Pėr tė gjithė juve qė nuk dėshironi tė pėrdorni Google Chrome nė Android pasi e keni tė qartė tashmė qė nuk ėshtė vetėm lundrues por edhe spiun i veprimtarisė tuaj gjatė shfletimit nėpėr internet , SWeb ėshtė njė mundėsi tjetėr shumė i lehtė dhe i shpejtė nė pėrdorim.
Ky lundrues ka si pikėnisje WebView pra bazohet nė tė.

Disa nga mundėsitė qė jep SWeb janė :

Night mode pėr faqet qė shfletoni (tekst me ngjyrė gri nė sfond tė zi)
Adblocker , ndalues rreklamash dhe pėrgjimesh bazuar nė listėn me regulla ndalimi Easylist
Ruan dhe shfaq tė gjitha kėrkesat HTTP qė mund tė bėjnė faqet qė shfletoni , pėrshėmbull foto tė bashkangjitura , audio , video

Mundėsi tė tjera :

Bookmarks , duke futur kėtu import dhe export sipas formatit standart HTML
Rihapje tė tabelave tė mbyllura
Kėrkim teksti nė faqet e hapura
Pėrdorimi i njė user-agent pėr Desktop(PC)

Pėr ta shkarkuar duhet tė shtoni depon izzysoft ne F-droid ndėrsa pėr fillestarėt mjafton tė shkarkoni apk nė faqen e meposhtmedhe ta vendosni ashtu sikurse vendosni ēdo aplikim nga playstore nė telefonin tuaj tė menēur.

https://apt.izzysoft.de/fdroid/index/apk/landau.sweb