Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,016

  Boksieri shqiptar Kristian Prenga ka arritur q t marr fitoren e 11-t,

  01/05/2022
  Boksieri shqiptar Kristian Prenga ka arritur q t marr fitoren e 11-t, duke arritur nj triumf me KO n Shtete e Bashkuara t Ameriks ndaj nj kundrshtari tepr t fort si Deshon ebster. Prenga arriti q t mbyll llogarit n raundin e dyt ndaj nj kundrshtari q kishte m tepr eksperienc dhe q n karriern e tij kishte psuar vetm 3 humbje.

  N “2300 Arena Philadelphia” nuk munguan dhe tifozt kuqezi, t cilt mbshtetn sportistin nga Mirdita. Prenga sht rikthyer pas mungess q pati pr shkak t nj shqetsimi q kishte n dorn e djatht, por duket se e ka ln pas dmtimin dhe sht gati pr t tjera suksese.

  Aktualisht Kristian Prenga mban titullin e Kampionit t Europs n Kick Box pr peshat e rnda. Sfida e radh pr Prengn pritet t jet n muajin qershor. Nse boksieri shqiptar do t ket dhe tre fitore t tjera, ather do t’i lind e drejta pr t zhvilluar nj ndeshje t madhe. Prenga ka treguar m hert se dshira e tij sht q shum shpejt t organizoj nj ndeshje t madhe n Shqipri.
  https://www.supersport.al/video-kris...-fitore-me-ko/
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 01-05-2022 m 16:13

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-12-2019, 15:36
 2. Boksieri i ri shqiptar, Jurgen Uldedaj u shpall Kampion Bote
  Nga Akuamarini n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-12-2018, 17:14
 3. Kristian Prenga - fitore brenda 58 sekondave
  Nga Akuamarini n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 03-10-2018, 02:48
 4. Kick-boksieri shqiptar, Sazan Kimbo, bri luft t madhe
  Nga Akuamarini n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-05-2018, 14:22
 5. Cilesit per t arritur fitoren ndaj armiqve
  Nga Skimpo n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-07-2012, 13:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •