Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,016

  Donjeta Sadiku siguron medalje n Kampionatin Botro

  Donjeta Sadiku ka arritur sukses historik pr boksin kosovar t hnn pasdite. Ajo ka siguruar medaljen n Kampionatin Botror pr seniore q po mbahet n Stamboll.

  sht kjo medalja e par serioze pr boksin e pavarur kosovar n nivelin e t rriturve. Donjeta kishte suksese te t rejat, por pr her t par ka fituar medalje n kampionate n nivelin senior.

  Medalje n Kampionate Botrore e Kampionate Evropiane kan fituar edhe boksiert e gjenerats s art, n vitet shtatdhjeta dhe tetdhjeta t shekullit t kaluar duke prfaqsuar Jugosllavin.

  Donjeta n erekfinale t kategoris deri 60 kilogram e mposhti boksieren nga Tajvani, Shih-Yi Wu. Fitoi 5:0.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-12-2019, 14:39
 2. Imam Sadiku: Modeli shembullor
  Nga ArtanMasa n forumin Komuniteti bektashi
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-07-2019, 03:27
 3. Armando Sadiku
  Nga [HD] n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 29-11-2013, 10:18
 4. Rrahim SADIKU : Shpirt dhe mendje e cekur
  Nga feneri n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 17-08-2009, 10:08
 5. Pershendetje nga Sadiku
  Nga sadiku n forumin Prezantoni veten n forum
  Prgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 08-03-2008, 11:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •