Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Aktorja Megan Fox: N Hollywood pijn gjakun e njri-tjetrit n rituale satanike

  Emri: Screen Shot 2022-04-28 at 8.37.34 AM.jpg

Shikime: 36

Madhsia: 18.5 KB

  Videon mund ta degjoni ne anglisht:  Transkipti ne shqip:

  Nuk m lejuan t isha njeri. Isha tem bisede, thashetheme dhe grushtash. Jan vetm disa pika, por po, ne konsumojm gjakun e njri-tjetrit
  me raste pr qllime rituale. E di q nuk mund t'i mbroj prgjithmon.

  Prshndetje, un jam Megan Fox dhe ky sht GLAMOUR Unfiltered im.
  Hern e par kur prjetova nivele astronomike t fams, q n vetvete sht nj lloj traume, ai nivel i fams sht nj ngjarje traumatike. Tipi im psikologjik nuk sht nj introvert, por fama m bri introvert. Dhe nse jeni delikat ose i ndjeshm, un mendoj se sht nj gj vrtet e vshtir pr t kaluar. Dhe kshtu mbylla shum dhe disi u trhoq nga gjithka dhe n thelb isha e fshehur pr disa vite t jets sime. Dhe pastaj pr shkak t ngjarjeve t paparashikuara, u trhoqa prsri n qendr t vmendjes prsri. Mendoj se jam shum m mir e pajisur tani pr t'u marr me t dhe pr ta prjetuar at n nj mnyr ku un mund t shijoj disa prej tyre.

  Un isha prpara lvizjes #MeToo pr gati nj dekad. Un po flisja kundr disa prej abuzuesve, gjra mizogjene, patriarkale q po ndodhnin n Hollywood n 2008 dhe 2009, shum prpara se njerzit t ishin gati ta pranonin ose ta toleronin at. Dhe n fakt jam tallur q e kam br. Dhe un mendoj, ju e dini, njerzit sapo kishin koh pr t rishikoni q, si n retrospektiv, t shikoni prapa dhe t shkoni, 'Oh, ajo n fakt po thoshte shum t njjtat gjra q t gjith kta njerz po thon tani dhe ajo u persekutua pr kt dhe ndoshta nuk ishte m i dashuri, m i sjellshmi, mnyr transhendente pr t'u marr me t' - un. Nuk u ndjeva sikur isha pranuar nga pjesa m e madhe e komunitetit feminist.

  Un jam nj pasqyr pr ata njerz t veant, do gj q provokoj n ta nuk sht dika q ata mund ta tresin shum mir dhe kshtu kjo kthehet tek un pasi m refuzojn pr ato arsye. Thjesht nuk mendoja se isha nj viktim shum simpatike dhe kshtu nuk doja t flisja, sepse nuk e ndjeja se do t merrej n mnyr pozitive. Dhe sinqerisht, ende nuk mendoj se do t ishte. Un ende bj shum gjra q jan kaq provokuese pr disa arsye, pavarsisht se pr cilin komunitet sht. Un u festova si feministe derisa pata nervat ta thrrisja t dashurin tim 'Babi', dhe m pas shum njerz u mrzitn pr kt. Gj q un mendoj se sht nj bised qesharake pr t br si, sepse kjo shkon n lejimin e grave t jen, grat q na lejojn t prjetojm ato q duam dhe na plqen ajo q na plqen, ky sht feminizmi.

  Nuk e di nse ka qen prishja psikologjike lidhur rreptsisht me objektivizimin, mendoj se ishte m shum e lidhur me t qenit i njerzor. Un kam rrjete sociale, por nuk i prdor personalisht. Kam dik q poston pr mua dhe un vendos se far dua t them, por n fakt nuk e bj fizikisht vet sepse mendoj se sht e keqe, mendoj se sht e keqe. Dhe nuk mendoj se njerzit e kuptojn ne ejani n kt vend ku ne kuptojm, si "Bulizmi sht i keq", por ather kur bhet fjal pr nj personazh t famshm e gjith kjo sht hedhur nga dritarja. Ndoshta ishte m keq ather. Un n fakt nuk mendoj kshtu. Un mendoj se me shpikjen e mediave sociale, sht kaq e arritshme tani sa sht shum m keq, por ishte m shum negativiteti q derdhej vazhdimisht drejt meje ose drejtohet drejt meje. As q krkon dik
  pr t thn n fakt dika drejtprdrejt pr mua. Nuk m krkon ta lexoj. Por kur kaq shum njerz n mbar botn jan duke menduar pr ju ose kan mendime negative apo synimet ndaj teje, ajo energji m prshkon, m deprton. Un nuk kam kufij dhe mure pr kt, un jam ende njeri. Un jam ende e brisht n at mnyr, un mund t ndjej dhe kjo ishte m shum nga lufta, nuk kishte lidhje me ndonj gj specifike, vetm se nuk m lejohej t isha njeri sepse isha tem bisede dhe thashetheme dhe vija me grusht.

  Un jam shum m e bazuar dhe identifikohem shum m tepr me, jo me egon time, m shum me shpirtin tim. Dhe un jam n gjendje t ndaj shum gjra q po ndodhin dhe kuptoni se nuk jan reale. Gjithka q e prjetoj si nj luft ose e dhimbshme sht nj mundsi pr rritje, nj mundsi pr nj msim, pr t msuar, pr t kaprcyer. Dhe kshtu perceptimi im sht i ndryshm, qasja ime sht e ndryshme dhe kjo lejon q prvoja ime t jet e ndryshme padyshim. Un mendoj se ka nj frik q sht shum e pranishme, kshtu q askush nuk dshiron t jet personi pr t br dika q m pas t'u kthehet atyre q jan jasht ose do t anulohen. N aktrim, t paktn n at pjes t Hollivudit, ka qen nj mnyr pr kaq shum koh. Nse nj grua vjen n nj set dhe sht si, “Nuk m plqen kjo goditje. Nuk m plqen kjo sken. Nuk m plqen ky dialog. Duhet t punojm pr kt. Duhet ta ndryshojm kt”. Q ende perceptohej si nj k.rv kryelart, kundrejt kur nj burr vjen n nj set dhe thot t njjtat gjra, t gjith thon: "Oh, f*ck, po, ke t drejt,jo ke te drejte jo ke te drejte. Duhet ta rishkruajm skenn, nuk sht e drejt”. Ai sht i respektuar si artist, ai sht i respektuar si i ditur. Kjo vazhdon edhe sot e kesaj dite.

  Keqardhja q kam sht se personaliteti im sht aq i humbur pr njerzit, ashtu si humbet sensi im i humorit, inteligjenca ime nuk pranohet. Ndonjher, ndihem sikur thjesht harxhoj energjin time duke u dhn vetes njerzve q nuk kuptojn dhe nuk do ta vlersojn. Por un kurr nuk kam pasur asgj ku t shikoj prapa tani dhe un them, 'Un vrtet nuk duhet ta kisha br, Un me t vrtet nuk duhet t kisha thn ...' sepse edhe gjrat e tmerrshme m bri t bja shum pun pr veten time. Dua t them, kjo sht ajo q ai thot, ai thot se ai - dhe un e besoj kt - ishte i till “Edhe nj dit m par po prpiqesha ta lija n thelb filmi" dhe shoku i tij m i mir, Rook, bateristi i tij,
  dhe pastaj edhe menaxheri i tij, Ashleigh, ishin t dy si, "por skenat tuaja me Megan Fox...",
  dhe ai ishte si, "F* kto, do t hip n aeroplan." Dhe pata nj prvoj t kundrt ku nuk e dija pse po merrja filmin. Un thjesht dija dika rreth... M duhej ta bja pr disa arsye. Dhe pastaj kur isha n tryez lexova kishte ende nj personazh q nuk ishte marr. Dhe un mendoja, kush e luan at personazh? Dhe ata ishin si, "Oh, mitralozi Kelly," dhe m plqen, disi e dija emrin por nuk e bri, kshtu q un jam si automatiku Kelly, yn, si, e shikova dhe isha si, 'Oh, dreq, do t jemi n shum telashe, sepse ai sht fjal pr fjal si tipi im fizik q e kam shfaqur q n moshn katrvjeare. Edhe un jam katr vjet m i madh se ai kshtu q mendoj se i bra atij mendimet dhe synimet e mia
  e rriti at n personin q sht, kush e di se si do t dukej apo sikur t mos ishte pr mua?

  Un mendoj se mund t 'pin gjakun e njri-tjetrit' mashtrojn njerzit, ose sikur njerzit t na imagjinojn me gota dhe ne jemi si Game of Thrones q pim gjakun e njri-tjetrit. Jan vetm disa pika. Por po, ne konsumojm gjakun e njri-tjetrit me raste, vetm pr qllime rituale. Prdoret pr nj arsye dhe kontrollohet aty ku sht, 'Le t derdhim disa pika gjak dhe secili ta pij at. Ai sht shum m i rastsishm, i ethshm dhe kaotik, ku ai sht i gatshm t plqej hape gjoksin e tij me xham t thyer dhe bhu si, “M merr shpirtin. M lr t rrjedh gjak mbi ty." Nuk ndodh, m lejoni t'ju them, ndoshta jo tamam ashtu, por nj version i ksaj ka ndodhur - dhe shum her.

  Gjja m romantike q ai ka br ndonjher pr mua, sht e vshtir t thuhet, ai sht - kjo nuk do t thot asgj pr njerzit q nuk e studiojn kt - por ai ka aq shum energji Peshqit. Ai sht kaq romantik. Do t ishte e vshtir t thuash, por ne e mbajm kt ditar
  q e kemi mbajtur q nga dita kur u njohm dhe sht e mbushur thjesht me mendimet dhe ndjenjat tona dhe poezin ton. Un mendoj se Pam dhe Tommy ishin flak binjake. Un mendoj se ata ishin binjak shpirti. Kurt dhe Courtney jan nj version m i errt i s njjts gj. Pra, mendoj kur gjen njerz q bashkohen q shpirtrat e t cilve e kan njohur njri-tjetrin t cilt kan dashur t udhtojn ktu pr ta br kt prsri, ka dika t pamohueshme pr kt. Dhe prsri, mund t provokoj nj ndjenj pozitive tek ju ose mund t provokoj nj ndjenj shum negative, sepse sht nj pasqyr e asaj q ti nuk keni ose mendoni se nuk dshironi. Thjesht mendoj se sht e vshtir t injorosh
  at lloj lidhjeje dhe at lloj dashurie pavarsisht nse ju duket toksike apo jo, kjo sht e parndsishme.

  Ne nuk kemi, pr shembull, shum takime t dyfishta. Ne nuk po e bjm at. Midis nesh ka rreth 900 fmij. Pra, njerzit nuk jan n t vrtet, si takime t dyfishta, shum ktu. Ata jan si magnetikisht - ata jan t till - gjat gjith kohs. Pra, askush nuk po ndrvepron vrtet
  me ta shum, sepse jan si t mbrthyer. Ata jan ngjitur s bashku kshtu. Kjo sht nj marrdhnie shum intensive dhe ciklike, dhe kshtu arrin n kto pika ku, si p.sh. duhet t bjm pastrime. Kisha arritur n nj pik ku isha si, ne kemi nevoj pr nj injeksion adrenalin t Zotit n kt marrdhnie. Dhe kshtu shkuam n Kosta Rika dhe ne kishim shaman peruan i cili administroi ayahuasca dhe ne hym secili me pyetje t ndryshme se donim q ilai t na prgjigjej. Dhe ishte tepr intensive - e gjith prvoja, si agjrimi q on n t, dieta ndryshon, nuk ju lejohet t pini uj pas ors 17:00, ju jeni n mes t xhungls. Dhe un kisha pyetjet e mia dhe qllimet e mia, dhe m pas ai shkoi dhe u ul q t'i jepej ayahuasca e tij dhe t gjithve u jepej nj got ayahuasca, sepse ishte nata jon e par.

  Dhe shamanja thot dika n gjuhn e saj amtare. Dhe ather prkthyesi sht si, “Duhet t'ju japim tre doza, sepse ju keni nj t till shpirti i errt dhe i trishtuar q qndron pas jush." Si nj frym e vrtet, si, demonike q rri pezull mbi t. Pr habin e askujt, askujt q e njeh at. T gjith jemi si... Jo, kur e tregoj at histori, askush nuk sht si, "Oh, Zoti im!" T gjith thon: "Mmm hmm, dhe pastaj far?" Sepse ne t gjith e dim kt. Na lidhi n nj far mnyre, sikur t ishte nj prvoj q nj numr kaq i vogl njerzish kan n prgjithsi, pr ta br s bashku n ift dhe m pas edhe udhtimin ton q po bnim po prekte iftet e tjera, personat e tjer q ishin aty. Pra, ishte profetike n shum mnyra, dhe na konfirmoi shum gjra q kisha nevoj t dija ose duhej t ndjeja. M hapi nj der pr shum shrim nga nj prvoj personale q kisha me t q na lejoi t arrijm n nj vend ku po krkonim tani prizat e duhura pr t'u shruar duke ecur prpara nse kjo ka kuptim.

  sht e vshtir, sepse udhtoj pr periudha t gjata kohore dhe ata duhet t ndjekin shkolln, gj q sht. E dini, do t doja t'i nxirrja pr t udhtuar me mua. Do t'i lehtsonte shum gjrat. Un qaj shpesh. do hn e re, zakonisht. Un futem n banj dhe qaj shum pr kt,
  sepse sht e vshtir, jo pr shkak t presioneve q dikush... dikush tjetr ose shoqria t v mbi ty, por sht thjesht e vshtir t ndahesh prej tyre n at mnyr. Ata jan ADN-ja ime, sikurse ne ndajm shpirtin, ne ndajm gjak, ata ndan rrahjet e mia t zemrs, si, sht e vshtir t mos ndihesh i detyruar t jesh me ta gjat gjith kohs ose t ndihesh vazhdimisht me t vrtet sikur nuk po bj nj pun mjaftueshm t mir. Por edhe un jam ndar nga babai i tyre, kshtu q un mund t'i kem ato vetm gjysmn e kohs, kjo sht ajo q sht. Dhe n disa mnyra kjo m lejon kam momente pr veten time ku mund ta jetoj jetn time si un, jo vetm t jesh gjithmon nna e dikujt dhe kjo sht mir.

  Noah filloi t vishte fustane kur Noah ishte rreth dy vje dhe bleva nj tuf librash ai lloj adresimi i ktyre gjrave, q adresojn nj spektr t plot t, si, far sht kjo dhe disa nga librat kan t bjn me shkruar nga fmijt transgjinor. Disa nga librat kan t bjn vetm me mnyrn se si mund t jesh djal dhe t veshsh nj fustan, sikurse mund t shprehesh me veshjen tnde, si te duash, kjo as q ka t bj me seksualitetin tuaj. Pra, q nga koha kur ata ishin shum t rinj, Un i kam prfshir ato gjra n jetn e tyre t prditshme, n mnyr q askush t mos ndjehet sikur t jen t uditshm ose t uditshm ose t ndryshm. Nuk mund ta kontrolloj mnyrn se si njerzit e tjer reagojn ndaj fmijve t mi. Un nuk mund t'i kontrolloj gjrat q fmijt e tjer me t cilat ata shkojn n shkoll jan msuar dhe pastaj prsriteni atyre.

  Pra, ky ka qen nj udhtim. Po, po, kjo sht edhe arsyeja pse nuk e bj vrtet vendos fmijt e mi n Instagram ose media sociale, sikur jam shum krenare pr fmijt e mi, Noah sht nj pianist i pabesueshm. Noah mund t msoj, ju e dini, Koncerti i Mozartit n nj or dhe thjesht coptoje n piano. Un dua q njerzit ta shohin at, por nuk e dua as botn pr t pasur akses n kt shpirt t but dhe thuaj t gjitha gjrat q ne t gjith i dim q do t thon. Un i drgoj fmijt e mi n nj shkoll ku prindrit e tjer jan t ngjashm n bindjet e tyre, kshtu q fmijt nuk jan... Noah sht nnt vje dhe fmijt e tjer nuk jan vrtet n internet n t njjtn mnyr si shumica e fmijve. Kshtu ata e din q prindrit e tyre jan t famshm, por njohurit e tyre pr t jan shum t kufizuara. E dija q kur ishin shum t vegjl, Doja t prpiqesha t'i mbroja sado q t mundja dhe shum prej tyre kishin t bnin me kufizimin ekspozimi i tyre n internet. Deri m tani, ne kemi br nj pun vrtet t mir dhe, si, ruajtn pafajsin e tyre n shum mnyra. Por e di q nuk mund t'i mbroj prgjithmon. T flesh mjaftueshm, kjo sht e qart, por me t vrtet duke qen i zellshm pr kt. Kur m humb gjumi, Un me t vrtet mund ta ndjej efektin q ka n shndetin tim mendor dhe udhtimet pr pun dhe duke qen n zona t ndryshme kohore dhe si ndikon kjo gjndrn time pineale. Un nuk pi cigare.

  Un kurr nuk marr droga rekreative.
  Un jam gjithmon plotsisht e matur.
  Un nuk pi as nj got ver.

  Nuk po them q duhet t jesh e till, Un po them pr mua, se kshtu ndihem m mir. Por edhe vetkujdesi sht koh e mjaftueshme pr qetsi t jem n gjendje t lidhem me super vetdijen time, ndrgjegjja ime m e lart, pr t'u lidhur me Zotin, pr t'u lidhur me shpirtin. Dhe kjo mnyr jetese e bn at shum t vshtir ndonjher dhe ndihem shum e humbur kur nuk jam n gjendje ta bj kt. Un e shmang telefonin tim sa m shum q t mundem gjat gjith kohs, por ka raste kur e shmang plotsisht. E njjta gj me do gj q ka, si, nj drit LED n t. Dhe kthehem tek ajo pr t ciln jan krijuar trupat tan, q duhet t jet n natyr dhe t heshtim brenda vetes. do dit, nse kam mundsi. Un do t shikoj nj film pr Harry Potter dhe nuk m plaken kurr, e njjta gj me Lord Of The Rings, si, ose nj bish fantastike, si, kjo sht gjithmon ajo q un do t vesh mbi do gj tjetr, sepse thjesht m jep nj vend pr t shptuar n fantazi dhe n magji.

  Ndonjher sht sinqerisht, thjesht i plqen vendi ku po gjuan, sikur i kam zgjedhur gjrat sepse ishte duke xhiruar n nj vend ekzotik m par dhe ndjeva sikur ai vend do t ndryshonte jetn time. E bra kt me nj film n Afrik m par dhe u b. Dhe ka gjithashtu lloje t filmave q m plqejn t bj sepse jam shum mir me trupin tim, Un jam mir me trupin tim. Un jam e mir me marifete, luftime me marifete, duke msuar arm, gjra t tilla. Dhe kjo m jep nj vend pr t shprehur energjin time fizike. Nuk m plqen shum t mbyllem n nj studio n nj dhom duke br shum dialog. Jo do gj duhet t jet nj an B ku ju jeni si t shtyni pr brohoritje kritike. Me t vrtet nuk m shqetson kjo. Kshtu q nuk jam gjithmon si n krkim t nominimit tim pr Oscar. Nuk m intereson vrtet. sht sikur, m plqejn kta filma t mdhenj e argtues. Thjesht mendoj se do t doja t m kujtonin si dikush q ishte i guximshm, i cili nuk kishte frik t eksploronte dhe bhem vetvetja pavarsisht komenti i dikujt tjetr. Por un gjithashtu dua q trashgimia ime t jet prfundimisht dikush q ka ndihmuar t tjert, ose ka ndihmuar t tjert pr t gjetur veten n mnyr t ngjashme ose i ndihmoi t tjert t ndjenin dashuri, t ndiej dashuri pr veten dhe t jet n gjendje ta jap at dashuri pr fmijt e tyre dhe pr familjen e tyre sepse kjo prhapet qart, dhe kjo sht ajo q na mungon t gjithve tani.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 28-04-2022 m 09:10

Tema t Ngjashme

 1. Dhuroni njri tjetrit lule
  Nga zef malsia n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 146
  Postimi i Fundit: 21-02-2010, 14:37
 2. A mund t tregoheni m tolerant ndaj njri-tjetrit?
  Nga ILMGAP n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 15-12-2009, 16:07
 3. Thai dhe Ahmeti i shtrijn dorn njri tjetrit
  Nga RaPSouL n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 25-01-2009, 21:58
 4. Respekti ndaj njeri- tjetrit
  Nga Veshtrusja n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-03-2005, 11:02
 5. Te vertetat e renda mbi abuzimet rituale satanike
  Nga Seminarist n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 26-03-2004, 16:50

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •