Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1

  Historia e Tradhtis

  Ishte gusht i vitit q sapo lam pas. Nj znk momentale e vogl, do t destinohej t kthehej n ndarje pas disa ditsh.

  Nuk t ndjej m, kam nevoj pr koh, ishte prgjigja e personit q kisha 5 vite n lidhje. U bra si i mendur, tentoja me do kusht q t vendosja srish nj ur komunikimi, por m kot. Disa dit m pas, m thot q gjithka ka mbaruar, ti je fajtori, m ke mrzitur dhe gjithka ka marr fund. U shkatrrova. Ndihesha me t vrtet n faj, sepse un isha ai q shkatrrova nj lidhje 5-vjeare. Nj lidhje q e doja shum, q kisha krijuar shum ndrra, dshira dhe plane mbi t ardhmen. Me muaj me radh, m brente brenga se un isha fajtori, dit nat mendoja vetm pr t. Vjen nntori, gjith kto muaj pa e par thuajse fare.

  Zgjedh ti bj prit n vendin q kalonte do dit pr n shkoll. Ndalon, m sheh e nis t dridhet. Tentoj t flas e t zbuloj se cili ishte shkaku i ndarjes. Marr nj prgjigje t ftoht, nj prgjigje fare t akullt dhe asgj m shum. Iki me zhgnjim nga ajo dit dhe me nj breng t thell n shpirt e zemr, q do dit, mendonte vetm pr personin q doja m shum n jet. Kaluan muajt dhe ndeshemi rastsisht n nj dyqan. Ajo hap syt, ndrsa un bj sjellje indiferente. Jo se doja, por sepse ndihesha shum i prekur. Kshtu kaloi dhe ky takim i kaq pas muajsh. Por ndrkoh fjalt doln. E gjitha u zbulua. Vajza q kisha dashur aq shum dhe q vazhdoj ta dua, ishte n kraht e nj tjetri, nj njeriu q e ka dshiruar para se t ishte me mua, por q ajo refuzoi t ishte me t. E tani, ata ishin bashk. E mora vesh sa me intuit aq dhe me sinjale.

  Gjithka u zbulua kur ata t dy bashk, i pa shoqria jon. I shqetsuar n maksimum, por edhe i lehtsuar se m n fund msova shkakun e ndarjes. Pr t mos mjaftuar, nj takim rastsor ndodhi srish s fundmi. Isha duke br shtitje, kur ajo kalon me makin, m pa q prej s largu, mbulon fytyrn me kapu, thuajse deri n maj t buzs q t mos e njihja, por si mund t mos e njihja, nj person q e kam dashur m shum se vetja. Edhe ai i dashuri i ri ishte mbrapa, qndronte dhe ai i fshehur q t mos njihej nga un. Por fati ndonjher nuk duhet shmangur, ajo se dinte q do t m dilte srish prpara me makin dhe do e shihja qart se kush ishte. Dhe kshtu iku kjo histori, e nj personi q e kam dashur me gjith shpirt, mendoja vetm me e b t lumtur. Ia dhash t gjith rinin, u lidhm q n moshn 16-vjeare dhe e gjitha q doja ishte vetm ajo.

  Tashm kjo ndarje m ka ln boshllk, q vshtir se mund ta z ndokush. E mendoj? Po do dit. A do t doja t kthehesha? Jo. Jo. Absolutisht jo, do e mbaj mend si nj kujtim t hidhur q m ndryshoi jo si njeri, por n ndjenja.

 2. Anetart m posht kan falenderuar BabMyslymi pr postimin:

  Neteorm (21-03-2022)

Tema t Ngjashme

 1. Dekoratat e Presidentit prball Tradhtis s Balli Kombtar
  Nga pirro10 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-11-2016, 06:48
 2. Hija e Tradhtis n politikn Shqiptare t pas diktaturs
  Nga pirro10 n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-03-2011, 11:38
 3. Historia ime!!
  Nga MAtilda_sexy n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 64
  Postimi i Fundit: 21-09-2004, 20:45
 4. DERI KUR DO T KRCAS PUSHKA E TRADHTIS N DRENIC?
  Nga dilaver n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-04-2003, 06:44
 5. Historia
  Nga Eda H n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-08-2002, 07:16

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •