Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Hajrush
  Anėtarėsuar
  17-09-2007
  Vendndodhja
  Ferizaj
  Postime
  85
  Postimet nė Bllog
  1

  Mesele shqiptare

  GAZETARI DUHET ME QENĖ ZJARRFIKĖS

  Z. Kimete Berisha,e di se gazetarėt duhet tė jenė "ngucakeqė" me tė vetmin qėllim,vetėm e e vetėm pėr ta zbardhur tė vėrtetėn. Ky veprim i gazetarėve mė pėlqen shumė.
  Por, gazetarėt qė mbjellin urrejtje nė mesin e popullit te vet, nuk janė gazetarė. Ata janė munafikė. Besoj se e merr vesh fjalėn munafik.
  Paskeni permendur katėr personalitete tė kohės aktuale,Hashimin, Isėn dhe Fatmirin tė cilėt, sipas mendimit t'uaj e paskan eliminuar Albin Kurtin. Sipas teje, Kurti qenka vet engjėlli. Po supozoj se po. Ama,Ti, patjetėr duhet tė keshė parasyshė kontributet e Hashimit gjatė luftės por edhe pas saj, e jo tė kėnaqeni qė do tė shkojė nė Hagė. Gjithashtu gėzoheni se ish kryeministri i juaj, Isė Mustafa, qenka infektuar me coronavirus(!).
  Adoleshente(!)
  Pėr Fatmirin nuk di ēfarė keni dashur tė thoni, se janė dy Fatmira-Fatmir Sejdiu dhe Fatmir Limaj. Thėnė ma troē,ndieni kėnaqėsi me fatkeqėsitė e tyre! Kjo ėshtė e tmerrshme.
  Njė gjė duhet ta dini se edhe kėta,pėr tė cilėt qenkeni gėzuar shumė, jane dikushi, kanė miq te shumtė anembanė Kosovės mbase edhe jasht saj, madje miqtė (militatntėt) e tė treve janė popullate e Kosovės.
  Tash po tė pyes: Ēka janė kėta miq (militantė) tė tė katėrve? A janė Shqiptarė?! Po pergjigjem vet: Padyshim se tė gjithė janė shqiptarė tė tė njejtit gjak, por qė mendojne pak me ndryshe,gjė qė ėshtė krejtėsisht normale.Pra qenkemi vellezėr, apo?!
  Tani, pse Ti, me shkrimin tend fut,shtie pėrēarje nė mesin e vellezėrve?! KJo nuk ju ka hije aspak. Tek une keni rėnė nė provim, ndonėse keni nje stil tė tė shprehurit me shkrim bukur te mirė e specifik, por jeni duke e keqpėrdorur kete dhunti. Kėte mund ta vėreni edhe nga komentet e shumta qė janė shumė shumė pėrēarėse pėr tė mos thėnė armiqėsore.


  Nuk ėshtė trimėri me i fryer zjarrit.Trimėria qėndron nė shuarjen e tij! (h.i)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hajrush : 16-06-2022 mė 11:04

Tema tė Ngjashme

 1. Mesele shqiptare
  Nga Hajrush nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-06-2022, 10:54
 2. Mesele shqiptare
  Nga Hajrush nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-06-2022, 16:08
 3. mesele shqiptare
  Nga Hajrush nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-06-2022, 19:03
 4. Mesele shqiptare
  Nga Hajrush nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-06-2022, 18:21
 5. mesele shqiptare
  Nga Hajrush nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-06-2022, 18:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •