Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  SHBA: Pr her t par gjuha shqipe prfshihet si lnd me zgjedhje n universitetin e Harvardit

  Emri: harvard-gjuha-shqipe-1280x720-1.jpg

Shikime: 171

Madhsia: 41.7 KB

  Gjuha shqipe sht futur si lnd me zgjedhje pr her t par n universitetin e Harvardit, pr t gjith studentt e t gjitha niveleve. Lajmin e ka dhn Faton Limani, administrator pran Departamentit t Letrsis Krahasuese n Harvard. Sipas tij, lnda e gjuhs shqipe do t ofrohet gjat tr vitit n tre nivele: njohuri fillestare (elementary), njohuri bazike (intermediary) dhe niveli i avancuar (advanced) n Departamentin e Letrsis Krahasuese.

  Emri: Screen Shot 2022-05-10 at 7.40.33 AM.jpg

Shikime: 122

Madhsia: 36.3 KB

  Sot kam knaqsin t ndaj me ju nj lajm shum t gzueshm sa i prket gjuhs son shqipe. N bashkpunim me bashkkombasen dhe kolegen Eva Stathi Misho kemi arritur q t fusim lndn e gjuhs shqipe si lnd zgjedhore pr her t par n Universitetin e Harvardit pr t gjith studentt e t gjitha niveleve. Lnda e gjuhs shqipe do t ofrohet gjat tr vitit n tre nivele njohuri fillestare (elementary), njohuri bazike (intermediary) dhe niveli i avancuar (advanced) n Departamentin e Letrsis Krahasuese shkruan ai.

  Lapsi

 2. 3 antart m posht falenderuan Albo pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Arianitas (11-05-2022),Neteorm (10-05-2022),sirena_adria (10-05-2022)

 3. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,973

  Pr: SHBA: Pr her t par gjuha shqipe prfshihet si lnd me zgjedhje n universitetin e Harvardi

  Nj lajm nga m t bukurit !

  KRENARI ! BRAVO !

 4. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: SHBA: Pr her t par gjuha shqipe prfshihet si lnd me zgjedhje n universitetin e Harvardi

  Nje lajm vertet i mire. Bravo Eva! Permetaret gjithmone do ta tregojne veten se jane promotoret me te mire te kultures e tradites shqiptare jo vetem ne Shqiperi por ne mbare boten!

  Suksese te metejshme.

Tema t Ngjashme

 1. Gjuha shqipe si lnd n shkollat e mesme n Shqipri
  Nga Edvin83 n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 62
  Postimi i Fundit: 09-04-2021, 10:21
 2. Si te arrihet deri ne Universitetin e Harvardit?
  Nga fighterme n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-05-2011, 11:22
 3. Gjuha etruske - Gjuha shqipe
  Nga tur12web12 n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-04-2010, 13:39
 4. Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 10-09-2007, 10:05
 5. Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 01-05-2003, 00:14

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •