Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-12-2021
  Postime
  2

  A mund te kerkohet Azil ne BE me vize shengen ??

  Pershendetje, ka provuar ndonje azilin ne BE psh ne France me Vize Shengen si si ka qene procedura, a ka gjasa te pranohet ose eshte e kote??

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,093
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: A mund te kerkohet Azil ne BE me vize shengen ??

  Azili eshte gje e kot, thjesht do shtysh disa kohe deri sa te kthejne..

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,470

  Pėr: A mund te kerkohet Azil ne BE me vize shengen ??

  Kur erdha ne it para 23 vjetesh me vize te rregullt shengen nje mujore i kerkova ndihme nje prifti ketu ne it qe te me jepte nje dhome per te fjetur sepse punoja ne te zeze dhe nuk kisha dokumente dhe asnje mundesi qe te merrja nje shtepi me kontrate te rregullt

  Prifti duke shfryre ne vetvete (i cili ishte drejtor edhe i dy qendrave te pritjes per emigrantet ne it) me tha keto fjale te cilat me ushtojne ne vesh edhe sot e kesaj dite si jehone:

  A.... do te ndihmoj por duhet te kuptosh se ne it kane hapur kufijte por kane mbyllur institucionet

  Ne ate moment nuk arrija ti kuptoj keto fjale por me kalimin e viteve i kam provuar ne kurrizin tim

Tema tė Ngjashme

 1. A mund tė shkojmė nė Kroaci pa vizė?
  Nga Prison_Break nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-07-2010, 03:12
 2. Si mund tė bėj kėrkesėn nga Italia x vize nė Angli?
  Nga xlindax nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-05-2010, 21:21
 3. Ndihme : Vize greke shengen !!!
  Nga KOKASHTA nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 21-08-2009, 13:32
 4. Si mund te bej 1 vize shengene?
  Nga Prison_Break nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 17-06-2008, 05:57
 5. Nga Danimarka nė Angli me vizė shengen shumėkalimshe?
  Nga Orion_DYRRAHU nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 14-11-2007, 23:57

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •