Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1
    Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    974

    Lulzim Basha jep dorėheqjen

    Lulzim Basha jep dorėheqjen


    Lulzim Basha ka dhėnė dorėheqjen nga drejtimi i Partisė Demokratike. Vendimin e ka komunikuar sot pasdite gjatė njė takimi me grupin parlamentar, Kryesinė dhe Kolegjin e Kryetarėve. 

    “Fatkeqėsisht, pėrpjekja ime pėr ta mbajtur PD tė bashkuar nuk arriti sukses. Unė dhe shumė demokratė u pėrballėm me njė fushatė sulmesh tė pavėrteta si rezultat sot Partia Demokratike po pėrjeton njė krizė tė thellė. Pėr kėtė arsye dhe pėr tė ndihmuar demokratėt tė lėnė mėnjanė ndasitė joparimore, Kam vendosur tė hedh njė hap pas duke u dorėhequr nga detyra e kryetarit tė PD, i vendosur pėr tė ndihmuar pėr ringritjen dhe bashkimin e demokratėve. Kjo nuk ėshtė njė tėrheqje, por njė nxitje mė shumė qė betejėn tonė pėr njė PD tė sė ardhmes ta bėjmė tė gjithė bashkė tė zhveshur nga ēdo shpifje se kjo qė ka ndodhur pėr karrigen e kryetarit”, tha Basha.
     
    Mė poshtė fjala e plotė e tij.

    Thellimi i krizės qė pėrjetojmė prej vitesh ka pėr shkak kryesor mungesėn e njė qeverisje tė pėrgjegjshme dhe tė llogaridhėnies. 25 prilli ishte njė goditje e rėndė pėr demokratėt, pėr demokracinė dhe pėr shpresat e shqiptarėve pėr ndryshim, pas 8 vitesh premtimesh te pambajtura, korrupsion dhe tallje me dhimbjet dhe hallet e njerėzve. Sepse vetem nje qeveri qe vjen si vullnet i njerėzve mund tė ngrihet nė nivelin e halleve tė tyre dhe tė kuptoje e ofrojė zgjidhje reale per njerezit.

    Nje qeveri e tillė, me program dhe ofertė konkrete u pengua nga masakra zgjedhore qė ndali ndryshimin me 25 prill.

    Shpresa per tu ringritur pėrmes njė opozite tė fortė ka marrė pėr fat te keq prej afro nje viti po kėshtu goditje tė njėpasnjėshme. Perpjekjeve tona per tu ofruar shqiptarėve nje opozitė tė tille, pėrmes denoncimeve dhe goditjes sė korrupsionit qeveritar nė komisionet hetimore tė aferave korruptive dhe hetimit tė 25 prillit i ėshtė mbivendosur njė luftė e brendshme.

    Fatkeqėsisht, pėrpjekja ime pėr ta mbajtur PD tė bashkuar nuk arriti sukses. Unė dhe shume demokratė u pėrballėm me njė fushatė sulmesh te paparimta dhe te pavėrteta qė krijuan njė frymė pėrcarje, dhe si rezultat sot Partia Demokratike po pėrjeton njė krizė tė thellė.

    Pėr kėtė arsye dhe pėr tė ndihmuar Partinė Demokratike dhe demokratėt tė lėnė mėnjanė ndasitė joparimore, i vetėdijshėm pėr peshėn qė mora mbi vete, pėr atė qė e kam quajtur vendimin tim mė tė vėshtirė politik, kam vendosur tė hedh njė hap pas duke u dorėhequr nga detyra e kryetarit tė PD, me qėllim dhe i vendosur pėr tė ndihmuar pėr ringritjen dhe bashkimin e demokratėve dhe Partisė Demokratike si shpresa e vetme pėr shqiptarėt.

    Kjo nuk ėshtė njė tėrheqje pėr rehati personale, por njė nxitje mė shumė qė betejėn tonė pėr njė PD tė sė ardhmes ta bėjmė tė gjithė bashkė tė zhveshur nga ēdo shpifje se kjo qė ka ndodhur kėto 6 muaj ėshtė bėrė pėr karriken e kryetarit.

    Ndaj dua sot ti them kujtdo qė ka besuar dhe beson se PD duhet tė shohė drejt tė ardhmes, se unė jam dhe do jem tėrėsisht i angazhuar krah jush, do jem zėri juaj, nuk do ta braktis kurrė sakrificėn tuaj, nuk do lodhem kurrė pėr t’u shprehur mirėnjohjen, pėr sakrificat, mundin dhe kontributin tuaj, dhe me vendosmėri do bėj gjithēka, qė ato tė mos shkojnė dėm, por ti japin forcė vizionit tonė pėr njė Parti Demokratike qė zgjedh tė ardhmen dhe i prin rrugės sė shqiptarėve drejt saj.

    Kjo do tė thotė se unė do tė vazhdoj pareshtur e pa u lėkundur tė punoj, duke u pėrkushtuar me mish e me shpirt per kėtė ringritje tė Partisė Demokratike rreth vlerave, parimeve dhe standarteve tona si demokratė.

    Pėr kėtė jam i bindur se ka nevojė qė tė nisė sa mė parė njė proces vetėdijėsimi, analize, pėrbashkimi parimor dhe ripėrtėritje, e mė pas njė proces zgjedhor i hapur, transparent, i lirė dhe i drejtė, nga baza nė qendėr i gjithė lidershipit tė PD.

    Demokratėt janė tė lodhur nga konflikti i brendshėm, nga fushatat dhe gjuha denigruese, nga e cila dėmtohet Partia Demokratike dhe Shqipėria dhe pėrfiton vetėm Edi Rama dhe klika e tij.

    Shqipėria meriton dhe do tė ketė njė Parti Demokratike tė fortė, parimore, nė krah tė njerėzve, nė krah tė interesit qytetar dhe kombėtar dhe tė aleatėve strategjikė, e gatshme per tu pėrballur dhe pėr tė fituar mbi tė keqen qė i ka zėnė frymėn vendit, pėr tė ardhmen e Shqipėrisė dhe demokracisė.

    Me mirėnjohjen mė tė thellė pėr tė gjithė ata qė kanė qėndruar e qėndrojnė pėr njė PD tė vlerave kombėtare, qytetare dhe Euro-Atlantike, dua tė siguroj tė gjithė demokratėt, simpatizantėt, mbėshtetėsit, dhe votuesit tanė se kėtė hap e hedh nė funksion tė shėrimit tė plagėve tė hapura padrejtėsisht nė mendjet dhe zemrat e demokratėve.

    Me vendosmėrinė e pathyeshme pėr tė vazhduar betejėn me dhe pėr demokratėt, me dhe pėr Partinė Demokratike, si e vetmja shpresė pėr shqiptarėt, pėr tė mundur tė keqen dhe pėr tė ardhmen e Shqipėrisė.

    Lapsi.al
    "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

  2. #2
    Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    974

    Pėr: Lulzim Basha jep dorėheqjen

    Dorėheqja e Lulzim Bashės, kush e merr tani drejtimin e PD-sė

    Lulzim Basha ka dhėnė dorėheqjen nga posti i kryetarit tė PD-sė, por kush e merr drejtimin e partisė deri nė zgjedhjen e kryetarit tė ri.

    Sipas nenit 46 tė statutit tė partisė drejtimin e partisė deri nė zgjedhjen e kryetarit te ri e merr njėri nga nėnkryetarėt. Aktualisht tė padorėhequr janė Enkelejd Alibeaj dhe Jorida Tabaku. Njėri nga tė dy duhet tė marrė drejtimin e PD-sė.

    Emri:  6ED45F9F-68C4-484A-BFDE-61F41AE6AA62.jpg

Shikime: 64

Madhėsia:  54.9 KB
    "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

  3. #3
    Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    974

    Pėr: Lulzim Basha jep dorėheqjen

    Dorėheqja e Bashės, reagon Berisha

    Emri:  72EA2547-6E12-49DE-A660-5EE03F588841.jpg

Shikime: 74

Madhėsia:  56.4 KB

    Sali Berisha ka reaguar pas dorėheqjes sė Lulzim Bashės. 

    “Bashkimi i demokrateve mbi bazen e kontributeve te tyre eshte perparesia e PD! Te dashur miq, rikthimi tek vota e lire e ēdo demokrati dhe njohja e kontributeve te gjithesecilit eshte rruga e vetme qe sjell bashkimin dhe me pas fitoren e PD. Ftoj demokratet dhe demokratėt kudo qe jane te punojme se bashku per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte, me te hapur. Rrofte Partia Demokratike. Sali Berisha

    ©LAPSI.al
    "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

  4. #4
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anėtarėsuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet nė Bllog
    7

    Pėr: Lulzim Basha jep dorėheqjen

    Nese kjo humbje do te lidhet te rishohim edhe nje here Sali Berishen perseri ne krye te Pd-se, Shqiperia ka marre fund si shtet e si popull..

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Pėr: Lulzim Basha jep dorėheqjen

    Tani e ka rradhen sulltan gazepi surrelit

  6. #6
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,346
    Postimet nė Bllog
    17

    Pėr: Lulzim Basha jep dorėheqjen

    Lulzim Basha eshte nje burokrat i zoti por nje udheheqes i dobet. Mes dy modeleve ne politiken shqiptare, populizimit te pararendesit te tij Berisha dhe babezise se Edi Rames, ai zgjodhi babezine. Mes besimit te shqiptareve dhe lekut, ai zgjodhi lekun. Dhe ketu e tregoi se ishte nje zorrecpuar qe i ka hyre politikes jo per ti sherbyer nje populli por per te mbushur xhepat/zorren e tij. Karriera e tij politike ka marre fund. Ai e deshtoi testin e udheheqjes. Si shume te tjere para tij, ai mund te sherbeje ne administrate me poste e ofiqe por ai nuk ka aftesi udheheqesi. Dhe ajo qe deshmoi gjykimin e tij te dobet eshte maskarada me ambasaden amerikane dhe shpalljen e Berishes non-grata. Atje tregoi se eshte nje njeri pa dinjitet dhe pa karakter. Ideja se mund te perzesh nga PD njeriun qe e themeloi PD dhe njerin me te votuar ne politiken shqiptare te pluralizmit, se keshtu te thone emisaret e vendeve mike, tregoi se ai vendosi interesat personale para interesave te partise se tij dhe shqiptareve. SHBA nuk do ta shpallte Berishen non-grata pa pelqimin e Lulzim Bashes. Ai eshte koke e kembe i implikuar ne ate histori.

    Ne 2011 isha ne Tirane dhe nje i afermi im per Bashen me tha "edhe ai eshte lekist". E njihhte nga koha qe kish qene ne krye te Bashkise Tirane. Nuk desha ta besoja, pasi ne mendjen time, ai i perkiste brezit te ri te shqiptareve te shkolluar ne Perendim, me nje kulture perendimore. I afermi im pati te drejte, une e kisha gabim.

    PD do te vije shpejt ne pushtet dhe faktori qe do te ngreje PD do te vije nga jashte Shqiperise. Edi Rama nuk eshte vetem nje zorraxhi me nam, ai eshte edhe pinjolli i George Soros ne Shqiperi e Ballkan. Fati qe pret George Soron, pret edhe Edi Ramen e kompani.

    Albo

  7. #7
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,346
    Postimet nė Bllog
    17

    Pėr: Lulzim Basha jep dorėheqjen

    Pas dorėheqjes sė Bashės, hiqen dyert e blinduara nė PD (FOTO)

    Emri:  PD-1-1536x864.jpg

Shikime: 33

Madhėsia:  18.5 KB

    Dorėheqja e kreut tė PD-sė Lulzim Basha ka pasur me disa vendime nė selinė blu. Sė fundmi ėshtė vendosur qė tė hiqen dyert e blinduara, ose tė pėrforcuara.

    Mėsohet se ky vendim ėshtė marrė mbrėmjen e djeshme pas kėrkesės sė disa deputetėve nė mbledhjen e grupit parlamentar.

    Dyert pėrforcuese qė u vendosėn pas rikonstruksionit tė godinės, u bėnė disa herė temė debati mes foltores sė Berishės dhe selisė sė PD.

    Koha Jone

  8. #8
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anėtarėsuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Pėr: Lulzim Basha jep dorėheqjen

    Doreheqja e Bashes thike me dy presje. Perfundimisht ky do mbetet politikani me misionet me te pakuptimta ne bote..
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Duke_Of_Arberia : 24-03-2022 mė 15:00
    Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 12-03-2022, 16:21
  2. Sulmohet Lulzim Basha, e gjuajnė me karrige.
    Nga benseven11 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 12-05-2015, 09:28
  3. Lulzim Basha, kryetari i ri i PD
    Nga Archon nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 99
    Postimi i Fundit: 11-09-2013, 14:10
  4. Programi i kandidatit Lulzim Basha per Tiranen
    Nga shigjeta nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 56
    Postimi i Fundit: 15-10-2011, 07:07
  5. PD zgjedh kryesinė e re tė saj, Lulzim Basha mė i votuari
    Nga G-2 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 30-07-2011, 00:50

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •