Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pas humbjes n zgjedhjet lokale, shtohen zrat brenda PD pr dorheqjen e Lulzim Bashs

  Deputeti i PD, Ervin Salianji, ka dal kundr Lulzim Bashs pas humbjes shkatrruese n zgjedhjet e 6 marsit.

  Emri: ervin-salianji-707x450.jpg

Shikime: 65

Madhsia: 29.2 KB

  N nj postim n Facebook, Salianji shkruan se Basha sht barr e rnd pr opozitn dhe duhet t ik nj or e m par.

  N vijim postimi i plot

  Rezultati i zgjedhjeve t 6 Marsit ishte katastrofik pr Partin Demokratike. Kandidatt e PDSH n 6 bashki ishin demokrat dinjitoz, ata bashk me demokratt bn do prpjekje, por fryma popullore ishte mesazh i qart pr do demokrat. Opozita u dmtua dhe mori m pak se gjysmn e votave q grumbulloi m 25 Prill, bojkoti i votuesve tregoi krizn e besimit tek opozita. T gjith kan prgjegjsi pr kt situatat, prgjegjsia kryesore sht tek kryetari i partis.

  Personalisht kam br beteja t ashpra duke rriskuar gjithka, kam luftuar fort pr t ndihmuar q Partia Demokratike t vij n pushtet.

  Kam br beteja q Lulzim Basha t jet kryetar i Partis Demokratike sepse kam menduar q ishte rruga e duhur q PDSH t vij n pushtet!

  Sot nuk mund t mbyll syt dhe as t fshihem, duhet ta lexojm realitetin duke marr do prgjegjsi, por prgjegjsia kryesore bie tek kryetari i partis!

  Lulzim Basha e ka humbur mbshtetjen, fatkeqsisht si kryetar partie sht barr e rnd pr opozitn!

  LB duhet t bj hap pas dhe t krijoj mundsin q PD t zhvilloj zgjedhje!

  Demokratt jan fitues, nuk pranojn t quajn fitore vendin e tret! Partia Demokratike do t ribhet, forca dhe energjia e demokratve sht e pashtershme!

  Koha Jone

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Pas humbjes n zgjedhjet lokale, shtohen zrat brenda PD pr dorheqjen e Lulzim Bashs

  Deputett i krkojn Bashs dorheqjen, nis mbledhja e Kolegjit t Kryetarve

  Emri: basha-1536x1024.jpg

Shikime: 42

Madhsia: 36.7 KB

  N nj koh q deputett e PD-s i krkojn Lulzim Bashs q t jap dorheqjen pr shkak t rezultatit katastrofik q PD-ja mori n zgjedhjet e 6 marsit, kryetari ka mbledhur Kolegjin e Kryetarve. Mbledhja ka nisur q n orn 17:00. Dje u b me dije se PD do t mbledh strukturat e saj pr t analizuar humbjen e 6 bashkive n zgjedhjet e pjesshme lokale t 6 marsit.

  Koha Jone

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Pas humbjes n zgjedhjet lokale, shtohen zrat brenda PD pr dorheqjen e Lulzim Bashs

  Nj tjetr deputete krkon q Basha t dorhiqet, Ilda Dhori: Na ka uar n shtigje pa krye

  Emri: Dhori.jpg

Shikime: 44

Madhsia: 21.7 KB

  Deputetja e PD-s, llda Dhori i bashkohet kolegve t saj q krkojn q Lulzim Basha t jap dorheqjen si kryetar, kjo pas humbjes drastike t PD n zgjedhjet e 6 marsit. Pr t, me Bashn n krye, demokratt jan uar n shtigje pa krye. Prmes nj postimi n facebook, ajo thekson se t ndar, demokratt nuk kan m shpres. ”6 marsi duhet t shrbej si nj leksion i fort pr t par e lexuar realitetin, dhe pr t marr vendime konkrete, radikale secili prej nesh. Kjo me qllimin e vetm, at t prbashkimit t t gjith demokratve, e pas ksaj t gjith shqiptarve, duke par tek PD alternativn reale pr vendin”.

  Postimi i plot

  Jemi te gjithe deshmitare te nje rrugetimi te veshtire, prej shtatorit, te familjes sone politike Partise Demokratike te Shqiperise, duke na uar n shtigje pa krye. Me keqardhje kam pare e ndjere nga afer, urrejtje mes demokrateve te sakrifices, te cilet kane luftuar perkrahe njeri- tjetrit, pergjate opozites se gjate e te veshtire te PD. Sot demokratet jane te perare me shume se kurre; Duke luftuar me njeri tjetrin dhe karrigen e kryetarit, harruam armikun e vertete te shqiptareve dhe demokracise, kete regjim, qe po na merr frymen do dite ne vendin tone, duke detyruar shumekend ta braktise Shqiperine tone, pa mundesi zgjedhjeje.

  Rezultatet e 6 marsit treguan qarte, se sigla e PD ka humbur vleren dhe fuqine e saj; Demokratet ne shumicen e tyre, per here te pare nga themelimi i saj, braktisen siglen e PD, siglen e sakrifices se tyre shumevjeare. Ne 6 mars, arja e PD ne dy copeza, pavaresisht dimensioneve, na beri te qarte si drita e diellit, mua, do demokrati e shqiptari, se te ndare nuk jemi alternative per njerezit. Te ndare nuk jemi alternative per shqiptaret. Te ndare, madje nuk jemi alternative as per demokratet, ku ndoshta nje pjese e vogel e tyre, bazuar ne rrethanat specifike, kane humbur shpresen dhe kane zgjedhur te votojne regjimin.

  TE NDARE, PO LARGOJME SHPRESEN E DEMOKRATEVE DHE SHPRESEN E SHQIPTAREVE!
  Mendoj se 6 marsi duhet te sherbeje si nje leksion i forte, per te pare e lexuar realitetin, dhe per te marre vendime konkrete, radikale,secili prej nesh, me qellimin e vetem, ate te perbashkimit te te gjithe demokrateve, e pas kesaj te gjithe shqiptareve, duke pare tek PD alternativen reale per vendin!

  Personalisht kam kerkuar publikisht, per gjithesecilin pavaresisht pozicionimit pergjate muajve te fundit, te dalim pertej egos personale, duke filluar nga z.Basha, i cili duhet te dorehiqet nga funksioni si kryetar i PD, bashkimin e te gjithe demokrateve dhe uarjen e PD ne nje proes zgjedhor model, meritokratik, duke respektuar vullnetin e do demokrati te thjeshte. PD ka nevoje per nje lider te ri, te pranuar, zgjedhur e respektuar nga do demokrat e demokrate!

  BASHKIMI, RESPEKTI DHE VLERESIMI BRENDA FAMILJES SONE, eshte guri i pare i themelit, per te ngritur nje PD TE FORTE, ALTERNATIVE KONKURUESE DHE FITUESE, NDER SHQIPTARET

  Koha Jone

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Pas humbjes n zgjedhjet lokale, shtohen zrat brenda PD pr dorheqjen e Lulzim Bashs

  Deputeti i PD-s, Tomor Alizoti: Lulzim Basha duhet t ik menjher!

  Emri: 800-0-0030eb26cbe98dc1b5c85581898e33de.jpg

Shikime: 44

Madhsia: 34.2 KB

  Deputeti demokrat Tomorr Alizoti ka krkuar largimin e menjhershm t Lulzim Bashs nga Partia Demokratike, pas rezultateve zhgnjyese t 6 Marsit.

  I ftuar n ‘Radari Informativ’ n Abc t gazetares Juli Xhokaxhi, Alizoti i quajti absurde justifikimet e Bashhs pr t mos u larguar nga PD.

  ‘U shokova kur dgjova q tha nuk ka humbur asnj gar, kjo kalon n kufijt e menduris. Partia e tij ka dal e treta. PD nga ana historike e rrezikonte mazhorancn. Un mendoj se nuk duhet t kaloj asnj minut, Basha duhet t trhiqet’, tha Alizoti.

  Sa i prket deklarats s Bashs i cili tha se nuk njeh asnj humbje, Alizoti tha se kreu i PD nuk jeton me realitetin.

  Sipas tij sht e palogjikshme q t qndron n krye t nj partie t ciln e ke shkatrruar.

  ‘U shokova kur dgjova deklaratn e tij se ai nuk njeh humbje. Ky njeri sikur vjen nga Kozmosi. Ai duhet t largohen menjher’, deklaroi Alizoti.

  Koha Jone
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 08-03-2022 m 12:40

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Pas humbjes n zgjedhjet lokale, shtohen zrat brenda PD pr dorheqjen e Lulzim Bashs

  Dha dorheqjen si nnkryetar i PD, Gjekmarkaj: Berisha dhe Basha t bjn nj hap pas

  Emri: Agron-Gjekmarkaj.jpg

Shikime: 41

Madhsia: 26.1 KB

  N mbledhjen e sotme t grupit parlamentar t PD, deputeti Agron Gjekmarkaj, bri me dije se jep dorheqjen nga posti i nnkryetarit t Partis Demokratike.

  N nj reagim n facebook, thirrja e tij sht q Basha dhe Berisha t bjn nj hap pas, ku edhe ka treguar pse e mori vendimin.

  “Jap dorheqjen nga funksionet politike brenda PD-s, dorhiqem nga funksionet q mbaj. T bj nj hap pas SB dhe LB. Ne po rrezikojm t shuhemi, un e ndiej dhe marr prgjegjsi.

  Kam ndier mrzitjen njerzve para fytyrs sime, ua kam borxh atyre marrjen e prgjegjsive. Duhet t ngrihet nj komision q t drgoj PD n zgjedhje pr t mirn e demokratve. T bhet gar, gara nxjerr lider. Rroft PD”.

  Koha Jone

 6. #6

  Pr: Pas humbjes n zgjedhjet lokale, shtohen zrat brenda PD pr dorheqjen e Lulzim Bashs

  Edhe nje lider europian qe kemi po na i kerkojne dorheqjen ! Ai eshte lider qe s'ka humbur asnjehere edhe keta kerkojne dorheqjen !

  Nuk ka lider europian qe te japi dorheqjen kur del i dyti ose i treti.Vendi i dyte dhe i treti jane vende nderi. Pastaj te gjithe ata qe abstenojne ose nuk votojne supozohet qe mendonin se do te votonin per Bashen,keshtu qe shpresa se asnjehere nuk ka per te humbur zgjedhjet vazhdon.

  Nuk ka rendesi fiton apo nuk fiton,rendesi ka qe nuk humb. Fitues, nuk eshte ai qe fiton por ai vazhdon ta argumentoje gjithmone qe nuk ka humbur. Kot nuk thone ;qe kush ka deshire te fitoj e ndjen veten humbes. Njerezit nuk ndahen vetem ne fitues dhe humbes, ka dhe njerez qe vetem nuk humbasin edhe pa fituar.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 08-03-2022 m 15:33

 7. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  Neteorm (08-03-2022)

 8. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,603

  Pr: Pas humbjes n zgjedhjet lokale, shtohen zrat brenda PD pr dorheqjen e Lulzim Bashs

  Basha eshte kryetari me i kontestuar ne rang nderkombertar. Veshtire ta konkuroje ndonje politikan ne bote per statusin e merituar te humbesit serial. Jo vetem shqiptaret por as nderkombetaret nuk jane te gatshem te vejne me bast per te.

  Po pertej Lulit, opozita shqiptare sot eshte e detyruar te riformohet, me ide, figura, mentalitet etj etj. Perve denoncimit te skandaleve, teper e rendesishme zbritja e saj ne terren per te evidentuar problemet reale te njerzve. Po nuk ndodhi kjo gjykoj se do vazhdojne t’i japin gjithmone e me shume oksigjen qeverise Rama…
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 08-03-2022 m 16:23
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  Neteorm (08-03-2022)

 10. #8
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-07-2014
  Postime
  202

  Pr: Pas humbjes n zgjedhjet lokale, shtohen zrat brenda PD pr dorheqjen e Lulzim Bashs

  Eshte nje situate skandaloze. E shkaterruan PD-ne. Kam fituar thote debili. Nuk iken ai, nuk jep doreheqje. Punen e kryetarit e ka biznesin me fitimprures te jetes se tije dhe do ta shfrytezoje deri ne fund.

 11. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Pas humbjes n zgjedhjet lokale, shtohen zrat brenda PD pr dorheqjen e Lulzim Bashs

  Disa vrojtime interesante:

  1. Zgjedhjet e pjesshme lokale, i dhane nje mundesi elektoratit shqiptar qe te votoje e tregoje se kush eshte opozita e vertete. Dhe shqiptaret votuan e thane qe ata nuk kane besim ne opoziten e ofruar nga Lulzim Basha.

  2. Njerezit me te afert ne PD te Lulzim Bashes, moren edhe nje mesim te madh demokratik. Sado e madhe te jete mbeshtetja nderkombetare nepermjet ambasadave ne Tirane, asgje nuk e zevendeson votebesimin e shqiptareve qe jetojne ne ate vend. Politikan nuk te ben ndihma e nderkombetareve, te ben vota e shqiptareve. Dhe te gjithe njerezit e Bashes ne PD, qe kane dy pare mend ne koke, e kuptuan qe nese duan te kene nje karriere politike, ata nuk mund te ndjekin pas nje njeri qe ka humbur besimin e elektoratit shqiptar.

  3. Interesant eshte edhe fakti qe sot shume deputete te Bashes, kane gjetur kurajon qe ose te japin doreheqjen nga funksionet e partise, ose te kerkojne doreheqjen e Lulzim Bashes. Nje shembull i mire edhe per krahun tjeter te politikes, krahun qe jeton ende me kulturen komuniste. Socialistet i shohin ndryshimet e transformimin qe po kalon PD sot dhe bejne pyetjen e thjeshte qe nuk ka nevoje per pergjigje: Po ne socialistet, perse nuk kemi kurajo e kulture qe te ngrejme zerin kunder drejtuesve te partise kur keta humbin besimin e qytetareve ose marrin vendime ne dem te interesave te qytetareve te atij vendi?

  4. Shqiptaret deshmuan ne keto zgjedhje se edhe pse ata kane humbur besimin tek politika shqiptare, ata nuk jane koloni. Ata nuk qeverisen nga ambasadoret e huaj ne Tirane.

  Albo

 12. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Pas humbjes n zgjedhjet lokale, shtohen zrat brenda PD pr dorheqjen e Lulzim Bashs

  Reagon deputetja Grida Duma: Basha po keqprdor PD-n pr interesa personale

  Emri: grida-duma.jpg

Shikime: 35

Madhsia: 26.3 KB

  Reagon Grida Duma, deputete e PD, pas keqprdorimit q Basha po i bn PD.
  Ja statusi i saj n facebook:

  “Lulzim Bashs q prej 24 orsh sht friksuar aq shum sa angazhohet me topa pshtyne nga frngjijt e betejave “t pahumbura” po i bj t qart vetm nj pjes t gjs: .
  Lulzim, keprdorimi q i bn zyrs s shtypit t PD-s ku jam Nn/Kryetare Partie dhe keqprdorimi q po i bn institucioneve t partis duke futur njerz si ish-kandidati i “Librs” q e emrove n Durrs pa m pyetur mua si Drejtuese Politike apo dhe prfaqsuesit e kompanis s PR-it q i nise pr t’i shrbyer vetm vetes tnde dhe jo kandidatit, jan vetm nj pjesz e keqprdorimit t Partis Demokratike.
  T’i kam shkruar kto gjat fushats me dyshimin e plot q me kto veprime gara ishte e “lshuar”.
  Meq ra fjala dhe ky kandidati i Librs qe e vure shef shtabi dhe i gjith shtabi t krkoi pr tre jave me rradh t vije n Durres dhe t denoncoje aferen e Portit t Durrsit- e refuzove n mnyr kategorike!
  Po keqprdor prap sot rnd at q ke marr nga demokratt me pa t drejt. Si po mashtron me kandidatin e Rrogozhines duke i vene sikur ka thn gnjeshtrat q ti prodhon ty ankthi.
  Lulzim, nuk sht mburrje, po t isha si ti do ta kisha thn me t madhe qē zona ku jam deputete sht e vetmja ku Partia Demokratike doli forc e dyt. Por nuk e them dot as kt si vler se me dhimbsen demokratet, q kudo ku shkoja me thoshin “aman ’ju lidh me at”!
  Lulzim pas hirit t betejave t pahumbura nuk lulzojn dot as shkurret e fitimeve me sakrificat e njerezve.

  Koha Jone

 13. #11

  Pr: Pas humbjes n zgjedhjet lokale, shtohen zrat brenda PD pr dorheqjen e Lulzim Bashs

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Basha eshte kryetari me i kontestuar ne rang nderkombertar. Veshtire ta konkuroje ndonje politikan ne bote per statusin e merituar te humbesit serial. Jo vetem shqiptaret por as nderkombetaret nuk jane te gatshem te vejne me bast per te.

  Po pertej Lulit, opozita shqiptare sot eshte e detyruar te riformohet, me ide, figura, mentalitet etj etj. Perve denoncimit te skandaleve, teper e rendesishme zbritja e saj ne terren per te evidentuar problemet reale te njerzve. Po nuk ndodhi kjo gjykoj se do vazhdojne t’i japin gjithmone e me shume oksigjen qeverise Rama…
  PD perve emrave te rinj,figurave ideve etj ka nevoje per elektorat te ri,qe do te thote : 1) Futja e domosdoshme e emigracionit ne listat elektorale. 2) Nje ligj elektoral qe te jete i favorshem per partite e vogla. 3) Ligj per moslargimin apo ndryshimin e vendeve te punes ne administraten publike,duke filluar edhe tek komunat. Asnje parti qe vjen ne pushtet te mos kete te drejte te ndryshoje administatoret si te komunave po ashtu edhe te ministrive e me radhe. Vetem keshtu PD mundet ta luftoje sistemin ne radhe te pare dhe Ramen ne radhe te dyte. Kjo duhet te jete baza nga ku duhet te niset, ne qofte se do qe te pakten te konkuroje kunder socialisteve,pa votuesit e jashtem eshte e veshtire te shkundesh sistemin e sotem. Duhet nje rruge e re, jo si kerkon apo shpreson PD nje rotacion te radhes.

  Pastaj ne qofte se do vertet te behet nje parti ideologjike,qe do te thote te fitoje besimin ne popull duhet te denoncoje perpara drejtesise gjerat qe ka bere vete,qe nga mos hapja e dosjeve e deri tek korrupsioni partiak. Vetem kur PD te dergoje perpara drejtesise Bashen dhe Berishen atehere populli do ti japi voten i bindur se PD do te dergoje edhe Ramen perpara drejtesise

 14. #12
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,158
  Postimet n Bllog
  4

  Deputett i krkojn dorheqjen, Basha pranon humbjen: Gati pr gjithka q bashkon PD

  Lulzim Bashs iu deshn 4 dit pas zgjedhjeve t 6 marsit pr t pranuar humbjen. Para gazetarve u shpreh i gatshm t mbaj prgjegjsi dhe theksoi nevojn pr reflektim, njsoj si ka deklaruar pas do rezultati zgjedhor q ka rezultuar zhgnjyes.

  Por krkesat pr dorheqjen e tij vijuan edhe nga deputett q ende nuk ishin shprehur deri tani. Kontaktuar nga A2 CNN, Dhurata upi i krkoi kreut demokrat t largohet e t hap garn.

  Krizat zgjidhen me vot dhe votbesim. Duhet t jap dorheqjen zoti Basha, q ti hap rrug bashkimit dhe konkurrimit t drejt prpara demokratve. PD-ja sot ka nevoj pr nj lider q t na oj drejt fitores.

  Ervin Salianji dhe Grida Duma insistojn q Lulzim Basha ta lr prfundimisht postin e kryetarit t demokratve.

  Kalimin te Komisioni i Rithemelimit n krah t Sali Berishs e cilsoi kthim mbrapa. Nj qasje kjo q nuk shqetson ish-kryeministrin e PD.

  Respektoj mendimet e cilitdo, qllimi i Partis Demokratike dhe Sali Berishs sht hapja e plot mbi bazn e kontributeve dhe ato q pranojn votn e lir. Kushti i vetm q do t pranohen jan vota e lir, nuk ka asnj zgjidhje tjetr, tha Berisha.

  Njsoj si Basha, edhe sekretari i prgjithshm Gazmend Bardhi u detyrua t pranoj krizn n PD, pa harruar t nnvizoj se prgjegjsit duhen prcaktuar pas analizs dhe reflektimit.

  Nuk sht shtje karrige, por prgjegjsie.

  Paraditen e t shtuns Lulzim Basha ka thirrur mbledhjen e grupin parlamentar t PD-s ku pritet t prballet me deputett q krkojn largimin e tij. /a2news.com

Tema t Ngjashme

 1. 14 gafat epike t Lulzim Bashs,
  Nga Neteorm n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-03-2021, 11:16
 2. Shtohen zrat brenda PS kundr bojkotit t Kuvendit nga Rama
  Nga Nice_Boy n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 194
  Postimi i Fundit: 04-02-2010, 19:50
 3. Shtohen zrat pr dorheqjen e ministrit nn akuz Basha
  Nga vagabondo_nyc n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 27-01-2008, 09:32
 4. Prgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 28-11-2007, 15:08
 5. Shtohen zrat pr dorheqjen e kryesis s PS
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 09-09-2005, 12:52

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •