Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts

  Ministrja e Punve t Jashtme t Kosovs dhe Diaspors, Donika Grvalla Schwarz ka deklaruar se sht shum normale q t jet prsri n Kosov dhe n krye t nj institucioni, pasi e kishte imagjinuar kt gj.


  Ministrja Grvalla-Schwarz ka deklaruar se Qeveria Kurti dshiron t motivoj diasporn q t jet pjes e rndsishme e ndryshimit n Kosov.

  “N t ardhmen Kosova duhet t prfitoj jo vetm nga transferimet e parave, por edhe nga njohurit e kosovarve t trajnuar mir jasht vendit, pr shembull duke marr funksione t ndryshme npr institucionet shtetrore ose duke ardhur ktu si investitor. Pjesmarrja n zgjedhje gjithashtu duhet t bhet m e leht pr diasporn dhe t bhet e mundur q ata t votojn n ambasadat dhe konsullatat e vendit. Do t ket nj ligj t ri zgjedhor kt vit”, ka deklaruar Grvalla pr median zvicerane, nzz.ch.
  Nga ana tjetr, kryediplomatja Donika Grvalla Schwarz thot se “Bashk me t tjert un kam krkuar vazhdimisht q vrasjet politike pas prfundimit t lufts t hetohen plotsisht. Duhet t ket drejtsi pr t gjith. Ne kemi nevoj pr kt, pr procesin e brendshm t shrimit t shoqris son”, tha ajo duke shtuar se fatkeqsisht gjyqsori kosovar nuk arriti q t zgjidh shtjen e vrasjeve t paslufts.
  Bilanc lufte: 1450 vrasje n Kosovn e paslufts !
  Mbi dhjer varre t reja, jan hapur sivjet n Kosov. Kto viktima jan shkaktuar si rezultat i shkrepjes s armve mbi trupat e tyre. Me dhjet rastet e reja t vrasjeve ndodhen n Kosov, pas vrasjes se Elvis Pistes dhe t sotmes ne Prizren. Bilanci i ketyre krimeveeshte trishtues, thuajse bilan lufte n Kosovn e paslufts ku prek shifrn 1.450 persona derisa zbulueshmria e ketyre krimeve n Kosov sht shume e vogl, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jon”.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 22-05-2022 m 08:00

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts


  Nazim Bllaca dshmon vrasjet e bra

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts


 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts
  Avokati i Veselit: Nazim Bllaca ka vdekur

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts

  Hajdin Abazi e Bardhyl Mahmuti u betuan n vitin 1998, se do ta vrasin Ibrahim Rugovn e kolonel Ahmet Krasniqin!

  Bardhyl Mahmuti n shoqatn Liria, n Malm

  Ndrsa Bardhyl Mahmuti, me 21 shtator 1998, n Liria t Malms, shoqat e t kuqve do t thoshte: Do ta vrasim edhe Kol. Ahmet Krasniqin!

  Ne nj takim t Kristofer Hill dhe t nj delegacionit me t madh ushtarak, q u takua me udhheqjen e UK-s, me Mehmet Hajrizi nga Srofci i Vushtris, n pyetjen ambasadorit Hill se ka po krkoni, pse po luftoni, ai do t prgjigjej: Me rrxu Ibrahim Rugoven.,. (Nga libri, n shqip i Kr. Hill, ish ambasador amerikan n Maqedoni dhe i drguar special pr Kosov).https://www.ballikombetar.info/hajdi...met-krasniqin/

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts


 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts


 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts  Mero Baze: Azem Syla m tha se ai e vrau Enver Malokun

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts  E bija e Enver Malokut krkon drejtsi pr babain e saj

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts  12 janar 1999 Varrimi i Dshmorit Enver Maloku

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts
  Babai Rrëfen për Vrasjen e Gazetarit Bekim Kastrati

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts  Pretendon se ka fakte se Glauk Konjufca ka qen pjes e SHIK-ut

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts  Adem Salihaj - SHIKu atentat ndaj meje - Kuvendi Kosoves

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts


  Si kishte reaguar presidenti Rugova pr atentatin ndaj tij?

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts

  Bekim Kastrati e Besim Dajaku u vran nga SHIK-u

  Presidentja Osmani dekoroi Bekim Kastratin e Besim Dajakun
  Prishtin, 3 nntor 2021 – Presidentja e Kosovs, Vjosa Osmani, i dekoroi, post mortem, me urdhrin “Hasan Prishtina” Bekim Kastratin e Besim Dajakun.

  Kastrati e Dajaku u dekoruan pr kontributin e tyre pr lirin dhe demokracin n Kosov.

  Dekorimi i tyre u b n 20-vjetorin e vrasjes s tyre. Vrasja e tyre cilsohet si vrasje politike, ndonse rasti i vrasjes mbetet ende i pandriuar.

  Presidentja Osmani bri thirrje pr vendosjen e drejtsis.

  “Njri me kontribut n fushn e liris s fjals e tjetri pr mbrojtjen e institucioneve t vendit jan dshmi e kohs dhe njhersh ftes pr vnien e drejtsis n vend. Ata do t pushojn t qet kur drejtsia t marr nj epilog, sepse jan kontribuues pr lirin dhe demokracin n vend”, sht shprehur Osmani n ceremonin e dorzimit t dekorats.


  Bekim Kastrati ka qen gazetar i gazets “Bota sot”, ndrsa Besim Dajaku ka qen pjes e stafit t sigurimit t Presidentit t Kosovs, Ibrahim Rugova.

  Ata jan vrar m 19 tetor t vitit 2001, n mbrmje, n nj prit, n hyrje t fshatit Llaush t komuns s Skenderajt. N kt attentat sht plagosur rnd Gani Geci.

  (r.m.)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts

  NAIM MIFTARI

  Un kam urdhruar t vritet Gani Geci: Ish-agjenti i SHIK-ut publikon videon e Azem Syls
  Ish-eprori i lart i Ushtris lirimtare t Kosovs, Policis dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka publikuar nj video t Azem Syls derisa flet pr Gani Gecin.

  N kt video, dgjohet Syla t thot se 99 apo 100% sht i bindur se ka urdhruar t vritet Gani Geci.

  Miftari prmes llogaris s tij n Facebook, ka postuar nj video, ku shihet ish-komandanti i Prgjithshm i UK-s, i cili nuk e kishte mohuar at q e thot Gani Geci, pr nj vendim t shtabit, i cili pati urdhruar vrasjen e tij gjat lufts.


  NAIM MIFTARI
  Syla kishte deklaruar se nuk i kujtohet saktsisht urdhri, por qndron pas tij.

  Nuk m kujtohet nse sht lshua nj deklarat nga shtabi, por un qndroj pas saj, po them 99, 100 pr qind, kishte deklaruar Syla.

  Ndrsa Miftari thot se, tani kta t njjtit po vajtojn dhe po thon se akuzat po vin nga Serbia, q sipas tij nuk sht e vrtet.

  Sipas Miftarit, kjo video tregon se nga po vin akuzat kundr UK-s.

  Dosjet e munguara n OVL e PDK-s:

  Azem Syla 99%, 100% un kam urdhruar t vritet G. Geci.

  Tani po vajtojn, thon akuzat po vin nga Serbia, jo nga ata, jo nga kta, jo opozita.

  Nuk sht e vrtet kjo. Ky insert tregon se akuzat vin nga rrahja e gjokseve t Shtabit t Rognerit tu pi raki, uiski me meze e tu hngr pula t pjekura n helli!, shkruan Miftari n Facebook.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,039

  Pr: Kosova do ti hetoj vrasjet politike t paslufts

  Vrasja n prit e lufttarit Hajdar Ahmeti (Dushi) / 19 vjet pas vrasjes s hetuesit policor, asnj i arrestuar
  NGA: IDRIZ MORINA M: 26 MAJ 2022 N ORA:

  Bab e bir, kishin zgjedhur ti shrbenin atdheut. Hasani, babai dhe i biri Hajdari, ishin pjesmarrs n Betejn e lavdishme t Koshares.

  Plumbave t lufts u qndruan q t dy. Nuk psuan asnj goditje. I biri Hajdari, ishte shkolluar n Akademin Policore n Tiran, dhe i vazhdonte studimet pr drejtsi n Universitetin e Prishtins. Por, gjat lufts, i kishte ndrprente studimet. Kishte vendosur t luftonte, dhe mund t vritej pr atdhe!

  Goditje familjare

  Hajdar Ahmeti, do t fillonte t punonte n Policin e Kosovs, derisa nj dit do t kputej shpresa e jets s tij.

  Edhe babai nuk do ti rezistonte pikllimit pr djalin e vrar pabesisht dhe egrsisht, nga armiqt e shtetit, t liris dhe pavarsis, si i quante vrasjet politike Presidenti Rugova.

  N ndrkoh do ti vdiste edhe nna!

  Hasani ishte nga familja e respektuar n Dukagjin, e Zeq Tahirit nga Reka e Keqe e Gjakovs.

  Familja e Hasanit, kishte pes fmij, katr djem dhe nj vajz.

  Ndrsa, Hajdari e ka ln pas trashgimtarin Dariel Ahmeti, i cili sht duke ndjekur studimet n kolegjin universitar n AUK.

  Hajdari si duket ishte br penges pr krimin e organizuar. Si polic hetues, q ishte zotuar, se nuk do t korruptohej, se nuk do t dorzohej para asnj presioni, dhe se ve vdekja mund ta ndalte, ai u vra n atentat.

  Vrasja e tij, duket t jet nga m mizoret.

  Jo shum larg shtpis s tij, derisa po kthehej nga puna n shtpi, me 6 shtator 2003, 8 dit para se ti mbushte 27 vjet, nj grup i organizuar vrassish ia zn pritn

  Si raportohet, fillimisht i ishte vn nj penges n urn nga do t kalonte me vetur ai. Sapo del ta largoj pengesn, qllohet me arm zjarri.

  Policia ende nuk e ka zbardhur rastin dhe as q duket se sht e gatshme ta bj kt.

  N nderim t tij, sht vendosur nj pllak prkujtimore pr lufttarin, dhe po ashtu i sht vn emri nj rruge.

  Emri i tij sht gdhendur edhe n pllakn prkujtimore pr polict e rn n detyr.

  Ksaj vrasje, si shum vrasjeve t kryera nga grupet e organizuara dhe t lidhura me politikn, i sht kushtuar shum pak rndsi edhe nga mediat n prgjithsi, prve gazets Bota sot, rrall ndonj medium q ka shkruar, si pak vite m par, q ky rast sht trajtuar nga InDoks.

  https://www.botasot.info/aktuale-laj...e-i-arrestuar/

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-11-2018, 13:49
 2. Kosova dhe diskutime fetaro/politike- video
  Nga iliria e para n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 15-01-2013, 05:40
 3. Prgjigje: 176
  Postimi i Fundit: 22-01-2012, 08:38
 4. Kosova dhe Shqipria, me politik unifikuese
  Nga linnda... n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-03-2011, 12:57
 5. SOS! Kosova ne krize politike dhe morale
  Nga Barbarosa n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-11-2006, 00:57

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •