Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Aktorja Megan Fox: Në Hollywood pijnë gjakun e njëri-tjetrit në rituale satanike

    Emri:  Screen Shot 2022-04-28 at 8.37.34 AM.jpg

Shikime: 85

Madhësia:  18.5 KB

    Videon mund ta degjoni ne anglisht:



    Transkipti ne shqip:

    Nuk më lejuan të isha njeri. Isha temë bisede, thashetheme dhe grushtash. Janë vetëm disa pika, por po, ne konsumojmë gjakun e njëri-tjetrit
    me raste për qëllime rituale. E di që nuk mund t'i mbroj përgjithmonë.

    Përshëndetje, unë jam Megan Fox dhe ky është GLAMOUR Unfiltered im.
    Herën e parë kur përjetova nivele astronomike të famës, që në vetvete është një lloj traume, ai nivel i famës është një ngjarje traumatike. Tipi im psikologjik nuk është një introvert, por fama më bëri introvert. Dhe nëse jeni delikat ose i ndjeshëm, unë mendoj se është një gjë vërtet e vështirë për të kaluar. Dhe kështu mbylla shumë dhe disi u tërhoq nga gjithçka dhe në thelb isha e fshehur për disa vite të jetës sime. Dhe pastaj për shkak të ngjarjeve të paparashikuara, u tërhoqa përsëri në qendër të vëmendjes përsëri. Mendoj se jam shumë më mirë e pajisur tani për t'u marrë me të dhe për ta përjetuar atë në një mënyrë ku unë mund të shijoj disa prej tyre.

    Unë isha përpara lëvizjes #MeToo për gati një dekadë. Unë po flisja kundër disa prej abuzuesve, gjëra mizogjene, patriarkale që po ndodhnin në Hollywood në 2008 dhe 2009, shumë përpara se njerëzit të ishin gati ta pranonin ose ta toleronin atë. Dhe në fakt jam tallur që e kam bërë. Dhe unë mendoj, ju e dini, njerëzit sapo kishin kohë për të rishikoni që, si në retrospektivë, të shikoni prapa dhe të shkoni, 'Oh, ajo në fakt po thoshte shumë të njëjtat gjëra që të gjithë këta njerëz po thonë tani dhe ajo u persekutua për këtë dhe ndoshta nuk ishte më i dashuri, më i sjellshmi, mënyrë transhendente për t'u marrë me të' - unë. Nuk u ndjeva sikur isha pranuar nga pjesa më e madhe e komunitetit feminist.

    Unë jam një pasqyrë për ata njerëz të veçantë, çdo gjë që provokoj në ta nuk është diçka që ata mund ta tresin shumë mirë dhe kështu kjo kthehet tek unë pasi më refuzojnë për ato arsye. Thjesht nuk mendoja se isha një viktimë shumë simpatike dhe kështu nuk doja të flisja, sepse nuk e ndjeja se do të merrej në mënyrë pozitive. Dhe sinqerisht, ende nuk mendoj se do të ishte. Unë ende bëj shumë gjëra që janë kaq provokuese për disa arsye, pavarësisht se për cilin komunitet është. Unë u festova si feministe derisa pata nervat ta thërrisja të dashurin tim 'Babi', dhe më pas shumë njerëz u mërzitën për këtë. Gjë që unë mendoj se është një bisedë qesharake për të bërë si, sepse kjo shkon në lejimin e grave të jenë, gratë që na lejojnë të përjetojmë ato që duam dhe na pëlqen ajo që na pëlqen, ky është feminizmi.

    Nuk e di nëse ka qenë prishja psikologjike lidhur rreptësisht me objektivizimin, mendoj se ishte më shumë e lidhur me të qenit i çnjerëzor. Unë kam rrjete sociale, por nuk i përdor personalisht. Kam dikë që poston për mua dhe unë vendos se çfarë dua të them, por në fakt nuk e bëj fizikisht vetë sepse mendoj se është e keqe, mendoj se është e keqe. Dhe nuk mendoj se njerëzit e kuptojnë ne ejani në këtë vend ku ne kuptojmë, si "Bulizmi është i keq", por atëherë kur bëhet fjalë për një personazh të famshëm e gjithë kjo është hedhur nga dritarja. Ndoshta ishte më keq atëherë. Unë në fakt nuk mendoj kështu. Unë mendoj se me shpikjen e mediave sociale, është kaq e arritshme tani sa është shumë më keq, por ishte më shumë negativiteti që derdhej vazhdimisht drejt meje ose drejtohet drejt meje. As që kërkon dikë
    për të thënë në fakt diçka drejtpërdrejt për mua. Nuk më kërkon ta lexoj. Por kur kaq shumë njerëz në mbarë botën janë duke menduar për ju ose kanë mendime negative apo synimet ndaj teje, ajo energji më përshkon, më depërton. Unë nuk kam kufij dhe mure për këtë, unë jam ende njeri. Unë jam ende e brishtë në atë mënyrë, unë mund të ndjej dhe kjo ishte më shumë nga lufta, nuk kishte lidhje me ndonjë gjë specifike, vetëm se nuk më lejohej të isha njeri sepse isha temë bisede dhe thashetheme dhe vija me grusht.

    Unë jam shumë më e bazuar dhe identifikohem shumë më tepër me, jo me egon time, më shumë me shpirtin tim. Dhe unë jam në gjendje të ndaj shumë gjëra që po ndodhin dhe kuptoni se nuk janë reale. Gjithçka që e përjetoj si një luftë ose e dhimbshme është një mundësi për rritje, një mundësi për një mësim, për të mësuar, për të kapërcyer. Dhe kështu perceptimi im është i ndryshëm, qasja ime është e ndryshme dhe kjo lejon që përvoja ime të jetë e ndryshme padyshim. Unë mendoj se ka një frikë që është shumë e pranishme, kështu që askush nuk dëshiron të jetë personi për të bërë diçka që më pas t'u kthehet atyre që janë jashtë ose do të anulohen. Në aktrim, të paktën në atë pjesë të Hollivudit, ka qenë një mënyrë për kaq shumë kohë. Nëse një grua vjen në një set dhe është si, “Nuk më pëlqen kjo goditje. Nuk më pëlqen kjo skenë. Nuk më pëlqen ky dialog. Duhet të punojmë për këtë. Duhet ta ndryshojmë këtë”. Që ende perceptohej si një k.rvë kryelartë, kundrejt kur një burrë vjen në një set dhe thotë të njëjtat gjëra, të gjithë thonë: "Oh, f*ck, po, ke të drejtë,jo ke te drejte jo ke te drejte. Duhet ta rishkruajmë skenën, nuk është e drejtë”. Ai është i respektuar si artist, ai është i respektuar si i ditur. Kjo vazhdon edhe sot e kesaj dite.

    Keqardhja që kam është se personaliteti im është aq i humbur për njerëzit, ashtu siç humbet sensi im i humorit, inteligjenca ime nuk pranohet. Ndonjëherë, ndihem sikur thjesht harxhoj energjinë time duke u dhënë vetes njerëzve që nuk kuptojnë dhe nuk do ta vlerësojnë. Por unë kurrë nuk kam pasur asgjë ku të shikoj prapa tani dhe unë them, 'Unë vërtet nuk duhet ta kisha bërë, Unë me të vërtetë nuk duhet të kisha thënë ...' sepse edhe gjërat e tmerrshme më bëri të bëja shumë punë për veten time. Dua të them, kjo është ajo që ai thotë, ai thotë se ai - dhe unë e besoj këtë - ishte i tillë “Edhe një ditë më parë po përpiqesha ta lija në thelb filmi" dhe shoku i tij më i mirë, Rook, bateristi i tij,
    dhe pastaj edhe menaxheri i tij, Ashleigh, ishin të dy si, "por skenat tuaja me Megan Fox...",
    dhe ai ishte si, "F* këto, do të hip në aeroplan." Dhe pata një përvojë të kundërt ku nuk e dija pse po merrja filmin. Unë thjesht dija diçka rreth... Më duhej ta bëja për disa arsye. Dhe pastaj kur isha në tryezë lexova kishte ende një personazh që nuk ishte marrë. Dhe unë mendoja, kush e luan atë personazh? Dhe ata ishin si, "Oh, mitralozi Kelly," dhe më pëlqen, disi e dija emrin por nuk e bëri, kështu që unë jam si automatiku Kelly, ynë, si, e shikova dhe isha si, 'Oh, dreq, do të jemi në shumë telashe, sepse ai është fjalë për fjalë si tipi im fizik që e kam shfaqur që në moshën katërvjeçare. Edhe unë jam katër vjet më i madh se ai kështu që mendoj se i bëra atij mendimet dhe synimet e mia
    e rriti atë në personin që është, kush e di se si do të dukej apo sikur të mos ishte për mua?

    Unë mendoj se mund të 'pinë gjakun e njëri-tjetrit' mashtrojnë njerëzit, ose sikur njerëzit të na imagjinojnë me gota dhe ne jemi si Game of Thrones që pimë gjakun e njëri-tjetrit. Janë vetëm disa pika. Por po, ne konsumojmë gjakun e njëri-tjetrit me raste, vetëm për qëllime rituale. Përdoret për një arsye dhe kontrollohet aty ku është, 'Le të derdhim disa pika gjak dhe secili ta pijë atë. Ai është shumë më i rastësishëm, i ethshëm dhe kaotik, ku ai është i gatshëm të pëlqejë hape gjoksin e tij me xham të thyer dhe bëhu si, “Më merr shpirtin. Më lër të rrjedh gjak mbi ty." Nuk ndodh, më lejoni t'ju them, ndoshta jo tamam ashtu, por një version i kësaj ka ndodhur - dhe shumë herë.

    Gjëja më romantike që ai ka bërë ndonjëherë për mua, është e vështirë të thuhet, ai është - kjo nuk do të thotë asgjë për njerëzit që nuk e studiojnë këtë - por ai ka aq shumë energji Peshqit. Ai është kaq romantik. Do të ishte e vështirë të thuash, por ne e mbajmë këtë ditar
    që e kemi mbajtur që nga dita kur u njohëm dhe është e mbushur thjesht me mendimet dhe ndjenjat tona dhe poezinë tonë. Unë mendoj se Pam dhe Tommy ishin flakë binjake. Unë mendoj se ata ishin binjakë shpirti. Kurt dhe Courtney janë një version më i errët i së njëjtës gjë. Pra, mendoj kur gjen njerëz që bashkohen që shpirtrat e të cilëve e kanë njohur njëri-tjetrin të cilët kanë dashur të udhëtojnë këtu për ta bërë këtë përsëri, ka diçka të pamohueshme për këtë. Dhe përsëri, mund të provokojë një ndjenjë pozitive tek ju ose mund të provokojë një ndjenjë shumë negative, sepse është një pasqyrë e asaj që ti nuk keni ose mendoni se nuk dëshironi. Thjesht mendoj se është e vështirë të injorosh
    atë lloj lidhjeje dhe atë lloj dashurie pavarësisht nëse ju duket toksike apo jo, kjo është e parëndësishme.

    Ne nuk kemi, për shembull, shumë takime të dyfishta. Ne nuk po e bëjmë atë. Midis nesh ka rreth 900 fëmijë. Pra, njerëzit nuk janë në të vërtetë, si takime të dyfishta, shumë këtu. Ata janë si magnetikisht - ata janë të tillë - gjatë gjithë kohës. Pra, askush nuk po ndërvepron vërtet
    me ta shumë, sepse janë si të mbërthyer. Ata janë ngjitur së bashku kështu. Kjo është një marrëdhënie shumë intensive dhe ciklike, dhe kështu arrin në këto pika ku, si p.sh. duhet të bëjmë pastrime. Kisha arritur në një pikë ku isha si, ne kemi nevojë për një injeksion adrenalinë të Zotit në këtë marrëdhënie. Dhe kështu shkuam në Kosta Rika dhe ne kishim shamanë peruan i cili administroi ayahuasca dhe ne hymë secili me pyetje të ndryshme se donim që ilaçi të na përgjigjej. Dhe ishte tepër intensive - e gjithë përvoja, si agjërimi që çon në të, dieta ndryshon, nuk ju lejohet të pini ujë pas orës 17:00, ju jeni në mes të xhunglës. Dhe unë kisha pyetjet e mia dhe qëllimet e mia, dhe më pas ai shkoi dhe u ul që t'i jepej ayahuasca e tij dhe të gjithëve u jepej një gotë ayahuasca, sepse ishte nata jonë e parë.

    Dhe shamanja thotë diçka në gjuhën e saj amtare. Dhe atëherë përkthyesi është si, “Duhet t'ju japim tre doza, sepse ju keni një të tillë shpirti i errët dhe i trishtuar që qëndron pas jush." Si një frymë e vërtetë, si, demonike që rri pezull mbi të. Për habinë e askujt, askujt që e njeh atë. Të gjithë jemi si... Jo, kur e tregoj atë histori, askush nuk është si, "Oh, Zoti im!" Të gjithë thonë: "Mmm hmm, dhe pastaj çfarë?" Sepse ne të gjithë e dimë këtë. Na lidhi në një farë mënyre, sikur të ishte një përvojë që një numër kaq i vogël njerëzish kanë në përgjithësi, për ta bërë së bashku në çift dhe më pas edhe udhëtimin tonë që po bënim po prekte çiftet e tjera, personat e tjerë që ishin aty. Pra, ishte profetike në shumë mënyra, dhe na konfirmoi shumë gjëra që kisha nevojë të dija ose duhej të ndjeja. Më hapi një derë për shumë shërim nga një përvojë personale që kisha me të që na lejoi të arrijmë në një vend ku po kërkonim tani prizat e duhura për t'u shëruar duke ecur përpara nëse kjo ka kuptim.

    Është e vështirë, sepse udhëtoj për periudha të gjata kohore dhe ata duhet të ndjekin shkollën, gjë që është. E dini, do të doja t'i nxirrja për të udhëtuar me mua. Do t'i lehtësonte shumë gjërat. Unë qaj shpesh. Çdo hënë e re, zakonisht. Unë futem në banjë dhe qaj shumë për këtë,
    sepse është e vështirë, jo për shkak të presioneve që dikush... dikush tjetër ose shoqëria të vë mbi ty, por është thjesht e vështirë të ndahesh prej tyre në atë mënyrë. Ata janë ADN-ja ime, sikurse ne ndajmë shpirtin, ne ndajmë gjak, ata ndanë rrahjet e mia të zemrës, si, është e vështirë të mos ndihesh i detyruar të jesh me ta gjatë gjithë kohës ose të ndihesh vazhdimisht me të vërtetë sikur nuk po bëj një punë mjaftueshëm të mirë. Por edhe unë jam ndarë nga babai i tyre, kështu që unë mund t'i kem ato vetëm gjysmën e kohës, kjo është ajo që është. Dhe në disa mënyra kjo më lejon kam momente për veten time ku mund ta jetoj jetën time si unë, jo vetëm të jesh gjithmonë nëna e dikujt dhe kjo është mirë.

    Noah filloi të vishte fustane kur Noah ishte rreth dy vjeç dhe bleva një tufë librash ai lloj adresimi i këtyre gjërave, që adresojnë një spektër të plotë të, si, çfarë është kjo dhe disa nga librat kanë të bëjnë me shkruar nga fëmijët transgjinorë. Disa nga librat kanë të bëjnë vetëm me mënyrën se si mund të jesh djalë dhe të veshësh një fustan, sikurse mund të shprehesh me veshjen tënde, si te duash, kjo as që ka të bëjë me seksualitetin tuaj. Pra, që nga koha kur ata ishin shumë të rinj, Unë i kam përfshirë ato gjëra në jetën e tyre të përditshme, në mënyrë që askush të mos ndjehet sikur të jenë të çuditshëm ose të çuditshëm ose të ndryshëm. Nuk mund ta kontrolloj mënyrën se si njerëzit e tjerë reagojnë ndaj fëmijëve të mi. Unë nuk mund t'i kontrolloj gjërat që fëmijët e tjerë me të cilat ata shkojnë në shkollë janë mësuar dhe pastaj përsëriteni atyre.

    Pra, ky ka qenë një udhëtim. Po, po, kjo është edhe arsyeja pse nuk e bëj vërtet vendos fëmijët e mi në Instagram ose media sociale, sikur jam shumë krenare për fëmijët e mi, Noah është një pianist i pabesueshëm. Noah mund të mësojë, ju e dini, Koncerti i Mozartit në një orë dhe thjesht copëtoje në piano. Unë dua që njerëzit ta shohin atë, por nuk e dua as botën për të pasur akses në këtë shpirt të butë dhe thuaj të gjitha gjërat që ne të gjithë i dimë që do të thonë. Unë i dërgoj fëmijët e mi në një shkollë ku prindërit e tjerë janë të ngjashëm në bindjet e tyre, kështu që fëmijët nuk janë... Noah është nëntë vjeç dhe fëmijët e tjerë nuk janë vërtet në internet në të njëjtën mënyrë si shumica e fëmijëve. Kështu ata e dinë që prindërit e tyre janë të famshëm, por njohuritë e tyre për të janë shumë të kufizuara. E dija që kur ishin shumë të vegjël, Doja të përpiqesha t'i mbroja sado që të mundja dhe shumë prej tyre kishin të bënin me kufizimin ekspozimi i tyre në internet. Deri më tani, ne kemi bërë një punë vërtet të mirë dhe, si, ruajtën pafajësinë e tyre në shumë mënyra. Por e di që nuk mund t'i mbroj përgjithmonë. Të flesh mjaftueshëm, kjo është e qartë, por me të vërtetë duke qenë i zellshëm për këtë. Kur më humb gjumi, Unë me të vërtetë mund ta ndjej efektin që ka në shëndetin tim mendor dhe udhëtimet për punë dhe duke qenë në zona të ndryshme kohore dhe si ndikon kjo gjëndrën time pineale. Unë nuk pi cigare.

    Unë kurrë nuk marr droga rekreative.
    Unë jam gjithmonë plotësisht e matur.
    Unë nuk pi as një gotë verë.

    Nuk po them që duhet të jesh e tillë, Unë po them për mua, se kështu ndihem më mirë. Por edhe vetëkujdesi është kohë e mjaftueshme për qetësi të jem në gjendje të lidhem me super vetëdijen time, ndërgjegjja ime më e lartë, për t'u lidhur me Zotin, për t'u lidhur me shpirtin. Dhe kjo mënyrë jetese e bën atë shumë të vështirë ndonjëherë dhe ndihem shumë e humbur kur nuk jam në gjendje ta bëj këtë. Unë e shmang telefonin tim sa më shumë që të mundem gjatë gjithë kohës, por ka raste kur e shmang plotësisht. E njëjta gjë me çdo gjë që ka, si, një dritë LED në të. Dhe kthehem tek ajo për të cilën janë krijuar trupat tanë, që duhet të jetë në natyrë dhe të heshtim brenda vetes. Çdo ditë, nëse kam mundësi. Unë do të shikoj një film për Harry Potter dhe nuk më plaken kurrë, e njëjta gjë me Lord Of The Rings, si, ose një bishë fantastike, si, kjo është gjithmonë ajo që unë do të vesh mbi çdo gjë tjetër, sepse thjesht më jep një vend për të shpëtuar në fantazi dhe në magji.

    Ndonjëherë është sinqerisht, thjesht i pëlqen vendi ku po gjuan, sikur i kam zgjedhur gjërat sepse ishte duke xhiruar në një vend ekzotik më parë dhe ndjeva sikur ai vend do të ndryshonte jetën time. E bëra këtë me një film në Afrikë më parë dhe u bë. Dhe ka gjithashtu lloje të filmave që më pëlqejnë të bëj sepse jam shumë mirë me trupin tim, Unë jam mirë me trupin tim. Unë jam e mirë me marifete, luftime me marifete, duke mësuar armë, gjëra të tilla. Dhe kjo më jep një vend për të shprehur energjinë time fizike. Nuk më pëlqen shumë të mbyllem në një studio në një dhomë duke bërë shumë dialog. Jo çdo gjë duhet të jetë një anë B ku ju jeni si të shtyni për brohoritje kritike. Me të vërtetë nuk më shqetëson kjo. Kështu që nuk jam gjithmonë si në kërkim të nominimit tim për Oscar. Nuk më intereson vërtet. Është sikur, më pëlqejnë këta filma të mëdhenj e argëtues. Thjesht mendoj se do të doja të më kujtonin si dikush që ishte i guximshëm, i cili nuk kishte frikë të eksploronte dhe bëhem vetvetja pavarësisht komenti i dikujt tjetër. Por unë gjithashtu dua që trashëgimia ime të jetë përfundimisht dikush që ka ndihmuar të tjerët, ose ka ndihmuar të tjerët për të gjetur veten në mënyrë të ngjashme ose i ndihmoi të tjerët të ndjenin dashuri, të ndiejë dashuri për veten dhe të jetë në gjendje ta japë atë dashuri për fëmijët e tyre dhe për familjen e tyre sepse kjo përhapet qartë, dhe kjo është ajo që na mungon të gjithëve tani.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 28-04-2022 më 09:10

Tema të Ngjashme

  1. Dhuroni njëri tjetrit lule
    Nga zef malsia në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 146
    Postimi i Fundit: 21-02-2010, 14:37
  2. A mund të tregoheni më tolerantë ndaj njëri-tjetrit?
    Nga ILMGAP në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 33
    Postimi i Fundit: 15-12-2009, 16:07
  3. Thaçi dhe Ahmeti i shtrijnë dorën njëri tjetrit
    Nga RaPSouL në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 25-01-2009, 21:58
  4. Respekti ndaj njeri- tjetrit
    Nga Veshtrusja në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 06-03-2005, 11:02
  5. Te vertetat e renda mbi abuzimet rituale satanike
    Nga Seminarist në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 30
    Postimi i Fundit: 26-03-2004, 16:50

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •