare dhe roli i saj
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 21-08-2007, 17:24

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •